فروش غذا و لوازم حیوانات خانگی و طوطی سانان

دانلود APP پارسی پت برای گوشی های Android و Apple

واگذاری بچه گربه ۶ ماهه فوری

تشکر تشکر:  13
لایک لایک:  17
مخالفت مخالفت:  0
نمایش نتایج: از 1 به 6 از 6

موضوع: گل ادریسی(هورتانسیا)

 1. #1
  همکار قدیمی kv.1990 آواتار ها
  نام و نام خانوادگی
  کیوان
  محل سکونت
  تهران
  تاریخ عضویت
  May 2013
  شماره عضویت
  6645
  میانگین پست در روز
  1.25
  نوشته ها
  1,587

  گل ادریسی(هورتانسیا)

  بنام خدا
  مقدمه
  گل ادريس (هورتانسيا) با نام علمي Hydrangea macrophylla از تيره ي Saxifragaceae به صورت گلداني (درخانه) يا درختچه اي خزان دار و زينتي ( در فضاي سبز) كلريد دارد.
  در حالت گلداني گل آذين هاي آن مدور به رنگهاي صورتي، آبي يا سفيد ديده مي شود. و در ايام ويژه و عيد آماده ي فروش انبوه مي سازند.
  اين گياه بومي جزيره ي Honshu در ژاپن است. گلهاي آن به صورت انواع عقيم و انواع بارور هستند كه پرچمهاي گلهاي بارور را كند و عمل دورگ گيري را انجام داد. و به سادگي توليد هيبريد كرد. يك تلقيح موفق مي تواند بيش از بذر توليد كند كه به محض رسيدن كپسول بذر مي توانند جوانه زني كنند. ارقام Rose Superme، Merveille، Strafford و Todi در آمريكا بيش از 80% از فروش اين گل را شامل مي شوند ولي امروزه ميزان كشت آن كمتر شده كه مي تواند به دليل نياز به زمان طولاني كاشت، مشكلات حمل و نقل در زمان به گل نشستنن، نياز وافر گياه به آب پس از مرحله ي گلخانه ايي اين گياه باشد.


  رشد
  كمبود آب به شدتت سرعت رشد گياه را كاهش داده و باعث تخريب بافت مي شود و نياز به محيط كشت با تهويه ي خوب و قابليت نگهداري آب بالا دارد. كاسبرگهاه كه برجسته ترين بخش گل هستند در برخي كوليتوارها سفيد ولي در بيشتر كوليتوارها صورتي يا آبي ، بسته به ميزان PH محيط هستند. در PH اسيدي (حدود 5.5) رنگ گلها آبي در PH حدود 5.8 رنگ گلها ارغواني بنفش و در PH بازي (حدود 6.2-6) رنگ گل صورتي رنگ مي شود.وجود يون فلزي سنگين از Al و سپس موليبلون و پتاسيم در تشكيل رنگ آبي موثر و ضروري هستند. در طي مراحل رشد هرگونه PH بين 6 و 5.5 مورد پذيرش است ولي با شروع مرحله ي پيش رس كردن PH در محصول گياهي با كاسبرگ صورتي بايد 6 و در انواع با كاسبرگ آبي بايد 5.5 باشد. رنگ سفيد هم در هرگونه PH بدست مي آيد. براي بالا بردن PH بدست مي آيد. براي بالا بردن PH بايد از آب آهك و براي كاهش PH نيز از گوگرد استفاده مي شود. آگر آب آبياري قيليايي باشد مي توان از كودهايي با بنيان اسيدي مانند سولفات آمونيم و كلريد پتاسيم استفاده كرد يا آب را با اسيد سيتريك اسيدي كرد. اسيد فسفريك كه داراي فسفات است نبايد استفاده شود و در آبهاي اسيدي نيز مي توان از كودهايي مانند نيترات كلسيم استفاده كرد.
  اين گياه به كود زيادي در زمان رشد نياز دارد.(بخصوص به نيتروژن) و خاك گلدان بايد حاصلخيز باشد. اثر مواد غذايي برنگ كاسبرگ را نيز بايد مورد نظر گرفت. پتاسيم كم باعث تحريك رنگ صورتي كاسبرگ مي شود در حالي كه k زياد باعث ايجاد رنگ آبي مي شود.
  كود سوپر فسفات به دليل ايجاد گلهاي آبي رنگ نبايد به محيط كشت اضافه شد. ميزان مواد غذايي مطلوب براي توليد كاسبرگ آبي: pmm30-20 نيترات، pmm3-1 فسفر و pmm45-25 پتاسيم وبيشتر از pmm100 كلسيم است . براي توليد كاسبرگ صورتي: pmm50-30 نيترات، pmm 8-6 فسفر، pmm25-15 پتاسيم و بيشتر از pmm100 كلسيم است و براي كاسبرگ سفيد خر كدام از دو حالت را مي توان رعايت كرد.

 2. #2
  همکار قدیمی kv.1990 آواتار ها
  نام و نام خانوادگی
  کیوان
  محل سکونت
  تهران
  تاریخ عضویت
  May 2013
  شماره عضویت
  6645
  میانگین پست در روز
  1.25
  نوشته ها
  1,587
  گلدهي
  در اواخر تابستان و اوايل پاييز به مدت 9-6 هفته براي تشكيل گل كامل زمان مورد نياز است كه دماي پايين و فتو پريود كوتاه در آن موقع از سال نيز به اين امر كمك مي كند. گلها در دماي 18-13 سانتي گراد در تحت هر دو شرايط با فتو پريود كوتاه و بلند به سرعت تحريك مي شوند. فتو پريود كوتاه در دماي 22-19 سانتي گراد باعث تحريك گلدهي مي شود و در دماي بالاتر از 22 درجه سانتي گراد كمتر گلي تحريك نشان مي دهد. كاهش كود دهي در اواخر تابستان نيز به گلدهي كمك مي كند . ساقه هاي ضعيف معمولاً گل نمي دهند و به ساقه هاي كور موسوم هستند.
  تداوم فتوپريود كوتاه در زمستان و اوايل بهار ، بزرگ شدن گل را متوقف مي كند و اصطلاحاً آن را به خواب مي برد. در صنعت تجاري گياهاني كه برگهاي آنها حذف شده اند( براي مهار بيماريهاي پوسيدگي انبار گلها ) را در درماي °C9-2 به مدت حداقل 6 هفته براي تحريك رشد سريع گلها انبار مي كنند. نور در طي انبارداري خنك به شكست خواب كمك مي كند. تحقيقات نشان داده كه اسيد ژيبرليك مي تواند جايگزين نياز سرما گذراني يا فتوپريود گياه شود.
  كند كننده هاي رشد:
  از آنجايي كه هورتانسيا در اصل درختچه اند از كوليتوارهاي پا كوتاه به منظور فروش گلداني استفاده مي شود ولي در صورت عدم استفاده از كند كننده هاي رشد خيلي پا بلند مي شوند.
  رشد تابستانه را با محلول پاشي با محلول دامينوزيد با غلظت pmm7500-5000 تنظيم مي كنند. اولين اسپري پاشي در زماني كه شاخه ها به طول cm 5-3 رسيدند انجام مي شود و 3-2 هفته بعد دومين اسپري پاشي انجام مي شود. در زماني كه قبل از حذف برگها و نگهداري در سردخانه اسپري پاشي با محلول دامينوزيد pmm 12000 انجام شود مي تواند باعث 32-22% كاهش ارتفاع گياه گلدار شود.
  اسپري اتوفون pmm19200-4800 در اوايل آبان ماه و پس از تشكيل گل آذين مي تواند رشد را در طي پيش رس كردن بهاره كاهش دهد ولي اگر زود از موعد اسپري پاشي انجام شود تشكيل گل آذين را كلاً متوقف مي كند. در گياهاني كه از تيمار سرما بيرون آمده اند و هيچ برگي براي جذب محلول پاشي ندارند مي توان از gr 1.6- 0.3 ماده كلرومكوات در هر گلدان به قطر cm15 يا از آنسي ميدول به ميزان mg4-2 در گلدان cm15 استفاده كرد. 2 ميلي گرم آنسي ميدول مي تواند 38-30% ارتفاع گياه را كاهش دهد.

 3. #3
  همکار قدیمی kv.1990 آواتار ها
  نام و نام خانوادگی
  کیوان
  محل سکونت
  تهران
  تاریخ عضویت
  May 2013
  شماره عضویت
  6645
  میانگین پست در روز
  1.25
  نوشته ها
  1,587 4. #4
  همکار قدیمی kv.1990 آواتار ها
  نام و نام خانوادگی
  کیوان
  محل سکونت
  تهران
  تاریخ عضویت
  May 2013
  شماره عضویت
  6645
  میانگین پست در روز
  1.25
  نوشته ها
  1,587
  برنامه ريزي:
  يك روند توليد نموده معمولاً از طبيعت الهام گرفته و تقليد مي كند. يعني پرورش در بهار و تابستان و تشكيل جوانه هاي گل در پاييز تا زمستان و تحريك و پيش رس كردن گياه به گلدهي در اواخر بهار انجام مي شود.
  الف) گياهان پايه:
  هورتانسيا به طريق رويشي تكثير مي شود. انتخاب برمبناي خصوصيات كولتيواري خوب و عاري بودن از آفات و بيماريها و رشد قوي است.
  قبلاً قلمه ها را از شاخه هاي كور مي گرفتند ولي بهترين قلمه ها آنهايي بودند كه از گياهان پايه گرفته مي شود. در گياهان پايه بايد جوانه هاي رويشي حذف شود تا به گل نرود. و در دماي °c18-15 معمولاً در هر 7-5 هفته قلمه هاي انتهايي آماده برداشت از گياه مي شوند. از گياه پايه براي چندمين سال مي توان استفاده كرد. قلمه هاي چوب سخت را مي توان از بهمن تا اسفند ماه گرفت ولي كاربرد چنداني ندارد. قلمه هاي نرم را در اواخر بهار و اوايل تابستان به آساني مي توان گرفت.

 5. #5
  همکار قدیمی kv.1990 آواتار ها
  نام و نام خانوادگی
  کیوان
  محل سکونت
  تهران
  تاریخ عضویت
  May 2013
  شماره عضویت
  6645
  میانگین پست در روز
  1.25
  نوشته ها
  1,587
  بيماريها و آفات:
  از جمله بيماريهاي مهم هورتانسيا مي توان به خشكيدگي ناگهاني در اثر قارچ Botrytis اشاره كرد. كاهش رطوبت نسبي در كاهش اين بيماري و بيماري سفيدك پودري مؤثر است و مكمل اين كار استفاده از قارچ كشها خواهد بود. در انبارها براي جلوگيري از شيوع بيماري برگهاي گياه را حذف ميكنند. براي حذف برگها استفاده از مواد شيميايي از جمله گاز دي تيو كربومات متيل سديم 1.77 ميلي ليتر براي 1متر مكعب يا استفاده از اتيلن را مي توان مورد استفاده قرار داد. اتيلن را مي توان از سيب رسيده به ميزان 1.3 كيلوگرم براي يك متر مكعب توليد كرد.
  ميكرو پلاسماها نيز سبب تشكيل گلهاي غيرمعمولي و تغيير شكل اندامهاي گياهي مي شوند و ممكن است موجب توقف رشد در دماي بالاتر از °C19 شود.
  ويروسها نيز عامل بيماري در هورتانسيا هستند كه علائم برگي، كوتولگي روزت، حلقه ها و لكه هاي كلروزي از نشانه هاي آن است. ولي با توجه به شرايط محيطي وفصلي متغير مي باشد. با حرارت دادن قلمه ها يا كشت مريستم را عاري از ويروس مي كنند. كنه ها و شته ها نيز از آفات مهم اين گياه به شمار مي روندف كه باسم پاشي از بين مي روند.

 6. #6
  همکار قدیمی kv.1990 آواتار ها
  نام و نام خانوادگی
  کیوان
  محل سکونت
  تهران
  تاریخ عضویت
  May 2013
  شماره عضویت
  6645
  میانگین پست در روز
  1.25
  نوشته ها
  1,587
  منبع:جامعه مجازی دانشگاه ولی عصر (عج) رفسنجان

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

موضوعات مشابه

 1. عکس عجیب از یک کودک مغناطیسی
  توسط AR@SH در انجمن تصاویر متفرقه
  پاسخ: 6
  آخرين نوشته: 17th August 2012, 05:17 PM
 2. پاره ای از اصطلاحات رایج زبان انگلیسی (طنز)!
  توسط Melika در انجمن آرشیو مطالب حذف شده و قدیمی
  پاسخ: 9
  آخرين نوشته: 1st April 2012, 03:00 PM
 3. هورتانسیا یا گل ادریسی(آخر گل نگاه نكني ازدستت رفته)
  توسط Qmars در انجمن معرفی گیاهان زینتی
  پاسخ: 18
  آخرين نوشته: 17th December 2011, 11:54 AM
 4. عجیب ترین جمله در زبان انگلیسی
  توسط MAHBUBE در انجمن متفرقه
  پاسخ: 4
  آخرين نوشته: 10th August 2011, 09:14 PM
 5. انگلیش سِتِر (سِتِر انگلیسی
  توسط Ahoora در انجمن معرفی نژادهای خارجی
  پاسخ: 1
  آخرين نوشته: 4th June 2011, 12:49 AM

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  
کشتار گنجشک ها به قصد لذت را متوقف کنید
تبلیغات متنی : کیف لپ تاپ
درود شما به صورت میهمان وارد شده اید. جهت استفاده از امکانات لازم است عضو شوید
از انجمن حامیان حقوق حیوانات میهن پت حمایت کنید