فروش غذا و لوازم حیوانات خانگی و طوطی سانان

دانلود APP پارسی پت برای گوشی های Android و Apple

واگذاری بچه گربه ۶ ماهه فوری

تشکر تشکر:  22
لایک لایک:  12
مخالفت مخالفت:  0
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 10

موضوع: گیاهان احساساتی!

 1. #1
  کاربر ارزشمند zahrarezaei آواتار ها
  نام و نام خانوادگی
  زهرا رضایی
  محل سکونت
  تهران
  تاریخ عضویت
  Feb 2013
  شماره عضویت
  5586
  میانگین پست در روز
  1.55
  نوشته ها
  2,102

  گیاهان احساساتی!

  ادراك سلولی اولیه

  صحبت كردن از ادراك سلول اولیه مستلزم اینه كه ما " كلیو باكستر " رو كه " پدر نیروی ادراك سلول اولیه " نامیده شد، رو بشناسیم.: كلیو باكستر" كسی است كه هیچ گونه مدرك تحصیلی ندارد،دارای مدرك دكترا هم نیست، این آقا با وجود اینكه در دانشگاه تگزاس و همین طور در كالج " میدلبوری در ورمونت" و تگزاس آ_ ام ، به تحصیل در رشته های مهندسی و كشاورزی و روانشناسی پرداخت ، به دلیل یك ترم نرفتن به دانشگاه از اخذ مدركهای علمی خودش محروم شد.
  به قول گودمن، گوروی بزرگ متافیزیك: "شاید اگه كلیو باكستر از داشتن مدرك فارغ التحصیلی خود در هر رشته ی علمی، محروم نمی شد، آن وقت تمام دانشمندان جهان و همین طور من و شما، هرگز پی نمی بردیم كه چنانچه یكی از انگشتان ما زخمی شود، كرفسها و كلم قمریهای درون یخچال ما آن را حس كرده و به ثبت خواهند رسانید. " ( تعجب نكنید، براتون توضیح می دم. )
  به گونه ای شاعرانه تر: " انسان نمی تواند به گلی دست بزند بدون آنكه ستاره ای در آسمان بلرزد.
  حالا كه میدونم كنجكاو شدین تا رابطه زخمی شدن انگشت رو با كلم قمریهای توی یخچال بدونید، پس می ریم سر اصل ماجرا.

  شروع ماجرا :
  در فوریه ی 1996 ، كلیو باكستر توی لابراتوار خودش در شهر نیویورك، نشسته بود كه به طور اتفاقی نگاهش به گیاه بزرگ سبز رنگش افتاد كه گوشه ی آزمایشگاه قرار داشت.اون به نظرش رسید كه گیاهش اندكی بی حال و افتاده است و تصمیم گرفت به اون آب بده. بعد ناگهان به فكرش رسید كه چقدر وقت می گیره تا آب از ریشه ها به سمت برگهای گیاه برسه.بنابراین اون یك جفت الكترود با نمودارهای مختلف به یكی از برگها وصل كرد.
  به قول خودش اون یه كمی هم احساس بلاهت از این كارش پیدا كرد چون هیچ آدم تحصیل كرده و درس خونده ای در امور علمی چنین كاری نمی كنه، اون صبر كرد تا ببینه كه آیا امكان داره رطوبت وارده به گیاه به كندی و به تدریج باعث تغییر دادن سطح مقاومت گیاه بشه و آن قدر ملموس باشه تا بر روی نقشه ی نمودار ظاهر بشه یا نه؟
  اینجا معجزه اتفاق افتاد، اون دید كه روی نمودار واكنشی آنی ظاهر شد، به نظر باكستر رسید كه واكنش گیاه مزبور كه در این هنگام وضعیتی بهتر داشت، به واكنش انسانی كه تحت تاثیر محركی عاطفی و احساسی قرار گرفته باشه، شبیه بود، اون با هیجان از خودش پرسید آیا گیاه مزبور می تونه همانگونه هم واكنشی انسانی در برابر تهدید به سلامت و امنیتش، بر روی نمودار ظاهر كنه؟! و تصمیم گرفت یكی از برگهای گیاه رو بسوزونه و این رو امتحان كنه.
  بهتره اینجای داستان رو از زبون خود باكستر بشنوید : " ...درست در لحظه ای كه تصویر آتش در ذهنم نقش بست، مداد دستگاه با شدتی وحشیانه به حركت در اومد و از روی صفحه ی نمودار بیرون افتاد، این اتفاق به شدت من رو منقلب كرد.
  یعنی گیاه بدون اینكه برگش سوزانده بشه به محض اینكه باكستر در ذهنش تصویر سوزوندن اون رو مجسم كرد، واكنش ترس نشون داده بود. یعنی گیاه به وسیله ی نوعی ارتباط سلول اولیه، مورد تهدید قرار گرفتن سلامت و امنیش را حدس زده بود.

  ادامه ی تحقیقات :
  از آن روز به بعد، باكستر صدها آزمایش گوناگون در این ارتباط انجام داد و با كوشش زیاد سعی كرد شواهد بیشتری از نیروی ادراك سلول اولیه، نه تنها در حیات نباتی و گیاهی، بلكه در میوه ها و سبزیجات و تخم مرغ تازه و ماست و سلولهای خونی انسان و بافتهای پوستی و حتی اسپرماتوزوئید هم به دست آورد. اون ثابت كرد كه گیاهان به هر نوع نشانه ای از ناراحتی و ناامیدی كه بر اثر مورد تهدید قرار گرفتن زندگی سلولهای هر عضوی از جامعه ی زنده، ارسال شده باشه، واكنش نشون می دن. گیاهان حتی از سلولهای مرده ی موجود در خون خشك شده ای كه از انگشتان اتفاقا" مجروح شده ی فردی چكیده میشه، هم علایمی دریافت میكردند و واكنش نشون می دادند.

  كشف بزرگ :
  كلیو كشف كرد كه گیاهان قادرند علایمی از ارتباطات ذهنی انسان را از فواصل بسیار دور دریافت كنند، اون به گیاهانش الكترود وصل میكرد و وقتی از فاصله ی بیست كیلومتری به آب دادن به اونها فكر میكرد ، گیاهان علایم شادی و لذت رو بروز می دادند.

  تصویر ذهنی نه كلام :
  تصاویر و احساسی كه از دیگر موجودات ارسال میشه و گیاهان اون رو دریافت می كنند، كلمات بر زبان رانده شده رو شامل نمیشه ، این خیلی طبیعیه چون گیاهان دوره ی آموزشی فراگیری زبان ما رو سپری نكرده اند، و كلماتی مثل آتش و آب و یا جملاتی مثل دوستت دارم گیاه من، یا الان بهت آب می دم یا شاخه هات رو می كنم ، رو متوجه نمی شوند و به اون واكنش نشون نمی دهند اما هنگامی كه چنین نیاتی را به جای راندن بر زبان، در ذهن مجسم كنید ( مثلا" در ذهن مجسم كنید كه به محض رسیدن به خونه آب پاش رو بر می دارید و گلها رو آب می دید) اون وقت، اونها مفهوم شادی، لذت، تهدید، غم و ... رو حتی از راه دور درك می كنند و واكنش نشون می دن.

  چرا باكستر این پدیده را ادراك سلول اولیه نامید؟
  به این دلیل كه این نیروی ادراك بدون توجه به عملكرد بیولوژیكی در نظر گرفته شده ی فردی اونها، تمام سلولهایی را كه او نحوه ی كارشان را مورد آزمایش قرار داد، شامل میشه، اون این آزمایشها رو روی جانوری تك سلولی به نام پارامسیوم انجام داد و دید حتی یه جانور كه فقط یك سلول داره می تونه از فواصل دور تصاویر ذهنی آدمها رو درك كنه و بهش واكنش نشون بده‍‍‍‍ ، اون دور و بر جانور رو پر از مخزنهای قفل دار و قفس های پرده ای كرد اما هیچ مانع فیزیكی نتونست مانع بشه كه سلولهای مورد آزمایش اون به تصویرهای ذهنی آدمها واكنش نشون ندن.
  باكستر نتیجه گرفت : " با آن كه امكان دارد بسیار تعجب آور به نظر برسد، چنین می نماید كه یك علامت نیروی حیاتی وجود داد كه تمامی مخلوقات را به هم وصل می كند. "

  سایر تحقیقات باكستر :
  بعضی ازكشفیات باكستر خیلی سرگرم كننده وشگفت انگیزه كه من چند تاش رو براتون می گم چون از اهمیت ویژه ای برخورداره

  جست و خیز سبزیجات :
  اون و همكارهاش الكترودهایی رو به سه نوع مختلف سبزی تازه متصل كردند. اون وقت یكی از دوستهای باكستر تو ذهنش مجسم كرد كه تصمیم داره بره و یكی از اون سه سبزی رو در آب جوش بندازه، سبزی انتخاب شده همین كه در مغز انتخاب كننده، برگزیده شد قبل از اینكه حتی توسط دست لمس بشه از خودش واكنشی رو نشون داد( این واكنشها توسط دستگاه ثبت و دیده میشه نه با چشم ) . كه اونها اسمش رو گذاشتن بی هوشی، چرا؟ چون روی صفحه ی رسم نمودار، ناگهان جهشی به سمت بالا دیده شد و سپس بلافاصله خط مستقیمی رسم شد كه نشان دهنده ی حالت بی هوشی است، در واقع این واكنش گیاهه برای اینكه درد نكشه، اون حالت بی هوشی پیدا می كنه تا تجربه ی دردناكی رو كه در انتظارشه بتونه تحمل كنه.
  دو سبزی دیگر همچنان به جست و خیزهای خود( بر روی صفحه ی نمودار) ادامه دادند تا آنكه سبزی از هوش رفته، آب پز شد. اون وقت دو سبزی دیگه با نوعی ناراحتی دلسوزانه واكنش نشون دادند.

  واكنش تخم مرغها :
  اونها این آزمایش رو با تخم مرغها هم انجام دادند و به نتیجه ی مشابهی رسیدند. وقتی توی ذهن تصمیم گرفتند كه یك تخم مرغ رو از داخل یخچال بردارند و بشكنند، تخم مرغ همون عكس العمل اغما رو نشون داد و از هوش رفت، وقتی تخم مرغ شكسته ای رو در كنار تخم مرغهای سالم قرار دادند، تخم مرغهای سالم واكنشی عصبی از خودشون نشون دادند.

  خانم گیاه شناس یا جادوگر بدجنس گیاهان :
  یك بار خانم گیاه شناسی پیش كلیو آمد تا به چشم خودش واكنش نشون دادن گیاهان رو ببینه.كلیو قبول كرد و خانم رو پیش گیاهانش برد و شروع كرد به گیاهانش الكترود وصل كردن. اما در نهایت تعجب دید كه همه ی گیاهان حالت بی هوشی از ترس پیدا كرده اند و هیچ واكنشی نشون نمی دهند، كلیو اندیشید باید اونها با ورود خانم دچار این حالت شده باشند اون از زن پرسید كه در هنگام ورود به لابراتوار چه افكاری در ذهن داشته؟ خانم گیاه شناس پاسخ داد كه :" من بیشر مواقع گیاهان رو جمع می كنم و در آزمایشگاه در اجاقی می سوزونم تا وزن خشك شده شان را به دست بیاورم " معما حل شده بود گیاهان وحشتزده ی كلیو، از طریق نیروی ادراك گیاهی شون فهمیده بودند كه جادوگر بدجنس گیاهها، با اون افكار ترسناكش وارد لابراتوار شده و همه از ترس بی هوش شده بودند، به محض بیرون رفتن خانم همه ی گیاهها به حالت عادی در اومدند، كلیو باكستر نتیجه گرفت گیاهان براستی قادرند هر گونه حال و حسی را در هاله ی تابان انسانها، به هنگام نزدیك شدنشان به خود جذب كنند.
  و با ادامه ی تحقیقاتش فهمید كه این درباره ی هر سلول اولیه ای صدق می كند نه فقط گیاهان.

  شناسایی قاتل:
  تعدادی افسر پلیس دانشجو، از چند ایالت مختلف شاهد این آزمایش بودند. از میان شش افسر پلیس یكی انتخاب شد تا نقش قاتل را بازی كند این افسر، یكی از دو گیاهی را كه به مدت چندین هفته در كنار هم بودند، انتخاب كرد و از درون گلدان بیرون كشیدآنگاه برگهای گیاه كنده شده را كند و ریز ریز كرد آنهم در برابر گیاه دیگر چند ساعت بعد آن شش افسر پلیس یكی یكی وارد اتاق شدندو در برابر گیاه شاهد عینی ، كه الكترودهایی به آن وصل شده بود، قرار گرفتند. آن گیاه حالت طبیعی ویژه ی خود را داشت كه بر روی صفحه ی نمودار دستگاه نقش می بست و هیچ گونه واكنش غیر عادی نشان نمی داد. اما وقتی افسری كه دوست گیاه یاد شده را كنده بود، و به قتل رسانده بود، وارد اتاق شد ، گیاه بلافاصله و به شدت واكنش نشان داد.
  این قضیه این فكر را پدید آورد كه در آینده ای نزدیك، ممكن است یك قاتل یا دزد كه وارد خانه ای شده، به استناد شهادت یك گیاه،مجرم شناخته بشود چون گیاه یا سلول اولیه همین واكنش را نسبت به انسانی كه در برابرش به قتل رسیده باشد نشان می دهد و این فقط شامل قتل نیست گیاهی كه شاهد كتك كاری یا خشونت یا دعوا یا مشابه آن باشد می تواند شهادت بدهد.

  اهمیت این اكتشاف باعث شد تا این موضوع به نام " ادراك سلول اولیه "نامیده شود و"كلیو باكستر" از نظر دانشمندان علوم،" پدر سلول اولیه" نامیده شود.
  ( اگر مایلید در مورد نتایج شگفت انگیزی كه كلیو و همكارانش به دست آوردند، بیشتر بدانید می تونید به كتاب " زندگی مرموز گیاهان " نوشته ی پیتر تامكینز و كریستوفر برد مراجعه كنید یا كتاب ارتباطات بیولوژیكی و قابلیتهای آن نوشته ی كلیو باكستر به همراهی استیفن وایت)
  خوب! حالا به نتایجی كه می خوایم از این مبحث بگیریم، می رسیم ، یعنی به درس خودمون :
  1 _ وقتی گیاهان و حتی تخم مرغها ی داخل یخچال و سبزی تازه از زمین كنده شده و حتی یك موجود تك سلولی ( كلا" سلول هر موجود زنده یا چیزی كه متعلق به موجود زنده است مثل تخم مرغ)می توانند تصاویر ذهنی انسانها رو دریافت كنند آیا ما به عنوان برتر مخلوقات نباید بتونیم آگاهانه این كار رو انجام بدیم؟! پس چرا بعضی از ما، گاهی فكر می كنیم شناخت نیروهای ذهنیمون گناهه و با دین یا سعادت اخروی ما و خواست خداوند مغایرت داره؟! اگر این خصوصیت ( كه ما اون رو بعدها بررسی می كنیم و حتی به تمرین تله پاتی می پردازیم) نا پسند بود آیا خداوند اون رو در تمام سلولهای موجودات زنده قرار می داد؟!
  2 _ در می یابیم كه درست ترین نوع ارتباط با دیگر موجودات اینه كه از طریق درونمون با درون اونها برخورد كنیم نه فقط با كلام. زبان اهمیتی نداره. گیاهان و سایر موجودات كلام رو نمی فهمند اما همگی تصاویر ذهنی آدمهایی با زبانهای متفاوت رو دریافت می كنند اینجاست كه می فهمیم چرا با انجام دادن تمرین بخشایش برای دیگران یا نوشتن نامه برای فرشته ی آدمها باعث ایجاد حوادث بهتری می شویم.
  3 _ با این مثالها اهمیت ساختن تصاویر ذهنی و تجسم خلاق رو می فهمیم. وقتی ما تصویر ذهنی می سازیم همه ی كائنات آن را دریافت می كنند. پس مراقب تصویرهای ذهنی كه می سازیم باشیم.
  4_ از این وحدتی كه در تمام سلولهای زنده وجود داره به یگانگی و وحدانیت خداوندی كه چنین نظمی را برقرار كرده می رسیم. ( وحدت در عین كثرت) "تبارك الله احسن الخالقین."


  مهم نیست چقدر بالایی
  مهم اینه که اون بالا لاشخوری یا عقاب؟!

 2. #2
  کاربر ارزشمند zahrarezaei آواتار ها
  نام و نام خانوادگی
  زهرا رضایی
  محل سکونت
  تهران
  تاریخ عضویت
  Feb 2013
  شماره عضویت
  5586
  میانگین پست در روز
  1.55
  نوشته ها
  2,102
  خواستم کوتاهش کنم اما حتی خطا اخر رو هم حذف نکردم گفتم دست نزنم به متن بهتره
  البته تخم مرغ گیاه نیس اما عکس العمل تخم مرغ رو هم نوشته


  مهم نیست چقدر بالایی
  مهم اینه که اون بالا لاشخوری یا عقاب؟!

 3. #3
  همکار قدیمی kv.1990 آواتار ها
  نام و نام خانوادگی
  کیوان
  محل سکونت
  تهران
  تاریخ عضویت
  May 2013
  شماره عضویت
  6645
  میانگین پست در روز
  1.25
  نوشته ها
  1,587
  خیلی مطلب جالبی بود فک کنم قبلا یه همچین چیزی من شنیده بودم
  در جریان هستید که گیاهان هم موجودات زنده و با فهم هستند که در بعضی بیشتر نمود داره مثل گل ناز که به تریغ قهر کردن احساساتش رو نسبت به چیزی نشون میده و گیاهان دیگر هر کدوم به نوعی خاص

 4. #4
  کاربر ارزشمند zahrarezaei آواتار ها
  نام و نام خانوادگی
  زهرا رضایی
  محل سکونت
  تهران
  تاریخ عضویت
  Feb 2013
  شماره عضویت
  5586
  میانگین پست در روز
  1.55
  نوشته ها
  2,102
  اره جالبه واقعا
  اصلا بعضی گیاها رو کنار یه گیاه دیگه میذاری رشد نمیکنه
  یا تعدادشونو اهنگو غیره... بعضیا روحیه هاشون خیلی حساسه و خیلی باید مراقب بود
  یه مقاله بود خیلی وقت پیش خوندم فوق العاده بود اما پیداش نکردم بذارم


  مهم نیست چقدر بالایی
  مهم اینه که اون بالا لاشخوری یا عقاب؟!

 5. #5
  همکار قدیمی kv.1990 آواتار ها
  نام و نام خانوادگی
  کیوان
  محل سکونت
  تهران
  تاریخ عضویت
  May 2013
  شماره عضویت
  6645
  میانگین پست در روز
  1.25
  نوشته ها
  1,587
  اگه پیدا کردین حتما برامون بزار باید خیلی جالب باشه

 6. #6
  کاربر جدید Ananda آواتار ها
  نام و نام خانوادگی
  Ananda
  محل سکونت
  !Planet Earth
  علایق
  خواندن، نوشتن، موسیقی، طبیعت
  تاریخ عضویت
  Aug 2013
  شماره عضویت
  7731
  میانگین پست در روز
  0.01
  نوشته ها
  10
  نقل قول نوشته اصلی توسط zahrarezaei نمایش پست ها
  ادراك سلولی اولیه

  صحبت كردن از ادراك سلول اولیه مستلزم اینه كه ما " كلیو باكستر " رو كه " پدر نیروی ادراك سلول اولیه " نامیده شد، رو بشناسیم.: كلیو باكستر" كسی است كه هیچ گونه مدرك تحصیلی ندارد،دارای مدرك دكترا هم نیست، ..."
  این مطلب رو خانم بهار حقیقی عزیز زحمت نوشتنش رو کشیدن و خواهش کردن هیچ جا "حتا با ذکر منبع" کپی نشه...
  خواستم این خواسته ی استاد عزیزمون رو متذکر شم ( شاید جایی که شما این مطلب رو برداشتین خودش هم از جایی برداشته و نویسنده ی مطلب و هدف و درخواستش این وسط گم شده... )

 7. #7
  همکار قدیمی kv.1990 آواتار ها
  نام و نام خانوادگی
  کیوان
  محل سکونت
  تهران
  تاریخ عضویت
  May 2013
  شماره عضویت
  6645
  میانگین پست در روز
  1.25
  نوشته ها
  1,587
  نقل قول نوشته اصلی توسط Ananda نمایش پست ها
  این مطلب رو خانم بهار حقیقی عزیز زحمت نوشتنش رو کشیدن و خواهش کردن هیچ جا "حتا با ذکر منبع" کپی نشه...
  خواستم این خواسته ی استاد عزیزمون رو متذکر شم ( شاید جایی که شما این مطلب رو برداشتین خودش هم از جایی برداشته و نویسنده ی مطلب و هدف و درخواستش این وسط گم شده... )
  سلام
  لینک اصلی مطلب رو شما دارین برای رجوع
  یا شنیدیدن که مطلب برای اون شخص هست که از انتشارش جلوگیری کنیم

 8. #8
  کاربر جدید Ananda آواتار ها
  نام و نام خانوادگی
  Ananda
  محل سکونت
  !Planet Earth
  علایق
  خواندن، نوشتن، موسیقی، طبیعت
  تاریخ عضویت
  Aug 2013
  شماره عضویت
  7731
  میانگین پست در روز
  0.01
  نوشته ها
  10
  نقل قول نوشته اصلی توسط kv.1990 نمایش پست ها
  سلام
  لینک اصلی مطلب رو شما دارین برای رجوع
  یا شنیدیدن که مطلب برای اون شخص هست که از انتشارش جلوگیری کنیم
  بنده زمان انتشار این مطلب شاگرد خانم حقیقی بودم و در اولین جلسه ی دروس به تاکید گفتن که هرگز مطالب جایی کپی نشن حتا با ذکر منبع مگر جایی که دسترسی به اینترنت اینا نیست ( روستاهای دور ) که میشه پرینتشو داد...
  اگه نیازی به لینک باشه، چشم پیدا می کنم براتون می فرستم.

 9. #9
  همکار قدیمی kv.1990 آواتار ها
  نام و نام خانوادگی
  کیوان
  محل سکونت
  تهران
  تاریخ عضویت
  May 2013
  شماره عضویت
  6645
  میانگین پست در روز
  1.25
  نوشته ها
  1,587
  باز گشایی مطلب
  با تشکر از دوستان
  ویرایش توسط kv.1990 : 13th August 2013 در ساعت 08:40 PM

 10. #10
  همکار قدیمی kv.1990 آواتار ها
  نام و نام خانوادگی
  کیوان
  محل سکونت
  تهران
  تاریخ عضویت
  May 2013
  شماره عضویت
  6645
  میانگین پست در روز
  1.25
  نوشته ها
  1,587

  گیاهان احساساتی هستند

  پس با این وجود گیاهان احساساتی هستند

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

موضوعات مشابه

 1. کتی دخمل مغرور
  توسط kati در انجمن معرفی گربه های خانگی اعضاء
  پاسخ: 34
  آخرين نوشته: 13th July 2012, 09:51 PM
 2. وقتی خون گله گریبان گیر سلطان جنگل شد+عکس
  توسط aria در انجمن اخبارعمومی
  پاسخ: 10
  آخرين نوشته: 28th June 2012, 12:56 AM
 3. ثعلب با گل‌های گوشتی
  توسط Pars در انجمن معرفی گیاهان زینتی
  پاسخ: 1
  آخرين نوشته: 17th July 2011, 01:39 PM
 4. “زاغ بور” در خطر انقراض/ زیبای خجالتی فارس ظرفیت مهجور مطالعاتی
  توسط Melika در انجمن تالار حیوانات منقرض شده
  پاسخ: 4
  آخرين نوشته: 14th July 2011, 12:58 PM
 5. وقتی....
  توسط Jblaq در انجمن متفرقه
  پاسخ: 6
  آخرين نوشته: 16th June 2011, 03:43 PM

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  
کشتار گنجشک ها به قصد لذت را متوقف کنید
تبلیغات متنی : کیف لپ تاپ
درود شما به صورت میهمان وارد شده اید. جهت استفاده از امکانات لازم است عضو شوید
از انجمن حامیان حقوق حیوانات میهن پت حمایت کنید