همکار قدیمی (مدیر انجمن کاسکو)

نوع حیوان خانگی
    انواع نژاد مختلف
    شماره عضویت
    11540
    نقل قول نوشته اصلی توسط Madanzadeh نمایش پست ها
    مرسی
    میشه بگید میوه و سبزیجاتی که کلسیم داره چیا هستش؟
    نفیسه خانم زحمت کشیدند و لیستی از مواد غذایی مجاز و فوایدشون نوشتند
    اون تاپیک رو بخونید متوجه میشید

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو ، عروس هلندی ، بلدرچین
    شماره عضویت
    14385
    میشه لینکشو برام بذارید. هرچی میگردم پیدا نمیکنم

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    کاسکو - کنگو
    شماره عضویت
    14360
    نقل قول نوشته اصلی توسط StarFish نمایش پست ها
    تا جایی که بنده اطلاع دارم کاسکو توی محیط طبیعیش از ذرت مزارع و میوه ها استفاده میکنه
    دلیل اصلی شکار شدن کاسکو توی کنگو هم همین آسیب زدن کاسکوها به مزارع ذرته
    شما میفرمایید اونجا هویج و لوبیا دیده مگه من گفتم اونجا هویج و لوبیا میخوره

این کاسکویی که من میبینیم چشم دودی نیست!

یادمه مدتها پیش توی این انجمن و انجمن های دیگه مشکل اصلی کاسکو دار ها این بود که کاسکوشون به تخمه عادت کرده بود و خیلی از میوه ها و سبزیجات رو لب نمیزد
    هرکسی نظر و تجربه ای داره
    منم طبق تجربم میگم تخمه آفتابگردون نباید غذای اصلی کاسکو باشه
    موفق باشید
    یکم مسئله قاطی شد دوست عزیز وشما تقریبا حرفاتون درست بود یعنی نکات نگهداری از کاسکو رو درست گفتین اما این نکات شما برای کاسکویی هست که به محیط عادت کرده . نمیشه همون اول به قفس یه کاسکو وحشی سنگ دریا و اسباب بازی آویزون کرد . تخمه هم یکی از موارد مورد نیاز برای کاسکو هست اما نباید توش زیاده روی بشه . قبلا هم به دوستمون گفتیم شما از همین اول بهش سعی کنید همچی جلوش بذارید . اگه میلی نشون نداد و فقط تخمه خورد باید رو به صورت خیلی طولانی تر از زمانی که پرنده رام هست گذروند . یه کاسکو که تازه وارد میشه نمیشه درجا تخمه رو از جلوش برداریم و میوه بذاریم بگیم مجبور بشه میخوره نخیر . این پرنده استرس داره ممکنه بدجور لج کنه و هیچی نخوره و بیمار بشه و ضعیف بشه . اگر این مدل کاسکو (کاسکو وحشی تازه وارد ) عادت شدید به تخمه داره نباید توی یک هفته انتظار داشت این عادت روازش بگیری . ایشون در این صورت باید کم کم در کنار تخمه ای که میذارن میوه هارو آشنا کنن و به مرور تخمه رو کم کنن . حیوونی که عادت به تخمه داره توی یک ماه کبدش چرب نمیشه و با یک ماه زودتر هم نمیشه گفت دیگه مشکلی براش پیش نمیاد . توی این مدت نباید درمان کرد تغذیه بد رو فقط باید از تشدیدش جلوگیری کرد ...

سن این کاسکو هم حدودا 1 و نیم ساله . نور کمه ولی توی چشم ها دقت کنید خاکستری پخش شده توی چشم رو میبینید .

موفق باشید

مدیر انجمن آکواریوم

نوع حیوان خانگی
    خرس قطبی
    شماره عضویت
    3829
    نقل قول نوشته اصلی توسط بهزاد وکیلی نمایش پست ها
    دوست عزیز کجای صحبتم نوشتم تخمه باید غذای اصلی کاسکو باشه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
    اصلا موضوع سر سن طوطی نیست,حذف یک باره تخمه از غذایی طوطی اون هم طوطی وحشی که تازه خریداری شده و به غذاهای دیگه عادت نداره اشتباه مطلقه,حالا شما یک میلیون کاسکو داشتی یا نداشتی باز هم ربطی نداره.
    وقتی موضوعی اشتباهه یعنی اشتباهه

مهندس جان شما فرمودید:

به علاوه تخمه رو هر روز هم به طوطی بدید مشکلی نداره که هیچ کلی فایده داره اما باید به اندازه باشه
    خوب اینجوری تخمه غذایی اصلی به حساب نمیاد؟ کاسکو مگه چقدر تحرک داره که این کلسترول توی بدنش انباشته نشه؟

بعد شما فرمودید:
    این کاسکو هم چشماش دودیه که تازه داره طوسی میشه خیلی خیلی سن داشته باشه 1.5 سالشه و هنوزم به 3 سالی که شما میفرمایید نرسیده
    الانم که سن بحث اصلی نیست و ما نفهمیدیم پی مشکل شما با پست اول من چی بود!
    این کاسکو نور به چشمش نتابیده(موقع شات گرفتن عکس) که رنگ سفیدش نشون داده بشه

مدیر انجمن آکواریوم

نوع حیوان خانگی
    خرس قطبی
    شماره عضویت
    3829
    نقل قول نوشته اصلی توسط vestlaif نمایش پست ها

یکم مسئله قاطی شد دوست عزیز وشما تقریبا حرفاتون درست بود یعنی نکات نگهداری از کاسکو رو درست گفتین اما این نکات شما برای کاسکویی هست که به محیط عادت کرده . نمیشه همون اول به قفس یه کاسکو وحشی سنگ دریا و اسباب بازی آویزون کرد . تخمه هم یکی از موارد مورد نیاز برای کاسکو هست اما نباید توش زیاده روی بشه . قبلا هم به دوستمون گفتیم شما از همین اول بهش سعی کنید همچی جلوش بذارید . اگه میلی نشون نداد و فقط تخمه خورد باید رو به صورت خیلی طولانی تر از زمانی که پرنده رام هست گذروند . یه کاسکو که تازه وارد میشه نمیشه درجا تخکه رو از جلوش برداریم و میوه بذاریم بگیم مجبور بشه میخوره نخیر . این پرنده استرس داره ممکنه بدجور لج کنه ئ هیچی و نخوره و بیمار بشه و ضعیف بشه . اگر این مدل کاسکو (کاسکو وحشی تازه وارد ) عادت شدید به تخمه داره نباید توی یک هفته انتظار داشت این عادت روازش بگیری . ایشون در این صورت باید کم کم در کتار تخمه ای که میذارن میوه هارو آشنا کنن و به مور تخمه رو کم کنن . حیوونی که عادت به تخمه داره توی یک ماه کبدش چرب نمیشه و خوب نمیشه با یک ماه زودتر هم نمیشه گفت دیگه مشکلی براش پیش نمیاد . توی این مدت نباید درمان کرد تغذیه بد رو فقز باید از تشدیدش جلوگیری کرد ...

سن این کاسکو هم حدودا 1 و نیم ساله . نور کمه ولی توی چشم ها دقت کنید خاکستری پخش شده توی چشم رو میبینید .

موفق باشید
    حرفی از اسباب بازی نزدم
    در مورد چشمش هم پس با این حساب کاسکوی من وقتی 3 سالش بود در واقع 1 سال و نیمش بود من نمیدونستم

منم نگفتم تخمه دقیقا سر یک ماه کبد رو چرب میکنه گفتم تخمه رو بردار به جاش ذرت و میوه بده شما مطمعن باش ذرت رو میخوره

کاسکویی که موقع عکس گرفتن استرس داشته باشه نمیاد جلو دوربین که
    قار میکشه خودش رو میکوبه به قفس که بازم ارتباطی به سن و تخمه نداره
    من کلا این بحث رو تمومش میکنم وقتی 20 خط مینویسیم و از نظر دوستان 40 خطش غلطه
    همگی موفق باشید

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    کاسکو - کنگو
    شماره عضویت
    14360
    مهندس جان شما فرمودید:

خوب اینجوری تخمه غذایی اصلی به حساب نمیاد؟ کاسکو مگه چقدر تحرک داره که این کلسترول توی بدنش انباشته نشه؟

بعد شما فرمودید:

بند هم میگم باید هر روز به پرنده تخمه داد اما این غذای اصلی به حساب نمیاد و مثلا فردی هر روز سالاد میخوری پس سالاد یا سبزیجات غذای اصلی اون فرد هست ؟
    بحث در اصل راهنمایی نابجای شما بوده در پست اول . باز هم میگم راهنمایی هاتون کاملا درسته اما جاش الان و اینجا نبوده .

همکار قدیمی (مدیر انجمن کاسکو)

نوع حیوان خانگی
    انواع نژاد مختلف
    شماره عضویت
    11540
    نقل قول نوشته اصلی توسط Madanzadeh نمایش پست ها
    میشه لینکشو برام بذارید. هرچی میگردم پیدا نمیکنم
    لیست کاملی از مواد غذایی طوطی سانان و ویتامین های موجود در آن

مهندس جان شما فرمودید:

بعد شما فرمودید:

من هر روز به طوطیم سرلاک میدم آیا سرلاک غذای اصلی طوطیمه؟؟؟؟خیر چون تازه دون خور شده من هر شب 1-2 قاشق سرلا بنا به دلایلی بهش میدم
    بازم میگم بحث اصلا سر سن طوطی نیست،اصلا شما درست میفرمایید این طوطی 3 سالشه خوب که چی؟؟؟؟تو تغییر ش فرقی میکنه؟؟؟طوطی سه ساله رو با اون روشی که گفتید میشه به غذا خوردن انداخت؟؟؟؟؟طوطی 6 ماهه رو باد کم کم به غذاهای مجاز عادت داد اما برای کاسکو 3 ساله صبح پا میشید تصمیم میگیرید تخمه دیگه بهش ندید و برای میوه میزارید و خودش مثل یک انسان متمدن شروع به خوردن میکنه؟؟؟؟؟

اگر تجربه نگه داری از کاسکو در سنین مختلف داشته باشید متوجه میشید کاسکو های سن پایین خیلی راحت غذاییشون تغییر پیدا میکنه تا کاسکوی های سن بالاتر.

مدیر انجمن آکواریوم

نوع حیوان خانگی
    خرس قطبی
    شماره عضویت
    3829
    نقل قول نوشته اصلی توسط vestlaif نمایش پست ها

بند هم میگم باید هر روز به پرنده تخمه داد اما این غذای اصلی به حساب نمیاد و مثلا فردی هر روز سالاد میخوری پس سالاد یا سبزیجات غذای اصلی اون فرد هست ؟
    بحث در اصل راهنمایی نابجای شما بوده در پست اول . باز هم میگم راهنمایی هاتون کاملا درسته اما جاش الان و اینجا نبوده .
    معمولا هر موجود زنده ای وقتی از یک نوع خوراکی هر روز تغذیه کنه اون خوراکی جزو غذاییشه

ممنون میشم جای درست صحبتم در مورد کاسکو رو بگید

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    کاسکو - کنگو
    شماره عضویت
    14360
    حرفی از اسباب بازی نزدم
    در مورد چشمش هم پس با این حساب کاسکوی من وقتی 3 سالش بود در واقع 1 سال و نیمش بود من نمیدونستم

منم نگفتم تخمه دقیقا سر یک ماه کبد رو چرب میکنه گفتم تخمه رو بردار به جاش ذرت و میوه بده شما مطمعن باش ذرت رو میخوره

کاسکویی که موقع عکس گرفتن استرس داشته باشه نمیاد جلو دوربین که
    قار میکشه خودش رو میکوبه به قفس که بازم ارتباطی به سن و تخمه نداره
    من کلا این بحث رو تمومش میکنم وقتی 20 خط مینویسیم و از نظر دوستان 40 خطش غلطه
    همگی موفق باشید
    تند نرو دوست عزیز نظر شما محترمه ولی چندبار گفتم و باز میگم حرف شما غلط نبوده . تمام حرف هاتون درست بوده ولی جاش اینجا نبوده . من نمیفهمم قار کشیدن و کوبدن به دیوار و قفس چه ربطی به سن و تخمه داره . ایشون حالا به هر طریقی عکس گرفتن از کاسکو خودشون حالا یه کاسکو نترسیده یا زوم کرده چه ربطی داره ؟ . توی عکس چشم ها دودیه . رنگ پر ها هنور کاملا خاکستری روشن نشده . منقار این پرنده حاکی از سن کمش هست . اگه کاسکو شما هم با این مشخصات گفتن 3 سالشه یا خودتون فهمیدید پس هم اونایی که گفتن هم خودتون اشتباه کردید . درباره تغذیه هم بهتره دوستان تاپیک مربوطه به تغذیه کاسکو رو بخونن بعد راهنمایی خواستن ما میگیم .
    موفق باشید

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    کاسکو - کنگو
    شماره عضویت
    14360
    معمولا هر موجود زنده ای وقتی از یک نوع خوراکی هر روز تغذیه کنه اون خوراکی جزو غذاییشه

ممنون میشم جای درست صحبتم در مورد کاسکو رو بگید
    غذایی روزانه با غذای اصلی فرق میکنه . انسان توی غذاییش تخمه هم هست ولی آیا غذای اصلی انسانه ؟
    تخمه هم باید توی غذایی پرنده باشه ولی مقدار کم باید باشه و نباید غذای اصلی پرنده باشه . همین
    جای درست حرف شما وقتی هست که ایشون روی کاسکو خودشون تسلط داره یعنی اخلاقش دستشه . کاسکو آرومه .محیطش رو امن میدونه . استرس نداره .لج نمیکنه . شمارو دوست خودش میدونه . به گرفتن غذا از دست علاقه داره . به شما و چیزی که شما بهش میدین بخوره علاقه نشون میده . صاحب میدونه پرنده به چه میوه ای علاقه داره میدونه علایق کاسکو رو و نسبت به اونا پیش میره نه یهو یه روزه روش تغذیه عوض بشه . یک شبه راه صد ساله ....
    بعدشم شما سره چی داری بحث میکین ؟ دوستی که کاسکو خریده هنوز چیزی نگفته . اصلا شاید این کاسکو غذایی درستی داره یا اصلا کلا با حرفای ما فرق میکنه . اجازه بدید خودشون پیگیری کنن تغذیه پرندشون رو .

صفحه 774 از 1238 نخستنخست ... 274674724755756757758759760761762763764765766767768769770771772773774775776777778779780781782783784785786787788789790791792793824874 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 5 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 5 مهمان ها)