خبرگزاری آریا- فرمانده انتظامی شهرستان کامیاران امروز از انهدام دو باند بزرگ قاچاق و کشف 16راس آهو و 30قطعه طوطی خبر داد.
به گزارش خبرگزاری آریا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی پلیس، سرهنگ رفیعی کیا در این رابطه گفت:ماموران انتظامی شهرستان کامیاران در پی انجام اقدامات اطلاعاتی و پلیسی خود،دو دستگاه خودروی مزداباری و رونیز حامل آهو به صورت غیرمجاز و قاچاق را شناسایی و در پی عدم توجه رانندگان این خودروها به دستور ایست پلیس،در صدد توقیف این خودروها بر آمدند.
وی از توقیف هردوخودروی متعلق به قاچاقچیان حیوانات وحشی خبر داد و در ادامه افزود:ماموران انتظامی شهرستان کامیاران در بازرسی دقیق از داخل خودروهای توقیفی 16راس آهوی وحشی که 5راس آنها به علت گرمای زیاد و نبود اکسیژن در فضایی محدود تلف شده بودند،را کشف کردند.
فرمانده انتظامی شهرستان کامیاران تصریح کرد:ماموران انتظامی شهرستان کامیارن در این ماموریت 5نفر قاچاقچی حیوانات وحشی که به صورت باندی با هم کار می کردند را دستگیر و روانه مراجع قضایی کردند.
سرهنگ رفیعی کیا در خاتمه خاطر نشان کرد:قاچاقچیان این حیوانات را در یکی از شهرستان های استان کرمانشاه شکار و به مقصد سنندج قاچاق می کردند.
خبر دیگری حاکی است ماموران انتظامی شهرستان دیواندره در پی مبارزه با پدیده شوم قاچاق کالا کنترل خودروهای عبوری را در یکی از محورهای اصلی حوزه استحفاظی در دستور کار خود قرار دادند.
ماموران انتظامی شهرستان دیواندره در بازرسی دقیق از داخل خودروی توقیفی 720عدد انواع لوازم آرایش و 30قطعه طوطی قاچاق را کشف و در این رابطه یک قاچاقچی حرفه ای کالا و حیوانات را دستگیر کردند.