همکار قدیمی (مدیر انجمن کاسکو)

نوع حیوان خانگی
    انواع نژاد مختلف
    شماره عضویت
    11540
    نقل قول نوشته اصلی توسط Madanzadeh نمایش پست ها
    دوستان تا حالا شده که کاسکو تیمنه را با کنگو جفت بزنند؟
    اصلاً همچین چیزی میشه و اگر میشه جوجه ها چی میشه؟ (کنگو یا تیمنه)
    بله دوست عزیز در اسارت تعدادشون زیاده اما در طبیعیت خیلی کم این اتفاق میوفته
    جوجه هاشون مقداری از ظاهر مادر و مقداریاز ظاهر پدر رو همراه دارند

نوع حیوان خانگی
    انواع نژاد مختلف
    شماره عضویت
    11540
    نقل قول نوشته اصلی توسط vestlaif نمایش پست ها

تویه طبیعت طریقه جفت گیری به این صورت هست که طوطی ماده به طور آزادنه میچرخه به دنبال یه پرنده نر برای جفت گیری . پرنده های نر هر کدوم به نحوی سعی میکنن خودشون رو به ماده نشون بدن و قدرتشون رو برای ماده و در رخ بکشن و خودشون رو برتر نشون بدن. در نتیجه اون پرنده ای که از نظر نمایش قدرتش از بقیه قوی تر بوده انتخاب میشه و این دو پرنده جفت میخورن . توی طبیعت شاید یه کاسکو ماده از بین صد کاسکو نر یکی روهم حتی انتخاب نکنه برای جفت گیری . در اسارت هم به همین صورت هست . پرنده ماده باید نر مورد علاقه خودشو پیدا کنه وگر نه اصلا جفتگیری نمیکنن . برای ماده ظاهر سالم و قدرت بدنی ماده خیلی شرط هست توی انتخاب مرد زندگیه خودش. این مرد باید هیکلی بزرگ و قوی با پر صاف و تمیز و به قول خودمون از همه جهت سالم و سره حال باشع و مهم تر از همه هم هیکل خودش یا بزرگتر از خودش باشه . بنا به دلیل گفته شده این دو گونه جفت نمیخورن . این قانون برای تمام طوطی سانان هست نه فقط کاسکو ...
    موفق باشید
    چرا جناب جفت میخورند,چند سال پیش یکی از آقایون تهران آورده بود که سر طوطی شبیه کنگو و دم و رنگ پرها شبیه تیمنه بود,خود فروشنده هم نمیدونست اینا چه نژادیند
    بعد از اون دیگه چیزی تو ایران دیده نشده
    این امر بین بقیه طوطی سانان هم اتفاق میوفته مثلا یک آمازون بال نارنجی با پشت گردن زرد یا ....

نوع حیوان خانگی
    انواع نژاد مختلف
    شماره عضویت
    11540
    نقل قول نوشته اصلی توسط attacker9626 نمایش پست ها
    سلام بچه ها من 3 تا اسباب بازی خریدم الان 3 هفتس ریکی پیش منه ولی هنوز رام نیست عیب نداره اسباب بازی رو بذارم تو قفسش ؟ تاثیری تو رام شدن داره یا ضرری نداره واسش ؟
    البته بعد از اینکه 2 روز جلوی چشماش گذاشتمش
    الان از بیرون قفس آویزون کردم که تا 2 روز جلو چشماش باشه عیب نداره ؟ اصلا ازشون نمیترسه میشه بذارم تو همین الان ؟
    ممنون میشم راهنمایی کنید
    پیشنهاد میکنم اسباب بازی رو بردارید
    وجود اسباب بازی حتی اگر باعث ترس طوطی نشه در مراحل اولیه رام کردن تاثیر منفی میزاره
    اسباب بازی رو بهتره بعد از این که ترس طوطی از دست ریخت براش بزارید

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو ، عروس هلندی ، بلدرچین
    شماره عضویت
    14385

تویه طبیعت طریقه جفت گیری به این صورت هست که طوطی ماده به طور آزادنه میچرخه به دنبال یه پرنده نر برای جفت گیری . پرنده های نر هر کدوم به نحوی سعی میکنن خودشون رو به ماده نشون بدن و قدرتشون رو برای ماده و در رخ بکشن و خودشون رو برتر نشون بدن. در نتیجه اون پرنده ای که از نظر نمایش قدرتش از بقیه قوی تر بوده انتخاب میشه و این دو پرنده جفت میخورن . توی طبیعت شاید یه کاسکو ماده از بین صد کاسکو نر یکی روهم حتی انتخاب نکنه برای جفت گیری . در اسارت هم به همین صورت هست . پرنده ماده باید نر مورد علاقه خودشو پیدا کنه وگر نه اصلا جفتگیری نمیکنن . برای ماده ظاهر سالم و قدرت بدنی ماده خیلی شرط هست توی انتخاب مرد زندگیه خودش. این مرد باید هیکلی بزرگ و قوی با پر صاف و تمیز و به قول خودمون از همه جهت سالم و سره حال باشع و مهم تر از همه هم هیکل خودش یا بزرگتر از خودش باشه . بنا به دلیل گفته شده این دو گونه جفت نمیخورن . این قانون برای تمام طوطی سانان هست نه فقط کاسکو ...
    موفق باشید
    خیلی ممنون از توضیحات کامل شما.
    ولی منظور من این بود که آیا امکانش هست که کاسکوی تیمنه با کنگو جفت بخورن که آقای وکیلی توضیح دادن؟ ممنون

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    14385
    دوستان کاسکوی من از دیروز علاقه خاصی به خورن میوه جات نداره.
    قبلش میوه جات و سبزیجاتو خیلی میخورد ولی الان وقتی براش میذارم دست نمیزنه تا بهش تخمه بدم و تخمه را فقط میخوره.
    چیکار کنم که مثل قبل میوه جات بخوره؟؟

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    کاسکو - کنگو
    شماره عضویت
    14360
    نقل قول نوشته اصلی توسط بهزاد وکیلی نمایش پست ها
    چرا جناب جفت میخورند,چند سال پیش یکی از آقایون تهران آورده بود که سر طوطی شبیه کنگو و دم و رنگ پرها شبیه تیمنه بود,خود فروشنده هم نمیدونست اینا چه نژادیند
    بعد از اون دیگه چیزی تو ایران دیده نشده
    این امر بین بقیه طوطی سانان هم اتفاق میوفته مثلا یک آمازون بال نارنجی با پشت گردن زرد یا ....
    سلام آقای وکیلی بنا به دلایل علمی که برای جفت گیری پرنده ها اعلام شده این امر امکان پذیر نیست ولی خب هیچ جامعه ای هم بدون استثنا نیست . ولی برام خیلی جالب شده این چیزی که گفتین. میشه تصویر از این کاسکو دو رگه بذارید ؟
    ممنون میشم
    موفق باشید

نوع حیوان خانگی
    انواع نژاد مختلف
    شماره عضویت
    11540

سلام آقای وکیلی بنا به دلایل علمی که برای جفت گیری پرنده ها اعلام شده این امر امکان پذیر نیست ولی خب هیچ جامعه ای هم بدون استثنا نیست . ولی برام خیلی جالب شده این چیزی که گفتین. میشه تصویر از این کاسکو دو رگه بذارید ؟
    ممنون میشم
    موفق باشید
    سلام
    متاسفانه من این موردو چند سال پیش در یکی از پرنده فروشی ها تهران دیده بودم و عکس نگرفتم
    سر طوطی از کنگو کمی سفیدتر و دمش قرمز و جثه درشت و پرهای بدن تیره داشت
    تقریبا در همه گونه های هیبرید وجود داره و یک امر طبیعیه که تو اسارت زیاد دیده میشه
    دلایل علمی که این موضوع رو رد میکنند رو میشه واضحتر بیان کنید؟

نوع حیوان خانگی
    انواع نژاد مختلف
    شماره عضویت
    11540
    نقل قول نوشته اصلی توسط Madanzadeh نمایش پست ها
    دوستان کاسکوی من از دیروز علاقه خاصی به خورن میوه جات نداره.
    قبلش میوه جات و سبزیجاتو خیلی میخورد ولی الان وقتی براش میذارم دست نمیزنه تا بهش تخمه بدم و تخمه را فقط میخوره.
    چیکار کنم که مثل قبل میوه جات بخوره؟؟
    بهتره نحوه قرار دادن میوه ها رو عوض کنید،مثلا نخ میوه درست کنید یا رنده کنید یا درشتر بزارید یا بخار پز کنید یا .... که طوطی علاقه نشون بده و بخوره

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    14385
    بهتره نحوه قرار دادن میوه ها رو عوض کنید،مثلا نخ میوه درست کنید یا رنده کنید یا درشتر بزارید یا بخار پز کنید یا .... که طوطی علاقه نشون بده و بخوره

نخ میوه چطوری درست کنم؟

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    کاسکو - کنگو
    شماره عضویت
    14360
    سلام
    متاسفانه من این موردو چند سال پیش در یکی از پرنده فروشی ها تهران دیده بودم و عکس نگرفتم
    سر طوطی از کنگو کمی سفیدتر و دمش قرمز و جثه درشت و پرهای بدن تیره داشت
    تقریبا در همه گونه های هیبرید وجود داره و یک امر طبیعیه که تو اسارت زیاد دیده میشه
    دلایل علمی که این موضوع رو رد میکنند رو میشه واضحتر بیان کنید؟
    توی سری های مستند آفریقایی از کاسکو ها نحوه جفت گیری اون ها به این صورتی بود که توضیح دادم توی پست اول. طوطی ها باید نری رو انتخاب کنن که از همه شرایط توانایی بودن پدر خوب و شوهر خوب برای ماده رو داشته باشه . توی طبیعت این امر به نظر غیر ممکنه هست چون چطور ممکنه بین این همه کاسکو کنگو که ماده حق انتخاب داره انتخاب نکنه بعد به یه تیمنه که از همه نظر براش ضعیفه روی بیاره . این امر به نظرم فقط در اسارت رخ میده . بعدشم شما خودتون هم میدونید توی نت از پرنده های دورگه حرف میزنن و اگر دو گونه مختلف جفت بخورن حاصل حتما توی خبر گذاری ها پخش میشه حتی اگه توی اسارت باشه . مثل همون طوطی های هیبرید اما از جفت خوردن گونه های مختلف دو طوطی بزرگ جثه حرفی زده نشه توی نت . برای کاسکو من هرچه گشتم نبود .توی طوطی سانان هم جثه و هم اندازه این امر ممکنه ولی دو تا پرنده کاملا متفاوت فکر نکنم بشه .

صفحه 811 از 1238 نخستنخست ... 311711761792793794795796797798799800801802803804805806807808809810811812813814815816817818819820821822823824825826827828829830861911 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 7 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 7 مهمان ها)