مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط فریماه نمایش پست ها
    سلام من امروز تصمیم گرفتم که با دست به فندق غذا بدم . اومدم ساعت 11 غذاشو بررداشتم فقط دوتا دونهتخمه گذاشتم براش بعد 2 ساعت رفتم بادوم زمینی رو گرفتم سمتش اون موقع هم داشت قار میزد بعد یهو بادمو گرفت پرت کرد ته قفس طوری که خخودم سکته رو زدم ولی فک کنم از ترسش بود چون یک ساعت بعد دوباره امتحان کردم نگرفت و یک ساعت ببعد میگن باید 6 ساعت غذا ندم که دیگه گشنش بشه ازم غذا بگیره من چون کاری برام پیش اومد دیکه غذاشو گذاشتم رفتم به نظرتون کار درستی کردم ؟
    میشه در این رابطه کمکم کنید ؟ ممنون میشم .
    شما الان نزدیک قفس میشید طوطی شما چه واکنشی نشون میده ؟ قار میزنه هنوز ؟

چند صفحه پیش درمورد قار زدن طوطیتون پرسیدین و گفتین چیکار کنید که دیگه قار نزنه . کاری که گفتم رو انجام دادین ؟؟

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    کاسکو
    شماره عضویت
    16231
    نقل قول نوشته اصلی توسط sepideh نمایش پست ها
    شما الان نزدیک قفس میشید طوطی شما چه واکنشی نشون میده ؟ قار میزنه هنوز ؟

چند صفحه پیش درمورد قار زدن طوطیتون پرسیدین و گفتین چیکار کنید که دیگه قار نزنه . کاری که گفتم رو انجام دادین ؟؟
    بله اول که میرم از اونن طرف تند تند میاد سمت من بعد خودشو پف میده بعد یه پاشو به دیوار قفس میگیره قبلا می خواست پاشو به دیوار قفس بگیره می ترسید و میرفت تا جای که میشد از من دور بشه ولی الان مثل اینکه پر رو تر شده ولی قار میزنه البته وقتی میبینه در حال برداشتن یا گذاشتن ظرف اب و غذاشتم یه چند ثانیه ای ساکت میشه .

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط فریماه نمایش پست ها
    بله اول که میرم از اونن طرف تند تند میاد سمت من بعد خودشو پف میده بعد یه پاشو به دیوار قفس میگیره قبلا می خواست پاشو به دیوار قفس بگیره می ترسید و میرفت تا جای که میشد از من دور بشه ولی الان مثل اینکه پر رو تر شده ولی قار میزنه البته وقتی میبینه در حال برداشتن یا گذاشتن ظرف اب و غذاشتم یه چند ثانیه ای ساکت میشه .
    خب این شد وقتی که شما نزدیک قفس میشید . پس معلومه هم میترسه و هم یه روش واسه دور شدن شما پیدا کرده .. فعلا برای غذا دادن زمان مناسبی نیست ..

با روشی که گفتم نباید شما زیاد نزدیک قفس بشید . به تدریج باید به قفس نزدیک بشید که ممکنه چند روز طول بکشه . این کار رو شروع کنید :

" روزا هر وقت که میتونید تو فاصله ای که نمیترسه ( خارج از خط قرمزی که برای خودش ایجاد کرده ) یه صندلی بذارید و بشینید . باهاش کلماتی که میخواید مثلا اسمش رو تمرین کنید یا به کار خودتون مشغول باشید. هر روز به تدریج ( طوری که متوجه نشه ) کمی به قفس نزدیک تر بشید . تا جایی که کاملا به قفس نزدیک بشید و طوطی شما هم به تدریج به حضورتون عادت کنه"

* خط قرمز جایی هست که طوطی به شما اجازه میده تا اون حد بهش نزدیک بشید بیشتر از اون واکنش نشون میده یا با ترس یا با عصبانیت .

* وقتی کم کم نزدیک میشید بهش ممکنه یکم واکنش نشون بده . شما اون لحظه اصلا نگاش نکنید به کار خودتون مشغول باشید . طوطی باید متوجه بشه که از طرف شما خطری تهدیدش نمیکنه .

* این کم کم نزدیک شدن همش تو یه روز نیست ممکنه تا چند روز طول بکشه . در نهایت شما میتونید نزدیک قفس بشینید بدون اینکه طوطی از شما فرار کنه ، بترسه یا قار بزنه ...

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ♡کاسکو♡مرغ و خروس سلطان❤
    شماره عضویت
    16310
    نقل قول نوشته اصلی توسط منصور نمایش پست ها
    مرسی سپیده خانوم ک همیشه منو با دقت و حوصله کمک و راهنمایی میکنید بعد دادن انجیر من یک دونه بسته رو 2 قسمت کردم اونم گرفت بعدش تخمه رو امتحان کردم اونم گرفت بدون قار من نزدیک دهنش نبردم خودش خودشو به دستم نزدیک میکنه تخمه رو میگیره و میخوره روش ایرادی نداره؟
    یعنی هروقت از داخل قفس(در باز) بدون ترس ازم غذا گرفت میتونم اسپری کنم و الان دست نگه دارم؟
    دیگه از بیرون قفس بهش غذا ندم و از داخل قفس غذا دادن رو شروع کنم یا از بیرون و داخل بدم؟
    من تخمه رو از غذاییش کلا حذف کردم و فقط با دست روزی 10 تا 15 تایی بهش میدم.
    سلام. تخمه رومیتونید میزانش کم کنید ولی اصلا از غذایش حذف نکنید زیرا که تخمه فواید بسیاری برای کاسکو داره میتونید تو اینترنت فواید تخمه رو برای کاسکو مطالعه کنید.

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    کاسکو , عروس هلندی , کوتوله برزیلی , مرغ عشق , فنچ , کبوتر ,
    شماره عضویت
    16023
    نقل قول نوشته اصلی توسط Roc نمایش پست ها
    سلام. تخمه رومیتونید میزانش کم کنید ولی اصلا از غذایش حذف نکنید زیرا که تخمه فواید بسیاری برای کاسکو داره میتونید تو اینترنت فواید تخمه رو برای کاسکو مطالعه کنید.
    اره درست میگید ولی خیلیا میگن اصلا داده نشه بهتره یا اگ داده شه روزی 10 تا 15 عدد چون خیلی چرپه منم این 10 تا 15 عدد رو بجای اینکه تو غذاش بزارم با دستم بهش میدم و بعدها اگ خدا خواست و کاسکوم باهام راه اومد اون 10 عدد هم در اختیارش میزارم

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    اره درست میگید ولی خیلیا میگن اصلا داده نشه بهتره یا اگ داده شه روزی 10 تا 15 عدد چون خیلی چرپه منم این 10 تا 15 عدد رو بجای اینکه تو غذاش بزارم با دستم بهش میدم و بعدها اگ خدا خواست و کاسکوم باهام راه اومد اون 10 عدد هم در اختیارش میزارم
    ممنون درسته . آجیل ها و دونه ها رو نباید به طور کامل حذف کرد . اما جز غذای اصلی نمیتونه باشه . نه اینکه اصلا داده نشه این درست نیست

غذاهای چرب تو غذایی طوطی هایی که تو طبیعت هستن لازمه چون برای پرواز و خیلی از کارهای دیگه به انرژی بالایی نیاز داره به این غذاها نیاز دارن .

اما واسه طوطی هایی که تو اسارت هستن و هیچ فعالیت خاصی ندارن باید مدیریت شده در اختیارشون قرار بگیره

پیشنهاد میکنم به دوستانی که تو این بخش هستن این مقاله رو مطالعه کنن :

http://www.parsipet.ir/thread7841.html

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ♡کاسکو♡مرغ و خروس سلطان❤
    شماره عضویت
    16310
    اگه بهش غذای بسته بندی مخصوص طوطی میدید تخمه نیاز نداره ولی اون سایتایی هم که میگن تخمه اصلا داده نشه به نقل از سایتای خارجیه میگن چون اونجا اینقدر غذای مخصوص طوطی ها هست که کسی بهشون تخمه نمیده
    .تخمه همون 10تا 15تا براش در روز خوبه.ببخشید که من نطر دادم اگه حرف اشتباهی زدم از اساتید می خوام تصحیش کنن.

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    اگه بهش غذای بسته بندی مخصوص طوطی میدید تخمه نیاز نداره ولی اون سایتایی هم که میگن تخمه اصلا داده نشه به نقل از سایتای خارجیه میگن چون اونجا اینقدر غذای مخصوص طوطی ها هست که کسی بهشون تخمه نمیده
    .تخمه همون 10تا 15تا براش در روز خوبه.ببخشید که من نطر دادم اگه حرف اشتباهی زدم از اساتید می خوام تصحیش کنن.
    نه اتفاقا به موضوع خوبی اشاره کردین . ممنون

اگه میگیم تخمه از غذاییش حذف بشه یعنی اینکه به عنوان غذای اصلی نباشه . اما به مقدار مدیریت شده مشکلی نداره و لازم هم هست .

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ♡کاسکو♡مرغ و خروس سلطان❤
    شماره عضویت
    16310
    سپیده خانوم من امروز متوجه شدم که کاسکوم بخاطر این میره کف قفس که سینی کف قفسو بجوه و الان لبه های سینی رو کاملا جویده و میترسم خورده باشه اگه خورده باشه مشکلی براش پیش میاد؟!؟ متاسفانه چون این کاسکو یهویی برام اومد(کادوی بابام بود به جای کاسکو قبلی که مرد)فرصت نکردم اسباب بازیاشو براش تو قفس بزارم.

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    سپیده خانوم من امروز متوجه شدم که کاسکوم بخاطر این میره کف قفس که سینی کف قفسو بجوه و الان لبه های سینی رو کاملا جویده و میترسم خورده باشه اگه خورده باشه مشکلی براش پیش میاد؟!؟ متاسفانه چون این کاسکو یهویی برام اومد(کادوی بابام بود به جای کاسکو قبلی که مرد)فرصت نکردم اسباب بازیاشو براش تو قفس بزارم.
    اگه خورده باشه که مشکل پیش میاد اما فکر نمیکنم بخوره .. احتمالا فقط جویده . الان چند روزه پیش شماست و تا چه حد میتونید بهش نردیک بشید ؟

صفحه 987 از 1238 نخستنخست ... 487887937968969970971972973974975976977978979980981982983984985986987988989990991992993994995996997998999100010011002100310041005100610371087 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 5 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 5 مهمان ها)