فروش غذا و لوازم حیوانات خانگی و طوطی سانان

دانلود APP پارسی پت برای گوشی های Android و Apple

واگذاری بچه گربه ۶ ماهه فوری

تشکر تشکر:  16
لایک لایک:  9
مخالفت مخالفت:  0
نمایش نتایج: از 1 به 4 از 4

موضوع: اعترافات یک دامپزشک نادم

 1. #1
  mihalism آواتار ها
  تاریخ عضویت
  May 2011
  شماره عضویت
  38
  میانگین پست در روز
  0
  نوشته ها
  0

  اعترافات یک دامپزشک نادم

  با توجه به طرح اخیر که در مجلس مطرح شده و این بار دارندگان حیوانات خانگی و خود حیوانات خانگی و اصولا هر آنچیز که به حیوانات خانگی مربوط می شود را به عنوان سیبل متحرک خود انتخاب کرده اند و این موجودات را سرمنشا تمام آلودگی های عفونی و غیرعفونی و فرهنگی دانسته اند و کسانی که از آنها نگهداری میکنند یا به نوعی با آنها در تماس هستند را فریب خورده فرهنگ منحط غرب دانسته و مستوجب تکفیر و پرداخت جریمه دانسته اند، بر خود لازم دانستم تا قبل از آنکه کس دیگری یا دادگاه صالحه ایی بخواهد به جرایمم رسیدگی کند، خود به تک تک گناهانانم در این مورد اعتراف کنم.
  1 من اعتراف می کنم در طول زندگی، از همان عنفوان کودکی به حیوانات بخصوص حیوانات خانگی علاقه مند بودم و همین امر موجب شد تا رشته دامپزشکی را برگزینم و تا به امروز که این طرح نمایندگان محترم مجلس را خواندم، فکر میکردم که اینها موجودات مهربانی هستند که نگاه کردن به چشمان مهربانشان و نوازششان میتواند موجب آرامش شود، حال فهمیدم که این موجودات پلید در پشت این چهره معصومشان چه نیات شومی در سر می پروراند و به قول نماینده محترم کلیمیان در مجلس تا چه اندازه به تهاجم نرم کمک میکنند. البته من در برخورد با این موجودات در زمان معاینه یا آمپول زدن فقط مورد تهاجم سخت آنها مانند گاز گرفتن یا چنگ انداختن قرار می گیرم.
  2 من اعتراف می کنم از حدود 15 سال پیش تا بحال صدها یا هزاران حیوان خانگی را در بخشهای داخلی و جراحی مداوا کرده ام و با این کار باعث نجات جان کثیف آنها شده ام و همچنین با تزریق واکسنهای دوره ایی و درمانهای ضدانگل باعث شدم تا این موجودات سالم بمانند واحتمال انتقال بیماریهای مشترک بین انسان و دام از بین برود، فلذا خود می دانم که با انجام این کارهای احمقانه، لطمه بزرگی به سلامت جامعه وارد کرده ام.
  3 من اعتراف می کنم تا بحال چندین بار چه لفظی چه فیزیکی چه شیمیایی با انسانهای شریفی که مشغول اذیت و آزار این موجودات کثیف وغربزده بوده اند، درگیر شده ام و در مواردی که کار به آجان و آجان کشی رسید، مسلما نیروی انتظامی با درایت تمام، حق را به آن انسانهای شریف می دادند. الآن و بعد از مطرح شدن این طرح هوشمندانه، دارم می فهمم که آن نگاه تمسخرآمیز توام با ترحم که آن آقای پلیس به من می کردند و میگفتند:" آخه به خاطر یه سگ؟؟؟ آقای دکتر!" چقدر پرمعنی بوده و من نفهمیده بودمش!
  4 من اعتراف می کنم که تا بحال فکر میکردم که طبق اسناد تاریخی موجود، سگ اولین بار در زمان جنگهای پارس و روم، از ایران به اروپا برده شده، حالا نگو این غربی های نامرد قبل از ما این موجود غربزده را کشف کرده اند و برای تهاجم فرهنگی تاریخ نگاران را مجبور به قلب تاریخی کرده اند، همانطور که در طرح نمایندگان مجلس به تصریح به آن اشاره شده.
  5 من اعتراف می کنم که تا بحال فکر می کردم در مملکت ما امور مربوط به حیوانات به سازمان دامپزشکی مربوط می شود، اما در طرح اخیر، دوستان عزیز مجلس همه ارگانها و وزارتخانه ها از قبیل وزارت کشور، وزارت بهداشت، شهرداری و حتی غیره، مورد سوال و نظرخواهی قرار گرفته اند الا سازمان دامپزشکی. به هر حال اگر این طرح تصویب شود از آنجا که دامپزشکانی که در این امر تخصص دارند یا باید بروند غاز بچرانند یا باید بروند کشکشان را بسابند، در آن صورت از دوستان مقیم مجلس خواهشمندم دستورالعملی به وزارت کشاورزی در خصوص در اختیار قراردادند تعداد لازم غاز و مقدار متنابهی کشک( از نوع مخصوص گوسفندی که به این راحتی ها سابیده نشود) به این اقشار زحمت کش صادر کنند. البته اگر غاز و کشک برای ایشان پیدا نشد، مسئله ایی نیست، این قشر زحمتکش، میتواند خود را برای نمایندگی دور بعد مجلس کاندید کنند. وهمچنین به علت مهاجرت تعداد متنابهی از دارندگان حیوانات خانگی به خارج از کشور، دستورالعملی به وزارت امور خارجه، و به علت ناراحتی های روحی بعد از جدا شدن از حیوانشان، دستورالعملی به جامعه روانشناسان، در مورد عدم واردات لوازم مربوط به حیوانات، دستورالعملی به وزارت بازرگانی در موارد فوق ابلاغ شود و در هر حال اصلا سازمان دامپزشکی را در این مسئله بازی ندهند !. اینجوری هم سر مجلیسان عزیز گرم می شود هم سر مابقی جامعه.
  6 من اعتراف میکنم که در زمان دانشجویی و بعدا در دوره های بعد از دکتری، در داخل و خارج از کشور، وقت گرانبهای خود را به بطالت در مطالعه و تحقیق در زمینه آناتومی، بیماریهای داخلی، جراحی های تخصصی و... حیوانات بی ارزش خانگی صرف کرده ام. اگر این طرح زودتر از این و در آنزمان مطرح شده بود، بجای اینهمه وقت تلف کردن در امر منحوس و وارداتی حیوانات خانگی، به مطالعه در زمینه حیوانات داخلی چون خر میپرداختم.
  7 من اعتراف میکنم تصورات من از مسایل مختلف ازجمله اعتقادی کاملا اشتباه بوده. من تا بحال فکر میکردم آن سگی که با اصحاب کهف به خواب رفت و جزو افراد مقرب درگاه الهی شد، یا آن سگی را که خداوند در سوره مائده به آموزشش توسط انسان توصیه کرده و یا قوانینی و مطالبی که در رسالات دینی در مورد سگ تعلیم دیده هست، در مورد همین سگهایی است که من در پیرامونم یا محیط کارم میدیدم، حال نگو آنها با اینهایی که دوستان میگویند، تومنی دوزار فرق دارند، ظاهرا آنها از گونه ایی دیگر بودند، نه مانند اینها غربزده.
  8 من اعتراف میکنم که تا بحال فکر می کردم که معضلات اصلی مملکت ما بیکاری و اعتیاد و مراودات خارجی و ایدز و بالا بودن درصد طلاق و... موضوعاتی از این دست است. حال بعد از خواند این طرح به کوردل بودن و اشتباه دیدگاه خود پی برده و فهمیدم که بزرگترین معضل ما ایرانیان همین نگهداری از سگ محسوب می شود. خب معلوم است که شما وقتی از سگ نگهداری کنید وقتتان گرفته می شود، پس بیکار میشوید، بعد چون بی کار شدید میروید معتاد می شوید، بعد به خاطر مشکل در مراودات خارجی، ایدز میگیرید، بعد هم خوب مسلما از همسرتان جدا میشوید و درصد طلاق را بالا میبرید. می بینید؟ به همین سادگی است که گفتم. اگر از همان اول سگ نگه نمی داشتید این همه بلا سر خود و آحاد جامعه نمی آوردید.
  9 من اعتراف می کنم که تابحال فکر می کردم که دوست داشتن حیوانات سرمنشا و آغاز دوست داشتن انسانهاست و بالعکس کسانی که حیوان ستیز هستند مستعد کودک آزاری و آدم کشی هستند. البته بگویم، این تلقینات اشتباه، به خاطر خواندن خاطرات قاتلین زنجیره ایی مانند بیجه و خفاش شب به ذهنم متبادر شده بودند که هر دویشان قبل از آدمکش شدن، سگ ها را دار میزدند!. حال بعد از خواندن این طرح فهمیدم که تا چه اندازه در اشتباه بودم. به گفته یکی از طراحان این طرح:" هرچه علاقه انسان به حیوانات بیشتر شود، تمایلش به انسانها کمتر می شود و علت تمایل بیش از اندازه غربی ها به نگهداری از حیوانات به خاطر بنیان ضعیف خانواده در آنجاست که برعکس بنیان قوی خانواده در ایران است." در این مورد من فکر میکنم یا، من تا بحال به اشتباه و در اثر بیسوادی، جدول مقایسه آمار طلاق در کشورهای مختلف را برعکس نگاه میکردم و فکر میکردم که ما بالاترین میزان طلاق را در دنیا داریم و یا این که، فرق بنیان قوی و بنیان ضعیف را نمی دانستم که چیست که با این توضیح که ایشان زحمت کشیدند دادند، فرقش قشنگ رفت توی مغزم.
  10 در پایان امیدوارم که خداوند از گناهان همه ما بگذرد و همه ما را به راه راست هدایت کند و همچنین از آفریدن موجوداتی از این دست که هم موجب آزار خود و هم ما میشوند خودداری کند و همچنین نمایندگان طراح این طرح بدانند که حد اقل من یک نفر بعد از خواندن این طرح به خیلی چیزها از جمله روح، اعتقاد راسخ پیدا کردم. با احترام دامپزشک نادم

  دکتر هومن
  ویرایش توسط Jblaq : 3rd June 2011 در ساعت 11:57 AM دلیل: چشمم در اومد خوب
  بسیبشس

 2. #2
  کاربر میهن پت علی زکی آواتار ها
  نام و نام خانوادگی
  علیرضا رحمانی
  محل سکونت
  بادرود
  تخصص
  دانش آموز
  حیوان خانگی
  همستر
  تاریخ عضویت
  Sep 2013
  شماره عضویت
  7984
  میانگین پست در روز
  0.03
  نوشته ها
  31
  سلام
  نمیدونم این قصه رو شنیدی یا نه
  میگن یه روز دو نفر لب ساحل قدم میزدن که یه عقرب توجهشون رو جلب میکنه یکی از اونا جلو میره و دستشو به طرف عقرب دراز میکنه، عقرب دستشو نیش میزنه ولی مرد دو باره کارشو تکرار میکنه و دوباره گزیده میشه . برای بار سوم این کار رو تکرار میکنه ولی این بار موفق میشه عقربو نوازش کنه. دوست مرد ازش دلیل کارش رو میپرسه. جواب مرد این بود:
  طبیعت عقرب اینه که نیش بزنه وطبیعت من محبت کردن.
  کسی که حیوانات رو درک میکنه و واقعا دوستشون داره نمیتونه ازشون متنفر بشه .
  حیوانات معنی خیلی از کلمات رو نمیدونن. خیانت ، سود ، طمع این ها چیز ایی هستن که اگه یه انسان محدودیت حیوانات را داشت به معنی واقعی اونا پی می بردیم.

 3. #3
  کاربر فعال MohammaD.Gh آواتار ها
  نام و نام خانوادگی
  محمد
  محل سکونت
  дβДĐДЍ
  علایق
  حیوانات-طراحی سایت
  تخصص
  دانشجو
  حیوان خانگی
  فنچ.مرغ عشق.ملنگو.سگ.کوتوله برزیلی
  تاریخ عضویت
  Nov 2012
  شماره عضویت
  4722
  میانگین پست در روز
  0.20
  نوشته ها
  284
  از تمامی دوستان میهن پتی خواهش میکنم در تاپیک های قدیمی پست ارسال نکنند و تاپیکهای قدیمی رو بالا نیارند!!!
  ســــپاس
  تا چند ماه نیستم.. نت ندارم Beetalk Id: Mohammad75gh شماره تماس تو بیوگرافی هست،مشکلی سوالی داشتید درخدمتم(واتساپ،لاین.وایر و ...)

 4. #4
  کاربر اخراج شده
  نام و نام خانوادگی
  حسام
  محل سکونت
  اراک الوده!
  علایق
  حیوانات.سفر.نت.خرید
  تخصص
  پرورش دهنده
  حیوان خانگی
  نا معلوم!
  تاریخ عضویت
  Apr 2013
  شماره عضویت
  6367
  میانگین پست در روز
  0.70
  نوشته ها
  906
  نقل قول نوشته اصلی توسط علی زکی نمایش پست ها
  سلام
  نمیدونم این قصه رو شنیدی یا نه
  میگن یه روز دو نفر لب ساحل قدم میزدن که یه عقرب توجهشون رو جلب میکنه یکی از اونا جلو میره و دستشو به طرف عقرب دراز میکنه، عقرب دستشو نیش میزنه ولی مرد دو باره کارشو تکرار میکنه و دوباره گزیده میشه . برای بار سوم این کار رو تکرار میکنه ولی این بار موفق میشه عقربو نوازش کنه. دوست مرد ازش دلیل کارش رو میپرسه. جواب مرد این بود:
  طبیعت عقرب اینه که نیش بزنه وطبیعت من محبت کردن.
  کسی که حیوانات رو درک میکنه و واقعا دوستشون داره نمیتونه ازشون متنفر بشه .
  حیوانات معنی خیلی از کلمات رو نمیدونن. خیانت ، سود ، طمع این ها چیز ایی هستن که اگه یه انسان محدودیت حیوانات را داشت به معنی واقعی اونا پی می بردیم.
  خیلی زیبا و اموزنده بود.ممنون

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

موضوعات مشابه

 1. پاسخ: 67
  آخرين نوشته: 28th September 2014, 04:19 AM
 2. پاسخ: 0
  آخرين نوشته: 25th May 2012, 08:59 AM
 3. پاسخ: 16
  آخرين نوشته: 10th February 2012, 09:55 PM
 4. عکسی در یک روزنامه که اعتراض دامپزشکی را در پی داشت چه بود؟!
  توسط Pars در انجمن رسانه و حمایت از حیوانات
  پاسخ: 0
  آخرين نوشته: 3rd May 2011, 03:43 PM

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  
کشتار گنجشک ها به قصد لذت را متوقف کنید
تبلیغات متنی : کیف لپ تاپ
درود شما به صورت میهمان وارد شده اید. جهت استفاده از امکانات لازم است عضو شوید
از انجمن حامیان حقوق حیوانات میهن پت حمایت کنید