همکار قدیمی (انجمن عروس هلندی)

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی
    شماره عضویت
    14959
    نقل قول نوشته اصلی توسط amir.oskuee نمایش پست ها
    ممنون از راهنمایی شما.آخه دیشب ساعت 12.30 بود که روشون رو کشیدم جفتشون بیرون بودن و چراغ ها رو خاموش کردم و صبح هم که روشون رو برداشتم همون جای دیشب بودن و بیدار شدن.بله به مدت 5 روز کلسیم دادم بهشون و تره هم هر روز تقریبا.
    خواهش می کنم . به هر حال در این مورد کاری از دست شما بر نمی آید اما همان طور که گفتم به تخم ها کاری نداشته باشید و برشان هم ندارید . ممکن هست تخم ها سالم باشند .
    تره را هم بیشتر در دوران تخم گذاری منظورم بود.

نقل قول نوشته اصلی توسط xMAGYx نمایش پست ها
    خالیه خالی که نشده همیشه مثله توپه ولی بزرگ کوچیک میشه.
    من بهش سرلاک شیر با برنج میدم( با آب ولرم قاطی میکنم بهش میدم )
    لطفا سوالتان را در قسمتی که خدمتتان عرض کردم مطرح بفرمایید
    سرلاک شما اصلا مناسب جوجه نیست . اگر همان تاپیک را مطالعه کنید می توانید طرز تهیه سرلاک دست ساز را ببینید (اگر امکان تهیه سرلاک پرندگان را ندارید)
    چینه دان پرنده هم بعد از چند ساعت باید کاملا خالی خالی شود.این سری که غذای مناسب به جوجه دادید بعد از حدود 5 ساعت ار کاملا خالی نشد مجددا غذا ندهید . یکی دو قاشق آب گرم بدهید تا کاملا تخلیه شود و در ضمن تا زمانیکه این حالت جوجه رفع نشده غذا را رقیق تر از همیشه بدهید.

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    ممنون از راهنمایی شما.آخه دیشب ساعت 12.30 بود که روشون رو کشیدم جفتشون بیرون بودن و چراغ ها رو خاموش کردم و صبح هم که روشون رو برداشتم همون جای دیشب بودن و بیدار شدن.بله به مدت 5 روز کلسیم دادم بهشون و تره هم هر روز تقریبا.
    سلام.مگه قبلا هم روی جفت رو کاور میکشیدید که این دفعه کشیدید نرفتن توی لونه؟

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهي -عروس هلندي
    شماره عضویت
    14246
    سلام جناب اسکندری عزیز و ممنون از شما سرکار خانم پویش عزیز.بله هر شب ساعت 10.30 تا 11 روی قفس رو پارچه سفید می کشم آخه از اون موقع به بعد چرت می زنن بخاطر اینکه نور اذیتشون نکنه می کشم روشون.دیشب تا 12 یا 12.30 ایستادم دیدم جفتشون بیرونن.روشون رو کشیدم از گوشه نگاه کردم جفتشون همین طور بیرون بودن.

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    سلام جناب اسکندری عزیز و ممنون از شما سرکار خانم پویش عزیز.بله هر شب ساعت 10.30 تا 11 روی قفس رو پارچه سفید می کشم آخه از اون موقع به بعد چرت می زنن بخاطر اینکه نور اذیتشون نکنه می کشم روشون.دیشب تا 12 یا 12.30 ایستادم دیدم جفتشون بیرونن.روشون رو کشیدم از گوشه نگاه کردم جفتشون همین طور بیرون بودن.
    سلام.احتمالا تخم ها خراب شدن.ولی همونطور که خانم پویش فرمودن تا پایان 21 روز از آخرین تخم دست نزنید.حتی اگر تخم هارو هم بردارید احتمالا پشت سرهم تخم بگذارن و بهشون فشار میاد.

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهي -عروس هلندي
    شماره عضویت
    14246
    1سوال : اگر تخم ها باز نشدن که به فرمایش شما احتمال زیاد خراب شدن تخم ها رو بردارم و لونه رو هم بردارم ؟ الان 3 یا 4 روزه که در هر روز تا جایی که من می بینم 3 یا 4 بار جفت گیری می کنن و اولیش هم موقعی که روشون رو بر می دارم بلا فاصله شروع به جفت گیری می کنن.می ترسم خیلی ضعیف بشن.

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    1سوال : اگر تخم ها باز نشدن که به فرمایش شما احتمال زیاد خراب شدن تخم ها رو بردارم و لونه رو هم بردارم ؟ الان 3 یا 4 روزه که در هر روز تا جایی که من می بینم 3 یا 4 بار جفت گیری می کنن و اولیش هم موقعی که روشون رو بر می دارم بلا فاصله شروع به جفت گیری می کنن.می ترسم خیلی ضعیف بشن.
    دیگه روی جفت رو نندازید و تخم هارو هم حداقل تا یک هفته دیگه بر ندارید تا زمان بندی روزانشون که با برداشتن کاور شروع میشد بهم بخوره و تخم گذاریشون عقب بیفته.حداقل دو ماه بهشون استراحت بدید و تقویتشون کنید.

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهي -عروس هلندي
    شماره عضویت
    14246
    نقل قول نوشته اصلی توسط اسکندری نمایش پست ها
    دیگه روی جفت رو نندازید و تخم هارو هم حداقل تا یک هفته دیگه بر ندارید تا زمان بندی روزانشون که با برداشتن کاور شروع میشد بهم بخوره و تخم گذاریشون عقب بیفته.حداقل دو ماه بهشون استراحت بدید و تقویتشون کنید.
    با عرض پوزش از این همه سوال : خوب من 1 هفته بعد لونه رو با تخم ها بردارم؟

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    با عرض پوزش از این همه سوال : خوب من 1 هفته بعد لونه رو با تخم ها بردارم؟
    بله.از هفته ی دیگه روزی یک تخم از توی لونه بردارید.یک جا تخم هارو بر ندارید که جفت عصبی بشن و از لونشون بترسن.

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی
    شماره عضویت
    15567
    سلام دوستان از موقعی که لونه رو گذاشتم عروس نرم خیلی میره توی لونه ولی ماده فقط دم در لونه وایمیسته ونمیره تو

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    نقل قول نوشته اصلی توسط reza007 نمایش پست ها
    سلام دوستان از موقعی که لونه رو گذاشتم عروس نرم خیلی میره توی لونه ولی ماده فقط دم در لونه وایمیسته ونمیره تو
    سلام.طبیعیه.وظیفه ی نرجاگرم کردن هست و وقتی جفت از لونه مطمعن شدن موندگاریشون بیشترمیشه توی لونه تازمانیکه ماده آماده بشه وتخم بگذاره.

ارسال شده از GT-S5830i با استفاده از تپاتالک 2

صفحه 864 از 1915 نخستنخست ... 36476481484584684784884985085185285385485585685785885986086186286386486586686786886987087187287387487587687787887988088188288391496413641864 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 7 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 7 مهمان ها)