فروش غذا و لوازم حیوانات خانگی و طوطی سانان

دانلود APP پارسی پت برای گوشی های Android و Apple

واگذاری بچه گربه ۶ ماهه فوری

تشکر تشکر:  50
لایک لایک:  45
مخالفت مخالفت:  0
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 10

موضوع: رفتار شناسی سگ؛ نژاد سیبرین هاسکی(اختصاصی میهن پت)

 1. #1
  همکار قدیمی
  نام و نام خانوادگی
  یاسر
  محل سکونت
  گیلان
  حیوان خانگی
  سگ
  تاریخ عضویت
  Nov 2012
  شماره عضویت
  4687
  میانگین پست در روز
  0.66
  نوشته ها
  953

  رفتار شناسی سگ؛ نژاد سیبرین هاسکی(اختصاصی میهن پت)


  * خصوصیت های سیبرین هاسکی *

  هاسکی از نژادهایی با جثه ی متوسط است و جز نژادهای کاری است . در حرکاتش , سریع و چابک هست . بدنی چابک , پر مو , گوشهایی ایستاده و دم قلمو شکل خود را میراثی است که از سیبری و شمال به یادگار برده است . یکی از خصوصیات ظاهری آنها , راه رفتن محکم و در ظاهر راحت و روان آنهاست . یکی از مهارت های اصلی آنها , کشیدن سورتمه و حمل بار با سرعت متوسط اما در مسافت های طولانی است . فرم , شکل و ابعاد بدن هاسکی , منعکس کننده ی تعادلی بین قدرت , سرعت و استقامت آنست . یک هاسکی نر هیکل درشتری نسبت به یک ماده دارد , اما این درشتی هیکل آن , به هیچ عنوان از زیبایی آن کم نکرده است , در عین حال ماده این نژاد با آنکه کمی از نژاد نر هاسکی هیکل کوچکتری دارد اما به هیچ عنوان نشانی از ضعیف بودن در عضلات , فرم و ساختار بدنی آن نمی بینید . ‪نر هاسکی قدی در حدود ۵۳ تا ۶۰ سانتی متر و وزنی در حدود ۲۰ تا ۲۷ کیلوگرم و ماده ی هاسکی قدی در حدود ۵۱ تا ۵۶ سانتی متر و وزنی در حدود ۱۶ تا ۲۳ کیلوگرم دارند .‬
  مهمترین ویژگی های سیبرین هاسکی , جثه و استخوان بندی متوسط , کت و پوششی ۲ لایه و مقاوم در مقابل سرمای شدید , گوش و دومی ایستاده و نگاهی که از گرگ به ارث برده است , هست .
  هر گونه استخوان بندی درشت یا اضافه وزن , راه رفتن شل و ول و کت خشن یا زبر از خصوصیات یک هاسکی اصیل و استاندارد نیست .
  * دارندگان هاسکی *

  سیبرین هاسکی عاشق دویدن هست و در زمان دویدن می بایست تحت کنترل کامل صاحبش باشد . داشتن یک حیاط با فنس برای یک هاسکی حائز اهمیت هست . هاسکی ریزش موی دائمی دارد , اگر شما به موی سگ حساسیت دارید , بهتر هست در مورد نژاد دیگری تحقیق کنید .
  *‫ خلق و خوی سیبرین هاسکی *‬

  هاسکی رفتار مهربانانه ای دارد , اما تا حدودی نیز سگ هشدار دهنده و سگ بیرون نیز هست . از هاسکی ویژگی و یا برخوردهایی چون سگهای گارد دیده نشده است , نه بیش از حد نسبت به افراد غریبه مشکوک است و نه پرخاشگری زیادی نسبت به بقیه سگها دارد . هوش و آموزش پذیری آنها باعث شده که آنها به همدمی مهربان و علاقه مند به انجام دادن فعالیتی تبدیل شوند .
  * هاسکی در خانه ‫*‬

  سیبرین هاسکی بهترین حسش را زمانی دارد که همراه اعضای خانه در فعالیت هایی شرکت داشته باشد . بهترین نحوی که می تواند این حس را در آنها به مرحله عمل نزدیک کرد , آزاد گذاشتن آنها برای آمدن به داخل خانه و همچنین رفتن به حیاط است که این با گذاشتن درب مخصوص سگ اتفاق خواهد افتاد . اگر گذاشتن درب مخصوص سگ امکان پذیر نیست , به هاسکی یاد دهید تا خودش بیرون رود و به داخل بیاید , توانایی هاسکی برای باز کردن در , بوسیله پایین کشیدن دستگیره ی در , از توانایی هایی است که در اولین بار , بیننده را به تعجب وا خواهد داشت . خارج از خانه , حیاطی فنس کشیده شده برای یک هاسکی بسیار مناسب هست . فنس می بایست محکم و حداقل ۱۸۰ سانتی متر ارتفاع داشته باشد .
  هاسکی به حفار بد نام نیز شهرت دارد ! این ایده ی نسبتا خوبی است که اگر امکان پذیر باشد , در جایی از حیاط ظرف و یا جایی شنی باشد که این علاقه ی هاسکی به کندن در آنجا محیا شده باشد . نباید به هاسکی اجازه داده شود تا در اطراف خانه و در مواقعی در حیاط آزاد باشد .
  از آنجا که هاسکی سگ سیبری و شمال هست و برای آب و هوای سردسیر مناسب هست , می بایست در مناطق سردسیر نگه داری شود و به همین علت اگر در فصل هایی هوا کمی گرم می شود , در خانه ای که برای آنها ساخته می شود , می بایست امکانات خنک کننده و سایه بانی نیز گذاشته شود . هاسکی را به علت کت و پوشش می تواند در هوای سردسیر مدت زمان طولانی ای را خارج از خانه بماند . نگه داری هاسکی در مناطق گرم سیر به هیچ عنوان توصیه نمی شود چون به معنای واقعی سگ اذیت خواهد شد .
  هاسکی سگی است که برای داخل آپارتمان نیز مناسب هست که بی شک این امر همانند نژادهای پر انرژی دیگر مستلزم داشتن فعالیت هایی در روز هست . نباید فراموش کرد که میزان انرژي یک هاسکی قابل توجه هست و این انرژی اگر به درستی در طول روز استفاده نشود , باید منتظر اتفاق غیر قابل تصوری باشید .
  * آموزش هاسکی *

  آموزش یک هاسکی می تواند به یک چالش تبدیل شود . این مطلب را در ابتدا باید بگویم که حتما صاحب یک هاسکی باید زمانی را در طول روز به آموزش و همراهی سگش کنار بگذارد که این زمان در مورد هاسکی , بیشتر خواهد بود و مطمئنا می بایست در مقابل نژاد بازیگوشی چون هاسکی , از صبوری در رفتار , برخوردها و آموزشهای خود بهره مند باشد .
  آنها بسیار باهوش , پر انرژی , خیره سر و بازیگوش است . هاسکی نژادی است که در مقابل آن می بایست خود را برای اتفاقات غیر منتظره آماده کنید . آموزش هاسکی حتما می بایست از سنین کودکی و تولگی انجام شود . آموزش اطلاعت پذیری و آلفا آموزش بسیار مهمی برای یک هاسکی است و می بایست برای این آموزش وقت و صبوری ویژه ای را داشته باشید . توله ی شما می بایست به خوبی درک کند که شما رئیس و آلفا هستید و همه چیز , می بایست با تایید شما باشد . قاعده ی کلی آنست که اگر شما , آموزشی دادید , انتظار می رود که سگ شما آن آموزش را به درستی انجام دهد و یا اگر با نژاد خود سر و بازیگوشی چون هاسکی روبرو بودید , رفتاری محکم , صبر و استمرار آموزش را می طلبد , تا زمانی که آن را به خوبی یاد بگیرد . باید بدانید که آموزش یک سگ بالغ دشوار تر از آموزش یک توله سگ هست و در مورد هاسکی , بسیار دشوارتر این اتفاق خواهد افتاد . زمانی که شما رل آلفا خودتان را برای توله اتان قابل قبول کردید , توله اتان از آن به بعد به شما احترام خواهد گذاشت و آموزشهای دیگر را بسیار راحت تر خواهد آموخت . این مطلب بسیار مهم است که تمایز بین روشهای صحیح آموزش اطلاعت پذیری و آلفا با قلدری و تسلیم کردن سگ , تمایز بسیاری وجود دارد . بی شک در مورد نژادهایی چون هاسکی , علم صاحب سگ و اطلاعات آن در مورد آموزشهای صحیح , امری است ضروری که در غیر اینصورت می بایست حتما برای بالا بردن اطلاعات خود و آموزش سگش به مربیان مجرب مراجعه کنید وگرنه با سگی مواجه خواهید بود که هوش قابل توجهش را در راستای خودسری و بازیگوشی هایی که برای شما قطعا هزینه های مالی ای به همراه خواهد داشت به ارمغان خواهد آورد . میزان شیطنت و خودسری هاسکی را فقط یک دارنده ی هاسکی می تواند درک و بیان کند . باید گفت که آموزش اطلاعت پذیری یک هاسکی جالب و در عین حال بسیار دشوار نیز هست . بعضی از دارندگان هاسکی و یا حتی نژادهای دیگری گلایه دارند از آنکه هاسکی اشان در کلاس تربیت سگ , به خوبی همه ی فرمان ها را انجام خواهد داد اما در خانه به گونه ای است که گویا هیچ کلاس و یا فرمانی را نگذرانده است , باید گفت که آموزش صاحب از اهمیت کمتری نسبت به آموزش خود سگ برخوردار نیست و اگر شما اطلاعات کافی ای در مورد برخورد صحیح و اطلاعات در مورد آموزشهای پایه ای نداشته باشید , هزینه ای را پرداخت کرده اید که در عمل گویا اصلا پرداخت نشده است . این مطلب به آن دلیل اتفاق می افتد که مربی سگتان اطلاعات لازم را دارد , پس نتیجه ی مثبتی از آموزشهایش خواهد دید , اما شما به علت نداشتن دانش کافی در مورد ملزوماتی که در برخورد با سگ باید داشته باشید , سگ , شما را آلفا نخواد دانست . در مورد هاسکی باید گفت , که آنها آنقدر باهوش هستند که بتوانند تفاوت هایی را در رفتار خود ایجاد کنند و قواعد و رفتارهای خاص و متفاوتی را برای موقعیت های مختلف اعمال کنند . شما می بایست بتوانید به طور کامل بر سگتان کنترل داشته باشید , اگر توانایی کنترل کامل یک هاسکی را داشته باشید , می توانید سگی به میزان خود سری و پر انرژي هاسکی را به خوبی آموزش دهید و اشتباهاتش را تصحیح کنید , اما نباید فراموش کرد که انجام صحیح آموزشها , استمرار و گذشت زمان را می طلبند . فراموش نکنید که هاسکی سگی نیرومند و نژاد کاری قوی است . به همین علت باید کاری را برای انجام دادن داشته باشد . ورزش , بازی , پیاده روی روزانه می تواند فعالیت های مناسبی برای یک هاسکی باشد .
  سیبرین هاسکی کوه نورد عالی ای است و می تواند با کوله پشتی ای , آب و غذا را حمل کند . مهمتر از همه اگر شما در آن زمان احساس کنید که سگتان احساس خوبی ندارد و شما بی رحمانه , کاری چون حمل کوله پشتی را به آن سپرده اید , بی شک سیبرین هاسکی نژاد مناسبی برای شما نخواهد بود . هیچگاه این واقعیت را نباید در مورد هاسکی فراموش کنید که اگر به میزان مورد نیاز یک هاسکی , انرژی آن در جهت صحیحی استفاده نشود , با سگ بسیار مخرب و غیر قابل تصوری مواجه خواهید بود .
  * هاسکی و تنهایی ‫*‬

  هاسکی همانطور که بارها گفته شد , نژاد پر انرژی ای است . هاسکی جز نژادهایی است که اگر مدت زمانی طولانی ای در خانه تنها بماند , خراب کاری هایی از آنها سر خواهد زد که درک آنکه به دست یک سگ صورت گرفته , بسیار دشوار هست . این تنها ماندن بدان معناست که هاسکی در طول روز مدت زمان زیادی را تنها بماند و قبل از آن نیز انرژی آن استفاده نشده باشد , این انرژی می تواند با ورزش و پیاده روی کاهش یابد و پس از آن خانه را ترک کنید , در این حالت احتمال خراب کاری کاهش خواهد یافت . آماری که از خراب کاری های هاسکی در طول مدت زمانی در حدود ۲ ساعت تنهایی آنقدر زیاد هست که اهمیت توجه به تنها نماندن یک هاسکی را بسیار بالا نشان می دهد . هاسکی در این مواقع از خود سری و هوش خود در جهت تخریب وسایل خانه به کار می برد , این وسایل خانه شامل تلویزیون , پرده , مبل , درب و بطور کلی , تمامی اجسامی که در خانه هستند را در بر می گیرد .

 2. #2
  همکار قدیمی
  نام و نام خانوادگی
  یاسر
  محل سکونت
  گیلان
  حیوان خانگی
  سگ
  تاریخ عضویت
  Nov 2012
  شماره عضویت
  4687
  میانگین پست در روز
  0.66
  نوشته ها
  953
  سیبرین هاسکی استاندارد از نگاه AKC
  سیبرین هاسکی از مردم Chukchi در شمالیترین نقطه سیبری به عنوان سگ سورتمه استقامتی به کار گرفته می شده است در سال 1990 تعدادی برای بار کشی به آلاسکا برده شدند در زمستان 1925 زمانی که بیماری دیفتری بسیاری از مناطق آمریکا را فرا گرفته بود این سگهای سیبرین هاسکی بودند که شهر نوم در آلاسکا را نجات دادند گروهی از هاسکیها با طی مسافت زیاد در رساندن واکسن دیفتری مردم شهر را نجات دادند این ماجرا موجب شهرت گسترده هاسکی در آمریکا گردید
  سیبرین هاسکی رسما در سال 1930 در AKC به رسمیت شناخته شد و اولین استاندارد در AKC را در آوریل 1932 بدست آورد از سال 1938 کلوپهای زیادی برای پرورش سیبرین هاسکی در آمریکا احداث گردید .
  طبقه بندی FCI گروه 5 اسپیتز سگ سورتمه
  قد در نرها 5/53 تا 60 سانتی متر قد در مادها 5/50 تا 56 سانتی متر
  وزن در نرها 5/20 تا 28 کیلوگرم وزن در مادها 5/15 تا 23 کیلوگرم
  وزن متناسب با قد میباشد. اندازه گیری های ذکر شده در بالا نشان دهنده نهایت ارتفاع و محدودیت های وزنی و بدون ترجیح دادن عددی مشخص هستند. هر گونه ظاهر بیش از حد استخوانی یا اضافه وزن پذیرفته نیست.
  ظاهر کلی
  سگ نیرومند و درشت هیکل در اندازه متوسط سریع و چابک است گوش قایم دم برس مانندش میراث شمالیش شمرده میشود قابلیت مهمش طی نمودن مسافتهای طولانی با سرعت متوسط است
  رفتار و خلق خوی
  رفتار سیبرین هاسکی دوستانه و آرام است اما بسیار هوشیار و گوش بزنگ میباشد سیبرین هاسکی رفتار و خلق خوی یک سگ گارد و نگهبان را ندارد اما بسیار با دقت با غریبه ها برخورد مینماید شما میتوانید اندازه ای از احتیاط و وقار را در یگ سگ هاسکی بالغ ببینید هوشیاری و اشتیاق سیبرین هاسکی را به همراهی خوب و یک سگ کاری مصمم تبدیل کرده است
  ابعاد مهم در سیبرین هاسکی
  در نیمرخ ، طول بدن از نقطه شانه به عقب کمی طولانی تر از ارتفاع بدن از زمین تا بالای جدوگاه است.
  فاصله از نوک بینی تا مرکز سر برابر با فاصله از مرکز سر تا پشت گردن است.
  منطقه جمجمه :
  جمجمه : در اندازه متوسط و متناسب با بدن؛ اندکی در بالا گرد است و از نقطه بین چشمها باریک میشود.
  مرکز سر: خوب مشخص شده است.
  منطقه صورت :
  بینی : در سگهای سیاه ،خاکستری یا مازویی سیاه رنگ است؛ در سگهای مسی رنگ،بینی جگری رنگ است، ممکن است در سفیدهای خالص به رنگ گوشتی باشد. بینی صورتی رگه ای، «برفی» قابل قبول است.
  پوزه: طول و عرض متوسطی دارد ، به تدریج به سمت بینی باریک میشود، نوک آن نه تیز و نه مربعی است. پل بینی از مرکز سر تا نوک صاف است.
  لب : رنگدانه خوبی دارد و محکم متصل شده است.
  آرواره ها / دندان : در یک نیش قطع کننده پایان می یابد.
  چشم ها : بادامی شکل ، نسبتا فاصله دار و تا اندازه ای مورب قرار گرفته است. چشم ممکن است به رنگ قهوه ای یا آبی باشد و یک یا هردو ابلق قابل قبول است.
  .
  گوش : در اندازه متوسط، مثلث شکل ، در بالای سر و نزدیک به آن متصل شده اند. آنها ضخیم و خزپوش، اندکی در پشت قوسدار ، و به شدت قائم، با نوک کمی گرد و اشاره روبه بالا قرار دارند.
  گردن : با طول متوسط ، قوسدار است و زمانی که سگ ایستاده است با افتخار راست حمل میشود. هنگامی که در یورتمه در حال حرکت است ، گردن طوری امتداد می یابد که سر اندکی به جلو حمل میشود.
  پشت : صاف و قوی ، با خط فوقانی مسطح از جدوگاه تا کفل. دارای طول متوسط ، نه توده ای است و نه افتاده.
  کمر: محکم و لاغر ، باریک تر از قفسه سینه است.
  کفل: در یک زاویه از ستون فقرات شیبدار میشود، اما هرگز شیب تندی ندارد تا فشارمحوری پاهای عقبی را محدود کند.
  سینه : عمیق و قوی ، اما نه بیش از حد وسیع ، عمیق ترین نقطه در پشت و همسطح با آرنج است. دنده ها به خوبی فنری هستند و از ستون فقرات صاف میشوند تا آزادی عمل را داده باشند.
  دم : دم خزپوش روباهی ، قلم مو شکل است که در زیر سطح خط فوقانی قرار گرفته، و وقتی که سگ در آماده باش است معمولا بر پشت و در یک منحنی بشکل داس حمل میشود. هنگام حمل، دم از دو طرف بدن حلقه نمیشود، و بطور ناگهانی در مقابل پشت تخت نمیشود. هنگام استراحت به دنبال کشیدن دم امری طبیعی است . موی دم دارای طول متوسطی است و تقریبا طول بالا ، پایین و دو طرف آن یکسان است، و ظاهر یک برس گرد را به آن میدهد.
  نیم تنه جلویی: هنگام ایستادن و بازدید از جلو ، پاها نسبتا بافاصله ، موازی و راست هستند. استخوان قابل توجه است اما هرگز سنگین نیست. طول پا از آرنج تا زمین کمی بیشتر از فاصله آرنج تا جدوگاه است. سرپنجه در پاهای جلویی ممکن است حذف شود.
  شانه و بازو : تیغه شانه درعقب پی ریزی شده است. زاویه بازو کمی از شانه تا آرنج رو به عقب است ، و هرگز عمود بر زمین نیست. عضلات و رباطها برگزاری شانه را بر قفسه سینه نگه میدارند به خوبی توسعه یافته اند.
  آرنج : نزدیک به بدن است و چرخشی به داخل و خارج ندارد.
  مفصل پایین پا: مستحکم ، اما قابل انعطاف است.
  پایین پا: دربازدید از طرفین ، پایین پاها کمی مورب هستند.
  نیم تنه عقبی: هنگام ایستادن و بازدید از عقب ، پاهای عقبی نسبتا فاصله دار و موازی هستند. سرپنجه ها ، اگر وجود داشته باشند ، حذف خواهند شد.
  قسمت بالایی ران: عضلانی و قدرتمند است.
  کاسه زانو: بخوبی خم میشود.
  مفصل پشت زانو: خوب مشخص شده و در پایین و نزدیک زمین قرار گرفته است.
  پنجه: بیضی شکل است اما بلند نیست. چنگال ها در اندازه متوسط ، کم حجم و به خوبی بین انگشتان پا و رویه ها خزپوش شده است. رویه ها سفت و نسبتا ضخیم هستند. در موضع طبیعی چرخشی به داخل و خارج دیده نمیشود.
  راه رفتن / حرکت : راه رفتن مشخصه آن نیرومند و صاف و بدون تقلا است. او سریع و سبک حرکت میکند، و در میدان نمایش باید تقریبا رها بوده و یورتمه نسبتا سریعی را انجام دهد، نیز دستیابی خوبی در نیم تنه جلویی و پیش برندگی قوی در نیمتنه عقبی را نشان دهد. وقتی از جلو به عقب مشاهده میشود در حال حرکت تک راهه پیش میرود، اما با افزایش سرعت پا به تدریج زاویه ای داخلی پیدا میکنند تا هنگامیکه رویه ها در یک خط مستقیم زیر مرکز طولی بدن پایین بیایند.
  مو : پوشش سیبرین هاسکی دو لایه و دارای طول متوسط است ، که ظاهری خزپوش دارد، اما هرگز آنقدر بلند نیست که نمای کلی بدن را پنهان کند. زیر لایه ، نرم و متراکم و دارای طول کافی برای حمایت از پوشش بیرونی است. موهای محافظ پوشش بیرونی بوده و تا حدودی صاف میخوابند، هرگز خشن سیخ نیستند. لازم به ذکر است که عدم وجود زیر لایه در طول فصل ریزش مو طبیعی است. پیرایش سبیل و خز بین انگشتان و اطراف پنجه که به ارائه ظاهر تمیزتر منجر شود مجاز است. پیرایش خز بر روی هر بخش دیگری از بدن سگ چشم پوشی نمیشود و باید بشدت مجازات شود.
  رنگ : همه رنگها از سیاه تا سفید خالص مجاز است. نشانه های گوناگون در سر شایع است ، همچنین الگوهای قابل توجه در بسیاری از نژاد های دیگر یافت نمی شود.
  نقصها :هر انحرافی از نکات ذکر شده باید به عنوان نقص محسوب شود و میزان جدی بودن این نقص باید در تناسب با میزان تاثیر آن بر سلامت و آسایش سگ باشد.
  • جمجمه : سر زمخت یا سنگین ؛ سر بیش ازحد ظریف تراش خورده.
  • مرکز سر: ناکافی.
  • پوزه: در هر صورت بیش از حد نوک تیز یا خیلی درشت ؛ خیلی کوتاه یا خیلی دراز.
  • آرواره ها / دندان : هر نیش بجز نیش قطع کننده.
  • چشم: قرارگیری بیش از حد مورب ؛ بسیار نزدیک به هم.
  • گوش : خیلی بزرگ نسبت به سر ؛ بیش از حد پهن ؛ گوشی که کاملا قائم نباشد.
  • گردن : خیلی کوتاه و ضخیم؛ بیش از حد کشیده.
  • پشت : ضعیف یا شل ؛ پشت کج؛ خط فوقانی شیب دار.
  • سینه : بیش از حد پهن؛ « دنده بشکه ای» ، دنده های صاف و یا ضعیف.
  • دم : شدیدا فر ؛ دم بشدت پرمانند؛ دم بسیار پایین یا بسیار بالا قرار گرفته.
  • شانه : شانه راست ، شانه ها شل.
  • نیمتنه جلویی: پایین پاهای ضعیف، استخوان بیش از حد سنگین ؛ آرنج خیلی محکم یا خیلی پهن.
  •نیمتنه عقبی: کاسه زانو راست ، پشت زانوی گاوی.
  • پنجه: انگشتان نرم یا باز؛ چنگال بیش از حد بزرگ و زمخت ؛ چنگال خیلی کوچک و ظریف ؛ انگشتان روبه خارج.
  • راه رفتن / حرکت: کوتاه ، یا راه رفتن اندکی متلاطم ، سلانه سلانه ، متقاطع یا خرچنگی.
  • مو : بلند ، خشن ، زبر ، بافت بیش از حد خشن و یا خیلی ابریشمی ؛ پیرایش پوشش، به جز آنچه که مجاز است.
  هر سگی که از نظر فیزیکی یا رفتاری غیرطبیعی باشد باید مردود شود .
  حیوانات نر باید دو بیضۀ کاملا مشخص داشته باشند که درون کیسۀ بیضه است

 3. #3
  همکار قدیمی
  نام و نام خانوادگی
  یاسر
  محل سکونت
  گیلان
  حیوان خانگی
  سگ
  تاریخ عضویت
  Nov 2012
  شماره عضویت
  4687
  میانگین پست در روز
  0.66
  نوشته ها
  953
  اشکال استاندارد سیبرین هاسکی از نما های مختلف 4. #4
  همکار قدیمی
  نام و نام خانوادگی
  یاسر
  محل سکونت
  گیلان
  حیوان خانگی
  سگ
  تاریخ عضویت
  Nov 2012
  شماره عضویت
  4687
  میانگین پست در روز
  0.66
  نوشته ها
  953
  رنگ چشم و خطوط ابرو در سیبرین هاسکی


 5. #5
  همکار قدیمی kv.1990 آواتار ها
  نام و نام خانوادگی
  کیوان
  محل سکونت
  تهران
  تاریخ عضویت
  May 2013
  شماره عضویت
  6645
  میانگین پست در روز
  1.25
  نوشته ها
  1,587
  عکس دومی و سومی و اخری خیلی زیباس

 6. #6
  همکار قدیمی
  نام و نام خانوادگی
  یاسر
  محل سکونت
  گیلان
  حیوان خانگی
  سگ
  تاریخ عضویت
  Nov 2012
  شماره عضویت
  4687
  میانگین پست در روز
  0.66
  نوشته ها
  953
  سیبرین هاسکی و سازگاری
  مطالب و مقاله های زیادی در خصوص سیبرین هاسکی ترجمه و ارایه شده همنطور همه میدانیم سیبرین هاسکی متعلق به مناطق کوهستانی است و در هوای سرد به راحتی زندگی می نماید اما این نژاد سازگاری خوبی با محیط اطراف دارد اما به شرط نظارت با توجه به زیبایی و داشتن طرفداران زیاد این نژاد به سرعت به همه کشورها راه پیدا کرد و در همه جا یافت میشود زمانی که هاسکی در محیطی مثل ایران تکثیر میشود با اب و هوای ایران و یا هر کشوری سازگاری دارد داشتن هاسکی در اب و هوای گرم هم میسر است اما به شرط فراهم نمودن محیط خوب برای زندگی باید سعی شود حتما سگتان را خنک نگه دارین و نباید زیر افتاب در هوای گرم نگهداری شود برای راهپیمایی با هاسکی تان ساعت خنک روز را انتخاب کنین

 7. #7
  کاربر ارزشمند klick آواتار ها
  نام و نام خانوادگی
  موژان
  محل سکونت
  ایران،تهران
  علایق
  حیوانات به خصوص گربه و اسب
  تخصص
  سوارکاری و نگهداری از حیوانات
  حیوان خانگی
  گربه،ماهی قرمز،اسب
  تاریخ عضویت
  Jun 2012
  شماره عضویت
  2795
  میانگین پست در روز
  1.26
  نوشته ها
  2,002
  خیلی ممنون بابت این مطلب آموزنده و خوبخیلی چشماشون نازه.شایع ترین رنگ چشم در هاسکی آبیه دیگه؟

 8. #8
  همکار قدیمی
  نام و نام خانوادگی
  یاسر
  محل سکونت
  گیلان
  حیوان خانگی
  سگ
  تاریخ عضویت
  Nov 2012
  شماره عضویت
  4687
  میانگین پست در روز
  0.66
  نوشته ها
  953
  نقل قول نوشته اصلی توسط klick نمایش پست ها
  خیلی ممنون بابت این مطلب آموزنده و خوبخیلی چشماشون نازه.شایع ترین رنگ چشم در هاسکی آبیه دیگه؟
  سلام خواهش میکنم بله شایع ترینیش رنگ ابی هست

 9. #9
  همکار قدیمی
  نام و نام خانوادگی
  یاسر
  محل سکونت
  گیلان
  حیوان خانگی
  سگ
  تاریخ عضویت
  Nov 2012
  شماره عضویت
  4687
  میانگین پست در روز
  0.66
  نوشته ها
  953
  رنگ بندی ها و تیپ های مختلف در سیبرین هاسکی
  توله ها


 10. #10
  همکار قدیمی
  نام و نام خانوادگی
  یاسر
  محل سکونت
  گیلان
  حیوان خانگی
  سگ
  تاریخ عضویت
  Nov 2012
  شماره عضویت
  4687
  میانگین پست در روز
  0.66
  نوشته ها
  953

  رنگ بندی ها و تیپ های مختلف در سیبرین هاسکی
  هاسکی بالغ

  ذکر این نکته ضروری است در بعضی از عکسها شما پراکندگی رنگ میبنید در هاسکی یا به اصطلاح داری خال هستند این مورد به اصالت هاسکی صدمه ای نمیزند اما فقط هاسکی با رنگ یک دست و بدون هر پراکندگی و خال در مسابقات زیبایی شرکت مینماید .

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

موضوعات مشابه

 1. تورین امینو اسید ضروری برای گربه ها(اختصاصی میهن پت)
  توسط maryam123 در انجمن اصول تغذیه گربه های خانگی
  پاسخ: 0
  آخرين نوشته: 22nd January 2015, 12:04 AM
 2. برسی علت های لیس زدن خرگوش |اختصاصی میهن پت
  توسط berti bani در انجمن پرسش و پاسخ درباره خرگوش ها
  پاسخ: 0
  آخرين نوشته: 31st August 2014, 05:06 AM
 3. چشمای گربم..!کمک!(بیماری های چشمی گربه) مقاله ی اختصاصی میهن پت
  توسط بهاره مظلومی در انجمن بیماری های اختصاصی گربه
  پاسخ: 1
  آخرين نوشته: 27th July 2013, 04:24 PM
 4. خرگوش پشمالوی نیوجرسی | Jersey Wooly Rabbit (اختصاصی میهن پت)
  توسط پلنگ صورتی در انجمن معرفی نژاد های مختلف خرگوش
  پاسخ: 0
  آخرين نوشته: 2nd December 2012, 09:23 PM
 5. پاسخ: 10
  آخرين نوشته: 21st January 2012, 04:25 AM

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  
کشتار گنجشک ها به قصد لذت را متوقف کنید
تبلیغات متنی : کیف لپ تاپ
درود شما به صورت میهمان وارد شده اید. جهت استفاده از امکانات لازم است عضو شوید
از انجمن حامیان حقوق حیوانات میهن پت حمایت کنید