گربه ماهی ردتیل

گربه ماهی ردتیل رنگ آمیزی زیبایی دارد. سطح شکمی این ماهی به رنگ زرد و پشت این ماهی سبز یشمی و لجنی و دارای خالهای سیاه است. و سبیلکهای دراز و باریکی از دور دهانش خارج شده است. دم این ماهی قرمز رنگ است و دلیل نامگذاری آن نیز همین است.
این ماهی دمای بین 24 تا 28 درجه سانتیگراد و پی اچ کمی اسیدی را می پسندد و در آکواریوم به فضای زیادی برای شنا نیاز دارند و می توان برای کف مخزن از سنگریزه های درشت استفاده کرد. باید به یاد داشته باشید که رشد این ماهی سریع است و در آکواریوم به یک متر نیز می رسد و باید فضای کافی را برای آن در نظر بگیرید.
ردتیل ماهی باهوشی بوده و پس از مدتی صاحب خود را تشخیص می دهد و از دست او غذا می گیرد و پس از غذا خوردن در کف آکواریوم استراحت می کنند تا غذا را هضم کنند. نگهداری این ماهی کار مشکلی نیست اما این ماهی به افزایش نیترات آب حساس است. و برای کنترل نیترات آب آکواریوم باید به طور منظم قسمتی از آب آکواریوم را عوض کنید و نیز آکواریوم شما فیلتراسیون مناسب داشته باشد.
این ماهی در آکواریوم هرچیز خوراکی را که در دهانش جا بگیرد می خورد. می توان این ماهی را با غذاهای خشک معمولی تغذیه کرد اما بهتر است با غذاهای زنده مانند: کرم خونی، ماهی کلیکا و میگو تغذیه شود. این ماهی برای کسانی مناسب است که بتوانند غذای این موجود پرخور را فراهم کنند

توصیه ها :

اگه قصد خرید ماهی ردتیل رو دارین ، به این نکته توجه کنید که این ماهی بسیار پرخور هستش .
این به دو معنا هستش !
1 : توجه کنید که ممکن است یک ماهی بزرگ مخارج زیادی برای تغذیه داشته باشد ( البته تغذیه یک ماهی زیاد نیست و زمانی باید بیشتر توجه کرد که چند ماهی ردتیل در کنار هم داشته باشیم )
2 : این ماهی ممکن است همیشه ولع برای خوردن داشته باشد ، ولی ما نباید بیش از حد آنرا تغذیه کنیم ، زیرا مثله خیلی از گربه ماهی ها عادت دارد که غذای خورده شده را پس بدهد !
و در صورتی که ماهی بیش از حد تغذیه شود ممکن است تمام غذاهای خورده شده رو بالا بیاورد و باعث کثیف شدن آکواریوم شود .
این عادت معمولا در گربه ماهی ها دیده می شود و در مواقع احساس خطر ، محتویات معده را خالی میکنند که بتوانند با سرعت بیشتر فرار کنند !

برای انتخاب ماهی هم سایز هم بهتر است که از ماهی هایی استفاده کنید که همانند ردتیل رشد خوبی دارند و میتوانند به سایزی بیش از 30 سانتی متر برسند ، مثله پنگوسی و آروانا و اسفرنموس و ...

ردتیل یک ماهی شب فعال بوده که عادت به لانه سازی در میان شن ها و در کنار سنگ ها داره ، پس بهتره در انتخاب دکور برای آن دقت شود تا با جابجا کردن شن ها باعث سقوط دکور بر روی خودش نشه .

ردتیل به سرعت رشد میکند ، پس بهتر است اگر فضای آکواریوم شما کوچک است از فکر خرید آن منصرف شوید .
ردتیل به آکواریومی حداقل با طول 1 متر احتیاج دارد و برای کسانی که دوست دارن رشد ماهی رو با چشم ببینن بسیار مناسب است !
در صورت تغذیه ی مناسب ، ماهی ردتیل به سرعت بزرگ شده و به طول 30 سانتی متر میشود و بعد از آن سرعت رشد کم میشود .