پایگاه خبری دیده بان محیط زیست و حیات وحش ایران: رییس اداره حفاظت محیط زیست کرج در این باره اظهار داشت: یک بهله کرکس مصری مجروح که توسط یکی از دوستداران محیط زیست به اداره حفاظت محیط زیست شهرستان کرج تحویل داده شده بود، جهت مداوا به بیمارستان دامپزشکی کرج منتقل و بلافاصله توسط دامپزشکان تحت درمان قرار گرفت تا پس از بهبودی و بدست آوردن توانایی پرواز مجددا به طبیعت بازگردانده شود.

کرکس کوچک یا کرکس مصری با نام علمی Neophron percnopterus گونه ای در معرض خطر انقراض از تیره عقابیان است و سومین گونه از خانواده کرکس ها در ایران می باشد.
زیستگاه این پرنده از جنوب غرب اروپا و شمال آفریقا تا هند است که در ایران نیز مشاهده می شود.
اندازه کرکس مصری (کرکس کوچک) ۵۳ تا ۶۵ سانتی متر است. کرکس مصری از سایر لاشخورها کوچکتر است، طرح بدنش در حال پرواز با بال‌های دراز، مستقیم و نوک تیز به رنگ سیاه و سفید و دم سه‌گوش سفید مشخص است.
این پرنده اغلب در مناطق دشتی – استپ، کوهستان و کناره های جنگل به سر برده و در صخره های مرتفع آشیانه می سازد. کرکس مصری که نزدیک ترین گونه به هما است تنها پرنده شکاری است که از ابزار استفاده میکند و برای شکستن تخم سایر پرندگان بزرگ مانند هوبره یا شترمرغ از سنگ استفاده می کند.