پایگاه خبری دیده بان محیط زیست و حیات وحش ایران: ساعت ۸٫۳۰ صبح روز جمعه ۱۳۹۲/۴/۲۱ آتش سوزی گسترده ای در اراضی پناهگاه حیات وحش میانکاله در منطقه ای به نام ترکمن قبر به وقوع پیوست که ۱۰ هکتار از این اراضی را به کلی به خاکستر تبدیل کرد.
رئیس اداره محیط زیست بهشهر در این باره گفت: به دنبال اطلاع از وقوع آتش سوزی در اراضی پناهگاه حیات وحش میانکاله نیروهای این اداره به محل اعزام و تلاش خود را برای مهار آتش شروع کردند اما با توجه به وسعت آتش سوزی و شدت وزش باد، آتش در حال گسترش بود که با کمک آتش نشانی بندر امیرآباد، شهرداری بهشهر، نیروهای منابع طبیعی و افراد محلی پس از ۵ ساعت تلاش، آتش بطور کامل مهار شد.
مهندس ***** در مورد میزان خسارت وارده به پایگاه خبری دیده بان محیط زیست و حیات وحش ایران گفت: وسعت آتش سوزی ده هکتار از اراضی با پوشش گیاهی درختچه های انار وحشی و سازیل بوده که بطور کامل نابود شده است.
رئیس اداره محیط زیست بهشهر در مورد علت حادثه اظهار داشت: مراتب توسط عوامل محیط زیست و مامورین نیروی انتظامی پاسگاه امیرآباد در دست بررسی است اما برای ما مشخص است که آتش سوزی طبیعی نبوده و توسط عوامل انسانی صورت گرفته است