فرماندار ریگان گفت: گربه وحشی کاراکال که در حال انقراض است در این شهرستان مشاهده شده و بحث حفاظت محیط زیست آن در دستور کار است.گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران، مجید اعتمادی اظهار داشت: چند ماهی است، دامداران از مشاهده نوعی از گربه سانان مطالبی را مطرح می کردند و چند نوبت هم شکایاتی داشتند که بعضا به دام های آنان حمله می شود.
وی افزود: در این ارتباط کارشناسان و مسئولان ذیربط ادعای آنان را رد کردند، اخیرا با گذاشتن تله، یکی از گربه سانان که به نظر می رسید در خطر انقراض قرار دارند را در یکی از روستاها به دام انداختند و گزارش های دیگری نیز رسیده است که نمونه آن را در حوزه آب باریک و گزبهمن و ارتفاعات مشاهده کردند که به مسئولان گزارش شده است.
اعتمادی بیان داشت: در این ارتباط پیگیری می شود که بحث حفاظت از محیط زیست به ویژه حیوانات وحشی به جد در دستور کار قرار گیرد.

فرماندار ریگان تصریح کرد: بحث تجارت و خرید و فروش و صادرات این نوع گربه سانان در این مقوله مطرح نیست، بیشتر بحث حفاظت آن است که با توجه به گزارش های مردمی بیش از 10 مورد از این نوع گربه وحشی کاراکال را مشاهده کردند.
اعتمادی افزود: این حیوان در حال انقراض به روستاهای نزدیک ارتفاعات می آید، این حیوان وحشی برای کشاورزی مفید است به ویژه در راستای کنترل موش های باغی که آسیب زیادی به درختان و محصولات کشاورزی می زنند.
وی از مردم و کشاورزان خواست از دام گذاشتن یا شکار این حیوان مفید خودداری کنند و بیان داشت: این حیوان تک رو و به شکار بی رویه مانند گرگ نمی پردازد و معمولا به اندازه اشتهایش شکار و طعمه خود را معمولا مثل پلنگ به بالای درختان می برد و از چالاکی خاصی برخوردار است و مانند یوزپلنگ و تکی زندگی می کند.
اعتمادی گفت: بیشتر حیوانات کوچک را شکار می کند و اخیرا گزارش شده است به دام های محلی سبک حملاتی داشته که موضوع در دست بررسی است.
فرماندار ریگان از راه ا ندازی اداره محیط زیست به زودی در این شهرستان خبر داد و افزود: با تجهیزات و یک سری از امکانات به زودی این اداره در این شهرستان راه اندازی می شود.