کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    7102
    سلام دوستانيه جفت فنچ دارم كه دارن توي دونه خوري لونه سازي ميكنن!! البته لونه واسشون گذاشتم كه از همون نمونه هاي معمولي توي بازار هستش...
    الان راه حل چيه؟؟

کاربر کارآمد

نوع حیوان خانگی
    پرندگان زینتی
    شماره عضویت
    14720
    نقل قول نوشته اصلی توسط ali gharbani نمایش پست ها
    سلام دوستانيه جفت فنچ دارم كه دارن توي دونه خوري لونه سازي ميكنن!! البته لونه واسشون گذاشتم كه از همون نمونه هاي معمولي توي بازار هستش...
    الان راه حل چيه؟؟

لونه رو قبول نکردند

اونجام کاری از پیش نمیره

برش دار دون خوریو و نزار اون تو لونه بزارند و بزارش کف قفس یک گوشه ای دیگه

بزار بیشتر بگردند تو قفس شاید لونه رو قبول کردند

این از مشکلاته لونه های (((استاندارد))) موجود در بازاره که من هیچ وقت ازشون استفاده نمی کنم

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    الان راه حل چيه؟؟
    سلام.از دون خوری هایی استفاده کنید که روی جادونی سه تا سوراخ هست.هم جفت فنچتون توانایی لانه سازی رو ندارن اونجا و فکر لانه سازی به سرشون نمیزنه،هم دانه های کمتری هدر میره و هم آلودگی کمتری واردش میشه.چوب نشیمنی روبروی لانه قرار بدید و کاغذ و پنبه دانه در اختیارشون بگذارید تا سراغ لونه برن.

نقل قول نوشته اصلی توسط nima1041 نمایش پست ها

لونه رو قبول نکردند

اونجام کاری از پیش نمیره

برش دار دون خوریو و نزار اون تو لونه بزارند و بزارش کف قفس یک گوشه ای دیگه

بزار بیشتر بگردند تو قفس شاید لونه رو قبول کردند

این از مشکلاته لونه های (((استاندارد))) موجود در بازاره که من هیچ وقت ازشون استفاده نمی کنم
    قبلا هم عرض شده بود خدمت شما که تجربیات شخصی جایگاهی ندارن.لانه های استاندارد هیچ مشکلی نداشته و ندارن و نخواهند داشت.اگر یک جفت بی تجربه هستن و دفعه ی اول هست که قراره تخم گذاری کنن ربطی به لونه داره؟اگر قوطی رب گوجه فرنگی بود یا با کارتن لونه درست کرده بودن مشکل حل میشد؟یعنی کل تکثیر کننده ها در همه جای دنیا اشتباه میکنن و شما با دو جفت فنچ و چهارتا جوجه دارید راه درست میرید؟

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    7102
    نقل قول نوشته اصلی توسط اسکندری نمایش پست ها
    سلام.از دون خوری هایی استفاده کنید که روی جادونی سه تا سوراخ هست.هم جفت فنچتون توانایی لانه سازی رو ندارن اونجا و فکر لانه سازی به سرشون نمیزنه،هم دانه های کمتری هدر میره و هم آلودگی کمتری واردش میشه.چوب نشیمنی روبروی لانه قرار بدید و کاغذ و پنبه دانه در اختیارشون بگذارید تا سراغ لونه جديدد؟
    اتفاقا همون دون خوري استفاده كردم كه سه سوراخ داره, از پندانه هم توي لونه اصلي استفاده كردم قبلا

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    فنچ
    شماره عضویت
    15445
    اتفاقا همون دون خوري استفاده كردم كه سه سوراخ داره, از پندانه هم توي لونه اصلي استفاده كردم قبلا
    پرنده های منم این کارو میکردن منم هر وقت اینا لونه درست میکردن منم میزدم خراب میکردم تا بالاخره خسته شدن ورفتن توی جاتخمی لونه ساختن
    البته این یه تجربه شخصیه و نمیشه بهش اعتماد کرد

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    دوستمون به نکته ی قشنگی اشاره کردن.جفت برای تخم گذاری به امن بودن لونه خیلی حساس هستن.هروقت لونه سازی کردن لونه رو خراب کنید.شرایط ورود به لونه رو براشون آسون کنید.چوب نشیمنی روربروی ورودی لونه در نظر بگیرید تا به لونه وارد بشن.این مشکلات در دفعات اول تخم گذاری هست و به مرور برطرف میشه.

کاربر کارآمد

نوع حیوان خانگی
    پرندگان زینتی
    شماره عضویت
    14720
    پنبه دونه رو یکم از تو لونه اویزون کنید بیرون خیلی کم
    یکمی پنبه دونه رو هم بزارید لای میله های قفس همون دورو بر
    برگه سوزنیه درخته کاج یا رشته های جارو هم بزار لای مبله ها
    لونه بالاترین جای قفس باشه جوری که نتونند روش بشینند
    به هیچ عنوان تکه کاغذ و روزنامه نزار تخمها میره زیرشون و خراب می شوند
    یادتون باشه حالا که مجبورید از این لونه های موجود در بازار استفاده کنید با 3 تا انگشته وسطیه خودتون موقعی که پنبه دونه رو داخلش ریختید فشار دهید تا وسطش گود بشه تخمها جمع بشن(این کار خیلی مهمه و عالیه)
    دفعه اوله تخم گزاری کمی حساستره با استرس های دایمیه خراب کردنه لونه فرصتهای بعدی تکثیر رو از این پرندگان نگیریم
    ما سعی کردیم گفتنی های لازم رو بگیم و مخاطبانه عزیز استفاده کنند
    بهترین قضاوت کننده خوده مخاطبینه عزیزند که با ازمون قرار دادنه لانه های بنده حقیر که با 2 جفت فنچ ابراز بیان می کنم با تکثیر کنندگانه (((کل جهان))) است ،،، که نتیجه را لمس کنند و در صورته علاقه بیان کنند
    تعداده جوجه های گرفته شده و تعداده تلفاتشان را در هر دوره جوجه دهی با 4تا جوجه گفته شده اینجانب مقایسه نمایند

موفق باشید

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    فنچ
    شماره عضویت
    15445
    پنبه دونه رو یکم از تو لونه اویزون کنید بیرون خیلی کم
    یکمی پنبه دونه رو هم بزارید لای میله های قفس همون دورو بر
    برگه سوزنیه درخته کاج یا رشته های جارو هم بزار لای مبله ها
    لونه بالاترین جای قفس باشه جوری که نتونند روش بشینند
    به هیچ عنوان تکه کاغذ و روزنامه نزار تخمها میره زیرشون و خراب می شوند
    یادتون باشه حالا که مجبورید از این لونه های موجود در بازار استفاده کنید با 3 تا انگشته وسطیه خودتون موقعی که پنبه دونه رو داخلش ریختید فشار دهید تا وسطش گود بشه تخمها جمع بشن(این کار خیلی مهمه و عالیه)
    دفعه اوله تخم گزاری کمی حساستره با استرس های دایمیه خراب کردنه لونه فرصتهای بعدی تکثیر رو از این پرندگان نگیریم
    بهترین قضاوت کننده خوده مخاطبینه عزیزند که با ازمون قرار دادنه لانه های بنده حقیر که با 2 جفت فنچ ابراز بیان می کنم با تکثیر کنندگانه (((کل جهان))) است ،،، که نتیجه را لمس کنند و در صورته علاقه بیان کنند
    تعداده جوجه های گرفته شده و تعداده تلفاتشان را در هر دوره جوجه دهی با 4تا جوجه گفته شده اینجانب مقایسه نمایند

موفق باشید

منم باشما موافقم لونه های دست ساخته یه همونایی که شما گفتیدرو فنچها بهتر قبول میکنن
    من توی چندین تاپیک قبلی گفته بودم که جای پنیر هم لانه مناسبیه
    ولی داداش نیما آقای اسکندری تجربشون بیشتره از حرفهاشون ناراحت نشو

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    نقل قول نوشته اصلی توسط antilong نمایش پست ها
    منم باشما موافقم لونه های دست ساخته یه همونایی که شما گفتیدرو فنچها بهتر قبول میکنن
    دوست عزیز من نه با کسی مشکلی دارم نه با کارخانه های ساخت لونه طرف قراردادهستم.
    کسی که میخواد طرحی بده،خیلی با حوصله با استفاده از چوب یا ورق های پلاستیکی میشینه یه لونه ی مناسب تهیه میکنه و بعد هم بعنوان یک کار دست ساز ارائه میده.با ابعاد مناسب،مواد استفاده شده و سایر مشخصاتش.
    نه با هر چیز دم دستی یک لونه رو سر هم کنه و به دیگران هم توصیه کنه.لونه نباید فلزی باشه،دما رو نمیتونه نگه داره،سرماگرما باعث تغییر دمای داخلش میشه،سطح صافی نداره و تخم ها دائم جابجا میشن.
    لونه نباید از مقوا باشه چون نمیتونه دمارو ثابت نگه داره،بخاطر جنس بدش علاوه بر اینکه جفت میتونن بجونش،مدفوع رو به خودش جذب میکنه و نم میکشه و معدنی از آلودگی ها میشه.
    ضمن اینکه برای بار هزارم باید عرض کنم لونه ربطی به تعداد تخم نداره.جفت باید تغذیش خوب باشه،با تجربه باشه و چند سری تخم گذاری کرده باشه تا تعداد تخم بیشتری بگذاره.

همکار قدیمی ( معاون انجمن فنچ )

نوع حیوان خانگی
    فنچ // مرغ عشق // سهره // قناری
    شماره عضویت
    12291

موفق باشید

نقل قول نوشته اصلی توسط antilong نمایش پست ها

سلام
    من ب عنوان داداش کوچیکترتون ی عرضی داشتم .
    بزرگواران شما تا حالا با آقای اسکندری چندبار سر فرم و حالت لونه بحث کردین .
    فک نمیکنم ادامه دادن ب این موضوع ، بیشتر از این لازم باشه . بهتره ک ب راهنمایی کردن هرچه دقیقتر بپردازیم .
    همه ی ما اینجا جمع شدیم تا از تجربیات درست و منطقی همدیگه استفاده کنیم ، قرار نیس کسی از راهنمایی های درست کسی نارحت شه .
    فروم جای ارایه تجربه ی شخصی نیس ک حالا چون شما توی ظرف پنیر جواب گرفتین ، بخواین ب بقیه دوستان هم توصیه کنین .
    ببخشید انقد رک میگم ، اما هروقت شما هم مثل آقای اسکندری ب صورت علمی اثبات کردین ک ظرف پنیر از این لونه های معمولی ک توی بازار یافت میشه ، بهتره ، بیاین اینجا توضیح بدین تا ما هم استفاده کنیم .
    من خودم ب شخصه حاضرم از ایده تون استفاده کنم .
    شاید در جریان باشید ، من قصد دارم از 20 تا دونه فنچ ک تعداشون هم خیلی ناچیزه جوجه بگیرم . اگه شما خسارت وارده ب فنچای من رو تقبل میکنین ، بفرمایین تا من همین فردا از ظرف پنیر ب عنوان لونه واسه فنچام استفاده کنم .
    در آخر هم ی موضوعی رو ب خودم گوشزد میکنم . کاش یاد بگیریم ، هر مطلبی رو نباید توی فضای اجتماعی ( مثل نت ) بازگو کنیم مگر اینکه واسه حرفمون دلیل علمی و یا اثبات شده داشته باشیم .....

صفحه 131 از 348 نخستنخست ... 3181112113114115116117118119120121122123124125126127128129130131132133134135136137138139140141142143144145146147148149150181231 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)