سیدمسعود حسینی در واکنش به انتشار خبری مبنی بر تزریق داروهای خواب آور به حیوانات ضمن تکذیب آن، گفت: از راه های قانونی با عاملان نشر این شایعه برخورد خواهیم کرد.سیدمسعود حسینی، رئیس اداره همانگی و ساماندهی اداره کل حفاظت و مدیریت شکار و صید محیط زیست در گفت وگو با خبرنگار اجتماعی برنا با یادآوری این نکته که در حال حاضر 70 باغ وحش در کشور وجود دارد، گفت: از این تعداد 40 باغ وحش دارای مجوز هستند که مراحل قانونی را بر اساس دستورالعمل موجود در کمیته های مربوطه انجام داده و مجوز اجرا و بهره برداری به آن ها داده شده است و ما بقی در حال گرفتن مجوز هستند.

وی افزود: طبق دستورالعمل ابلاغی به استان ها تمامی مراکز نگهداری حیوانات موظف به رعایت استاندارد بوده ولی اکثر باغ وحش ها به استاندارهای مد نظر نرسیدند که به آن ها زمان داده شده تا این کار را انجام و به استاندارهای موجود در دستورالعمل برسند.

سید مسعود حسینی در مورد بحث استاندارد نبودن باغ وحش تهران نیز گفت: کسانی که این بحث را مطرح کرده اند کم لطفی می کنند. مردم برای دیدن باغ وحش ارم هزینه می کنند و این نشان دهنده خوب بودن این باغ وحش است.

رئیس اداره همانگی و ساماندهی اداره کل حفاظت و مدیریت شکار و صید محیط زیست در ادامه خاطر نشان کرد: باغ وحش ارم در حد و اندازه باغ وحش های اروپایی نیست اما در کشور جزو باغ وحش های خوب محسوب می شود و سعی بر این دارد تا خودش را به استانداردهای جهانی برساند.

وی با اشاره به این که این باغ وحش ها به استاندارد موجود برای فضای حیوانات نرسیدند، گفت: تعدادی حیوانات فضای زیستی خوبی ندارند و زمان داده ایم تا باغ وحش ها به فضای مورد نظر و استاندارد برای حیوانات برسند.

حسینی در خصوص زمان راه اندازی باغ وحش باراجین در استان قزوین گفت: این مرکز یک سال قبل مجوز اجرا را گرفته و طبق گفته مسئولین قرار بود تا آخر تابستان راه بیافتد ولی با توجه به گسترده بودن کار احتمالا تا آخر امسال به بهره برداری می رسد.

گفتنی است در کنار پارک باراجین در استان قزوین، پارک حیات وحش احداث شده و نه تنها گونه های داخل کشور، بلکه از گونه های خارج ازکشور برای نگهداری دراین پارک استفاده می شود.