صفحه 39 از 107 نخستنخست ... 20212223242526272829303132333435363738394041424344454647484950515253545556575889 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 381 به 390 از 1069

موضوع: فایتر

همکار قدیمی بخش ماهیان لایبرنت دار

نوع حیوان خانگی
    FISH
    شماره عضویت
    12119
    نقل قول نوشته اصلی توسط *پویش نمایش پست ها
    سلام . چه طور میشوذ فایتر بالغ را تشخیص داد؟خیلی از صفحات این تاپیک رو مطالعه کردم اما جواب را پیدا نکردم . ممنون میشوم راهنمایی کنید.
    سلام

از لحاظ ظاهری در ماهی نر به رشد کامل باله ها و درخشان تر و نمایان تر شدن رنگ بندی و رشد بدن و رسیدن به طول 5 الی 6 سانت

ساخت حباب بر سطح آب توسط ماهی نر

در خصوص ماهی ماده هم علاوه بر موارد ذکرشده برای نر مرتبط با رشد باله و رنگ بندی نمایان شدن لوله تخمریزی در زیر شکم ماده است.

با این حال با وجود موارد ذکر شده میزان رشد و بلوغ به شرایط نگهداری و تغذیه از زمان لاروی تا دوره نوجوانی و جوانی و همچنین سلامت و شادابی ماهی بستگی دارد.

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    همه رفتند فقط مونده ماهی :(
    شماره عضویت
    14440
    سلام و درود
    بنده یه فایتر نر داشتم که زیاد روی سطح آب حباب میداد واسه همین رفتم یه ماده آوردم اما خب فرداش مشاهده کردم که ماده تمام باله های نر رو زده.
    خواستم ببینم ماهی اماده نبوده یا نه باهم جفت نخوردن؟

همکاری قدیمی ( انجمن آکواریوم آب شیرین )

نوع حیوان خانگی
    ..............
    شماره عضویت
    4043
    نقل قول نوشته اصلی توسط texima نمایش پست ها
    سلام و درود
    بنده یه فایتر نر داشتم که زیاد روی سطح آب حباب میداد واسه همین رفتم یه ماده آوردم اما خب فرداش مشاهده کردم که ماده تمام باله های نر رو زده.
    خواستم ببینم ماهی اماده نبوده یا نه باهم جفت نخوردن؟
    سلام
    هر کاری اصول و قواعد مربوط به خودشو داره بارها همینجا دوستان راهنمایی کردن ابتدا باید جفتها کاملا تقویت بشن بعد از اون کم کم ماهی نر و ماده به هم معرفی بشن یعنی با جدا کردن ماهی نر و ماده توسطشیشه یا ظرف در بسته با این کار هم نر اماده می شه و هم ماده شروع به ساختن تخمها در داخل شکم می کنه به محض بیرون زدن لوله تخم ریزی ماده که نشان از اماده بودن برای تخم ریزی می ده هر دو ماهی رو کنار هم قرار میدید

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    14440
    نقل قول نوشته اصلی توسط saeed92129212 نمایش پست ها
    سلام
    هر کاری اصول و قواعد مربوط به خودشو داره بارها همینجا دوستان راهنمایی کردن ابتدا باید جفتها کاملا تقویت بشن بعد از اون کم کم ماهی نر و ماده به هم معرفی بشن یعنی با جدا کردن ماهی نر و ماده توسطشیشه یا ظرف در بسته با این کار هم نر اماده می شه و هم ماده شروع به ساختن تخمها در داخل شکم می کنه به محض بیرون زدن لوله تخم ریزی ماده که نشان از اماده بودن برای تخم ریزی می ده هر دو ماهی رو کنار هم قرار میدید
    سلام و ارادت
    بله درست میفرمایی که هر کاری اصول داره ولی خب متاسفانه مدتی دسترسی به اینترنت و این انجمن نداشتم شکم ماده باد کرده یعنی ممکنه تخم باشه؟؟الان یک نر دیگه کنار آکواریوم ماده هست یعنی آکواریوم آنها روبروی هم هست این موثره یا نه باید هردو توی یک آکواریوم باشن و با شیشه از هم جدا باشن؟

همکاری قدیمی ( انجمن آکواریوم آب شیرین )

نوع حیوان خانگی
    ..............
    شماره عضویت
    4043
    سلام و ارادت
    بله درست میفرمایی که هر کاری اصول داره ولی خب متاسفانه مدتی دسترسی به اینترنت و این انجمن نداشتم شکم ماده باد کرده یعنی ممکنه تخم باشه؟؟الان یک نر دیگه کنار آکواریوم ماده هست یعنی آکواریوم آنها روبروی هم هست این موثره یا نه باید هردو توی یک آکواریوم باشن و با شیشه از هم جدا باشن؟
    با ورم کردن شکم ماده کم کم لوله تخم ریزی ماده هم بیرون می زنه که نشان دهنده اماده بودن ماده هست
    بهتره چند روزی نر و ماده رو قبل از اینکه به هم معرفی با تغذیه مناسب تقویت کنی
    اگر تانکهاشون طوری هست که بهم دید کامل دارن هم کفایت می کنه ولی بهترین حالت اینه که کهده رو داخل ظرفی در دار داخل تانک نر قرار بدی (ایجاد چمدین سوراخ روی در ظرف ماده برای عبور جریان اب

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    14440
    نقل قول نوشته اصلی توسط saeed92129212 نمایش پست ها
    با ورم کردن شکم ماده کم کم لوله تخم ریزی ماده هم بیرون می زنه که نشان دهنده اماده بودن ماده هست
    بهتره چند روزی نر و ماده رو قبل از اینکه به هم معرفی با تغذیه مناسب تقویت کنی
    اگر تانکهاشون طوری هست که بهم دید کامل دارن هم کفایت می کنه ولی بهترین حالت اینه که کهده رو داخل ظرفی در دار داخل تانک نر قرار بدی (ایجاد چمدین سوراخ روی در ظرف ماده برای عبور جریان اب
    آکواریوم ها به همدیگه دید دارن ولی حالا ببین فردا چطوری میتونم هردوشون رو توی یک آکواریوم بزارم انجامش میدم.
    در مورد ماهی نر ، با همون ماهی نر قبلی که کتک خورده اینکارو کنم یا نه با یک نر دیگه؟
    واسه تقویتشون چه چیزی مناسبه؟؟

الان که یه سری به ماده زدم دیدم که لوله تخم ریزی زده بیرون.
    امکان داره اگه اقدامی واسه تخم ریزی نشه لوله برگرده داخل؟چه مدت زمان هست تا شرایط جفت شدن با نر فراهم بشه؟
    ویرایش توسط texima : 16th March 2014 در ساعت 12:53 AM دلیل: اضافه کردن مطلب به پست

نوع حیوان خانگی
    FISH
    شماره عضویت
    12119
    آکواریوم ها به همدیگه دید دارن ولی حالا ببین فردا چطوری میتونم هردوشون رو توی یک آکواریوم بزارم انجامش میدم.
    در مورد ماهی نر ، با همون ماهی نر قبلی که کتک خورده اینکارو کنم یا نه با یک نر دیگه؟
    واسه تقویتشون چه چیزی مناسبه؟؟

الان که یه سری به ماده زدم دیدم که لوله تخم ریزی زده بیرون.
    امکان داره اگه اقدامی واسه تخم ریزی نشه لوله برگرده داخل؟چه مدت زمان هست تا شرایط جفت شدن با نر فراهم بشه؟
    سلام

ماهی نر کتک خورده فعلا جدا کنید و بخوبی تقویت تا مجدد نیرو و قوای از دسته بدست بیاره پس فعلا به ماهی ماده چه از پشت شیشه و چه در کنار هم قرار دادن معرفی نکنید.

برای تقویت : تغذیه مناسب : بیومار / دل / آرتمیا و ...

دمای مطلوب : دمای ثابت 27الی 28 درجه سانتی گراد

حفظ کیفیت آب : با تعویض منظم آب مخزن و همچنین رعایت در میزان غذادهی

در کنار موارد ذکر شده در طول روز ماهی نر و ماده برای ساعاتی به هم معرفی کنید از پشت شیشه و در زمان نزدیک شدن به مرحله تکثیر و قرار دادن مولدین در آکواریوم تخمریزی ماهی نر و ماده در دید مستقیم هم قرار بدین به روش هایی که سعید عزیز فرمودند.

ماهی ماده اگر تحت فشار شدید وعدم قرار گیری در زمان مناسب در کنار نر قرار بگیره ممکنه خودش اقدام به خالی کردن تخم ها بکنه که آسیب جدی وحتی گاهی مرگ ماده بدنبال داره.

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    14440
    نقل قول نوشته اصلی توسط b.pakray نمایش پست ها
    سلام

ماهی نر کتک خورده فعلا جدا کنید و بخوبی تقویت تا مجدد نیرو و قوای از دسته بدست بیاره پس فعلا به ماهی ماده چه از پشت شیشه و چه در کنار هم قرار دادن معرفی نکنید.

برای تقویت : تغذیه مناسب : بیومار / دل / آرتمیا و ...

دمای مطلوب : دمای ثابت 27الی 28 درجه سانتی گراد

حفظ کیفیت آب : با تعویض منظم آب مخزن و همچنین رعایت در میزان غذادهی

در کنار موارد ذکر شده در طول روز ماهی نر و ماده برای ساعاتی به هم معرفی کنید از پشت شیشه و در زمان نزدیک شدن به مرحله تکثیر و قرار دادن مولدین در آکواریوم تخمریزی ماهی نر و ماده در دید مستقیم هم قرار بدین به روش هایی که سعید عزیز فرمودند.

ماهی ماده اگر تحت فشار شدید وعدم قرار گیری در زمان مناسب در کنار نر قرار بگیره ممکنه خودش اقدام به خالی کردن تخم ها بکنه که آسیب جدی وحتی گاهی مرگ ماده بدنبال داره.

سلام و ارادت
    بسیار ممون از توضیحات کاملتون
    میخواستم ببینم بغیر از اون نر که کتک خورده نر دیگه ای دارم که اونو دارم به ماده معرفی میکنم ، از گفته های شما اینو برداشت کردم که الان که شرایط مناسب نیست از معرفی نر و ماده به هم بپرهیزم؟الان که لوله تخم ریزی بیرون اومده نر رو تا محیا شدن شرایط از ماده جدا کنم مناسبه یا نه؟

نوع حیوان خانگی
    FISH
    شماره عضویت
    12119

سلام و ارادت
    بسیار ممون از توضیحات کاملتون
    میخواستم ببینم بغیر از اون نر که کتک خورده نر دیگه ای دارم که اونو دارم به ماده معرفی میکنم ، از گفته های شما اینو برداشت کردم که الان که شرایط مناسب نیست از معرفی نر و ماده به هم بپرهیزم؟الان که لوله تخم ریزی بیرون اومده نر رو تا محیا شدن شرایط از ماده جدا کنم مناسبه یا نه؟
    سلام

پرهیز از نشان دادن ماهی نر به ماده منظور ماهی نری هست که کتک خورده که شما باید جدا کنید و فعلا در دید ماده یا نر دیگری قرار نگیره تا مجددا تقویت بشه.

نر دیگری میتونید معرفی کنید به روش هایی که سعید عزیز فرمودند

الان شما میتونید نر دیگری به روش های ذکرشده به ماده معرفی کنید در این زمان رعایت میزان غذادهی بخصوص برای ماده الزامیه و همچنین به اندازه نر و ماده توجه داشته باشید نر کوچکتر از ماده نباشه.

موفق باشید

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    14440
    نقل قول نوشته اصلی توسط b.pakray نمایش پست ها
    سلام

پرهیز از نشان دادن ماهی نر به ماده منظور ماهی نری هست که کتک خورده که شما باید جدا کنید و فعلا در دید ماده یا نر دیگری قرار نگیره تا مجددا تقویت بشه.

نر دیگری میتونید معرفی کنید به روش هایی که سعید عزیز فرمودند

الان شما میتونید نر دیگری به روش های ذکرشده به ماده معرفی کنید در این زمان رعایت میزان غذادهی بخصوص برای ماده الزامیه و همچنین به اندازه نر و ماده توجه داشته باشید نر کوچکتر از ماده نباشه.

موفق باشید
    بسیار ممنون از شما
    به عنوان سوال آخر الان که ماده آمادگی زیادی نشون داده و لوله تخم ریزیش هم بیرونه اگه جفت کنارش نزارم مشکلی براش پیش نمیاد؟یعنی به خاطر مساله ای نمیخوام جفت بندازم واسه همین اگه ماده تخم توی شکمش داشته باشه براش مشکلی پیش نمیاد؟

بازهم سپاس از شما

صفحه 39 از 107 نخستنخست ... 20212223242526272829303132333435363738394041424344454647484950515253545556575889 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 2 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 2 مهمان ها)