صفحه 79 از 130 نخستنخست ... 29606162636465666768697071727374757677787980818283848586878889909192939495969798129 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 781 به 790 از 1293
    کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهي
    شماره عضویت
    14169
    سلام به همه. كوي هاي يكي از دوستان روي بدنشون دونه هاي سفيد زده و گاهي خودشون رو به شنهاي كف اك ميمالن چون كويها سفيدن تو عكس ديده نميشه به همين خاطر عكس نگذاشتم ولي غذا رو خوب ميخورن دماي اب 25 درجه است و توي تانك بخاري نداره به همين دليل امكان افزايش دما وجود نداره به نظر بنده ايك باشه اگه اساتيد راهنمايي كنن در مورد بيماري ممنون ميشم. و يك داروي خوب براي ايك معرفي بشه (داروي شركتي) با تشكر.

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    نقل قول نوشته اصلی توسط mehdi69 نمایش پست ها
    دشمنت شرمنده پیش میاد

کله شیری بودن همشون هم گرووون

3تای اخری که رنچو و ردکپ بودن تا نزدیکای مرگ رفتن یه دفعه خوب شدن
    اما یه کله شیری دیگه از اون موقع تا الان باد کرده زندست و غذا هم یه سر سوزن دادم بهش این یکی فکر کنم دراپسی گرفته
    اونایی که فلج شدن و مردند مغازه داری بهم گفت انگل تریمازول باعث مرگشون شده
    سلام

تریمازول اسم یک داروی حرفه ای کمپانی سرا هست! نه اسم انگل . انگل های کرمی که پوشش میده از نوع ترماتود هستند . نمیدونم فروشنده چطور قاطعانه گفته ترماتود بودند!! تشخیص قطعیش با آزمایش و نظر یک انگل شناس امکان پذیره

عکس ماهی ها رو بزارید...

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    نقل قول نوشته اصلی توسط m.136028 نمایش پست ها
    سلام به همه. كوي هاي يكي از دوستان روي بدنشون دونه هاي سفيد زده و گاهي خودشون رو به شنهاي كف اك ميمالن چون كويها سفيدن تو عكس ديده نميشه به همين خاطر عكس نگذاشتم ولي غذا رو خوب ميخورن دماي اب 25 درجه است و توي تانك بخاري نداره به همين دليل امكان افزايش دما وجود نداره به نظر بنده ايك باشه اگه اساتيد راهنمايي كنن در مورد بيماري ممنون ميشم. و يك داروي خوب براي ايك معرفي بشه (داروي شركتي) با تشكر.

بهترین دارو سرا پروتازول هست
    انتخاب دوم JBL Punktol

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهي
    شماره عضویت
    14169
    نقل قول نوشته اصلی توسط بابک آژیده نمایش پست ها
    بهترین دارو سرا پروتازول هست
    انتخاب دوم jbl punktol
    با تشكر از آقا بابك براي اگاهي دوستان عرض كنم كه اگه كسي خواست اين داروها رو پيدا كنه ،توي بازار( البته منظورم تمامي مغازه هاي نواب) سرا پروتازول پيدا نميشه. Jbl punktol هست ولي تاريخ مصرف خيلي هاش گذشته بايد دقت كنيد

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    15446
    سلام ممنون بابت وقتی که میزارین. من چنتا آنجل خریدم ولی بعد از 7 روز همشون یه گوشه روی شن ها میخابیدن و تنفس شدید میکردن و فقط برای غذا به سطح آب میومدن ضمنا محل اتصال بالهاشون به بدن هم رگ قرمز بود. که عکسشونا میزارم. من فکر کردم که بیماری خاصی دارن به همین دلیلم اونارو بردم و پس دادم به مغازه دار. و کل شنها رو عوض کردم و دیواره ها و وسایل و همه چیزو ضد عفونی کردم الان رفتم 2تا سورم کوچیک خریدم وبعد از 4 روز میبینم ایناهم همون علائم رو پیدا کردن دیگه فکری به زهنم نمیرسه. هیچ علائم انگل و قارچی نیست توی آب هم نمک و ضدعفونی ریختم. شاید اینم کمک کنه که بگم من به آنجل ها دافنی زنده که از مغازه دار گرفتم هم دادم ولی به ماهیای جدیدم اصلا! یعنی اگه بیماری به خاطر دافنی باشه سورم ها اصلا دافنی نخوردن.مرسی [IMG][/IMG][IMG][/IMG]

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    15474

بیماری انگل

با سلام من فلاور zz دارم که مقعدش بزرگ شده یا پاره شده(دو سه هفته) البته لازم به ذکر هیچ ماهی دیگری کنارش نیس
    تانگ ماهی 60*30در 40 هس و دمای آب 30تا28 درجه معمولا هس روزی هم 2 تا 3مرتبه روزی غذای فلاور بهش میدم و رنگ ماهی هم از وقتی مریض شده رنگش سفید شده و زیر دهن وچشمش به زردی میزنه و بالایی زخمش ورم کرده
    چند روز پیش داخل آب نمک زدم و روز بعد یک عدد قرص تیتراسکلین 250 و دو عدد قرص hexaex داخل آب حل کردم
    کار دیگه هس که برای ماهی انجام بدم بگید تا انجام بدم

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    نقل قول نوشته اصلی توسط mehdi*gh نمایش پست ها
    با سلام من فلاور zz دارم که مقعدش بزرگ شده یا پاره شده(دو سه هفته) البته لازم به ذکر هیچ ماهی دیگری کنارش نیس
    تانگ ماهی 60*30در 40 هس و دمای آب 30تا28 درجه معمولا هس روزی هم 2 تا 3مرتبه روزی غذای فلاور بهش میدم و رنگ ماهی هم از وقتی مریض شده رنگش سفید شده و زیر دهن وچشمش به زردی میزنه و بالایی زخمش ورم کرده
    چند روز پیش داخل آب نمک زدم و روز بعد یک عدد قرص تیتراسکلین 250 و دو عدد قرص hexaex داخل آب حل کردم
    کار دیگه هس که برای ماهی انجام بدم بگید تا انجام بدم

آب رو سیفون سنگین کنید تا دارو های قبلی خارج بشه

۱.دمای آب آکواریوم روی ۳۰ درجه سانتی گراد
    ۲.سرا امنیپور ۱ قطره هر یک لیتر (یا تترا جنرال تونیک یک خط هر ۳۰ لیتر)
    ۳.سیپروفلوکساسین ۲۵۰ میلیگرم هر ۳۰ لیتر
    ۴.نیتروفورانتوئین یک قرص هر ۳۰ لیتر

هر روز ۱۰۰٪ آب رو با آب بدون کلر و همدما تعویض کنید و هر ۳ داروی فوق رو مجددا به آب اضافه کنید .‌(تا ۷ روز)

موفق باشید

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    15446
    دوستان اگر میشه یکی به سوال من که اون بالا پرسیدم پاسخ بده واقعا شرایطم بحرانیه

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    نقل قول نوشته اصلی توسط mehrdad2 نمایش پست ها
    سلام ممنون بابت وقتی که میزارین. من چنتا آنجل خریدم ولی بعد از 7 روز همشون یه گوشه روی شن ها میخابیدن و تنفس شدید میکردن و فقط برای غذا به سطح آب میومدن ضمنا محل اتصال بالهاشون به بدن هم رگ قرمز بود. که عکسشونا میزارم. من فکر کردم که بیماری خاصی دارن به همین دلیلم اونارو بردم و پس دادم به مغازه دار. و کل شنها رو عوض کردم و دیواره ها و وسایل و همه چیزو ضد عفونی کردم الان رفتم 2تا سورم کوچیک خریدم وبعد از 4 روز میبینم ایناهم همون علائم رو پیدا کردن دیگه فکری به زهنم نمیرسه. هیچ علائم انگل و قارچی نیست توی آب هم نمک و ضدعفونی ریختم. شاید اینم کمک کنه که بگم من به آنجل ها دافنی زنده که از مغازه دار گرفتم هم دادم ولی به ماهیای جدیدم اصلا! یعنی اگه بیماری به خاطر دافنی باشه سورم ها اصلا دافنی نخوردن.مرسی [IMG][/IMG][IMG][/IMG]

اگر اینجا رو مطالعه کنید :

http://www.parsipet.ir/thread11415.html

متوجه میشید که ویروس پلیگ یا طاعون دیسکس بین ماهی های دیسکس ، آنجل ، سورم و اسکار سفید مشترکه

شما آنجل ها رو وارد این تانک کردید و بیماری وارد تانک شد ... حالا با انتقال سورم ها به همون تانک اون ها رو هم مبتلا کردید!!!

با این روش های ضد عفونی ویروس پلیگ خارج نمیشه

۱.دمای آب رو روی ۳۱ درجه سانتی گراد قرار بدید
    ۲.یک قاشق غذا خوری سر خالی نمک به ازای هر ۲۰ لیتر
    ۳.قرص اریترومایسین با دوز ۲۵۰ میلیگرم به ازای هر ۳۰ لیتر
    ۴.آکریفلاوین یک قطره هر یک لیتر

هر روز ۷۰٪ از آب رو سیفون کنید (با آب بدون کلر و هم دما) و دارو ها رو تجدید کنید . توجه داشته باشید نمک و آکریفلاوین رو فقط به همون میزانی که با سیفون از آب خارج شده به اب اضافه کنید . در غیر این صورت بعد از روز ۳وم آب سمی میشه و ماهی ها میمیرن!!

موفق باشید

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    12386
    ببخشید الان دیدم قسمتایی از بال فایتر من کنده شده قرص ضد قارچ انداختم دیگه چه کاری باید انجام بدم؟(اواریومم کوچیکه و 6تا ماهی کوچیک دارم)

صفحه 79 از 130 نخستنخست ... 29606162636465666768697071727374757677787980818283848586878889909192939495969798129 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)