"نیریت لیواو"، هنرمند خوش ذوقی است که با استفاده قطعات بازیافتی دوچرخه مانند زنجیر، رکاب، دنده و زین مجسمه‌های زیبا و دوست داشتنی در اندازه‌های واقعی از نژادهای مختلف سگ خلق کرده است.


به گزارش گروه بین الملل زیست نیوز، "نیریت لیواو"، هنرمند خوش ذوقی است که با استفاده قطعات بازیافتی دوچرخه مانند زنجیر، رکاب، دنده و زین مجسمه‌های زیبا و دوست داشتنی در اندازه‌های واقعی از نژادهای مختلف سگ خلق کرده است. ایده ساخت چنین مجسمه‌هایی زمانی شکل گرفت که وی زیبایی پنهان در قطعات دور انداخته شده دوچرخه‌های تعمیری را کشف کرد.
نخستین مجسمه بازیافتی لیواو، سگی از نژاد روت وایلر بود که گمان می کرد لبه‌های تیز قطعات شکسته فلزی، شخصیت خشنی به این مجسمه می بخشند؛ اما پس از اتمام ساخت آن، لیواو از ظاهر دوستانه و جذاب آن شگفت زده شد. این مساله موجب شد تا وی از قطعات بیشتری مانند رشته‌های زنجیر دوچرخه به عنوان خز بلند سگ‌ها استفاده کند. هر مجسمه الهام بخش لیواو برای ساختن مجسمه بعدی می شد که در نهایت مجموعه از نژادهای مختلف مانند هاسکی، گری هوند، پودل، کوکر اسپانیل و ... را شامل می شوند. مجسمه‌های بازیافتی نیریت لیواو با توجه به اندازه و پیچیدگی ساخت، بین 700 تا 7000 پوند به فروش رسیده‌اند.