فروش غذا و لوازم حیوانات خانگی و طوطی سانان

دانلود APP پارسی پت برای گوشی های Android و Apple

واگذاری بچه گربه ۶ ماهه فوری

تشکر تشکر:  3
لایک لایک:  3
مخالفت مخالفت:  0
نمایش نتایج: از 1 به 4 از 4

موضوع: نگاهي کوتاه به آنهايي که نابودشان کرده‌ايم!

 1. #1
  کاربر میهن پت NahaL آواتار ها
  محل سکونت
  Tehran
  حیوان خانگی
  Cat
  تاریخ عضویت
  Mar 2013
  شماره عضویت
  6011
  میانگین پست در روز
  0.10
  نوشته ها
  136

  نگاهي کوتاه به آنهايي که نابودشان کرده‌ايم!

  نگاهي کوتاه به آنهايي که نابودشان کرده‌ايم!


  انسان بزرگترين خطري است که گونه‌هاي مختلف جانوري و گياهي سياره زمين را تهديد مي‌کند. فعاليت‌هاي ما از قبيل مصرف سوخت‌هاي فسيلي و انتشار گازهاي گلخانه‌اي، توسعه شهرها و زمين‌هاي کشاورزي و شکار بي رويه نه تنها بسياري از گونه‌ها را در معرض خطر انقراض قرار داده بلکه به نابودي کامل گونه‌هاي مختلفي منجر شده است.
  به گزارش زيست نيوز،اگرچه دانشمندان به تاثير چشمگير نابودي حتي يک گونه در چرخه حيات جانوان و گياهان پي برده‌اند، اما ديگر براي نجات برخي گونه‌ها بسيار دير شده است. افزون بر اين، فعاليت‌هاي مخرب انسان همچنان ادامه داشته و ممکن است طي سال‌هاي آينده با برخي از باشکوه‌ترين حيوانات زمين براي هميشه خداحافظي کنيم. در ادامه اين مطلب برخي از گونه‌هاي جانوري که انسان موجب انقراض آنها شده است را به صورت مختصر بررسي مي‌کنيم.
  تيلاسين (Thylacine)
  "تيلاسين" با قد دو فوت در حالت ايستاده و با احتساب طول دم 6 فوت، بزرگترين کيسه‌دار گوشتخوار دنياي مدرن بود. منزلگاه اصلي اين حيوان استراليا و گينه نو بود و در زمان حضور مهاجران اروپايي به واسطه فعاليت‌هاي انسان در معرض خطر انقراض قرار داشت. با اين وجود، تيلاسين در تاسماني (به نام ببر تاسماني يا گرگ تاسماني نيز شناخته مي‌شود) به حيات خود ادامه داد و کشته شدن آخرين آنها در حيات وحش به سال 1930 تاييد شد. آخرين تيلاسين در اسارت نيز به سال 1936 جان خود را از دست داد. اگرچه گزارش‌هايي از رويت گاه و بي گاه آن در استراليا و گينه نو داده مي‌شود، اما تاييد انقراض اين حيوان در سال‌هاي 1980 نهايي شد.
  کواگا (Quagga)
  تنها از يک”کواگا" عکسبرداري شده که حيوان ماده باغ وحش لندن بوده است. کواگا در حيات وحش از زير گونه‌هاي گورخر محسوب شده و به تعداد زياد در آفريقاي جنوبي زندگي مي‌کرد. با اين وجود، شکار آنها براي استفاده از گوشت، پوست و حفاظت از مواد غذايي براي حيوانات اهلي موجب انقراض کواگا شد. آخرين کواگاي وحشي در سال‌هاي 1970 شکار شد و آخرين نمونه در اسارت آنها نيز به سال 1883 جان خود را از دست داد. کواگاها نخستين حيوان منقرض شده‌اي بودند که دي‌ان‌اي آنها مورد بررسي قرار گرفت. پيش از آن، دانشمندان معتقد بودند اين حيوان يک گونه کاملا مجزا از گورخر و نه زيرگونه‌اي از آن بوده است.
  تارپان (Tarpan)
  "تارپان" يا اسب وحشي اوراسيايي تا سال‌هاي 1875 تا 1890 همچنان در حيات وحش زندگي مي‌کرد، اما آخرين نمونه از اين حيوان هنگامي که قصد اسير کردن آن را داشتند، کشته شد. آخرين نمونه در اسارت تارپان نيز در سال 1918 جان خود را از دست داد. بلندي تارپان‌ها از شانه در حالت ايستاده اندکي کمتر از 5 فوت بود و يال‌هاي ضخيم و پرپشتي داشتند.
  لاک پشت غول پيکر سيشل
  (Seychelles Giant Tortoise)
  درباره اينکه لاک پشت غول پيکر سيشل کاملا منقرض شده يا تنها در حيات وحش منقرض شده، بحث وجود دارد. شکار اين حيوان که بسيار مشابه با گونه‌هاي لاک پشت در ديگر جزيره‌هاي اقيانوس هند بود، در قرن نوزدهم ميلادي موجب انقراض آن شد. پيش از نابودي در حيات وحش در سال‌هاي 1840، لاک پشت غول پيکر سيشل تنها در کنار باتلاق‌ها و رودخانه‌ها ساکن بود و از پوشش گياهي اين مناطق تغذيه مي‌کرد.اما اميدهايي وجود دارد که چندين لاک پشت در جزيره”لا ديگو" (La Digue) از لاک پشت‌هاي غول پيکر سيشل باشند. همچنين لاک پشتي در جزيره”سنت هلنا” (جزيره‌اي در اقيانوس اطلس جنوبي) که سن آن 180 سال ارزيابي مي‌شود، ممکن است از اين گونه باشد.
  شير بربري (Barbary)
  منزلگاه شير”بربري" که به نام‌هاي شير”اطلس" و شير”نوبيان" نيز شناخته مي‌شود، سابقا از مراکش تا مصر گسترده شده و عنوان بزرگترين و سنگين‌ترين زيرگونه شيرها را به خود اختصاص داده بود. برخلاف شيرهاي ديگر، به واسطه کميابي غذا در زيستگاه شير بربري، اين حيوان با مشکلات بسياري مواجه بود. آخرين شير بربري در حيات وحش به سال 1922 و در کوه‌هاي اطلس مراکش کشته شد.
  ببر بالي
  ببر بالي يکي از سه زيرگونه ببر اندونزي و کوچکترين زيرگونه ببر در طول تاريخ حيات ببرها است. کشته شدن آخرين ببر بالي در سپتامبر 1937 تاييد شد. نابودي زيستگاه و شکار اين حيوان توسط انسان به ويژه اروپايي‌ها موجب انقراض ببر بالي شد. اين گونه داراي خز کوتاه‌تر و تيره‌تر نسبت به ديگر ببرها بود و تقريبا هم اندازه پلنگ‌ها يا شيرهاي کوهي بود.
  ببر کاسپين
  ببر”کاسپين" يا ببر”خزري" در نقطه مقابل ببر بالي قرار داشته و يکي از بزرگترين گونه‌هاي گربه در تاريخ حيات اين حيوانات محسوب مي‌شود. ببر کاسپين تنها اندکي از ببر سيبري کوچکتر بوده است. منزلگاه اين حيوان از سواحل درياي سياه تا درياي خزر و شمال ايران، افغانستان، شوروي سابق و غرب چين را شامل مي‌شد. اما شکار بي رويه ببر کاسپين توسط انسان نتيجه‌اي جز انقراض آن نداشت. آخرين مشاهده تاييد شده ببر کاسپين به سال‌هاي 1970 باز مي‌گردد، اما مشاهدات تاييد نشده تا اوايل سال‌هاي 1990 ادامه داشتند.
  کرگدن سياه غربي
  شکار غير قانوني براي استفاده از شاخ همواره خطري جدي براي کرگدن‌ها بوده است. زماني کرگدن‌هاي سياه غربي در مرکز غرب آفريقا پراکنده بودند، اما در سال 2011، اين حيوان منقرض شد. اگرچه تلاش‌هاي گروه‌هاي حفاظت از محيط زيست در سال‌هاي 1930 موجب افزايش جمعيت کرگدن سياه غربي پس از شکار بي رويه آن شده بود، اما در سال‌هاي 1980، قوانين محافظت از گونه‌ها با مشکلاتي مواجه شد و از اين رو، شکار غير قانوني افزايش يافت. با آغاز قرن 21، تنها 10 کرگدن سياه غربي باقي مانده بودند که تا سال 2006 همگي آنها کشته شدند.
  وزغ طلايي
  زماني که درباره انقراض صحبت مي‌کنيم،”وزغ طلايي" گونه‌اي نمادين محسوب مي‌شود. اين حيوان در ناحيه‌اي به مساحت 30 مايل مربع از جنگل ابري مونته ورده کاستاريکا رويت شده و طولي تقريبا 2 اينچي داشت. آخرين مشاهده تاييد شده وزغ طلايي به پانزدهم ماه مي‌1989 باز مي‌گردد.دليل انقراض ناگهاني آن به طور دقيق مشخص نيست، اما نابودي زيستگاه و قارچ کشنده”چيتريد" (Chytrid) احتمالا مجرمان اصلي در اين زمينه هستند. همچنين، تغييرات آب و هوايي به واسطه پديده”ال نينو” نيز ممکن است در انقراض وزغ‌هاي طلايي موثر بوده باشد.
  لاک پشت جزيره پينتا
  لاک پشت جزيره”پينتا" از زيرگونه‌هاي لاک پشت”گالاپاکوس" بوده و يکي از نمونه‌هاي اخير حيوانات بزرگ منقرض شده در زمان ما محسوب مي‌شود. آخرين لاک پشت جزيره پينتا که به نام”جورج تنها" شناخته مي‌شد در بيست و چهارم ژوئن 2012 جان خود را به واسطه عارضه قلبي از دست داد. تعداد زيادي از لاک پشت‌هاي جزيره پينتا در پايان قرن نوزدهم کشته شدند، اما جورج در سال 1971 کشف شد. افزون بر شکار توسط انسان‌ها، حضور برخي گونه‌هاي غير بومي مانند بزها به نابودي زيستگاه و در نهايت انقراض اين گونه منجر شد.

  منبع:ابتکار نیوز

 2. #2
  کاربر اخراج شده
  نام و نام خانوادگی
  امیررضا مجمع
  محل سکونت
  تهران
  علایق
  حیوانات
  تخصص
  دانش آموز و حمایت کنندهی حیواناتو دامپزشک آینده
  حیوان خانگی
  گربه
  تاریخ عضویت
  Mar 2012
  شماره عضویت
  1527
  میانگین پست در روز
  0
  نوشته ها
  0
  الان یه عکس از هر کودومشون میذاشتی خوب بود ولی ما انسانها خیلی بیرحمیم

 3. #3
  کاربر میهن پت NahaL آواتار ها
  محل سکونت
  Tehran
  حیوان خانگی
  Cat
  تاریخ عضویت
  Mar 2013
  شماره عضویت
  6011
  میانگین پست در روز
  0.10
  نوشته ها
  136
  نقل قول نوشته اصلی توسط جک راسل نمایش پست ها
  الان یه عکس از هر کودومشون میذاشتی خوب بود ولی ما انسانها خیلی بیرحمیم
  متاسفانه منبع عکسی از این حیوانات نداشت اگر پیدا کردم حتما میذارم.

 4. #4
  کاربر اخراج شده
  نام و نام خانوادگی
  امیررضا مجمع
  محل سکونت
  تهران
  علایق
  حیوانات
  تخصص
  دانش آموز و حمایت کنندهی حیواناتو دامپزشک آینده
  حیوان خانگی
  گربه
  تاریخ عضویت
  Mar 2012
  شماره عضویت
  1527
  میانگین پست در روز
  0
  نوشته ها
  0
  یعنی ما اینقدر بیرحمیم که حتی عکسی از اونا باقی نذاشتیم

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

موضوعات مشابه

 1. کبوتر زیبای نادر در جهان"کبوتر آبی تاجدار"+تصاویر
  توسط RAMIN در انجمن اخبار مرتبط با حیوانات
  پاسخ: 7
  آخرين نوشته: 30th August 2012, 03:34 AM
 2. شناسايي عوامل رهاسازي شيرها و معرفي متخلفان به مرجع قضايي
  توسط AR@SH در انجمن اخبار مرتبط با حیوانات
  پاسخ: 0
  آخرين نوشته: 22nd December 2011, 01:19 AM
 3. سرطان كبد به كمك پروتئين لايمفوتاكسين
  توسط Pars در انجمن پزشکی و سلامت
  پاسخ: 0
  آخرين نوشته: 18th August 2011, 10:23 PM
 4. راز توانايي خفاش‌هاي خون‌آشام در شناسايي عروق خوني
  توسط AR@SH در انجمن اخبار مرتبط با حیوانات
  پاسخ: 0
  آخرين نوشته: 6th August 2011, 10:44 AM

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  
کشتار گنجشک ها به قصد لذت را متوقف کنید
تبلیغات متنی : کیف لپ تاپ
درود شما به صورت میهمان وارد شده اید. جهت استفاده از امکانات لازم است عضو شوید
از انجمن حامیان حقوق حیوانات میهن پت حمایت کنید