فروش غذا و لوازم حیوانات خانگی و طوطی سانان

دانلود APP پارسی پت برای گوشی های Android و Apple

واگذاری بچه گربه ۶ ماهه فوری

تشکر تشکر:  42
لایک لایک:  28
مخالفت مخالفت:  0
صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 20

موضوع: مرغ ها در مرغداری هی صنعتی اینطوری زندگی میکنن! غذاهای متحرک.....

 1. #1
  کاربر بسیار فعال نیلوفر ج آواتار ها
  نام و نام خانوادگی
  نیلوفر
  محل سکونت
  تهران
  علایق
  رقص-ژیمناستیک-حیوانات
  تخصص
  ترغیب و تشویق مردم به گیاهخواری!!!!!!!
  حیوان خانگی
  خرگوش، کفتر،عروس هلندی،ماهی
  تاریخ عضویت
  Mar 2013
  شماره عضویت
  5951
  میانگین پست در روز
  0.47
  نوشته ها
  623

  مرغ ها در مرغداری هی صنعتی اینطوری زندگی میکنن! غذاهای متحرک.....
  مرغ ​ها موجودات کنجکاو و بسیار جالبی هستند. آنها قادرند موضوعات ذهنی پیشرفته را بفهمند و از تجربه​های هم نوعان خود بیاموزند. آنها حتی دارای دانش فرهنگی هستند وآن را به نسل​های بعد منتقل می​کنند. آنها قادرند به دلایل منطقی خواسته​های خود را کنترل کنند.

  مرغ ​ها روابط علت-معلول را خوب می​فهمند و می​توانند وجود چیزی را که پنهان شده است درک کنند. این قابلیت حتی در کودکان کوچک وجود ندارد.
  هر کس مدتی با مرغ​ها سر و کار داشته است، به خوبی می​داند که مرغ​ها نیز مانند سگ​ها، گربه​ها و انسان​ها شخصیت​های متفاوت دارند. برخی از آنها شجاع، بی​باک و اجتماعی هستند در حالی که برخی دیگر خجالتی و محتاط اند. برخی از مرغ​ها از حضور انسان​ها در کنار خود لذت می​برند، در حالی که برخی دیگر گوشه​گیر، خجالتی یا حتی ستیزه​جو هستند. هر مرغ شخصیت منحصر به فردی دارد.


  مرغ​ها نیز مانند همۀ حیوانات دیگر خانوادۀ خود را دوست دارند و برای زندگی خود و خانوادۀ خود ارزش قائل​اند. طبیعت اجتماعی مرغ​ها باعث می​شود آنها همیشه از همنشینی با خانواده و مرغ​های دیگر گروه لذت ببرند. در طبیعت، مرغ​ها بیشتر عمر خود را در گروه می​گذرانند. آنها از کاوش زمین برای پیدا کردن غذا، گرفتن حمام گرد و خاک و بیتوته کردن دسته​جمعی روی درختان لذت می​برند. مرغ​های مادر، به دقت از فرزندان خود مراقبت می​کنند. مرغ​های مادر، پنج بار در ساعت تخم​های خود را می​چرخانند تا آنها را گرم نگه دارند و برای آنکه در محلی امن تخم بگذارند، حاضرند روزهای متوالی از خوردن غذا و آب صرفنظر کنند. آنها آسایش خود را فدای امنیت فرزندان خود می​کنند.
  علاوه بر وابستگی به فرزندان، مرغ​ها با بعضی از اعضاء گروه خود روابط دوستانه و صمیمانه ایجاد می​کنند و از بودن در کنار آنها لذت می​برند.

  !!!!!!!


  زندگی مرغ​ها در مزارع صنعتی
  جوجه​هایی که در مزارع صنعتی از تخم بیرون می​آیند هرگز والدین خود را نمی​بینند همانطور که والدین آنها هرگز همدیگر را ندیده​اند. این مرغ​ها به دو دسته تقسیم می​شوند: مرغ​های گوشتی و مرغ​هایی که تخم می​گذارند.
  مرغ​های گوشتی تمام عمر خود را با هزاران و شاید ده​ها هزار مرغ دیگر در قفس​ها یا اصطبل​های پرازدحام و تنگ زندگی می​کنند. به علت جمعیت غیر قابل تصور، بیماری در این دامداری​ها غوغا می​کند. هنگامی که مرغ​ها هنوز جوجه هستند آنقدر فضا وجود دارد که بتوانند راه بروند ولی در طول چند هفته فضا آنچنان تنگ می​شود که آنها قادر نیستند بال​های خود را باز کنند یا آزادانه حرکت کنند. تعدادی از مرغ​ها در ازدحام جمعیت له می​شوند و یا چون نمی​توانند خود را به ظرف​های غذا یا آب برسانند می​میرند.  مرغ​های باطری
  مرغ​های تخم​گذاری که در قفس​ها نگهداری می​شوند به مرغ​های باطری معروف هستند چون در این حالت، قفس​ها مانند باطری روی هم چیده می​شوند. در این روش، فضولات طبقات بالاتر مرتب بر سر مرغ​های طبقات پایین​تر ریخته می​شود. این مرغ​ها به محض رسیدن به سن تخم گذاری شروع به تخم گذاشتن می​کنند، آن هم نه به تعداد نرمال. با استفاده از اصلاح نژادی و غذاهای خاص تولید تخم به حداکثر رسانده می​شود. در این دامداری​ها، به محض اینکه مرغی تخم می​گذارد، تخم از شیب قفس بر روی نقاله​ای که برای جمع​آوری تخم​ها در نظر گرفته شده است می​غلتد. گاهی مرغ​ها سعی می​کنند تخم خود را نجات دهند و سر خود را از شیار زیر قفس بیرون می​آورند تا تخم بیرون غلتیده را بگیرند و سرشان در شیار گیر می​کند و در همان حالت باقی می​مانند تا بمیرند. مرغ​های باطری زندگی وحشتناکی دارند. آنها از انجام کوچک​ترین کارهای طبیعی که به آنها لذت می​دهد، محروم هستند.  این مرغ​ها آنچنان آشفته و مضطرب هستند که مرتب به هم نوک می​زنند. برای کم کردن تلفات ناشی از این نوک زدن​ها، هنگامی که مرغ​ها هنوز جوجه هستند، قسمتی از نوک آنها با استفاده از یک دستگاه تیغ​دار بریده می​شود. این عمل که بسیار دردناک است، بدون استفاده از بی​حسی انجام می​شود. حتی ممکن است جوجه​ای بدشانسی آورد و همراه نوک، سر زبان خود را نیز از دست بدهد. بر اثر تخم​گذاری مداوم به تعداد زیاد، اکثر این مرغ​ها معمولاً در ناحیۀ مقعد دچار زخم​ها و عفونت​های بسیار دردآوری می​شوند. علاوه بر این، به علت برخورد مداوم با میله​های قفس و مرغ​های دیگر و همچنین، نشستن مداوم روی فضولات خود این مرغ​ها بیشتر پرهای خود را از دست می​دهند. به علت ازدحام جمعیت، هنگامی که مرغی در قفس بر اثر بیماری یا گیر کردن سر در شیارهای پایین قفس یا گیر کردن بال​ها در میله​ها می​میرد، معمولاً کسی متوجه این قضیه نمی​شود و اجساد مرغ​ها آنقدر در قفس می​مانند تا شروع به تجزیه شدن کنند. در این مدت، مرغ​های دیگر روی جسد آنها راه می​روند یا مرتب به اجساد آنها نوک می​زنند. علاوه بر این، پاها و بدن بسیاری از مرغ​های باطری بر اثر کم تحرکی و له شدن مداوم، بیماری​ها و غیره بدفرم می​شود طوری که آنها قادر نیستند به درستی بایستند.
  نگهداری مرغ​های باطری در برخی کشورها ممنوع شده است و دولت​ها تولید کنندگان تخم​مرغ را موظف می​کنند حداقل از روش اصطبلی برای نگهداری مرغ​های تخم​گذار استفاده کنند. وضعیت زندگی در این اصطبل​های پرازدحام و کم فضا و به دور از هوای آزاد و نور خورشید در همۀ موارد مثل زندگی در قفس است با این تفاوت که مرغ​ها کمی آزادی حرکتی بیشتری دارند، پر وبال و سر آنها به میله​ها یا سیم​های قفس​ها گیر نمی​کند و فضولات طبقات بالاتر بر سر مرغ​های طبقات پایین​تر ریخته نمی​شود. تمام موارد مانند چیدن نوک​ها، محرومیت از کارهای طبیعی که یک مرغ می​خواهد انجام دهد، زخم​های مقعدی، ریختن پر و بال و ... در این مرغ​ها نیز صادق است.
  خروس به دنیا آمده​ای؟ بدشانسی آورده​ای! یا کسی چه می​داند شاید هم خوش​شانسی!
  جوجه​های نری که در دامداری​های مخصوص تولید تخم​مرغ به دنیا می​آیند باید نابود شوند چون نژادی که برای تولید تخم به کار می​رود برای تولید گوشت مقرون به صرفه نیست. در واقع، برای تولید کنندگان صرف نمی​کند ۶ هفته به جوجه​های نری که در دامداری​های تولید تخم​مرغ به دنیا آمده​اند غذا دهند چون در هر صورت، آنها در ۶ هفته به وزن مطلوب نخواهند رسید. به همین دلیل، جوجه​های نر به محض بیرون آمدن از تخم در تل​های چندهزارتایی روی هم انباشته شده و خفه می​شوند.


  مرغ​های گوشتی
  هر ساله ۴۶ میلیارد مرغ گوشتی در دنیا پرورش داده می​شود و این رقم مرتب در حال افزایش است. نگهداری مرغ​های گوشتی مانند نگهداری مرغ​های تخم گذار است. در هر متر مربع ۱۸ تا ۱۹ مرغ زندگی می​کنند. در سال​های ۱۹۶۰، مرغ​های گوشتی در ۸۴ روز به وزن کشتار یعنی ۲ تا ۲.۵ کیلوگرم می​رسیدند. امروزه با روش​های به اصطلاح اصلاح نژادی و دادن غلات غنی شده به مرغ​ها آنها در ۴۱ روز، یعنی کمتر از نصف مدت زمان گذشته، به وزن ۲ تا ۲.۵ کیلوگرم می​رسند. این افزایش ناگهانی وزن باعث شَل یا بدفرم شدن پاهای مرغ​ها و همچنین، سکته​های قلبی در آنها می​شود. از طرف دیگر، مرغ​ها برای آنکه فشار روی پاهای خود را کم کنند، در فضولات خود چمباته می​زنند. بر اثر تماس مداوم با فضولات آنها دچار زخم​ها و عفونت​های شدید پوستی مخصوصاً در ناحیۀ پشت می​شوند و پرهای خود را از دست می​دهند. در هفته​های پنجم و ششم فضا آنچنان برای مرغ​ها تنگ می​شود که شش درصدمرغ​ها بر اثر نرسیدن به ظرف​های آب و غذا می​میرند.  انتقال مرغ​ها به کشتارگاه
  مرغ​های تخم گذار بعد از آنکه توانایی خود را برای تولید تخم از دست دادند و مرغ​های گوشتی در ۴۱ روزگی در صندوق​های کوچک روی هم تل​انبار شده، در کامیون​ها بار می​شوند(!) تا راهی کشتارگاه شوند. در بسیاری از کشورها قانونی برای این کامیون​ها وجود ندارد. شرایط دما و تهویۀ مطبوع در این کامیون​ها بسیار بد است. در فصول و مکان​های بسیار سرد مرغ​ها غالباً یخ زده به کشتارگاه می​رسند و در فصول گرم تعداد زیادی از آنها بر اثر کمبود هوا و گرمازدگی در راه می​میرند. بر اثر خشونت کارکنان در زمان حمل و نقل مرغ​ها، بیشتر مرغ​ها، با پر و بال شکسته به آخرین مرحلۀ تراژدی زندگی خود وارد می​شوند.  ... و سرانجام

  در کشتارگاه​ها مرغ​ها از پاها آویزان شده، از مخزن گیج کننده عبور داده می​شوند سپس گلوی آنها در ضمن عبور از کنار یک تیغ اتوماتیک بریده می​شود. نه مخزن گیج کننده و نه تیغ اتوماتیک به​اندازۀ کافی دقیق کار نمی​کنند. ممکن است مرغی بدون گیج شدن به تیغ اتوماتیک برسد و یا بدون اینکه گلویش بریده شده باشد به مخزن آب جوش که مخصوص کندن پرهاست انداخته شود و زنده-زنده آب پز شود. در روش سنّتی بریدن گلو که تکلیف روشن است: در این حالت، مرغ​ها حتی از نعمت گیج شدن قبل از بریده شدن سر هم محروم هستند.


  All of my memories keep you near.

  In silent moments imagine you here.
  All of my memories keep you near.
  Your silent whispers, silent tears.

 2. #2
  کاربر فعال نازنین-م آواتار ها
  نام و نام خانوادگی
  نازنین
  محل سکونت
  تهران
  تخصص
  هنرجوی سوم گرافیگ
  تاریخ عضویت
  May 2012
  شماره عضویت
  2278
  میانگین پست در روز
  0.30
  نوشته ها
  476
  ای خداااا...نیلو جون با ما نکن اینکارو دلم ریش شد واسشون...

 3. #3
  کاربر فعال نازنین-م آواتار ها
  نام و نام خانوادگی
  نازنین
  محل سکونت
  تهران
  تخصص
  هنرجوی سوم گرافیگ
  تاریخ عضویت
  May 2012
  شماره عضویت
  2278
  میانگین پست در روز
  0.30
  نوشته ها
  476
  واااااای نه اصلا نمیتونم تحمل کنم هرچی بیشتر بهش فک میکنم بیشتر حالم بد میشه مخصوصا اون قسمت قطع نوکشون...

 4. #4
  کاربر اخراج شده
  نام و نام خانوادگی
  امیررضا مجمع
  محل سکونت
  تهران
  علایق
  حیوانات
  تخصص
  دانش آموز و حمایت کنندهی حیواناتو دامپزشک آینده
  حیوان خانگی
  گربه
  تاریخ عضویت
  Mar 2012
  شماره عضویت
  1527
  میانگین پست در روز
  0
  نوشته ها
  0
  وای دیگه واقعا دلم نمیخواد هیچ محصول حیوانی بخورم

 5. #5
  کاربر بسیار فعال نیلوفر ج آواتار ها
  نام و نام خانوادگی
  نیلوفر
  محل سکونت
  تهران
  علایق
  رقص-ژیمناستیک-حیوانات
  تخصص
  ترغیب و تشویق مردم به گیاهخواری!!!!!!!
  حیوان خانگی
  خرگوش، کفتر،عروس هلندی،ماهی
  تاریخ عضویت
  Mar 2013
  شماره عضویت
  5951
  میانگین پست در روز
  0.47
  نوشته ها
  623
  میدونم نازنین جون من خودمم حالم خیلی بد میشه اینا رو میبینم....
  ولی دلم میخواد یکم توجه حامیای حیوانات به مرغا هم جلب شه حس میکنم فراموش شدن....
  کاش همفکری کنیم یه کاری کنیم کاش اصلا بشه کاری کرد خیلی وحشتناکه فاجعس فااااااجعه


  All of my memories keep you near.

  In silent moments imagine you here.
  All of my memories keep you near.
  Your silent whispers, silent tears.

 6. #6
  همکار قدیمی berti bani آواتار ها
  نام و نام خانوادگی
  مری
  محل سکونت
  shiraz
  حیوان خانگی
  خــــــــــرگوش
  تاریخ عضویت
  Jan 2013
  شماره عضویت
  5480
  میانگین پست در روز
  3.13
  نوشته ها
  4,264
  من یه بار از فاصله دور کشتارگاه صنعتی رو دیدم به حیوون بیچاره شک می دن نتونه تکون بخوره گردنش رو میزنن

  من از پرنده ها خوشم نمی یاد

  اما این جنایت هم چندش آورتر هست

  همون آدم گیاه خوار باشه بهتره

  گاو و گوسفندا هم این وضعیت رو دارن

  اگر این مطالب جزوه بشن پخش بشن شاید زمینه ساز تفکر گیاه خواری باشه

  من که حتی نتونستم تا آخرش رو بخونم

  قدیما چند تا مرغ تو حیاط زندگی می کردن یه تخمی هم میزاشتن نازشون رو می کشیدن تخماشون رو بر میداشتن

  اه...اه... داریم به کجا میریم 7. #7
  کاربر بسیار فعال نیلوفر ج آواتار ها
  نام و نام خانوادگی
  نیلوفر
  محل سکونت
  تهران
  علایق
  رقص-ژیمناستیک-حیوانات
  تخصص
  ترغیب و تشویق مردم به گیاهخواری!!!!!!!
  حیوان خانگی
  خرگوش، کفتر،عروس هلندی،ماهی
  تاریخ عضویت
  Mar 2013
  شماره عضویت
  5951
  میانگین پست در روز
  0.47
  نوشته ها
  623
  نقل قول نوشته اصلی توسط berti bani نمایش پست ها
  من یه بار از فاصله دور کشتارگاه صنعتی رو دیدم به حیوون بیچاره شک می دن نتونه تکون بخوره گردنش رو میزنن

  من از پرنده ها خوشم نمی یاد

  اما این جنایت هم چندش آورتر هست

  همون آدم گیاه خوار باشه بهتره

  گاو و گوسفندا هم این وضعیت رو دارن

  اگر این مطالب جزوه بشن پخش بشن شاید زمینه ساز تفکر گیاه خواری باشه

  من که حتی نتونستم تا آخرش رو بخونم

  قدیما چند تا مرغ تو حیاط زندگی می کردن یه تخمی هم میزاشتن نازشون رو می کشیدن تخماشون رو بر میداشتن

  اه...اه... داریم به کجا میریم
  واااااااای مریم جون خدا تورو فرستادت!!!!یکی پیدا شد که بلاخره نظرش مثل من باشه...
  بله منم میگم گیاهخواری راه حلشه البته بعضی دوستان مخالفن
  خیلی فکر خوبی کردی که اینا رو جزوه کنیم یه مطلب دیگم هست که راجب گاوهاس اونم خوندی؟
  ولی خب کجا پخشش کنیم؟؟؟؟


  All of my memories keep you near.

  In silent moments imagine you here.
  All of my memories keep you near.
  Your silent whispers, silent tears.

 8. #8
  کاربر بسیار فعال نیلوفر ج آواتار ها
  نام و نام خانوادگی
  نیلوفر
  محل سکونت
  تهران
  علایق
  رقص-ژیمناستیک-حیوانات
  تخصص
  ترغیب و تشویق مردم به گیاهخواری!!!!!!!
  حیوان خانگی
  خرگوش، کفتر،عروس هلندی،ماهی
  تاریخ عضویت
  Mar 2013
  شماره عضویت
  5951
  میانگین پست در روز
  0.47
  نوشته ها
  623
  تازه مریم جون شما که از پرنده ها خوشت نمیاد اینقد ناراحت شدی تصورشو بکن من که از ته دلم عاشقشونمو کلی مرغ و جوجه و اردک هم داشتم الان چ حالی دارم


  All of my memories keep you near.

  In silent moments imagine you here.
  All of my memories keep you near.
  Your silent whispers, silent tears.

 9. #9
  کاربر فعال قدرت آواتار ها
  نام و نام خانوادگی
  قدرت
  محل سکونت
  شیراز
  علایق
  حیوانات
  حیوان خانگی
  کبوتر
  تاریخ عضویت
  Feb 2013
  شماره عضویت
  5523
  میانگین پست در روز
  0.24
  نوشته ها
  326
  واقعا ما انسانها خیلی به حیوانات ظلم میکن خدا خودش رحم کنه .من قبلا مرغ داشتم خیلی حیوانات باهوشی هستند و خیلی زود به انسان عادت میکنن و رابطه برقرار میکنن
  از خانه عشق آنکه بپرد
  چو کبوتر هر جا که رود عاقبت کار بیاید  [IMG][/IMG]


 10. #10
  همکار قدیمی berti bani آواتار ها
  نام و نام خانوادگی
  مری
  محل سکونت
  shiraz
  حیوان خانگی
  خــــــــــرگوش
  تاریخ عضویت
  Jan 2013
  شماره عضویت
  5480
  میانگین پست در روز
  3.13
  نوشته ها
  4,264
  نقل قول نوشته اصلی توسط نیلوفر ج نمایش پست ها
  واااااااای مریم جون خدا تورو فرستادت!!!!یکی پیدا شد که بلاخره نظرش مثل من باشه...
  بله منم میگم گیاهخواری راه حلشه البته بعضی دوستان مخالفن
  خیلی فکر خوبی کردی که اینا رو جزوه کنیم یه مطلب دیگم هست که راجب گاوهاس اونم خوندی؟
  ولی خب کجا پخشش کنیم؟؟؟؟
  نیلوفر جون مثل تبلیغات ها میندازیم تو خونه ها زمینه فکریش رو ایجاد می کنیم چون هدف خانواده ها هستن که رو به گیاه خواری برنصفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

موضوعات مشابه

 1. تصاویر تاسف بار از کشتارگاه صنعتی دام/ تصویری
  توسط pulad در انجمن مباحثه حامیان
  پاسخ: 85
  آخرين نوشته: 10th September 2012, 12:31 PM
 2. غضروف: از دامداری صنعتی تا امنیت غذایی
  توسط Pars در انجمن محصولات حیوانی
  پاسخ: 2
  آخرين نوشته: 2nd December 2011, 02:12 PM
 3. ساعتی که گوشت می خورد/ تصویری
  توسط Pars در انجمن اخبار مرتبط با حیوانات
  پاسخ: 2
  آخرين نوشته: 19th September 2011, 10:11 AM
 4. ساعتی که در عقربه ها فقط عدد 9 دارد
  توسط AR@SH در انجمن متفرقه
  پاسخ: 9
  آخرين نوشته: 18th August 2011, 12:42 AM
 5. پاسخ: 12
  آخرين نوشته: 26th May 2011, 07:45 PM

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  
کشتار گنجشک ها به قصد لذت را متوقف کنید
تبلیغات متنی : کیف لپ تاپ
درود شما به صورت میهمان وارد شده اید. جهت استفاده از امکانات لازم است عضو شوید
از انجمن حامیان حقوق حیوانات میهن پت حمایت کنید