کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    کاسکو , عروس هلندی , کوتوله برزیلی , مرغ عشق , فنچ , کبوتر ,
    شماره عضویت
    16023
    درمورد مدفوع پرنده هم بگم همیشه ابکی نیس بیشتر وقتا طبیعی هستش سبز و بعضی وقتا سبز و سفیدی گچی همراهش هس فقط بعضی وقتا ابکی هستش شاید روزی چندبار و بیشتر وقتا کاملا طبیعی هستش وقتی زیر قفس رو تمییز میکنم مدفوع رو چک میکنم و بیشتر مدفوعش سبز رنگه

خودشم سرحاله خمار نیس پف کرده نیس عدسه روزی چند بار فقط میزنه سوت هم بیشتر ظهر و مغرب میزنه خب میخوره عصرها هم یکم چرت میزنه دوباره بیدار میشه و نگا اینور انور میکنه کوچترین حرکتی هم توجهش جلب میشه و دقت میکنه
    ویرایش توسط منصور : 30th June 2014 در ساعت 07:59 PM

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    کاسکو - کنگو
    شماره عضویت
    14360
    نقل قول نوشته اصلی توسط attacker9626 نمایش پست ها
    کسی نظر نداد راجبع این ؟ درست گفته این حرفشو ؟

(((((شما دنبالش برو با دست اگه رو میله ها غذا رو میگیره ازت و استرس بهش وارد نمیشه و نمیترسه و با دست بهش غذا بده یعنی میگفت مهم غذا دادن با دست هست ک بدونه خطری براش نداری وگرنه جاش مهم نیست میخواد رو میله باشه میخواد بیرون از قفس باشه میخواد .......
    وقتی فهمید ک خطری نداری اگه الان غذا رو میگیره از رو نشیمن و میره رو دیواره بعد ک ترسش ریخت میگیره و رو دیواره دیگه نمیره این درست گفته ؟ )))))))))
    سلام گفته ایشون 50 50 هست . همیشه درست نیست گاهی نتیجه ای جز بد عادت کردن پرنده نداره . به نطر من بهتره با دست بهش غذا بدیم وقتی که روی نشیمن هست نه جای دیگه اینطوری دیگه خطر بد عادت شدن هم وجود نداره .
    ممکنه برای گرفتن غذا رو نشیمن بیشتر طول بکشه اما میارزه ..

نقل قول نوشته اصلی توسط rend_ نمایش پست ها
    سلام با تشکر از همه شما دوستان زحمت کش نه من همون بار اول این کارو از رو اجبار انجام دادم که خودم اصلا خوش نیومد خودم سعی کردم با دست اون روز اول بگیرمش اما چونکه دلم نیومد دستمو کشیدم عقب و به یکی از همراهان خودم گفتم اینکارو انجام بده گازی بدی هم گرفتش و دستش یکم خون اومد اون کارم از سر اجبار بود و چاره جز این برای اوردنش نداشتم ولی بعد از اون هرگز دستمو داخل قفس پرنده نکردم و نمیکنم همیشه سعی میکنم هیچ استرسی براش ایجاد نکنم و جایی میشینم که قار نمیکشه یکم با فاصله ولی همون بار اولم که یکی از دوستان هم گفتن چونکه منو دیده بوده الان خاطره بدی ازم داره و احساس میکنه دشمنشم باوجود اینکه واقعا خیلی بهش رسیدگی میکنم و سعی میکنم بهترین غذاها براش تهیه کنم و هیچ کمبودی نداشته باشه ظاهرش و پرهاش خوبه سوتم میکشه بعضی وقتا برای نظافتش هم از تجربه اقای vestlaif استفاده کردم و زیر قفسش رو پلاستیکش رو اب کردم و حالا راحت کلا زیرشو میتونم دربیارم برای اینکار کاور رو قفس کشیدم تا نترسه جا به جاشم نکردم فقط چند روز پیش کاور روش کشیدم جاشو یکخورده تکون دادم چون جاش مناسب نبود پشتش ازاد بود . جمعه همین هفته که سعی کردم بهش با دست غدا بدم فکر کنم یکخورده استرس بهش وارد شده و دوباره قار کشیدنش شدید تر شده. انشالله که بفهمه دشمنش نیستم و مهربون تر باشه.

یک سوال دانه گشنیز رو با ارزن و کتان قاطی کنم بهش بدم یا جدا؟
    انجیر هم هر روز بهش بدم اشکالی نداره ؟
    ببخشید طولانی شد با تشکر
    سلام
    اون بالاخره ترسیده و طول میکشه تا خوب بشه و آروم بشه شما باز یک هفته دیگه بهش اجازه آشنایی بده . هیچ کاری نکن که قار بکشه .
    دانه جات مخلوط بشن به شرطی که طعم های اون ها باهم قاطی نشه هیچ اشکالی نداره . سعی کنید میوه ای رو هر روز به پرنده ندید (به استثنا سیب و پرتغال که میشه هر روز داد بهش ) بقیه میوه هارو بهتره طبق یه برنامه بدین که غذاش تکراری نباشه هفته ای 3 4 روز میتونید در اختیار بذارید و هر بار یک عدد کافی هست .

نقل قول نوشته اصلی توسط rend_ نمایش پست ها
    درمورد مدفوع پرنده هم بگم همیشه ابکی نیس بیشتر وقتا طبیعی هستش سبز و بعضی وقتا سبز و سفیدی گچی همراهش هس فقط بعضی وقتا ابکی هستش شاید روزی چندبار و بیشتر وقتا کاملا طبیعی هستش وقتی زیر قفس رو تمییز میکنم مدفوع رو چک میکنم و بیشتر مدفوعش سبز رنگه
    درباره مدفوع از اونجایی که ادرار پرنده هم همراه مدفوعش خارج میشه ممکنه شکمش خالی بوده اون موقع و آب زیاد خورده بوده که طبیعی هست حتی میتونه ناشی از استرس باشه چون پرنده وقتی زیاد استرس بگیره آب هم زیاد میخوره و دفع مدفوعش هم زیاد میشه . خوردن عسل به کاهش استرسش کمک میکنه . هر روز توی آبش حل کنید یکم بهش بدید خوبه براش .
    موفق باشید

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط vestlaif نمایش پست ها

در تکمیل حرف های سپیده خانوم میشه مولتی ویتامین استفاده کرد اما خب هر کس نظری داره . من نظرم اینه همه چیز طبیعی باشه . پرنده روی جلوی نور خورشید در منزل بذارید و پنجره رو باز کنید که بهش نور خورشید بخوره مستقیم دمای منزل رو هم کنترل کنید که گرم نشه ... درضمن اینکارو موقع حمام کردن انجام ندین چون ممکنه باد بیاد و پرنده سرما بخوره بعد از حمام کردن وقتی پر ها کاملا خشک شد پنجره رو باز کنید تا نور مستقیم بهش بخوره (بهتره پرنده داخل قفس باشه تا با باز بودن پنجره خدایی نکرده فرار نکنه .
    موفق باشید
    کمی تکمیلترش کنیم . اگه پنجره رو باز میکنید که طوطی در معرض آفتاب باشه، قفس رو طوری بذارید که تمام قفس در آفتاب نباشه . بخشی از قفس رو تو سایه بذارید که طوطی اگه گرمش شد به سایه پناه ببره ..

البته اینم بگم وقتی طوطی از محیط طبیعی وارد خونه میشه خیلی چیزایی که باید به طور طبیعی ازش برخوردار بشه نمیشه براشون فراهم کرد . پس گاهی اوقات مجبور به استفاده از بعضی چیز های غیر طبیعی میشیم و نمیشه گفت همه چیز باید طبیعی باشه . اگه بشه نور طبیعی فراهم کرد که چه بهتر اما اگه نشد میتونید از مولتی ویتامین استفاده کنید .

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو ، عروس هلندی ، بلدرچین
    شماره عضویت
    14385
    سلام.
    تخم هندوانه میتونم برای کاسکو استفاده کنم؟؟

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    کاسکو - شاه طوطی- مرغ مینا- مرغ عشق-شاهین
    شماره عضویت
    15776
    گفت شما دنبالش برو با دست اگه رو میله ها غذا رو میگیره ازت و استرس بهش وارد نمیشه و نمیترسه و با دست بهش غذا بده یعنی میگفت مهم غذا دادن با دست هست ک بدونه خطری براش نداری وگرنه جاش مهم نیست میخواد رو میله باشه میخواد بیرون از قفس باشه میخواد .......
    وقتی فهمید ک خطری نداری اگه الان غذا رو میگیره از رو نشیمن و میره رو دیواره بعد ک ترسش ریخت میگیره و رو دیواره دیگه نمیره این درست گفته ؟

آقا کسی جواب اینو میده ؟

همکار قدیمی (مدیر انجمن کاسکو)

نوع حیوان خانگی
    انواع نژاد مختلف
    شماره عضویت
    11540
    گفت شما دنبالش برو با دست اگه رو میله ها غذا رو میگیره ازت و استرس بهش وارد نمیشه و نمیترسه و با دست بهش غذا بده یعنی میگفت مهم غذا دادن با دست هست ک بدونه خطری براش نداری وگرنه جاش مهم نیست میخواد رو میله باشه میخواد بیرون از قفس باشه میخواد .......
    وقتی فهمید ک خطری نداری اگه الان غذا رو میگیره از رو نشیمن و میره رو دیواره بعد ک ترسش ریخت میگیره و رو دیواره دیگه نمیره این درست گفته ؟

آقا کسی جواب اینو میده ؟
    دوست عزیز دلی خاصی داره که 3 بار یک پست رو ارسال میکنید؟؟اگر کسی پاسخی داشته باشه مطمئن باشید در اولین فرصت پاسخ میده،نیازی نیست هر روز بیاین و پستتون رو ارسال کنید
    این مطلبی که این آقا گفتند رو ما هم اینجا گفتیم،بار اولی که شما این موضوع رو مطرح کردید خود من گفتم وسواس نداشته باشید روی نشیمن نشسته از دست غذا میگیره یا روی دیواره قفس،مهم کجاش نیست،مهم اینه که داره غذا رو از دستتون میگیره؛بهش با دست غذا بدید،تا میتونید با دست بهش غذا بدید تا بفهمه شما نیتتون خیره و بهتون اعتماد کنه
    وقتی دیگه از دست نترسیید و کاملا از دست غذا گرفت دستتون رو ببرید داخل و از داخل قفس هم بهش غذا بدید
    بعضی از طوطی ها یک سری عادت ها دارند که خدا میدونه از کجا و چه طوری پیدا کردند،اکثرا هم رفع نمیشن،شما هم زیاد به جزئیات گیر ندید همین که از دست غذا میگیره نشونه خوبیه واسه رام شدن.
    ویرایش توسط بهزاد وکیلی : 1st July 2014 در ساعت 02:01 AM

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    ملنگو.باجریگار.عروس هلندی
    شماره عضویت
    12636
    نقل قول نوشته اصلی توسط Madanzadeh نمایش پست ها
    سلام.
    تخم هندوانه میتونم برای کاسکو استفاده کنم؟؟
    سلام دوست عزیز

بله میتونید از دانه های هندوانه استفاده کنید چون مشکلی رو مانند دانه های سیب برای طوطی ها ایجاد نمی کنند و امن هستند

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11

آقا کسی جواب اینو میده ؟
    سلام . شما خودتون تو این مدتی که با کاسکو بودین متوجه شدید که چه مواقعی طوطی از شما میترسه . هم من هم دوستان دیگه چندین بار راجع به این موضوع نظر دادیم . شاید متفاوت بوده اما در نهایت شما تصمیم میگیرید با توجه به طوطی خودتون و شرایطی که الان داره مناسب ترین راه رو انتخاب کنید .

من نظر این فروشنده رو قبول نداره ، نظر شخصی من اینه که موقع آموزش یا جلب اعتماد طوطی ، با دست دنبالش نکنید . بذارید خودش بیاد . چند روز پیش هم گفتید مشکلی نداره و با دست غذا میگیره پس راهی رو ادامه بدین که حس میکنید به طوطی استرسی وارد نمیشه

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    15776
    نقل قول نوشته اصلی توسط sepideh نمایش پست ها
    سلام . شما خودتون تو این مدتی که با کاسکو بودین متوجه شدید که چه مواقعی طوطی از شما میترسه . هم من هم دوستان دیگه چندین بار راجع به این موضوع نظر دادیم . شاید متفاوت بوده اما در نهایت شما تصمیم میگیرید با توجه به طوطی خودتون و شرایطی که الان داره مناسب ترین راه رو انتخاب کنید .

من نظر این فروشنده رو قبول نداره ، نظر شخصی من اینه که موقع آموزش یا جلب اعتماد طوطی ، با دست دنبالش نکنید . بذارید خودش بیاد . چند روز پیش هم گفتید مشکلی نداره و با دست غذا میگیره پس راهی رو ادامه بدین که حس میکنید به طوطی استرسی وارد نمیشه
    سپیده خانوم مث اینکه مشکل حل شد و درست شد

من دنبالش نمیکنم وقتی میخوام برم سمتش میره رو دیواره و همونجا دیگجگه بدون هیچ ترسی غذا رو میگیره و میخوره میدونم ن استرس داره ن ترس ولی خب رو دیوارس ک دوستان گفتن اگه مهم غذا دادنه هرجا میخواد باشه .
    ی چیز دیگه امروز اومدم در قفس رو باز کردم و دستمو بردم داخل اول ی پرتغال دادم بهش گرفت و خورد و بعدش اومدم چندتا تخمه بدم بهش 2.3 تخمه اول رو گرفت و خورد بعدش دستمو میبردم میومد میگرفت ولی با قار کشیدن دیگه دستمو نبرم تو قفس و از بیرون بهش بدم ؟

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    15776
    میگم سبزی ها ک مجاز هستن برا کاسکو همشون مجازن هیچ سبزی غیر مجازی نداریم ؟ تره و جعفری و ریحون و نعنا و ...........

صفحه 908 از 1238 نخستنخست ... 4088088588898908918928938948958968978988999009019029039049059069079089099109119129139149159169179189199209219229239249259269279581008 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 3 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 3 مهمان ها)