صفحه 42 از 57 نخستنخست ... 2324252627282930313233343536373839404142434445464748495051525354555657 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 411 به 420 از 564
    کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    اکواریوم
    شماره عضویت
    15037
    باز امروز صبح که اقدام به این کار کردم با توضیحاتی که دادید دوباره اب به داخل دیفیوزر از پاور هد وارد میشه+اما خوبیش اینکه بجای خروج حبابهای co2 از خروجی تایفون حبابها به صورت پودر خیلی ریز از اولین درز دیفیوزر قبل از خروجی وارد اب میشه و کار کرد دیفیوزر به نظرم بهتر شده و همین طور فتوسنتز+فکر میکنم این به خاطر قدرت 1200 لیتر بر ساعت پاور هد باشه و در پاور هد های با قدرت کمتر مثل برای شما باشه+من به اون قطصعه و جهتش هم از اول توجه کرده بودم و قبلا پمپ هوا رو به ورودی هوا وصل کرده بودم و پودر شدن هوای ورودی به تانک رو تجربه داشتم+بازم ممنون از عکس و راهنمایی که کردید

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    ماهی - میگو
    شماره عضویت
    12364
    سلام شاید من بعد ماه ها دارم اولین سوالم رو می پرسم!

آقا مهدی شما تاحالا جلبک از نزدیک دیدین؟

همه تانکاتون استثنائین همه شون....

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    اکواریوم
    شماره عضویت
    15037
    دوست عزیز سلام
    بازم یک سئوال دیگه داشتم
    برای دومین بار وقتی روتالا هام بلند میشن پایین ساقه هاشون یواش یواش نازک و بعد سیاه میشه .قبلا جایی خوندم دلیلش نرسیدن نور به انتهای اونهاست.اگر این درسته ......میشه با کم کردن تراکم روتالاها این مشکل رو حل کرد .نظرتون در مورد تزریق کود به ریشه ها چیه .یا اگر نظر دیگری هم دارید بگید.راستی امروز یک کود مایع اهن برایت ول خریدم.....و قبل از این فقد از کود مایه مولتی استفاده میکردم....در ضمن من فکر نمیکنم میزان نور تانک کم باشه و حتی در یکی از فرومها در مورد نور کسی به من گفت که نور شما 20 در صد هم زیاده.

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    اکواریوم
    شماره عضویت
    15037
    نقل قول نوشته اصلی توسط mohsenraffiee نمایش پست ها
    دوست عزیز سلام
    بازم یک سئوال دیگه داشتم
    برای دومین بار وقتی روتالا هام بلند میشن پایین ساقه هاشون یواش یواش نازک و بعد سیاه میشه .قبلا جایی خوندم دلیلش نرسیدن نور به انتهای اونهاست.اگر این درسته ......میشه با کم کردن تراکم روتالاها این مشکل رو حل کرد .نظرتون در مورد تزریق کود به ریشه ها چیه .یا اگر نظر دیگری هم دارید بگید.راستی امروز یک کود مایع اهن برایت ول خریدم.....و قبل از این فقد از کود مایه مولتی استفاده میکردم....در ضمن من فکر نمیکنم میزان نور تانک کم باشه و حتی در یکی از فرومها در مورد نور کسی به من گفت که نور شما 20 در صد هم زیاده.

یادم رفت که بگم این بلا سر همیانتوس ماکراندال هم میاد به این صورت که بالاش کاملا سبزه و پایینش سبزی که به سیاهی میزنه البته ارتفاعشون 23 سانته و تراکمشون خیلی زیاده......در مورد روتالا باز بگم که با وجود اون مشکل گفته شده همچنان از 2سانتی پایینش جوانه داره میزنه

همکار قدیمی آکواریوم های گیاهی

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    8794
    نقل قول نوشته اصلی توسط milad.aviele نمایش پست ها
    سلام شاید من بعد ماه ها دارم اولین سوالم رو می پرسم!
    آقا مهدی شما تاحالا جلبک از نزدیک دیدین؟
    همه تانکاتون استثنائین همه شون....
    سلام آقا میلاد

شما لطف داری . اونقدر جلبک دیدم که آمارشو ندارم ولی با ترفندهای مختلف باهاشون مبارزه کردم تا اینکه بطور متوسط تونستم موفق بشم . تانکهای گیاهی بدون جلبک نمیشن ولی چون جلبک تانکم من کمه بچشم نمیاد

ارادت

همکار قدیمی انجمن آکواریوم آب شور

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    5767
    نقل قول نوشته اصلی توسط mahdi3000 نمایش پست ها

سلام آقا علیرضا . ممنونم عزیز . سعی میکنم در حد تانک دوستان عزیزی مثل شما پیش برم
    ارادت
    سلام
    چوب کاری میفرمایید مهدی آقا
    تانکهای شما همیشه تکند و الگو برای ما

تانک من خیلی شلوغ شده و مد نظر من از اول این نبود و چمن مویی هم نگرفت تو تانک من متاسفانه ، من دوست داشتم کف یک دست سبز باشه که بیشتر بالای آکواریوم سبزه

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    8794
    نقل قول نوشته اصلی توسط علیرضا نوروزی نمایش پست ها
    سلام
    چوب کاری میفرمایید مهدی آقا
    تانکهای شما همیشه تکند و الگو برای ما

تانک من خیلی شلوغ شده و مد نظر من از اول این نبود و چمن مویی هم نگرفت تو تانک من متاسفانه ، من دوست داشتم کف یک دست سبز باشه که بیشتر بالای آکواریوم سبزه
    سلام
    نظر لطف شماست اما در حال حاضر تانکهای زیبای زیادی توسط دوستان عزیزمون راه اندازی شده که تانکهای منم در ردیف همونهاست

علف مویی توی هر بستری غیر از آهکی خوب رشد میکنه و تکثیر میشه مگه مشکل تانکتون چی بوده که علف مویی خراب شده . فکر کنم جلبک خرابش کرده آره ؟

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    10365
    سلام بنده همواره روند و تغییرات آکواریوم های زیبا شما رو چه در این فروم و یا فروم های دیگه پیگیری کرده و میکنم و خوشحالم که فردی با تجربه و علم شما در بین ما هست و امیدوارم همواره موفق و موید باشید.با اجازه دو تا سوال از خدمت شما داشتم اول این که از بستر اوشن فری تا به حال راضی بودید و نسبت به کودهای دیگه چگونه ارزیابی میکنید .دوم این که به نظر شما نسبت طول.عرض و ارتفاع یه تانک گیاهی مناسب به چه صورت بایستی باشد.با تشکر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    8794
    نقل قول نوشته اصلی توسط fefe fish نمایش پست ها
    سلام بنده همواره روند و تغییرات آکواریوم های زیبا شما رو چه در این فروم و یا فروم های دیگه پیگیری کرده و میکنم و خوشحالم که فردی با تجربه و علم شما در بین ما هست و امیدوارم همواره موفق و موید باشید.با اجازه دو تا سوال از خدمت شما داشتم اول این که از بستر اوشن فری تا به حال راضی بودید و نسبت به کودهای دیگه چگونه ارزیابی میکنید .دوم این که به نظر شما نسبت طول.عرض و ارتفاع یه تانک گیاهی مناسب به چه صورت بایستی باشد.با تشکر
    سلام دوست عزیز

ممنونم شما لطف داری . از بسترهای شرکتی - بنده فقط از مانادو و اوشن فری استفاده کردم . تنها اشکال اوشن فری اینه که بعد از 6 ماه شروع به خورد شدن میکنه و شاید این یک مشکل نباشه چون در این حالت لایه رویی اون از بین میره و کود رو کم کم آزاد میکنه و هم اینکه کود مایع رو هم جذب میکنه و به ریشه گیاه پس میده . من یکسال و نیم هست که در تانک 100 لیتری از اوشن فری استفاده کردم و فکر میکنم 20 درصدش خورد شده و بقیش سالمن

برای ساختن تانک گیاهی بهتره به اندازه لامپهای موجود در بازار و اندازه جایی که قرار تانک در اونجا بمونه توجه کرد . مثلا اگه قراره لامپهای زیر کابینتی یا لامپهای فلورسنت حرفه ای و مخصوص گیاه مثل مارک جی بی ال و گیسمان و تروپیکال استفاده بشه باید بدونیم که لامپ 120 سانتشون 117 سانته و لامپ 90 سانتشون 87 سانته . اگر طول تانک رو 130 بگیریم جور در نمیاد و یا 100 سانت بگیریم نه با لامپ فلورسنت 117 سانتی جور میاد و نه 87 سانتی

اما اگر قراره led کار بشه دیگه مسئه ای نیست ولی ارتفاع رو بهتره بین 40 تا 45 سانت در نظر بگیریم تا نور بخوبی به روی بستر برسه تا گیاهای کفپوش براحتی غذاسازی و رشد کنن
    عرض رو هم بهتره 50 تا 60 بگیریم که بتونیم به دکورمون عمق بدیم

امیدوارم بدرد بخوره

موفق باشی

همکار قدیمی انجمن آکواریوم آب شور

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    5767
    نقل قول نوشته اصلی توسط mahdi3000 نمایش پست ها
    سلام
    نظر لطف شماست اما در حال حاضر تانکهای زیبای زیادی توسط دوستان عزیزمون راه اندازی شده که تانکهای منم در ردیف همونهاست

علف مویی توی هر بستری غیر از آهکی خوب رشد میکنه و تکثیر میشه مگه مشکل تانکتون چی بوده که علف مویی خراب شده . فکر کنم جلبک خرابش کرده آره ؟

سلام
    آره در اوایل راه اندازی جلبک سیاه گرفت و بیشترش از بین رفت الان هم یه مدتی مشهد نبودم وسیفون و کود به طور منظم انجام نشد و متاسفانه دوباره یه مقدار جلبک زده ، تا فردا شب تو تایپیک حودم عکس میزارم تا ببینید و راهنمایی کنید

صفحه 42 از 57 نخستنخست ... 2324252627282930313233343536373839404142434445464748495051525354555657 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 2 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 2 مهمان ها)