صفحه 7 از 13 نخستنخست 12345678910111213 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 61 به 70 از 124
    کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهي
    شماره عضویت
    10238
    دوست عزيز كلر و آبژاول در دماي 40درجه سانتيگراد از اب خارج ميشوند

همکار قدیمی (انجمن دیسکس )

نوع حیوان خانگی
    Discus-Plant Aqua
    شماره عضویت
    4168
    نقل قول نوشته اصلی توسط efra2mb5 نمایش پست ها
    ببخشید پس آب جوشیده شده کلرو از بین نمیبره انقد میگن آبو بجوشونین تا کلرش از بین بره؟!!!
    سلام:
    در صورتیکه آب به نقطه جوش برسه کلر بصورت گاز از آن خارج میشه اما بجوش رساندن لیتراژهای بالای آب هم به ظروف مخصوصی که فلزات در آب حل نشن نیاز داره هم نیاز به وسایل گرم کننده و هم انرژی و زمان زیادی داره که اصلاً مقرون بصرفه نیست
    بنده از تیوسولفات استفاده می کنم که کاملاً بصرفه است مگر زمانهاییکه همکاران محترم بخش آب بدلیل گرانی کلر به آب وایتکس یا همون آب ژاول اضافه می کنن که دیگر تیوسولفات موثر نبوده و برای اینکار از ضدکلرهای شرکتی استفاده می کنم

همکار قدیمی انجمن گیاهان و باغ های شیشه ای

نوع حیوان خانگی
    فایتر
    شماره عضویت
    14687
    نقل قول نوشته اصلی توسط efra2mb5 نمایش پست ها
    ببخشید پس آب جوشیده شده کلرو از بین نمیبره انقد میگن آبو بجوشونین تا کلرش از بین بره؟!!!
    سلام دوست عزیز.آب جوشیده لازم نیست.نباید آبی که برای یک اکوسیستم طبیعی استفاده میشه جوشیده بشه.چه آکواریوم و چه پالداریوم و هراکوسیستم زنده دیگه ای.کاملا مضره.شما فقط آب رو به مدت دوساعت داخل ظرف روباز توی آفتاب مستقیم بزارید کلرش کاملا از بین میره.نیازی نیست آفتاب کویری باشه.فقط دوساعت حتما تو آفتاب باشه.یا اینکه آب رو کمی حرارت بدید تا زمانی که آب انگشت سوز بشه.یعنی انگشتتون رو داخل آب ببرید کمی سوز بگیره اما قابل تحمل باشه.ولی بهترین،سریعترین و سودمندترین راه استفاده از ویتامین سی هست.میشه از قرصای جوشان ویتامین سی استفاده کرد.ولی با مقدار کم.اگر همزمان با ویتامین سی مقدار کمی کربنات کلسیم هم به آب اضافه کنید علاوه بر ازبین بردن کلر از اسیدی شدن آب جلوگیری میکنه.ولی این حرف بیخودیه که فکر کنید با اضافه کردن چندقطره ویتامین سی با مقدار معین به آب آکواریوم باعث اسیدی شدن آب میشه.میزان اسیدیته آب که توسط فعالیت اکوسیستمی موجودات زنده خود آکواریوم بوجود میاد خیلی بیشتر از این چیزاست.در ضمن میزان مازاد کربنات کلسیم به هیچ عنوان ضرری نداره و به محض اینکه اسیدیته آب به حد خنثی برسه اثرش متوقف میشه.ولی من خودم همیشه از آبلیمو استفاده میکنم.این حرفها اشتباه نیست جناب مدیر انجمن.از زبان یک متخصص دارم میگم.همیشه چیزی که در دسترسه و قابل استفادست اولویت داره

همکار قدیمی (انجمن دیسکس )

نوع حیوان خانگی
    Discus-Plant Aqua
    شماره عضویت
    4168
    نقل قول نوشته اصلی توسط AquaTech نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز.آب جوشیده لازم نیست.نباید آبی که برای یک اکوسیستم طبیعی استفاده میشه جوشیده بشه.چه آکواریوم و چه پالداریوم و هراکوسیستم زنده دیگه ای.کاملا مضره.شما فقط آب رو به مدت دوساعت داخل ظرف روباز توی آفتاب مستقیم بزارید کلرش کاملا از بین میره.نیازی نیست آفتاب کویری باشه.فقط دوساعت حتما تو آفتاب باشه.یا اینکه آب رو کمی حرارت بدید تا زمانی که آب انگشت سوز بشه.یعنی انگشتتون رو داخل آب ببرید کمی سوز بگیره اما قابل تحمل باشه.ولی بهترین،سریعترین و سودمندترین راه استفاده از ویتامین سی هست.میشه از قرصای جوشان ویتامین سی استفاده کرد.ولی با مقدار کم.اگر همزمان با ویتامین سی مقدار کمی کربنات کلسیم هم به آب اضافه کنید علاوه بر ازبین بردن کلر از اسیدی شدن آب جلوگیری میکنه.ولی این حرف بیخودیه که فکر کنید با اضافه کردن چندقطره ویتامین سی با مقدار معین به آب آکواریوم باعث اسیدی شدن آب میشه.میزان اسیدیته آب که توسط فعالیت اکوسیستمی موجودات زنده خود آکواریوم بوجود میاد خیلی بیشتر از این چیزاست.در ضمن میزان مازاد کربنات کلسیم به هیچ عنوان ضرری نداره و به محض اینکه اسیدیته آب به حد خنثی برسه اثرش متوقف میشه.ولی من خودم همیشه از آبلیمو استفاده میکنم.این حرفها اشتباه نیست جناب مدیر انجمن.از زبان یک متخصص دارم میگم.همیشه چیزی که در دسترسه و قابل استفادست اولویت داره

سلام:
    دوست عزیز قبل از اینکه کسی رو مورد خطاب قرار بدید با مقدار و اندازه بگید چقدر کربنات کلسیم و چند قطره ویتامین سی (کمی کربنات کلسیم و ویتامین سی واحد ندارن !!!!!!!) ضمن انکه شما چقدر تحقیق روی اثرات مخرب کربنات کلسیم و تاثیر بر کبد ماهی دارید لینک با دلیل علمی بفرمائید ضمن اینکه توجه کنید که دارید برای دیسکس نسخه می پیچید نه ماهی های دیگه.
    ضمن اینکه وقتی میشه از محصولی بنام تیوسولفات استفاده کررد که بسیار ارزان است و فراوان دیگه اینهمه مشکل برای چیه؟؟؟؟؟
    من هشت ساعت آبی که دارای سه میلیگرم در لیتر کلر داره را گذاشتم زیر آفتاب اما به هیچ وجه کلرش نرفت اونم با تستر کلر اراک شیمی

ضمن اینکه کجا نوشته شده طبق اکو سیستم خود آکواریوم آب اسیدیته میشه!!!!!!!دوست عزیز چرا تسترهای ما اینا رو نشون نمیده که آب اسیدی شده

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    مرغ عشق آفریقایی.ماهی آب شیرین
    شماره عضویت
    10747
    سلام

چه مقدار تیوسولفات سدیم رو در بطری 300 سی سی نوشابه حل کنم که هر قطره 10 لیتر آب رو کلر زدایی کنه؟

اگه از 3 قطره برای 25 لیتر آب استفاده بشه مشکلی پیش نمیاد؟

ممنون از راهنماییتون

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    نقل قول نوشته اصلی توسط هخامنش نمایش پست ها
    سلام

چه مقدار تیوسولفات سدیم رو در بطری 300 سی سی نوشابه حل کنم که هر قطره 10 لیتر آب رو کلر زدایی کنه؟

اگه از 3 قطره برای 25 لیتر آب استفاده بشه مشکلی پیش نمیاد؟

ممنون از راهنماییتون
    خودتون به سادگی میتونید حساب کنید :

CNYKOI - Sodium Thiosulfate calculator

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    15351
    سلام -میشه برای از بین بردن کلر آب از آکواسیف تترا استفاده کرد و پس از چه مدتی میشه آب را به تانک اصلی وارد کرد.

همکار قدیمی بخش آکواریوم های آب شیرین

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    8397
    نقل قول نوشته اصلی توسط sayedmasood نمایش پست ها
    سلام -میشه برای از بین بردن کلر آب از آکواسیف تترا استفاده کرد و پس از چه مدتی میشه آب را به تانک اصلی وارد کرد.
    سلام

یکی از قابلیتهای آکواسیف کلرزدایی میباشد که شما میتوانید همزمان یا بعد از سیفون آنرا به آب اضافه کنید.

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    15351
    سلام -استفاده دائم از آکواسیف تترا برای ماهی دیسکس مشکلی ایجاد نمیکنه ؟یعنی بهتره آب را پس از 48 ساعت و پس از خارج شده کلر بصورت طبیعی به آکواریوم اصلی اضافه کرد یا از آکواسیف تترا استفاده کلر تا ضمن ار بین بردن کلر ، آب را هم نرم کنه ؟

همکار قدیمی انجمن دیسکس

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    47
    نقل قول نوشته اصلی توسط sayedmasood نمایش پست ها
    سلام -استفاده دائم از آکواسیف تترا برای ماهی دیسکس مشکلی ایجاد نمیکنه ؟یعنی بهتره آب را پس از 48 ساعت و پس از خارج شده کلر بصورت طبیعی به آکواریوم اصلی اضافه کرد یا از آکواسیف تترا استفاده کلر تا ضمن ار بین بردن کلر ، آب را هم نرم کنه ؟
    سلام :
    استفاده از آکوا سیف برای دیسکس مضر نمیباشد برای از بین بردن کلر و کلرامین استفاده میشود و همچنین بعلت داشتن ویتامینهای گروه bاز استرس هم جلوگیری میکنه ,و حذف کننده فلزات و....میباشد

صفحه 7 از 13 نخستنخست 12345678910111213 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)