همکار قدیمی (مدیر انجمن کاسکو)

نوع حیوان خانگی
    انواع نژاد مختلف
    شماره عضویت
    11540
    نقل قول نوشته اصلی توسط nafas. نمایش پست ها
    با سلام خدمت اساتید.سپیده جوون رابطه نفس (کاسکو) با من تقریبا خوبه.توی قفس که باشه تخمه رو از دست میگیره،بوس میده،یه دو سه روزی هست که یه دفه جو گیر میشه سر میده،یه چند باریه که برای اینکه تخمه رو از دست من بکشه بیرون از پاهاش هم کمک میگیره،کنارش که نشستم خیلی راحته و دست هم که تو قفسش میکنم فکر میکنه میخوام بهش تخمه بدم نوکشو میاره نزدیک که تخمه بگیره.ولی همه اینا مال زمانیه که تو قفسشه.وقتی میخوام بیارمش بیرون اول که اصلا نمیاد بیرووون وقتی هم که میاد یهوو مثل وحشی هااا میپره بیرون بعدشم که دیگه اصلا نمیره توی قفسش.وقتی هم که بیرونه خیلی تحویلم نمیگیرهراستی یه چند مدتیه که بوس بده و مامان رویه چند باری گفته.ببخشید خیلی طولانی شد.راستی یادم رفت که بگم الان حدود دو ماه ونیم هست که پیش ما هست
    سلام
    اگر تازه بیرون آوردیدش و برای دفعات اوله طبیعیه این رفتار چون تو قفس محدود بود به حرف شما گوش میداد و بیرون که بیاد یکم پر رو میشه
    نگرانش نباشید بیرون بیاریدش و بیرون از قفس باهاش کار کنید یادتون باشه طوطی برای این که خوب اهلی بشه باید بیرون از قفس بیاد و باهاش کار کنید
    وقتی میاد بیرون با دست بهش غذا بدید و همون کارایی که تو قفس انجام دادید رو بیرون از قفس هم براش انجام بدید مطمئنا جواب میگیرید

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    کاسکو
    شماره عضویت
    15057
    اخه مشکل اینجاست که اصلا تمایلی به بیرون اومدن نداره.الان دو روزه که در قفسش بازه ولی بیرون نمیاد .الان یک هفته هست که صبح که بیدار میشم در قفسش رو باز میزارم که بیاد بیرون ولی فقط یه بار پریده بیرون.دوست دارم توی خونه راه بره ،از سر و کولمون بالا بره ......

همکار قدیمی (مدیر انجمن کاسکو)

نوع حیوان خانگی
    انواع نژاد مختلف
    شماره عضویت
    11540
    اخه مشکل اینجاست که اصلا تمایلی به بیرون اومدن نداره.الان دو روزه که در قفسش بازه ولی بیرون نمیاد .الان یک هفته هست که صبح که بیدار میشم در قفسش رو باز میزارم که بیاد بیرون ولی فقط یه بار پریده بیرون.دوست دارم توی خونه راه بره ،از سر و کولمون بالا بره ......
    یکم آرومتر
    از سر و کول بالا رفتن و تو خونه راه رفتن واسه هفته اول خوبه ولی بعد از اون سرطان روان میاره,اونم مربوط به وقتیه که طوطی با شما رفیق شد نه الان که هنوز اهلی هم نشده
    در قفس رو باز بزارید و باهاش تمرین کنید هر وقت خودش دلش بخواد میاد بیرون نگران نباشید

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط mohammad125 نمایش پست ها
    با سلام. هنگام پرآرایی مقداری از پرهاشو محکم با نوک میکیشه به شکلی که امگار دوست داره بکنه. 3ونیم هست دارمش الان از دست غذا میگیره روزی 2ساعت میارمش بیرون. از دست غذا میگیره و میذاره نوکشو دست بزنی بیشتر البته بیرون قفس میزاره ولی جاهای دیگشو نمیزاره روزی یک ساعت هم تمرین سخنگویی میکنم. میشه گفت نیمه رامه. من یک مدت 1هفته فقط با امتحانات درگیر بودم باهاش کار نکردم وفقط براش آب وغذا عوض میکردم تو همین یک مدت پرهای گردنشو کند. البته اشتباه من این بود تو این3ماه با آبپاش حمومش نکردم چون میترسیدم سرما بخوره ولی همیشه رو بخاری آب میذاشتم که رطوبت اتاق تامین بشه. سپیده خانم با توجه به عکس ها کاسکوی من پرکنی داره یا پرجوی اینو میشه میگید؟ اون موقع که پرهاشو میکند با انتهای پر بازی میکرد انگار میخوردش ولی الان براش کف دریا گذاشتمش. دوستان الان واسه اینکه اینکار فراموش کنه چیکار کنم؟ براش اسباب بازی گذاشتم بکم با اون مشغول میشه و اینکه آوردمش تو سالن تا یکم همه دورش باشن. با تشکر
    سلام . از روی عکس منم فکر میکنم پر کنی هست . اما شما که می تونید از نزدیک ببینید پرهای گردنش رو . اگه پر نصفه می بینید میتونه پرجوی هم باشه .

نظر من اینه که برای دست زدن بهش اصراری نکنید چون الان در شرایطی هست که هر استرس و ترسی این حالت رو تشدید کنه . ولی آروم آروم تمرین کنید باهاش که بیاد روی دست . تمرین روی دست آوردن یه جور سرگرمی هم میشه براش که همراه با جایزه هم هست . روزا چندین بار به فواصل مختلف باهاش کلمات جدید تمرین کنید. برای سرگرم کردنش خیلی مفیده این تمرین . براش وقت بذارید . اسباب بازی طنابی هم خیلی کمک میکنه . یه نمونش این توپ :

چند روز هم زیر نظر داشته باشیدش ببینید که پر میکنه یا نه ؟و چه مواقعی بیشتر این اتفاق میفته . داخل قفس یا بیرون قفس؟ میدونم که گفتید دیگه پر نمیکنه ولی برای چند روز حواستون باشه . انتقالش به سالن هم کار درستی بود . بذارید بیشتر ببینه شما و اعضای خونواده رو .

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    با سلام خدمت اساتید.سپیده جوون رابطه نفس (کاسکو) با من تقریبا خوبه.توی قفس که باشه تخمه رو از دست میگیره،بوس میده،یه دو سه روزی هست که یه دفه جو گیر میشه سر میده،یه چند باریه که برای اینکه تخمه رو از دست من بکشه بیرون از پاهاش هم کمک میگیره،کنارش که نشستم خیلی راحته و دست هم که تو قفسش میکنم فکر میکنه میخوام بهش تخمه بدم نوکشو میاره نزدیک که تخمه بگیره.ولی همه اینا مال زمانیه که تو قفسشه.وقتی میخوام بیارمش بیرون اول که اصلا نمیاد بیرووون وقتی هم که میاد یهوو مثل وحشی هااا میپره بیرون بعدشم که دیگه اصلا نمیره توی قفسش.وقتی هم که بیرونه خیلی تحویلم نمیگیرهراستی یه چند مدتیه که بوس بده و مامان رویه چند باری گفته.ببخشید خیلی طولانی شد.راستی یادم رفت که بگم الان حدود دو ماه ونیم هست که پیش ما هست
    سلام . دوست عزیزم ارتباط شما با طوطیتون خوبه و پیشرفت خوبی داشته . نگفتید با چه روشی سعی کردین ببرینش داخل قفس اما اینو بگم که طوطی وقتی میاد بیرون راه قفس رو میدونه اما ممکنه به خاطر اصرار صاحبش برای ورود به قفس استرس ایجاد بشه براش و برای رفتن داخل قفس مقاومت کنه . طوطی شما به قفس بیشتر اعتماد داره و اینکه به شما اجازه میده داخل قفس بهش نزدیک بشید و بهش غذا بدین خیلی فرصت خوبیه . بعضی طوطی ها داخل قفس رو به بیرون قفس ترجیح میدن برای همین میشه داخل قفس باهاشون تمرین کرد .

بهترین راه برای برگردوندن طوطی به قفس اینه که طوطی یاد بگیره روی دست بیاد . بدون هیچ ترس و استرسی میشه از قفس خارجش کرد و دوباره به قفسش برگردوند . پس پیشنهاد میکنم تمرین روی دست اومدن رو بهش یاد بدید . چون ارتباطش با شما به حدی هست که بتونید روی دست اومدن رو باهاش کار کنید. البته بیرون قفس هم میتونید کار کنید اما اگه دوست نداره بیاد مجبورش نکنید

موفق باشید

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    کاسکو
    شماره عضویت
    14576
    نقل قول نوشته اصلی توسط sepideh نمایش پست ها
    سلام . از روی عکس منم فکر میکنم پر کنی هست . اما شما که می تونید از نزدیک ببینید پرهای گردنش رو . اگه پر نصفه می بینید میتونه پرجوی هم باشه .
    نظر من اینه که برای دست زدن بهش اصراری نکنید چون الان در شرایطی هست که هر استرس و ترسی این حالت رو تشدید کنه . ولی آروم آروم تمرین کنید باهاش که بیاد روی دست . تمرین روی دست آوردن یه جور سرگرمی هم میشه براش که همراه با جایزه هم هست . روزا چندین بار به فواصل مختلف باهاش کلمات جدید تمرین کنید. برای سرگرم کردنش خیلی مفیده این تمرین . براش وقت بذارید . اسباب بازی طنابی هم خیلی کمک میکنه .
    چند روز هم زیر نظر داشته باشیدش ببینید که پر میکنه یا نه ؟و چه مواقعی بیشتر این اتفاق میفته . داخل قفس یا بیرون قفس؟ میدونم که گفتید دیگه پر نمیکنه ولی برای چند روز حواستون باشه . انتقالش به سالن هم کار درستی بود . بذارید بیشتر ببینه شما و اعضای خونواده رو .
    سلام سپیده خانم و دوستان من توجه که کردم دیدم کاسکورو وقتی بیرون میارم مایل به کندن پر بیشتر داره تا داخل قفس به نظرتون به خاطر چی هست؟ داخل قفس آروم تره وقتی میاد بیرون همش بال میزنه و دوست داره همش با پراش بازی کنه و پر هم میکنه. به نظرتون بیرونش نیارم؟

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط mohammad125 نمایش پست ها
    سلام سپیده خانم و دوستان من توجه که کردم دیدم کاسکورو وقتی بیرون میارم مایل به کندن پر بیشتر داره تا داخل قفس به نظرتون به خاطر چی هست؟ داخل قفس آروم تره وقتی میاد بیرون همش بال میزنه و دوست داره همش با پراش بازی کنه و پر هم میکنه. به نظرتون بیرونش نیارم؟
    سلام . شما که گفتید دیگه پر نمیکنه . منظورتون اینه که تمایلش به پرآرایی بیشتر میشه ؟ دیدین اون لحظه پرشو بکنه ؟

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    کاسکو
    شماره عضویت
    14695
    سلام
    دوستان به این عکس نگاهی بیاندازید ببینیدکاسکوی من هم پرجوی داره؟ پر کنی که اصلا نداره فقط موقع پرآرایی پرهای قاصدکی رو با نوکش در میاره
    این عکس وقتی که پف کرده واسه پر ارایی

این عکس هم از پشتش لطفا به پرش نگاهی بیاندازید

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو /عروس هلندی
    شماره عضویت
    8968
    نقل قول نوشته اصلی توسط miladgolpesar نمایش پست ها
    سلام
    دوستان به این عکس نگاهی بیاندازید ببینیدکاسکوی من هم پرجوی داره؟ پر کنی که اصلا نداره فقط موقع پرآرایی پرهای قاصدکی رو با نوکش در میاره
    این عکس وقتی که پف کرده واسه پر ارایی

این عکس هم از پشتش لطفا به پرش نگاهی بیاندازید
    سلام
    بله پرجوی داره ولی زیاد نیست سریع تر مشکل رو پیدا کنید و رفع کنید

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    کاسکو
    شماره عضویت
    14695
    نقل قول نوشته اصلی توسط abolfazl نمایش پست ها
    سلام
    بله پرجوی داره ولی زیاد نیست سریع تر مشکل رو پیدا کنید و رفع کنید
    از کجا پیدا کنم مرد مومن

صفحه 717 از 1238 نخستنخست ... 2176176676986997007017027037047057067077087097107117127137147157167177187197207217227237247257267277287297307317327337347357367678171217 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 2 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 2 مهمان ها)