حبت حيوانات نسبت به فرزندانشان

محبت برای طبیعت و عشق برای مافوق طبیعت آفریده شده است
شهيد مطهري در كتاب يادداشتها مي‌نويسد: محبت وسیله ای است كه در طبیعت برای رساندن انسان به هدفهایی یا رسیدن طبیعت به هدفهای خودش قرار داده شده، مثل محبت اعضاي خانواده نسبت به یكدیگر، محبت به فرزندان در حیوانات عموماً و محبت به همنوع و امثال اینها.
ده پدر نمونه در دنياي حيوانات
براي اين که با دنياي پر مهر و محبت و شگفت انگيز حيوانات آشنا شويم ، مطالب جالب زير با توجه و دقت بخوانيم :
روباه سرخ
روباه پدر با فرزندان خود بازي مي کند و وظيفه ي تهيه غذا براي اعضاي خانواده را نيز به عهده دارد. او با پنهان کردن غذا در نزديکي لانه، به فرزندان خود ياد مي دهد که چگونه به دنبال غذا بروند.
شير آفريقايي
شير آفريقايي در زمينه ي ايفاي نقش پدر کمي عجيب به نظر مي رسد. اوهميشه در سايه دراز مي کشد و وظيفه يافتن شکار غذا برعهده ي شير مادر است! شير پدر تنها هنگامي که خانواده اش مورد تهديد قرار گيرد، به دفاع از آن ها مي پردازد.
پنگوئن
پنگوئن هاي پدر با تحمل سرماي زير صفر درجه و بي غذايي، از تخم هاي خود محافظت مي کنند. در واقع بعد از اين که پنگوئن مادر تخم گذاشت، پنگوئن پدر با پوست خود تخم را پوشانده و به مدت چهار ماه از آن مراقبت مي کند.
جغد شاخدار
جغد شاخدار واقعاً يک پدر زحمتکش است. تمام مدتي را که جغد مادر روي تخم ها مي خوابد، جغد پدر به جست وجوي غذا رفته و براي شريک خود موش شکار مي کند. هنگامي که جوجه ها سر از تخم بيرون آوردند، وظيفه ي تهيه غذا باز هم به عهده ي پدر خانواده است.
پرنده رئا
رئاهاي پدر که در آمريکاي جنوبي زندگي مي کنند، وظيفه مراقبت از فرزندان را به عهده دارند و بعد از جفت گيري، پرنده هاي پدر به مدت شش هفته روي پنجاه تخم مي خوابند.
ميمون
از آن جايي که معمولاً نوزادان درون شکم مادر، 25 درصد از وزن ميمون هاي مادر را تشکيل داده و اين موجودات بهاي سنگيني براي تولد يک نوزاد مي پردازند، وظيفه ي پدران بسيار سنگين و نگهداري از بچه ها بر عهده ي آن هاست.
ساس دريايي
ساس دريايي پدر بعد از جفت گيري، وظيفه ي حمل کردن تخم ها را بر عهده دارد. بدين ترتيب که ساس مادر با استفاده از يک چسب طبيعي تخم ها را به پشت ساس پدر مي چسباند. پدر از تخم ها مراقبت کرده و براي جلوگيري از خراب شدن آن ها گاهي آن ها را در معرض هواي آزاد قرار مي دهد.
فلامينگو
اگر چه اين حيوانات به صورت دسته جمعي زندگي مي کنند، اما فلامينگوهاي پدر به تک همسري اعتقاد دارند. فلامينگوي پدر و مادر در تهيه لانه، ساخت آن و همچنين مراقبت از تخم و محافظت از فرزندشان با يکديگر همکاري دارند.
قورباغه
قورباغه ي پدر هر شب تخم ها را در آغوش مي گيرد و وظيفه ي حمايت از تخم ها در برابر شکارچيان کوچک مانند حشرات به عهده ي اوست. او هم چنين بايد تخم ها را مرطوب نگه دارد.
اسب دريايي
اسب هاي دريايي گونه يي از ماهي ها هستند و از آن جايي که دراين گونه از جانداران، اسب دريايي مذکر باردار مي شود وظيفه حمل نوزادان در دوره 10 تا 25 روز بارداري بر عهده ي پدران است.

گوریل ها در محبت به فرزندانشان بی نظیرند
یک محقق ژاپنی اخیرا اعلام کرده است که میزان محبت گوریل های ماده نسبت به فرزندانشان در میان تمام حیوانات بی نظیر است.
به گزارش عصرايران( asriran.com )، یوشیرو کایزانو در مصاحبه با آسایی شیمپون گفت: هیچ کس نمی تواند یک بچه گوریل را به زور از مادرش بگیرد زیرا در صورتی که اقدام به این کار کنید، مادر، فرد مهاجم را خواهد کشت.
وی با بی بدیل خواندن حس گوریل ماده به فرزندش افزود: در تحقیقات 10 ساله ام به این نتیجه رسیدم که گوریل ماده از گراز هم بیشتر روی بچه اش تعصب دارد.
مهر و محبت مادری یک حیوان به فرزندش در حین ورود به جامعه وحش!
مادر این توله پانداي قرمز كمبياب و زیبا، که کاملا شبیه یک خرس است، نوزادش را از لانه بیرون می آورد و در حالی که آنرا محکم در آغوش گرفته، در باغ وحش شهر چستر قدم برمی دارد.لیلی، نوزاد پاندای قرمز، برای اولین بار با احتیاط از لانه اش خارج می شود و با مادرش در باغ وحش چستر می چرخد.
تصاويري از محبت حيوانات نسبت به فرزندانشان :


[IMG]http://**********.org/forum/images/imported/2013/03/1326.jpg[/IMG]