صفحه 18 از 32 نخستنخست 1234567891011121314151617181920212223242526272829303132 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 171 به 180 از 311

موضوع: سیکل ازت

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    آکواریوم و طوطی ملنگوو مرغ عشق و فنچ و بلدرچین
    شماره عضویت
    12574
    سلام
    بازم سوال
    من با باكتازيوم داشتم سيكل رو طي ميكردم كه به دليل مناسب نبودن سنگا مجبور شدم آبو خالي كنم و سيكل رو از اول شروع كنم
    اما چند تا سوال
    قبل از اين كه آبو خالي كنم وقتي فيلتر داخليم رو تكون دادم آب تار شد مثل همون روزي كه باكتازيوم رو اضافه كرده بودم دليلش چي بود؟
    وقتيم سنگا رو بيرون آوردم زير سنگا يه چيزاي بيرنگي مثل خورده هاي پلاستيك بود تعدادشون هم خيلي زياد بود اونا چي بودن؟
    باكتازيوم رو هم تو يه ليوان آب حل كردم و به آب اضافه كردم مي تونه به خاطر همين باشه؟

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهي و قناري
    شماره عضویت
    15011
    من قرص باكتوزيوم نتونستم تهيه و استفاده كنم .الان اومدم دو تا ماكرو 2 سانتي انداختم تو آكواريوم 200 ليتري ، لطفا پيشنهاد بدين چي كار كنم .براي طي شدن سيكل؟آيا با اين دو ماهي ميشه سيكل طي كرد؟

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    15581
    سلام بعد از راه اندازی اکواریوم اگه اب تیره شده پسنباید سیفون انجام داد.بزاریم اب خودش شفاف میشه؟چهمدت بگذره بعد سیفون رو شروع کنیم.ممنون میشم کسی جواب بده

همکاری قدیمی ( انجمن آکواریوم آب شیرین )

نوع حیوان خانگی
    ..............
    شماره عضویت
    4043
    نقل قول نوشته اصلی توسط harrypotter2020 نمایش پست ها
    من قرص باكتوزيوم نتونستم تهيه و استفاده كنم .الان اومدم دو تا ماكرو 2 سانتي انداختم تو آكواريوم 200 ليتري ، لطفا پيشنهاد بدين چي كار كنم .براي طي شدن سيكل؟آيا با اين دو ماهي ميشه سيكل طي كرد؟
    بهتر بود از ماهی مثل زبرا برای این کار استفاده ی کردید چون مقاوت بیشتری در برابر تغییرات اب مثل نیتریت و امونیاک و نیترات از خودشون نشون می دهند با ماکرو هم می شه این کار رو انجام داد البته اگه در برابر این تغییرات دوام بیارن
    برای طی کردن سیکل توسط ماهی باید توجه داشته باشید که تغذیه به اندازه کافی صورت بگیره و همچنین سیفونها مرتب و جایگزینی اون با اب بدونه و کلرو هم دما بسیار مهم هست در غیر اینصورت می تونه تمام زحمات شما رو به باد بده
    استفده از اب یا پد تانکهایی که سیکلشون طی شده هم می تونه کمک زیادی بهتون بکنه

نقل قول نوشته اصلی توسط erfand2d نمایش پست ها
    سلام
    بازم سوال
    من با باكتازيوم داشتم سيكل رو طي ميكردم كه به دليل مناسب نبودن سنگا مجبور شدم آبو خالي كنم و سيكل رو از اول شروع كنم
    اما چند تا سوال
    قبل از اين كه آبو خالي كنم وقتي فيلتر داخليم رو تكون دادم آب تار شد مثل همون روزي كه باكتازيوم رو اضافه كرده بودم دليلش چي بود؟
    وقتيم سنگا رو بيرون آوردم زير سنگا يه چيزاي بيرنگي مثل خورده هاي پلاستيك بود تعدادشون هم خيلي زياد بود اونا چي بودن؟
    باكتازيوم رو هم تو يه ليوان آب حل كردم و به آب اضافه كردم مي تونه به خاطر همين باشه؟
    سلام
    عکس از اون مواد زیر شن قرار بدید تا دوستان راهنمایی کنند می تونه بوسیله شن یا هر چیز دیگه ای وارد تانک شده باشه کدر شدن اب هم به دلیل ذرات معلقی هست که در وجود داشته و توسط فیلتر کشیده شده

نقل قول نوشته اصلی توسط naser61 نمایش پست ها
    سلام بعد از راه اندازی اکواریوم اگه اب تیره شده پسنباید سیفون انجام داد.بزاریم اب خودش شفاف میشه؟چهمدت بگذره بعد سیفون رو شروع کنیم.ممنون میشم کسی جواب بده
    سلام
    همینطور که جناب رضایی در صفحه قبل راهنمایی کردن با توجه به بروشور خود قرص بعد از 24 ساعت از اضافه کردن قرص باکتوزیم شما می تونید ماهیارو به تانک معرفی کنید
    بعد از این مرحله بسته به خودتون در هفته می تونید یک تا سه بار سیفون داشته باشید در صورتی که این مدت افزایش پیدا کنه باعث افزایش امونیاک و نیترات شده و به سیکل اسیب خواهد زد

کاربرفعال

شماره عضویت
    173
    سلام دوستان
    آیا کسی تجره استفاده از Bio Digest Pro جهت تسریع سیکل داره ؟
    منظورم این محصول است
    بیو دایجست (Bio Digest)

همکار قدیمی بخش آکواریوم های آب شیرین

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    8397
    نقل قول نوشته اصلی توسط yebordi نمایش پست ها
    سلام دوستان
    آیا کسی تجره استفاده از Bio Digest Pro جهت تسریع سیکل داره ؟
    منظورم این محصول است
    بیو دایجست (Bio Digest)
    سلام

این محصول یکی از انواع تسریع کننده های سیکل میباشد که برای شروع کار میتوانید از آن استفاده کنید. فقط قبل از خرید به تاریخ مصرف آن دقت کنید چون اکثر موارد موجود در بازار تاریخ گذشته هستند.

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    فعلا که هیچی
    شماره عضویت
    15043
    سلام یه سوال برام پیش اومد میگن که برای طی کردن سیکل بدون ماهی هم میشه استفاده کرد خوب ماده اولیه(امونیاک) رو باید چجوری تهیه کرد ؟ و هم چنین در مورد کیت آزمایش یه توضیح مختصری بدین که چجوری دقیقا آزمایش میکنن؟

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    دیسکس و دیگر هیچ...
    شماره عضویت
    9983
    نقل قول نوشته اصلی توسط Jack Sparrow نمایش پست ها
    سلام یه سوال برام پیش اومد میگن که برای طی کردن سیکل بدون ماهی هم میشه استفاده کرد خوب ماده اولیه(امونیاک) رو باید چجوری تهیه کرد ؟ و هم چنین در مورد کیت آزمایش یه توضیح مختصری بدین که چجوری دقیقا آزمایش میکنن؟

سلام دوست من
    برای تشکیل سیک و تسریع اون میشه از کپسول هایی مثل باکتازیوم تترا استفاده کردم اما بدون ماهی های تست کننده تقریبا غیر ممکنه،لااقل من که ندیدم.
    کیت تست آمونیاک از سه تا محلول تشکیل شده که با اضافه کردن هر سه تا به مقدار معینی آب ،محلول حاصل رنگی شده و بر اساس رنگ میشه میزان آمونیاک آب رو تشخیص داد.

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    فعلا که هیچی
    شماره عضویت
    15043
    بعد برای اینکه سیکل در طی همین دوره بهم نخوره... باید چه اقداماتی رو انجام داد؟

همکار قدیمی انجمن آکواریوم آب شور

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    5767
    نقل قول نوشته اصلی توسط Jack Sparrow نمایش پست ها
    بعد برای اینکه سیکل در طی همین دوره بهم نخوره... باید چه اقداماتی رو انجام داد؟
    سلام
    بعد اتمام دوره سیکل و صفر شدن نیتریت و اضافه کردن ماهی بی خودی سیکل به هم نمیریزه مگر اینکه از دارو داخل تانک اصلی استفاده کنید
    این نکته رو هم اضافه کنم در صورت شستن کل تانک و شن کف و مدیای داخل فیلتر هم سیکل به هم میریزه و برای شستن مدیای فیلتر از آب خود آکواریوم استفاده کنید

Send by Tapatalk

صفحه 18 از 32 نخستنخست 1234567891011121314151617181920212223242526272829303132 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 2 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 2 مهمان ها)