همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    نقل قول نوشته اصلی توسط spadana نمایش پست ها
    من یک مورد نادری برای فنچام پیش اومده!!!

از اول خلاصه بگم که حدود شش ماه پیش یک جفت فنچ من 4 تا جوجه دادند و بعد ماده مرد و من یک ماده دیگه خریدم و این ماده جدید هم الان دو تا جوجه یک ماه داره و 3 تا تخم هم دوباره کرده .. حالا مشکل از جایی شروع شد که من برای 4 تا جوجه ی سری اول که الان حدود 5 ماه دارند دو تا لانه گذاشتم و یکی از ماده ها را در پرنده فروشی با یک نر عوض کردم که الان دو جفت شدند ( یک جفت سفید و یک جفت زبرا رنگی) بعد از لانه گذاری یک جفت زبرا ها ( که خواهر و برادر هستند) با هم جفت شدند و شب ها می روند در یکی از لانه ها .. ولی بر خلاف تصور فنچ سومی ماده که سفید رنگ هست با نر جدیدی که سفید رنگ هست و تازه عوضش کردم جفت نشده و رفته با پدرش که جفت داره جفت شده !!!!! و تازه نر پدر دیگه با جفت ماده خودش که الان سه تا تخم هم کرده محل نمی گذاره و شب ها با دخترش می رند تو لونه!!!! و جالب تر اینکه ماده ای هنوز روی تخم ها می خوابه و هیچ اعتراضی نکرده و دو تا جوجه هاش هم شب ها می رند در لانه پیش مامانشان می خوابند .... و فقط اون نر جدیدی که عوض کردم سرش بی کلاه مونده و از همه کتک می خوره بیچاره

حالا با این تفاسیر چرا این جوریه شده ؟؟ مگه فنچ ها ی نر هم مثل خروس ها همزمان با چند تا ماده جفت می شوند؟؟؟
    سلام.شما کار اشتباهی کردید که همه رو توی یک قفس نگه داشتید.باید جفت مولد رو جدا نگه میداشتید.همه ی نرها دنبال ماده های جوانتر که تعداد تخم بیشتری بگذارند هستن.
    بهتر بود برای قطعیت در کار از چهارتا فنچی که جوجه های اول بودن دوتاشون رو در مغازه تعویض میکردید و در یک قفس مجزا از والدین جفت مینداختید.
    الانم اگر جوجه ها دون خور شدن میتونید جداشون کنید تا در لونه نرن.ضمن اینکه اگر فنچ نر کهنه با دختر جفت بشه جوجه های ناقصی تحویل خواهند داد.بهتره جداشون کنید

کاربر کارآمد

نوع حیوان خانگی
    پرندگان زینتی
    شماره عضویت
    14720
    نقل قول نوشته اصلی توسط spadana نمایش پست ها
    من یک مورد نادری برای فنچام پیش اومده!!!

از اول خلاصه بگم که حدود شش ماه پیش یک جفت فنچ من 4 تا جوجه دادند و بعد ماده مرد و من یک ماده دیگه خریدم و این ماده جدید هم الان دو تا جوجه یک ماه داره و 3 تا تخم هم دوباره کرده .. حالا مشکل از جایی شروع شد که من برای 4 تا جوجه ی سری اول که الان حدود 5 ماه دارند دو تا لانه گذاشتم و یکی از ماده ها را در پرنده فروشی با یک نر عوض کردم که الان دو جفت شدند ( یک جفت سفید و یک جفت زبرا رنگی) بعد از لانه گذاری یک جفت زبرا ها ( که خواهر و برادر هستند) با هم جفت شدند و شب ها می روند در یکی از لانه ها .. ولی بر خلاف تصور فنچ سومی ماده که سفید رنگ هست با نر جدیدی که سفید رنگ هست و تازه عوضش کردم جفت نشده و رفته با پدرش که جفت داره جفت شده !!!!! و تازه نر پدر دیگه با جفت ماده خودش که الان سه تا تخم هم کرده محل نمی گذاره و شب ها با دخترش می رند تو لونه!!!! و جالب تر اینکه ماده ای هنوز روی تخم ها می خوابه و هیچ اعتراضی نکرده و دو تا جوجه هاش هم شب ها می رند در لانه پیش مامانشان می خوابند .... و فقط اون نر جدیدی که عوض کردم سرش بی کلاه مونده و از همه کتک می خوره بیچاره

حالا با این تفاسیر چرا این جوریه شده ؟؟ مگه فنچ ها ی نر هم مثل خروس ها همزمان با چند تا ماده جفت می شوند؟؟؟

بعد از لانه گذاری یک جفت زبرا ها ( که خواهر و برادر هستند) با هم جفت شدند و شب ها می روند در یکی از لانه ها

تو همون 5 ماهي كه با هم بودند جفت شده بودند

ولی بر خلاف تصور فنچ سومی ماده که سفید رنگ هست با نر جدیدی که سفید رنگ هست و تازه عوضش کردم جفت نشده و رفته با پدرش که جفت داره جفت شده !!!!!

همون جوري كه دوستمون گفت نبايد پيش هم ميموندند ولي اين جزئ غير ممكنهايي هست كه براي شما ممكن شده (فنچ نري كه جفت داره اونم جفتش تخم داره اصلا ماده اي رو معمولا محل نميكنه چه برسه بچه خودش باشه!!!؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟

و تازه نر پدر دیگه با جفت ماده خودش که الان سه تا تخم هم کرده محل نمی گذاره و شب ها با دخترش می رند تو لونه!!!! و جالب تر اینکه ماده ای هنوز روی تخم ها می خوابه و هیچ اعتراضی نکرده و دو تا جوجه هاش هم شب ها می رند در لانه پیش مامانشان می خوابند

اين جمله هم جزء غير ممكن هاست كه براي شما ممكن شده چون فنچ ماده تا زماني به تخمها وفداره كه فنچ نر كنارش باشه (اگه فنچ نري كه ماده اش تخم داره رو از قفس برداري ميبيني ماده تخمهارو فراموش ميكنه و مرتب مياد بيرون نر رو صدا ميكنه

فقط اون نر جدیدی که عوض کردم سرش بی کلاه مونده و از همه کتک می خوره بیچاره

چون بالغ نيست و تازه وارد واسه همين كتك ميخوره او فنچ هايي كه جفت شدند بخاطر قلمرو كتكش مي زنند

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    مرغ عشق
    شماره عضویت
    15118
    امروز داشتم ففس فنچامو تعویض میکردم که دیدم از داخل لونه صدا ضعیفی میاد . دیدم دو تا از جوجه از تخم اومدن بیرون . حالا چند روزه که اومدن بیرون رو نمیدونم . میخواستم جوجه فنچا از چند رورگی میان بیرون از لونه؟

کاربر کارآمد

نوع حیوان خانگی
    پرندگان زینتی
    شماره عضویت
    14720
    نقل قول نوشته اصلی توسط ali.parsi1998 نمایش پست ها
    امروز داشتم ففس فنچامو تعویض میکردم که دیدم از داخل لونه صدا ضعیفی میاد . دیدم دو تا از جوجه از تخم اومدن بیرون . حالا چند روزه که اومدن بیرون رو نمیدونم . میخواستم جوجه فنچا از چند رورگی میان بیرون از لونه؟

سلام
    مبارکه علی اقا ،جوجه ها بسته به تغذیه از 20روزگی به بعد از لونه بیرون میاند...

قفس و لونه رو نباید تا بیرون اومدن جوجه ها دست بزنی

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    قناری.فنج جاوا.سهره
    شماره عضویت
    14671
    سلام
    از دوستان عزیز و متخصص خواهشان در مورد تعیین جنسیت این 3 فنج جاوا کمک کنن ( نر و ماده بودنشون 100% باشه )
    با تشکر از راهنمای های دوستان

1 :

2 :

3 :

کاربر کارآمد

نوع حیوان خانگی
    پرندگان زینتی
    شماره عضویت
    14720
    نقل قول نوشته اصلی توسط YASIN3970 نمایش پست ها
    سلام
    از دوستان عزیز و متخصص خواهشان در مورد تعیین جنسیت این 3 فنج جاوا کمک کنن ( نر و ماده بودنشون 100% باشه )
    با تشکر از راهنمای های دوستان

1 :

2 :

3 :

مطمئن نیستم
    اما از رنگ و نوع منقارها و چشمها حدس میزنم
    اولی ماده و دومی نر و سومی هم مشکلتر بگم ماده است

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    قناری.فنج جاوا.سهره
    شماره عضویت
    14671
    سلام نیما جان
    ممنون به خاطر جوابتون ولی می خوام مطمئن بشم از جنسیتشون .
    بی صبرانه منتظر راهنمای های دوستان عزیز هستم . با تشکر

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    قناری.فنج جاوا.سهره
    شماره عضویت
    14671
    نقل قول نوشته اصلی توسط nima1041 نمایش پست ها
    مطمئن نیستم
    اما از رنگ و نوع منقارها و چشمها حدس میزنم
    اولی ماده و دومی نر و سومی هم مشکلتر بگم ماده است
    سلام نیما جان
    ممنون به خاطر جوابتون به سوال چون حدسم همینه که جنابعالی فرمودید هست
    ولی جالب اینکه دوتای که گفتی ماده هست مرتب چه چه می زنن ( آواز خوندن) و اینها رو از جوجگی داشتمشون پدر و مادرشون ( نر سفید و ماده بلبلی ) بودن !!!!!
    ولی سفیده موقعی که خریدم مغازه دار گفت ماده هست و از شکل ظاهرش هم ( دور چشم و منقار ) ماده نشون داد چون ندیدم آواز بخونه و الان بیشتر به نر شبیه تا ماده !!!!
    چون تو مطالب فنج جاوا گفته شده که فقط نرها آواز می خونن حالا نمی دونم چکار کنم ؟؟
    با تشکر از مدیران و بچه های گل سایت

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    نقل قول نوشته اصلی توسط YASIN3970 نمایش پست ها
    سلام نیما جان
    ممنون به خاطر جوابتون به سوال چون حدسم همینه که جنابعالی فرمودید هست
    ولی جالب اینکه دوتای که گفتی ماده هست مرتب چه چه می زنن ( آواز خوندن) و اینها رو از جوجگی داشتمشون پدر و مادرشون ( نر سفید و ماده بلبلی ) بودن !!!!!
    ولی سفیده موقعی که خریدم مغازه دار گفت ماده هست و از شکل ظاهرش هم ( دور چشم و منقار ) ماده نشون داد چون ندیدم آواز بخونه و الان بیشتر به نر شبیه تا ماده !!!!
    چون تو مطالب فنج جاوا گفته شده که فقط نرها آواز می خونن حالا نمی دونم چکار کنم ؟؟
    با تشکر از مدیران و بچه های گل سایت
    سلام.دوست عزیز من فکر میکنم هر سه تا نر باشن.

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    فنچ
    شماره عضویت
    14554
    سلام...
    یکی از فنچهای من که 2 ماهش هست و کاملا بالغ شده..3 روزه کاملا پف کرده دیروز بعد از 3 روز گرفتمش و دهانه معقدش رو با روغن زیتون چرب کردم گفتم شاید بخواد تخم اول رو بزاره مشکل پیدا کرده
    ولی هنگام چرب کردن دیدم دهانه معقدش اندازه یه نخود باد کرده و صفت شده به نظر دوستان با تجربه داستان چیه...

صفحه 98 از 348 نخستنخست ... 48798081828384858687888990919293949596979899100101102103104105106107108109110111112113114115116117148198 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 3 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 3 مهمان ها)