صفحه 19 از 47 نخستنخست 1234567891011121314151617181920212223242526272829303132333435363738 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 181 به 190 از 461
    کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    فرانتوزا و دیسکس
    شماره عضویت
    14567
    سلام بر دوستان عزیز
    عزیزان یه نکته ای است که چند وقت هست بهش رسیدم و اون اینکه اکثر دیسکس های تکثیر داخل حتی سایز شده های داخل هم
    1- وقتی به استیل بدنشون نگاه کنید اکثر فرم بدن رو باله ها تشکیل داده نه بدن گوشتی
    2- اکثرا بالا چشم ها و نوع انحنای پیشانی به صورت یک روال نیست و اکثرا یک فرو رفتگی بالا چشم ها و روی پیشانی وجود داره
    دوستان دلیل این دو موضوع رو میتونن توضیح بدن مخصوصا بابک جان عزیز که هیچ کدوم از این ویژگی ها رو تو دیسکس های سایز شده ایشون ندیدم.

همکار قدیمی انجمن دیسکس

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    47
    نقل قول نوشته اصلی توسط reddiscus نمایش پست ها
    سلام بر دوستان عزیز
    عزیزان یه نکته ای است که چند وقت هست بهش رسیدم و اون اینکه اکثر دیسکس های تکثیر داخل حتی سایز شده های داخل هم
    1- وقتی به استیل بدنشون نگاه کنید اکثر فرم بدن رو باله ها تشکیل داده نه بدن گوشتی
    2- اکثرا بالا چشم ها و نوع انحنای پیشانی به صورت یک روال نیست و اکثرا یک فرو رفتگی بالا چشم ها و روی پیشانی وجود داره
    دوستان دلیل این دو موضوع رو میتونن توضیح بدن مخصوصا بابک جان عزیز که هیچ کدوم از این ویژگی ها رو تو دیسکس های سایز شده ایشون ندیدم.
    سلام:
    من نظر شخصیم این هست
    اول به نژاد بستگی داره و کیفیت آن
    دوم نوع بالا آمدن آن از سن لاروی و نداشتن بیماریهای متفاوت
    من گاهی اوقات جفتهای بعضی از افراد رو میبینیم که اصلا استیل خوبی ندارند و این صفت حتما به بچه ها هم منتقل میشه

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    فرانتوزا و دیسکس
    شماره عضویت
    14567
    نقل قول نوشته اصلی توسط B@B@K نمایش پست ها
    سلام:
    من نظر شخصیم این هست
    اول به نژاد بستگی داره و کیفیت آن
    دوم نوع بالا آمدن آن از سن لاروی و نداشتن بیماریهای متفاوت
    من گاهی اوقات جفتهای بعضی از افراد رو میبینیم که اصلا استیل خوبی ندارند و این صفت حتما به بچه ها هم منتقل میشه
    ممنون بابک جان از پاسخ
    ولی من دیسکس دیدم 2 اینچی از مالزی با گرید aa اومده تو ایران سایز شده وقتی میبینی اکثرا باله های خیلی بلندی دارند و یک فرورفتگی بالا چشمشون هست من خودم فکر مینکنم از میزان ویتامین های مختلف همچنین اتفاقی می افته حالا نمیدونم چه ویتمامینی باعث رشد سریع باله ها میشه و ...

همکار قدیمی انجمن دیسکس

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    47
    نقل قول نوشته اصلی توسط reddiscus نمایش پست ها
    ممنون بابک جان از پاسخ
    ولی من دیسکس دیدم 2 اینچی از مالزی با گرید aa اومده تو ایران سایز شده وقتی میبینی اکثرا باله های خیلی بلندی دارند و یک فرورفتگی بالا چشمشون هست من خودم فکر مینکنم از میزان ویتامین های مختلف همچنین اتفاقی می افته حالا نمیدونم چه ویتمامینی باعث رشد سریع باله ها میشه و ...
    سلام :
    بله میتونه از موردی که فرمودید هم باشه حتی شاید بعضی هورمونها هم دخیل هستند

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    ماهی دیسکس
    شماره عضویت
    13484
    سلام
    و با جازه از محضر اساتید
    باید یک مطلب رو یادآور شم که من این تجربه برام پیش اومده که گاها از یک جفت طی چند بار تکثیر هر بار از نظر کیفیت دیسکس ها با هم تفاوت چشمگیری داشتن البته پوشیده نیست که نحوه تغذیه و شرایط آب و بسیاری عوامل دیگه در این امر دخیل منتها اوایل که بیشتر به خاطر عشق به تکثیر این کار رو می کردم و حتی برای تعداد دفعات تغذیه لاروها ساعات مشخصی رو رعایت می کردم شاید باور نکنین چیزی از نظر زیبای با دیسکس های گرید بالا کم نداشت ولی این کار واقعا صبر می خواد و پشتوانه . همون جفت برای دفعات بعدی بدلیل بی نظمی در تغذیه و ساکشن آب و عدم رعایت بسیاری از موارد بدترین لاروها رو تحویل دادن
    البته عرض کردم این نظر من دلیل علمیش رو بابک عزیز که بهتر می دونن
    با تشکر

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    14722
    سلام . دوستان من چنتا سوال دارم
    دیروز دیدم 2 تا از دیسکس هام تو تانک دارن با بقیه حسابی دعوا میکنن همرو میفرستادن یه سمت دیگه تانک ولی زورشون خیلی نمیرسید .
    بعد که دقت کردن دیسکس کوچیکه هم شکمش پر شده هم یه لوله کوچیکی زده منم فکر کردم جفت خوردن انداختمشون تو یه تانک دیگه
    حالا میخوام بفهمم واقعا اینا جفت شدن یا نه . قصد تکثیر و اینچیزا هم ندارم فقط میخوام بدونم اگه جفت شدن بفروشم بره ...
    حالا سوالم اینه که چطور میتونم مطمعا بشم . و آیا باید تو تانک جدید شرایطی رو فراهم کنم که این موضوع رو بفهمم یا نه
    یه مشکلی هم که دارم این تانکم گوشه حال هستش رفتو آمد خیلی کم نیست ولی 3 طرف تانک بسته شده با این حال از دیروز که
    انداختم تو این تانک جدید استرس دارن . خط های استرس یکیشون تون تون ظاهر میشه 2 دقیقه بعد محو میشه .

اینم عکسشونه

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    ماهی دیسکس
    شماره عضویت
    13484
    نقل قول نوشته اصلی توسط M.SHI نمایش پست ها
    دیروز دیدم 2 تا از دیسکس هام تو تانک دارن با بقیه حسابی دعوا میکنن همرو میفرستادن یه سمت دیگه تانک ولی زورشون خیلی نمیرسید .
    بعد که دقت کردن دیسکس کوچیکه هم شکمش پر شده هم یه لوله کوچیکی زده منم فکر کردم جفت خوردن انداختمشون تو یه تانک دیگه
    حالا میخوام بفهمم واقعا اینا جفت شدن یا نه . قصد تکثیر و اینچیزا هم ندارم فقط میخوام بدونم اگه جفت شدن بفروشم بره ...
    حالا سوالم اینه که چطور میتونم مطمعا بشم . و آیا باید تو تانک جدید شرایطی رو فراهم کنم که این موضوع رو بفهمم یا نه
    یه مشکلی هم که دارم این تانکم گوشه حال هستش رفتو آمد خیلی کم نیست ولی 3 طرف تانک بسته شده با این حال از دیروز که
    انداختم تو این تانک جدید استرس دارن . خط های استرس یکیشون تون تون ظاهر میشه 2 دقیقه بعد محو میشه .

اینم عکسشونه

سلام دوست گرامی بزار چند بار تخم ریزی کنن تا از نخوردن تخم ها و اسپرم زدن نر مطمئن شید بعد می تونید شرایط تکثیر رو مهیا کنید
    موفق باشید

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    14722
    نقل قول نوشته اصلی توسط دیسکس سقز نمایش پست ها
    سلام دوست گرامی بزار چند بار تخم ریزی کنن تا از نخوردن تخم ها و اسپرم زدن نر مطمئن شید بعد می تونید شرایط تکثیر رو مهیا کنید
    موفق باشید

مرسی ولی نمیخوام تکثیر کنم . همون چند بار تخم ریزی کردنو اسپرم زدنو میخوام بدونم که این کارو انجام میدن یا نه . یعنی بر گردونم تو همون تانک اصلی ؟

اونجا این کارو انجام میدن که بفهمم ؟

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    ماهی دیسکس
    شماره عضویت
    13484
    مرسی ولی نمیخوام تکثیر کنم . همون چند بار تخم ریزی کردنو اسپرم زدنو میخوام بدونم که این کارو انجام میدن یا نه . یعنی بر گردونم تو همون تانک اصلی ؟

اونجا این کارو انجام میدن که بفهمم ؟
    سلام مجدد
    آقا مهدی عزیز زیاد آب به آب کردن جالب نیست یه مدت صبر کنین ببین الان که جداشون کردین میریزن یا
    ضمنا از همه مهمتر سلامت ماهیاتون که در جابجا کردن و تغییر شرایط به خطر میفته
    موفق باشید

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1

اینم عکسشونه

جابجا کردن ماهی دیسکس به آکواریم و تانک جدید میتونه فرایند تخم ریزی رو بین ۱ هفته تا چند ماه به تخایر بندازه . دیسکس های شما هم با این رفتاری که میفرمایید مشخصا جفت خوردن و نیازی به آزمایش بیشتری نیست . به هر حال برای دیدن تخم ریزی دیسکس هاتون هم بهتر بود بزارید تو همون تانک نمایش باشن .

صفحه 19 از 47 نخستنخست 1234567891011121314151617181920212223242526272829303132333435363738 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)