کاربر کارآمد

نوع حیوان خانگی
    پرندگان زینتی
    شماره عضویت
    14720
    نقل قول نوشته اصلی توسط alireza.alpnia نمایش پست ها
    سلام به همه.
    یه مورد عجیبی برام پیش اومده.در حال حاضر 7تا فنچ دارم که 3تاش نر هستند 4 تا ماده.قبلا 5تا ماده بود که یکیش بعد اینکه 6 تا تخم گذاشت مرد.به خاطر حساسیت قفسشون رو عوض کردم.قفس جدید شبیه قفس طوطیه منتهی فاصله میله هاش اندازه قفس فنچهااندازش.40*40*120.البته قدش 120هست.مدلش چفت و بستیه یعنی راحت تمام قطعاتشاز هم جدا میشن.از سقف تا کف.2طبقه هم هست.یعنی 2 طبقه رو هم سوار میشن ولی میتونم یه طبقش رو به دلخواه جدا کنم.یا 2تا قفس مجزا بشه.(یکی بی سقف)7تا هم در داره .یه طبقه 4 یه طبقه 3.سقفش هم یه قسمت تخت یه قسمت ویلاییه.
    تو این یه ماه که توش هستن خیلی شادترن.البته من 1 طبقش کردم.یعنی 40*40*60یکی از نرها که خیلی شاده و مدام میخونه.یعنی اصلا ساکت نمیشه.از صبح که لامپ اتاق روشن میشه میاد بی معطلی میخونه.البته خوندنش بی دلیل نیست چون 2تا جفت گرفته.(خانواده اول)از یکیش هم 10 روزی میشه 2تا تخم داره ولی همچنان زیاد میخونه و حتی وقتی رو تخم نشسته یا داخل لونست و لونه سازی میکنه بازم میخونه.کلا وقفه بین آوازش بیشتر از 30 ثانیه نمیشه.خودش هم زیاد رو تخم نمیره.منتهی جالب اینجاست که وقتی ماده ای که تخم گذاشته خارج میشه یه ماده دیگه میشینه رو تخما.اوایل اون ماده که تخم داره و این نره که زیاد میخونه زیاد با بقیه میجنگیدن و نمیزاشتن بقیه لونه بسازن یا برن تو لونه.ولی ماده ای که تخم نذاشته بی تفاوت بود..
    اخیرا 1نر و 1ماده دیگه جفت شدن (خانواده دوم)و جفت گیری کردن و با هم با خانواده اول دعوا میکننو با هم روزا میرن تو لونه.خانواده اولیه هم 2روزیه دیگه زیاد باهاشون دعوا نمیکنن.
    میمونه 1 جفت دیگه که هنوز جفت نشدن ولی
    از خانواده اولی کتک میخورن ولی با خانواده دومی خوبن.حتی تو لونشون میرن.ولی روز بیرونن.فقط موقع خواب 4تایی میرن تو.
    یه نکته دیگه که اون ماده بی تفاوته تو لونه همه میره ولی به محض اینکه از قفس خارج بشه خانواده اول بدجوری سروصدا میکنن.حتی ماده ای که تخم گذاشته
    چیزایی که برام عجیب بود با قلم قرمز تایپ کردم.میخواستم بدونم از دوستان کسی همچین تجربه ای داره؟البته یه لونه دیگه هم گذاشتم که همه میرن توش و در میان
    .
    اینم بگم اون نره که جفت نخورده سفیده.همونیه که همسر دلبندش 6تا تخم گذاشت و مرد.در حال حاضر هم سرحاله و همه چیزش مرتبه.اون ماده بی تفاوته هم رنگش بژ هست.
    داخل قفس هم از شاخه درخت زیاد استفاده کردم.از نوع جنگلی .البته نزدیک به سقف و گوشه ها.وسط خالیه واسه پروازشون.ولی بیشتر تمایل دارن بین شاخه ها با هم بازی کنن و بپرن.
    لونه هاشونم 2طرف قفسه که درگیری کم بشه.2تا آبخوری هم 2طرف قفس هست و چندتا ظرف غذا
    یه سوالی دارم از دوستان اینه که اگه طبقه دوم رو اضافه کنم مشکلی پیش نمیاد؟البته بعد مشخص شدن تکلیف تخم ها.آخه حس میکنم از قفس بلند بیشتر خوششون میاد.قفس قبلی عریض بود35*35*120ولی مثل حالا سرحال نبودن
    هر چی که هست به یقین 2 تا موضوع روشنه
    1.تعداد زیادی از فنچ ها جوان و بی تجربه اند و حتی به بلوغ نرسیدند
    2.با این وظعیت قفس و لونه و وصفی که شما کردید نباید انتظار جوجه داشتو بعد از مدتی جنگ شدیدی الخصوصبین ماده ها صورت خواهد گرفت که منجر به کوری و زخمی شدن و در بهترین حالت ریختن موضعی پر های فنچ های شما خواهد شد که خیلی بی ریخت میشندو ...
    پیشنهاد:
    شما ببین کدوم فنچها با هم جفت شدند اونهارو جدا کن بعد به صورت مجزا هر جفت و بزار تو قفس جوری که بهم دسترسی نداشته باشند و اونهایی هم که باهم جفت نشدندو بدونه وجود لونه با هم بزار پایینترین طبقه قفس ها
    اگه سرو صدایی شنیدی و ... محل نزار بخاطر عادته که خیلی زود رفع میشه
    فقط حواست خیلی جمع باشه حتما با هم جفت باشند جدا کن
    به ظاهر با این کار 3 طبقه قفس باید داشته باشد که 2 جفت مولدند و باقی در یک قفس اینطوری به قضیه سرو سامان بدید و تخمها و جوجه های خوشگل بگیرید

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و ماهی های آب شیرین
    شماره عضویت
    15053
    نقل قول نوشته اصلی توسط nima1041 نمایش پست ها
    هر چی که هست به یقین 2 تا موضوع روشنه
    1.تعداد زیادی از فنچ ها جوان و بی تجربه اند و حتی به بلوغ نرسیدند
    2.با این وظعیت قفس و لونه و وصفی که شما کردید نباید انتظار جوجه داشتو بعد از مدتی جنگ شدیدی الخصوصبین ماده ها صورت خواهد گرفت که منجر به کوری و زخمی شدن و در بهترین حالت ریختن موضعی پر های فنچ های شما خواهد شد که خیلی بی ریخت میشندو ...
    پیشنهاد:
    شما ببین کدوم فنچها با هم جفت شدند اونهارو جدا کن بعد به صورت مجزا هر جفت و بزار تو قفس جوری که بهم دسترسی نداشته باشند و اونهایی هم که باهم جفت نشدندو بدونه وجود لونه با هم بزار پایینترین طبقه قفس ها
    اگه سرو صدایی شنیدی و ... محل نزار بخاطر عادته که خیلی زود رفع میشه
    فقط حواست خیلی جمع باشه حتما با هم جفت باشند جدا کن
    به ظاهر با این کار 3 طبقه قفس باید داشته باشد که 2 جفت مولدند و باقی در یک قفس اینطوری به قضیه سرو سامان بدید و تخمها و جوجه های خوشگل بگیرید
    سلام به نیمای عزیز.
    ممنون از کمک و توجهت.در مورد سن باید بگم وقتی خریدم 3 ماهه بود.الان هم حدود 3 ماهه که دارم.تو قفس من دفعه اوله جفت خوردند و تخم گذاشتند
    در مورد دعوا باید بگم که فعلا خیلی کمتر شده.شاید 2-3 بار در روز اونم چند ثانیه.از وقتی از شاخه های چوبی(زیتون و صنوبر) کنار لونه ها استفاده کردم و یه جوری دید لونه هارو کم کردم خیلی آرومترن.یه جوری به همون شاخه های کنار لونه به عنوان قلمرو عادت کردن و وارد قلمرو هم نمیشن.رفتم شمال چند تا عکس از قفس میزارم

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    15053
    نقل قول نوشته اصلی توسط اسکندری نمایش پست ها
    سلام.لطفا یک عکس از قفس مد نظرتون که دارید ارائه بدید.من هرچی فکر کردم نتونستم توی ذهنم طراحی کنم قفس شمارو.
    مگه تعداد لونه ها کم هست؟
    بهتره نر ضعیف رو کنار نر های قوی و باتجربه نگذارید و با جفتش جدا کنید.چون همیشه نرهای قوی ماده های قوی رو برای تکثیر و جفت شدن انتخاب میکنن و نرهای ضعیف بدون جفت میمونن.از طرفی بهتره جفت مولد رو از جفت های دیگه جدا کنید.چون اینجوری اصلا معلوم نیست کدوم نر تخم هارو بارور کرده و کدوم جفت داره تخم پوچ میگذاره.
    سلام جناب اسکندری.ممنونم از توجهتون
    فعلا 3تا لونه تو قفس هست.همه ی فنچها هم سن و سالن.فاصلشون کمتر از 1ماه.همون که الان جفت نخورده قبل از همه جفت خورد(سفید)ولی جفتش مرد(بعد اینکه 6تا تخم گذاشت)همه ی تخم ها هم جنین داشتن.به نظر ضعیف نمیاد.
    از لونه هم وقتی رفتم شمال عکس میگیرم.احتمالا دوباره 2 طبقه کنم.قبلا همچین لونه ای ندیدم.فروشنده اشنا بودو بهم گفت این قفس رو یکی از چین آوورده.البته کیفیت رنگ و بقیه مواردش از لونه های موجود تو بازار خیلی بهتره.با کلی تخفیف 110ازش گرفتم.شانسی خورد به پستم
    یه سوال اگه 2 طبقه بشه ابعادش واسه 3 جفت کافیه؟با توجه به ارتفاع بالای یک متر

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    نقل قول نوشته اصلی توسط alireza.alpnia نمایش پست ها
    سلام جناب اسکندری.ممنونم از توجهتون
    فعلا 3تا لونه تو قفس هست.همه ی فنچها هم سن و سالن.فاصلشون کمتر از 1ماه.همون که الان جفت نخورده قبل از همه جفت خورد(سفید)ولی جفتش مرد(بعد اینکه 6تا تخم گذاشت)همه ی تخم ها هم جنین داشتن.به نظر ضعیف نمیاد.
    از لونه هم وقتی رفتم شمال عکس میگیرم.احتمالا دوباره 2 طبقه کنم.قبلا همچین لونه ای ندیدم.فروشنده اشنا بودو بهم گفت این قفس رو یکی از چین آوورده.البته کیفیت رنگ و بقیه مواردش از لونه های موجود تو بازار خیلی بهتره.با کلی تخفیف 110ازش گرفتم.شانسی خورد به پستم
    یه سوال اگه 2 طبقه بشه ابعادش واسه 3 جفت کافیه؟با توجه به ارتفاع بالای یک متر
    سلام.والا من اصلا نمیدونم قفس شما چه مدلی هست که بشه طبقه گذاشت یانه و یا اگر بگذراید به چه صورتی در میاد.

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    25
    شماره عضویت
    15236
    باسلام به همگی
    من یه جفت فنچ دارم
    الان توی پاسیو خونمون ازادن من براشون پنبه گذاشتم پنبه هارو میبرن روی درخچه مصنوعی... تا الان نصف لونه رو ساختن تازه برای اب خوردن میان تو قفس وداخل لونه نمیرن
    چکار کنم اونارو توی پاسیو نگهدام یا تو قفسشون ببرم (ولی امشب اب و غذاشونو بیرون تو پاسیو گذاشتم)
    راهنمایی کنید
    راستی این نشانه چیه که با اینکه لونه داشتن وتوش هم میرفتن الان که تو پاسیو ازادشون کردم خودشون با پنبه دارن لونه میسازن حالا چه کار کنم تازه لونه فنچ ها توی سوراخ هست و اونا لونه هاشونو به صورت سوراخ دار میسازند ولی فنچ های من توی پاسیو مثل لانه قناری که سقف نداره ساختند
    ضروریه خرابه کمکم کنید
    عجله دارم

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    نقل قول نوشته اصلی توسط حامد فینیچ نمایش پست ها
    باسلام به همگی
    من یه جفت فنچ دارم
    الان توی پاسیو خونمون ازادن من براشون پنبه گذاشتم پنبه هارو میبرن روی درخچه مصنوعی... تا الان نصف لونه رو ساختن تازه برای اب خوردن میان تو قفس وداخل لونه نمیرن
    چکار کنم اونارو توی پاسیو نگهدام یا تو قفسشون ببرم (ولی امشب اب و غذاشونو بیرون تو پاسیو گذاشتم)
    راهنمایی کنید
    راستی این نشانه چیه که با اینکه لونه داشتن وتوش هم میرفتن الان که تو پاسیو ازادشون کردم خودشون با پنبه دارن لونه میسازن حالا چه کار کنم تازه لونه فنچ ها توی سوراخ هست و اونا لونه هاشونو به صورت سوراخ دار میسازند ولی فنچ های من توی پاسیو مثل لانه قناری که سقف نداره ساختند
    ضروریه خرابه کمکم کنید
    عجله دارم
    سلام.بهتر بود یک لونه قرار میدادید توی پاسیو و در مقابلش تخم پنبه میگذاشتید تا توی همون لانه سازی و در آینده تکثیر میکردن.ضمن اینکه بهتر هست توی قفس باشن تا رسیدگی بهشون راحت تر باشه.

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    25
    شماره عضویت
    15236
    سلام فنچ ها نزادهای مختلفی دارند اگر به یک رنگ باشند معلوم میشودکه دوفنچ از یک نزاد بوده اند -باتشکر حامد فنیچ

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    سلام فنچ ها نزادهای مختلفی دارند اگر به یک رنگ باشند معلوم میشودکه دوفنچ از یک نزاد بوده اند -باتشکر حامد فنیچ
    دوست عزیز فرمایش شما در مورد تنوع رنگی و نژاد کاملا متفاوته.نژاد که قطعا مشخصه که دوتا فنچ نرگسی فنچ زبرا جوجه نمیدن.
    در مورد رنگ بندی هم فرمایش شما اشتباهه.این یعنی شما کاملا جهش ژنتیکی رو زیر سوال میبرید.کم نبودن جوجه هایی که به رنگ نسل های قبل برگشتن و هیچ شباهتی به رنگ بندی والدین نداشته باشن.ضمن اینکه همیشه جفت از یک رنگ نیستن که جوجشون هم همون رنگ بشن.

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    15053
    باسلام به همگی
    من یه جفت فنچ دارم
    راهنمایی کنید
    ضروریه خرابه کمکم کنید
    عجله دارم
    سلام دوست عزيز.بايد بگم اگه هدفتون جوجه گرفتنه تو قفس خيلي سريعتر به هدفتون ميرسيد ولي اگه ميخوايد فنچاي سرحال و شاد داشته باشيد و از نگاه كردن بهشون خصوصا پرواز كردنشون لذت ببريد همون پاسيو بهتره.البته تو پاسيو هم جوجه ميدن.منتهي يكم ديرتر.در هر صورت بابت لونه اي كه رو درختچه ساختن اگه اندازه گوديش مناسبه نگران نباشيد.كافيه گوديش در حد دو بند انگشت باشه.فقط بايد مواظب دماي محيط و اينكه درختچه تكون نخوره باشيد.درختچه رو كنج پاسيو قرار بديد امن تره.اگه عجله بابت جوجه گرفتن نداريد بهتره لونه رو يه گوشه از پاسيو تو ارتفاع بيشتر از 1 متر قرار بديد و لونه ي روي درختچه رو برداريد.همونطور كه آقاي اسكندري گفتند.

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    15053
    دوستان نظرتون چيه دوستاني كه فنچ دارن مثل دوستاني كه طوطي دارن فنچاشونو معرفي كنن يا تو تاپيك فنچ يه تاريخچه از فنچاشون ثبت كنند.

صفحه 102 از 348 نخستنخست ... 2528384858687888990919293949596979899100101102103104105106107108109110111112113114115116117118119120121152202 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)