صفحه 2 از 2 نخستنخست 12
نمایش نتایج: از 11 به 18 از 18
    کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    خرگوش
    شماره عضویت
    15134
    سلام
    مرسی دوست خوبم
    میگم بعد حرفای شما من رفتم دوباره این خرگوش مهمان را معاینه کردم! با کمال تعجب دیدم که پستان داره. 4 تا. هر طرف 2 تا!
    حالا یعنی این ماده س؟؟
    حالا که خیلی بد شد. میترسم جفت گیری کنن و بچه دار شن. من نه میتونم نگهداری کنم اینهمه خرگوش نه اینکه میتونم به کس دیگه واگذار کنم. چون نه دلم میاد و هم میدونم همه کس هم نمیتونه نگهداری کنه و ظلمه در حق این طفلیا.
    حالا چیکار کنم؟
    ولی بجز شب اول وروز دوم که اینها ادای جفت گیری درمیووردن دیگه کاری با هم ندارن. یعنی خرگوش نر من که دیگه از نظر جنسی کاریش نداره ولی خیلی هوای همو دارن و همش کنار هم میخوابن و مدام سرشونو به هم میزنن که اون یکی تیمارش کنه! حالا اگه این ماده بود پس چرا دیگه جفت گیری ندارن؟
    سوال دیگه من اینه که ماده کی بالغ میشه؟ و از چه سنی توانایی بارداری داره؟
    این الان بین 4-5 ماهشه. و من نمی دونم که آیا احتمالش هست باردار شده باشه یانه؟
    پس چرا دستگاه دفع ادرارش مثل خرگوش نر خودم تو همین سن بود؟
    خرگوش نرم هم پستان نداره هر چی می گردم پس یعنی این حتما ماده س؟
    آخه دلم واسش میسوزه چون صاحبش میخواسته ولش کنه تو طبیعت.

همکار قدیمی (مدیر انجمن سگ و جوندگان)

نوع حیوان خانگی
    سگ-خرگوش-کبوتر-مرغ عشق-فنچ-بلدرچین
    شماره عضویت
    14693
    سلام.
    ببین عزیزم اول از همه خرگوشت باید حداقل 6 هفته داشته باشه.
    به این عکس ها نگاه کن
    اولی ماده و دومی برای نر هست.یکم کار سختیه اما خب مطمئن ترین روش همینه!
    باید اندام تناسلیش رو که تقریبا نامعلومه و نزدیک مخرج اما سمت شکم هست رو با دوتا انگشتت فشار بدی.همچین زائده هایی مشخص میشه
    دیگه اون ***** و اینا هم گیجت نمی کنه.بعضی از نرها زائده هایی رو سینه دارن که بعضیا به اشتباه فکر می کنن پستانه تو سگ ها هم پیش میاد و یه مشکل مادرزادیه اما عادیه

خرگوش ها بین 5 تا 6 ماهگی بالغ میشن و ماده ها زودتر به بلوغ میرسن
    اگه یکی نر و دیگری ماده بود اونوقت میتونید به عقیم کردنشون فکر کنید.اگه هم نتونستید عقیم کنید میتونید واگذار کنید یکیشون رو

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    خرگوش
    شماره عضویت
    15134
    سلام
    واقعا خیلی کمک بزرگی کردید ممنون.
    فکر میکنم این طفلک ماده بوده من اشتباه فهمیدم که نره. اول اینکه اون پستان ها رو داره که کاملا واضح و مشخصه. دوم اینکه فکر کنم عکس اول مشاهده شد!البته کلی دستمو زخم کرد و اصلا دوس نداره بغلش کنم. خیلی پنجه میکشه. شایدم چون ماده س اینجوریه.امروز صبح دیدم یه صداهایی از خودش در میاره یه چیزی مثل جیغ کوچیک یا زوزه. ظهرم خرگوش نرم رفت بالا سرش همین صدا رو درآورد. من فکر کنم علائم ماده رو داره.
    این صداها نشونه چیه؟
    راستی فحل چیه؟ یعنی چی متوجه نشدم!
    من واقعا از عهده ش بر نمیام. خیلی شیطونو فضوله هر چی میبینه میجوه آخه
    راستی میشه راهنماییم کنید یه خونه ای بسازم واسشون که شبا پیش هم بخوابن؟ آخه بیرون سرده تو خونه ن. واسه همین مجبورم این ماده روتو قفس بزار م اخه خرابکاره.
    میشه راهنمایی ساخت یه خونه بهم بدید؟

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    14693
    نقل قول نوشته اصلی توسط rabit نمایش پست ها
    سلام
    واقعا خیلی کمک بزرگی کردید ممنون.
    فکر میکنم این طفلک ماده بوده من اشتباه فهمیدم که نره. اول اینکه اون پستان ها رو داره که کاملا واضح و مشخصه. دوم اینکه فکر کنم عکس اول مشاهده شد!البته کلی دستمو زخم کرد و اصلا دوس نداره بغلش کنم. خیلی پنجه میکشه. شایدم چون ماده س اینجوریه.امروز صبح دیدم یه صداهایی از خودش در میاره یه چیزی مثل جیغ کوچیک یا زوزه. ظهرم خرگوش نرم رفت بالا سرش همین صدا رو درآورد. من فکر کنم علائم ماده رو داره.
    این صداها نشونه چیه؟
    راستی فحل چیه؟ یعنی چی متوجه نشدم!
    من واقعا از عهده ش بر نمیام. خیلی شیطونو فضوله هر چی میبینه میجوه آخه
    راستی میشه راهنماییم کنید یه خونه ای بسازم واسشون که شبا پیش هم بخوابن؟ آخه بیرون سرده تو خونه ن. واسه همین مجبورم این ماده روتو قفس بزار م اخه خرابکاره.
    میشه راهنمایی ساخت یه خونه بهم بدید؟
    خواهش می کنم
    اون صدا رو خب تا نشنوم که نمی تونم بگم.اما میتونه علتش ترسش از خرگوش بزرگترتون باشه؟همدیگرو نمی زنن؟
    فحل شدن یعنی وارد سیکل جنسی بشه و اماده جفت گیری و پذیرش نر بشه
    بهتره لونشون جدا باشه.اینجوری اگه یبار مریض بشه یکیشون اون یکی هم بلافاصله مریض نمیشه
    ساده ترین مدل لونه اینه که.جعبه های چوبی رو دیدی؟عامیانه بهش می گن جعبه انگور....
    از اون استفاده کنید.زیرش رو یه تخته ضخیم بزارید این رو برگردونید روش و بهم پرس کنید یکی از تخته های کناریشو بشکونید که مثل در بشه
    یا همین قفس هایی که برای خرگوش فروش دارن
    بستگی داره بخواید تو حیاط نگه دارید یا خونه

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    خرگوش
    شماره عضویت
    15134
    خیلی خیلی ممنونم از جوابتون
    این ماده هه صدایی در میاره وقتی نره پیشش میره. دیشب که دور هم میچرخیدنو این صدا رو در میووردن. نه دعوا فقط شب اول یه کم درگیر شدن. الان که کاملا دوستن. ولی جفت گیری دیگه نمیکنن فقط دوشب اول بود. نر من بیشتر وقتا دوس داره بخوابه ولی ماده بازیگوشو کنجکاوه علاقه زیادی به جویدن سیم و پلاستیک و ... داره. در کل ماده هه خیلی خرابکاره. و دوس داره به یه چیزی ور بره همه ش
    فعلا ماده رو تو قفی میزارم شبا نرم که آزاده و تو جای مخصوص خودش میخوابه
    ماده هه خرابکاره واسه همین فقط روزها با نظارت و هزار بار دعوا بیرونش میزارم. نمیدونم چیکارش کنم!
    والا فعلا سرده و دلم نمیاد بزارمشون بیرون. خودشونم دوسندارن. فقط واسه دستشویی میرن بیرونو زودمیان تو
    راستی اگه با جعبه خونه بسازم وقتی هوا گرم شد، گربه نمیره سراغشون؟ یعنی طفلیا رو اذیت نکنه؟

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    14693
    نقل قول نوشته اصلی توسط rabit نمایش پست ها
    خیلی خیلی ممنونم از جوابتون
    این ماده هه صدایی در میاره وقتی نره پیشش میره. دیشب که دور هم میچرخیدنو این صدا رو در میووردن. نه دعوا فقط شب اول یه کم درگیر شدن. الان که کاملا دوستن. ولی جفت گیری دیگه نمیکنن فقط دوشب اول بود. نر من بیشتر وقتا دوس داره بخوابه ولی ماده بازیگوشو کنجکاوه علاقه زیادی به جویدن سیم و پلاستیک و ... داره. در کل ماده هه خیلی خرابکاره. و دوس داره به یه چیزی ور بره همه ش
    فعلا ماده رو تو قفی میزارم شبا نرم که آزاده و تو جای مخصوص خودش میخوابه
    ماده هه خرابکاره واسه همین فقط روزها با نظارت و هزار بار دعوا بیرونش میزارم. نمیدونم چیکارش کنم!
    والا فعلا سرده و دلم نمیاد بزارمشون بیرون. خودشونم دوسندارن. فقط واسه دستشویی میرن بیرونو زودمیان تو
    راستی اگه با جعبه خونه بسازم وقتی هوا گرم شد، گربه نمیره سراغشون؟ یعنی طفلیا رو اذیت نکنه؟
    خواهش می کنم
    خب چیز مهمی نیست.دارن باهم حرف میزنن دیگه.
    بالاخره صدا وسیله ارتباطی براشون
    اینکه جفت گیری نمیکنه یا تمایل نداره دوتا علت میتونه داشته باشه یا ماده فحل نیست که تا 2 روز دیگه باز فحل میشه یا جفت گیری و بارداری انجام شده که فکر نمی کنم!
    البته ممکنه چون سن مادتون کمه نر بی خیال شده باشه فعلا!!!
    همونطور که گفتم نر ها اروم تر و بغلی ترن.تو همه حیوونا این ماده ها فوضول ترن!....بزرگ شه اروم میشه یکم بردباری به خرج بدید
    اگه نمی تونید همینجا تاپیک واگذاری بزنید انشالا یه صاحب خوب پیدا کنه
    کار خوبی می کنید با نظارت میارید بیرون
    من که نمی دونم محلتون گربه داره یا نه اما گربه زورش به خرگوش بزرگ و بالغ نمیرسه تا کوچیکن مراقبشون باشین باقیش خودشون از پسش برمیان
    اما خب احتیاط شرط عقله.روزها هرچندبار بهشون سربزنید و وقتایی که خونه نیستین ولشون نکنید تو حیاط
    شباهم در لونرو محکم ببندید
    یا اینکه یه سبد بزرگ تهیه کنید شبا بزارید اون تو بیارید تو خونه روز باز ولش کنید بیرون

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    rabbit
    شماره عضویت
    15052
    خیلی بحث جالبی بود این تاپیک.ممنونم از بحثتون استفاده کردم. مرسی نسرین وربیت عزیز

همکار قدیمی انجمن جوندگان و خرگوش سانان

نوع حیوان خانگی
    همستر ، لاک پشت ، ماهی ، خرگوش ، مرغ عشق ، گنجشک
    شماره عضویت
    16313
    چون این تاپیک قدیمی هست فقط بعد از خواندن مطالب دوستان برای کسانی که شاید به اشتباه بیوفتن با خوندن این مطالب ذکر چند نکته الزامی دیدم :
    این رفتاری که خرگوش این دوست عزیزمون rabbit داشته به هنگام مواجه شدن با نر یک رفتار کاملا طبیعی بوده
    نر و ماده که با هم آشنا نبودن و به هم میرسن معمولا در ابتدا ماده صداهای خرخر مانندی از خودش در میارد و مدام به دور هم میچرخن ، به دفعات مکرر شاید تا سه ساعت رفتارهای جفت گیری را از خود بروز داده و بعد اینکه ماده هیجان زده شده از ورود نر صداهای خرخر شدت پیدا میکند و ماده دقیقا مثل نر رفتار جفت گیری بروز داده و بر پشت نر سوار میشود
    این رفتارها آنقدر ادامه پیدا میکند که نر بتواند عمل جفت گیری را با ماده انجام داده و به پایان برساند
    تمام این رفتارها ، رفتارهای هیجانی ست که گاه حتی صاحب حیوان به جنسیت خرگوش خود شک میکند که امری طبیعی ست
    بلوغ خرگوش در نژاد های مختلف ، متفاوت است و حتی بستگی به جثه خرگوش دارد اما به طور معمول نرها در ۵-۷ ماهگی و ماده ها از ۳-۵ ماهگی بلوغ رخ میدهد و قابلیت بارور شدن دارند ....
    تشخیص جنسیت خرگوش ها بستگی به نژاد و سن حیوان دارد
    اما در خرگوش های معمولی در ۴ ماهگی کاملا بیضه ها قابل مشاهده است به طوری که وقتی دراز کشیده است میتوان آن را دید اما در همه موارد صدق نمیکندو گاها از فاصله آلت تناسلی حیوان نر از سوراخ مقعد متوجه جنسیت آن میشوند چون فاصله بیشتری دارد تا ماده ...
    نر و ماده در صورتی که در کنار هم باشند خیلی سریع جفتگیری کرده و ماده حامله میشود البته گاها عمل تلقیح خرگوش را القایی نام بردن که در اغلب موارد تجربی که من دیده م پس از هر جفت گیری ، ماده باردار شده است .
    برای عقیم سازی هر دو جنس نر و ماده حتما باید عقیم شوند با اینکه عمل ماده سخت تر است اما اگر عقیم سازی صورت نگیرد چون حیوان آماده حاملگی ست و در بدن او ترشحات هورمونی در حال انجام است خرگوش ماده را عصبانی و پرخاشگر کرده و جدا از این ، باعث انواع آلودگی ها و عفونت ها و سرطان های سینه و رحم میگردد ، پس عقیم سازی هر دو جنس نر و ماده امری الزامی ست ..
    ویرایش توسط sisil : 14th July 2015 در ساعت 12:13 AM

صفحه 2 از 2 نخستنخست 12

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)