میگو رد چری - Red Cherry Shrimpنام انگلیسی: Red Cherry Shrimp
نام پارسی: میگو رد چری
نام علمی:
Neocaridina denticulata sinensis
خانواده:
Atyidae
زیستگاه: تایوان ، سنگاپور
خلق و خو : صلح طلب
اندازه: 3 سانتی متر
حداقل اندازه تانک: 5 گالن معادل 19 لیتر
تغذیه: همه چیز خوار
رنگ: قرمز ، سفید
اسیدیته: 6.5 تا 7.5
سختی آب : 3 تا 10 درجه KH
دما: 15 تا 27 درجه سانتیگراد
سطح مراقبت: متوسط


میگو رد چری به جهت ترکیب رنگ زیبای خود و اشتهای آن برای مصرف انواع جلبک های آب شیرین شهرت یافته است. از نظر رنگ ماده ها قرمز تر هستند. نگهداری از این میگوی بسیار زیبا آسان است. رد چری میگوی فعالیست و آکواریوم را برای یافتن جلبک ها جستجو می کند. این میگو می تواند همراه با ماهیان صلح طلب نگهداری شود. یک آکواریوم گیاهی و یا آکواریومی با گیاه و مکان های کافی جهت مخفی شدن برای این میگو نیاز است. برای اینکه رشد خوبی داشته باشد به آکواریومی با آب تمیز و فیلتر مناسب نیاز دارد. هرگز از داروها و یا محصولات حاوی مس در آکواریوم میگو رد چری و بی مهرگان دیگر استفاده نکنید زیرا می تواند برای این دسته از آبزیان کشنده باشد. میگو رد چری نباید ما ماهیان مهاجم و یا ماهیان اجتماعی ای مانند لوچ ها و پافرها نگهداری شود که در طبعیت از میگوهای کوچک تغذیه می کنند.

رد چری یکی از آسان ترین میگو های آب شیرین برای تکثیر در محیط آکواریوم است. این میگو ها در 2 تا 3 ماهگی بالغ می شوند و ماده ها در زیر دم خود تخم های زرد رنگی را حمل می کنند. اگر میگوهای نر در تانک حضور داشته باشند ، میگو های ماده باردار می شوند و تخم ها بعد از یک ماه هچ می شوند. تخم ها تا زمان هچ شدن توسط میگو رد چری ماده حمل می شود. پس از تولد میگوهای نوزاد بسیار کوچک هستند و امکان دارد به آسانی توسط ماهی های دیگر خورده شوند و یا توسط فیلتر مکش شوند. در نتیجه باید در تانک مجزایی نگهداری شوند که حاوی فیلتر اسفنجی بوده و ماهی دیگر در آن حضور نداشته باشد. میگوهای نوزاد می توانند توسط جلبک ، قرص جلبک ، آرتمیا و پولکی تغذیه شوند. بالا بودن کیفیت آب آکواریوم دارای اهمیت است و از پایین بودن میزان نیتریت و آمونیاک اطمینان حاصل نمایید.

میگوهای رد چری از جلبک های آکواریوم تغذیه می کنند. همچنین از مواد باقی مانده و غذاهای مصرف نشده که به کف تانک می رسند نیز تغذیه می کنند. در صورتی که آکواریوم فاقد جلبک باشد بایستی از قرص جلبک برای تغذیه ی میگو رد چری استفاده کرد زیرا این میگو ها در طبیعت از جلبک تغذیه می کنند که باعث بهبود سیستم ایمنی آنها می شود.
محمد رسولی نژاد
Pars
مطلب اختصاصی میهن پت

کپی برداری از مطالب اختصاصی میهن پت بدون درج لینک مستقیم منبع و درج نام نویسنده غیر مجاز است


در صورتی که در باره ی این میگو سوالی دارید می توانید پرسش خود را در تاپیک زیر مطرح نمایید
پرسش و پاسخ درباره بی مهرگان آب شیرین