همکار قدیمی (مدیر انجمن کاسکو)

نوع حیوان خانگی
    انواع نژاد مختلف
    شماره عضویت
    11540
    نقل قول نوشته اصلی توسط Amis9977 نمایش پست ها
    کاسکو مگه در حالت عادی چند وقت یک بار پر کنی میکنه و اگه پر کنی چند وقت یه بار عادی هست چرا قیمت نصف میشه
    خیر دوست عزیز کاسکو هر چند وقت یک بار پرکنی نمیکنه بلکه تو لک میره و پر ریزی میکنه
    پر ریزی زمانی اتفاق میوفته که دمای هوا گرم میشه یعنی با تغییر فصل سرد به فصل گرم طوطی تو لک میره و بیشتر پرهای بدن طوطی میریزند و پرهای جدید درمیاد،تو این پروسه هیچ جایی از بدن طوطی لخت و بدون پر نمیشه اما پرها تا پایان دوره پر ریزی یکم حالت ژولیده به خودشون میگیرند
    اما تو پرکنی طوطی خودش پرها رو میکنه و معمولا از یک نقطه شروع میکنه اون نقطه از بدن رو لخت میکنه و بعد پیشروی میکنه
    پرکنی نوعی بیماری عصبی هست و درمانش سخته واسه همین این کاسکو هایی قیمت ارزونتری دارند

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    گرين چيك
    شماره عضویت
    15110
    نقل قول نوشته اصلی توسط بهزاد وکیلی نمایش پست ها
    خیر دوست عزیز کاسکو هر چند وقت یک بار پرکنی نمیکنه بلکه تو لک میره و پر ریزی میکنه
    پر ریزی زمانی اتفاق میوفته که دمای هوا گرم میشه یعنی با تغییر فصل سرد به فصل گرم طوطی تو لک میره و بیشتر پرهای بدن طوطی میریزند و پرهای جدید درمیاد،تو این پروسه هیچ جایی از بدن طوطی لخت و بدون پر نمیشه اما پرها تا پایان دوره پر ریزی یکم حالت ژولیده به خودشون میگیرند
    اما تو پرکنی طوطی خودش پرها رو میکنه و معمولا از یک نقطه شروع میکنه اون نقطه از بدن رو لخت میکنه و بعد پیشروی میکنه
    پرکنی نوعی بیماری عصبی هست و درمانش سخته واسه همین این کاسکو هایی قیمت ارزونتری دارند
    ممنون از جواب کاملت بهزاد عزیز

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    ممنون از جواب کاملت بهزاد عزیز
    دوست عزیز اینکه بایت پاسخ دوستان تشکر میکنید کار بسیار زیبایی هست ولی دکمه ی لایک و تشکر در پایان هر پست تعبیه شده.
    اگرهم بیش از این خواستید تشکر کنید در پیام خصوصی باشه تا نظم تاپیک ها به هم نخوره.ممنون

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو /عروس هلندی
    شماره عضویت
    8968
    ببخشید که یادم نبود برای پست هام باید از شما اجازه بگیرم!!!
    دوست عزیز مگه اقا اسکندری چی گفت که شما شاکی میشی
    گفت بجای تشکر دکمه لایک رو بزن همین
    لطفن بحثو ادامه ندید
    مدیر محترم اگه امکانش هست پست من و ایشون بعد چند ساعت پاک شه

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    کاسکو
    شماره عضویت
    14576
    باسلام دوستان یک سوال داشتم یک کاسکو وحشی اگه باهاش کار بشه ممکنه بعد چند ماه بازم رام نشه؟ و اگه کار نشه چی بازم ممکنه خودش یهو رام بشه؟ ممنون

همکار قدیمی (مدیر انجمن کاسکو)

نوع حیوان خانگی
    انواع نژاد مختلف
    شماره عضویت
    11540
    نقل قول نوشته اصلی توسط mohammad125 نمایش پست ها
    باسلام دوستان یک سوال داشتم یک کاسکو وحشی اگه باهاش کار بشه ممکنه بعد چند ماه بازم رام نشه؟ و اگه کار نشه چی بازم ممکنه خودش یهو رام بشه؟ ممنون
    سلام
    محمد جان باهار این مسئله رو اینجا مطرح کردیم و در موردش صحبت کردیم
    یک کاسکو وجشیی به شرطی که جوجه باشه و درست باهاش کار بشه معمولا ظرف 3-5 ماه هم به حرف میاد و هم رام میشه اما......
    ممکنه یک کاسکو همین ظرایط رو تو 1-2 ماه داشته باشه یا ممکنه چندین ماه هم طول بکشه
    یکی از دوستان من که در زمینه تمرین دادن به کاسکو تخصص داره و واقعا حرفه ای عمل میکنه چند سال پیش 3 تا جوجه چشم دودی تیره براش خریدیم،با اینها کار کرد و 2 تا از اونها ظرف 2-3 ماه رام و سخنگو شدند اما یکی ازاونها بعد از 6 ماه هنوز فقط از دست تخمه میگرفت و پیشرفتی نداشت به قولی مقاومت میکرد
    الان همون کاسکویی که به سختی اهلی و سخنگو شد بالای 500 کلمه حرف میزنه و شعر میخونه
    یک تجربه ای که من دارم اینه که کاسکوهای باهوش و دیرتر دم به تله میدن و اعتماد میکنند و اهلی میشن
    شما باید صبر داشته باشی و پشتکار تا بتونی این طوطی رو رام کنی

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    طوطی- ماهی
    شماره عضویت
    11393
    سلام
    اون بستگی به خود طوطی و طرف مقابل داره.
    نه خیلی احتمالش ضعیف هست البته بستگی به مفهوم رام بودن از طرف شما داره اما اگر به همین راحتی بود دیگه غمی نبود....

Sent from my GT-S6312 using Tapatalk

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    کاسکو
    شماره عضویت
    14576
    دوستان ممنون از پاسختون. دوستان من قبلا یکدونه ملنگو وحشی داشتم البته بالغ بود من خریدم طوقش کامل شده بود حدود 1سال باهاش کار کردم ولی جز از دست تخمه گرفتن هیچوقت نذاشت دستش بزنم همیشه با گاز مواجه می شدم. واسه همین این سوال پرسیدم الته این جوجه هست. ممنون

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    کاسکو - کنگو
    شماره عضویت
    14360
    دوستان ممنون از پاسختون. دوستان من قبلا یکدونه ملنگو وحشی داشتم البته بالغ بود من خریدم طوقش کامل شده بود حدود 1سال باهاش کار کردم ولی جز از دست تخمه گرفتن هیچوقت نذاشت دستش بزنم همیشه با گاز مواجه می شدم. واسه همین این سوال پرسیدم الته این جوجه هست. ممنون
    سلام دوست عزیز
    هیچ حیوانی رو بذاریمش کنار خودبه خود رام نمیشه . رام شدن در کاسکو ها هم بستگی به سن داره . هرچه سن بالاتر مدت بیشتر ...
    دوست عزیز ملنگو رو با کاسکو مقایسه میکنید ؟
    در ابتدا اینجا مختص تاپیک کاسکو هست .
    در دوم اینکه ملنگو ها توی سخنگویی و رام شدن محدودیت سنی قابل توجهی دارند یعنی محدودیتشون خیلی زیاده. هر ملنگویی رو نمیشه رام و سخنگو کرد . من خیلی هارو دیدم مثل شما که تا همینجا پیش رفتن و دیگه کاری نتونستند بکنند .
    موفق باشید

Sent from my GT-I9500 using Tapatalk

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    طوطی- ماهی
    شماره عضویت
    11393

خوب دوست عزیز منظور من همین بود که شما رام شدن رو چی تعریف کنید این گرفتن غذا تو ملنگو وشاه طوطی وحشی زیاد اتفاق میوفته و دلیل رام بود نیست همانطور که دوست عزیزمون فرمود بین کاسکو و اینها فرق هستش.موفق باشید.

Sent from my GT-S6312 using Tapatalk

صفحه 690 از 1238 نخستنخست ... 1905906406716726736746756766776786796806816826836846856866876886896906916926936946956966976986997007017027037047057067077087097407901190 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 3 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 3 مهمان ها)