صفحه 18 از 47 نخستنخست 12345678910111213141516171819202122232425262728293031323334353637 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 171 به 180 از 461
    کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    ماهی دیسکس
    شماره عضویت
    13484
    نقل قول نوشته اصلی توسط فرشاد رضایی نمایش پست ها
    سلام . یادم میاد در این مورد کلی با محمد رضای عزیز هم بحث و صحبت کردیم . من در تانکهام هم دوک دارم - هم pvc و هم کوزه . هر دیسکس من از یکی خوشش میاد . در تانکهایی که شناختی از مولد ندارم دوتاشو می ذارم هر کدوم رو انتخاب کرد اونیکی رو برمی دارم . چوب رو موافق نیستم .
    سلام استاد
    دستتون درد نکنه خیلی عالی بود درست ترین کار هم همین چوبی که بدون قارچ و کاملا ضد عونی شده باشه سخته ضمنا تمیز کردن دوک و لوله pvc که خیلی راحت تر باز هم تشکر جامع و کامل گفتین

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    ماهی دیسکس
    شماره عضویت
    13484
    سلام
    موضوع جالبی برام پیش اومده که تا به حال خودم ندیده بودم البته خیلی وقت پیش یکی از دوستان این مطلب رو گفتن باور نکردم ( البته راستیش کمی پیش خودم هم خندیدم فکر کردم اغراق می کنه )
    یکی از جفت هام که الان لارو رو تنشون و 5 روز از مولد ها تغذیه می کنن دوباره کف آکواریوم تخم ریزی کردند جالب این که تعداد تخم ها هم زیاده و هر دو مولد مواظب تخم ها هستن البته با توج به خوب نبودن شرایط تان و وجود مواد اضافی حاصل از موکوس و. غیر ه بعید می دونم هچ شن فردا هم اگه بتونم عکس می گیرم .
    اگه جناب آژیده و دوستان در این مورد توضیح بدن ممنون میشم
    برای من که خیلی جالب
    با تشکر

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    نقل قول نوشته اصلی توسط دیسکس سقز نمایش پست ها
    سلام
    موضوع جالبی برام پیش اومده که تا به حال خودم ندیده بودم البته خیلی وقت پیش یکی از دوستان این مطلب رو گفتن باور نکردم ( البته راستیش کمی پیش خودم هم خندیدم فکر کردم اغراق می کنه )
    یکی از جفت هام که الان لارو رو تنشون و 5 روز از مولد ها تغذیه می کنن دوباره کف آکواریوم تخم ریزی کردند جالب این که تعداد تخم ها هم زیاده و هر دو مولد مواظب تخم ها هستن البته با توج به خوب نبودن شرایط تان و وجود مواد اضافی حاصل از موکوس و. غیر ه بعید می دونم هچ شن فردا هم اگه بتونم عکس می گیرم .
    برای من که خیلی جالب
    با تشکر
    سلام ، اتفاق جالبی افتاده و دیسکس های شما در زمانی که لارو رو تنشون بوده مجددا تخم گذاری کردن و از تخم ها هم مراقبت میکنند ولی من متوجه نشدم چه سوالی رو باید پاسخ بدم یا چه توضیحی باید بدم .

موفق باشید

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    ماهی دیسکس
    شماره عضویت
    13484
    سلام ممنون سر زدیدجتاب آژیده
    اینکه باید لاروها رو جدا کنم یا به حال خودشون بزارم ؟تعداد تخم ها از بار اولشون بیشتر
    البته یک روز پیش لوله ماده زده بود بیرون من هم زیاد توجه نکردم
    با تشکر

کاربر کارآمد

نوع حیوان خانگی
    سگ - ماهی
    شماره عضویت
    8000
    سلام ممنون سر زدیدجتاب آژیده
    اینکه باید لاروها رو جدا کنم یا به حال خودشون بزارم ؟تعداد تخم ها از بار اولشون بیشتر
    البته یک روز پیش لوله ماده زده بود بیرون من هم زیاد توجه نکردم
    با تشکر
    سلام . برای من هم جالب بو د تاحالا تجربشو نداشتم . ولی فکر نمی کنم تجربه ی موفقی باشه ! چون دیسکس در چنین شرایط کلی از قدرت خود رو از دست میده . اگر به مشکلی برخوردید بعد از این بار حتما با طوری باید جداشون کنید .

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    ماهی دیسکس
    شماره عضویت
    13484
    نقل قول نوشته اصلی توسط فرشاد رضایی نمایش پست ها
    سلام . برای من هم جالب بو د تاحالا تجربشو نداشتم . ولی فکر نمی کنم تجربه ی موفقی باشه ! چون دیسکس در چنین شرایط کلی از قدرت خود رو از دست میده . اگر به مشکلی برخوردید بعد از این بار حتما با طوری باید جداشون کنید .
    سلام
    کاملا درست فرمودید الان که از ا داره برگشتم دیدم که کل لاروها رو خوردن و فقط موظب تخم ها هستن در حالیکه بار اولی که هچ کردن تا بزرگ شدن لاروها حتی برای تمییز کردن لبه های تانک با خشونت مولدین روبرو بودم
    باید لاروها رو جدا می کردم

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    دیسکاس
    شماره عضویت
    14908
    سلام
    کاملا درست فرمودید الان که از ا داره برگشتم دیدم که کل لاروها رو خوردن و فقط موظب تخم ها هستن در حالیکه بار اولی که هچ کردن تا بزرگ شدن لاروها حتی برای تمییز کردن لبه های تانک با خشونت مولدین روبرو بودم
    باید لاروها رو جدا می کردم
    سلام
    منم یه جفت دیسکس دارم که بعضی مواقع همین کار رو میکنن
    لارو روی بدنشون هست و تخم میزارن .از تخم ها هم مراقبت میکنن ولی بعد از حدود 48 ساعت که تخم ها میخوان هچ بشن شروع میکنن به خوردن لاروها

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    9772
    با سلام
    معمولا وقتی تعداد بچه ها کم باشه اقدام به تخم گذاری مجدد میکنن
    من یه جفت دارم که یه بار 3تا بچه رو تنشون بود و باز تخم ریختن و بچه هایی که شنا میکردن رو میگرفتن و مینداختن رو تخمها تا باز تخم ها هچ شدن و بچه ها هم خورده نشدن البته توی جفتهای دیگه هم این اتفاق افتاده ولی بچه ها همه خورده میشن
    در کل معمولا به دلیل تعداد کم بچه ها این اتفاق میفته
    حالا من یه دیسکس ماده دارم که هر 3 روز یه بار تخم میریزه
    به دلیل نا هماهنگ بودن با جفتش مکان خوبی برای تخمگذاری انتخاب نمیکنه و همیشه روی شیشه تخم میریزه که من فکر میکنم همه ی تخمهارو خالی نمیکنه و باعث این اتفاق شده

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    ماهی دیسکس
    شماره عضویت
    13484
    نقل قول نوشته اصلی توسط fisher man نمایش پست ها
    با سلام
    معمولا وقتی تعداد بچه ها کم باشه اقدام به تخم گذاری مجدد میکنن
    من یه جفت دارم که یه بار 3تا بچه رو تنشون بود و باز تخم ریختن و بچه هایی که شنا میکردن رو میگرفتن و مینداختن رو تخمها تا باز تخم ها هچ شدن و بچه ها هم خورده نشدن البته توی جفتهای دیگه هم این اتفاق افتاده ولی بچه ها همه خورده میشن
    در کل معمولا به دلیل تعداد کم بچه ها این اتفاق میفته
    حالا من یه دیسکس ماده دارم که هر 3 روز یه بار تخم میریزه
    به دلیل نا هماهنگ بودن با جفتش مکان خوبی برای تخمگذاری انتخاب نمیکنه و همیشه روی شیشه تخم میریزه که من فکر میکنم همه ی تخمهارو خالی نمیکنه و باعث این اتفاق شده
    سلام دوست گرامی تعداد بچه بیشتر از 50 بود چندین بار هم هچ کردن این مورد بار اولشون بود با تشکر

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    فرانتوزا و دیسکس
    شماره عضویت
    14567
    سلام
    برای من که خیلی جالب
    با تشکر
    سلام بر دوست عزیزم
    من هم با این تجربه شما مواجه شدم که پس از جست و جو های فراوان توی یک سایت خوندم که:
    بعضی از نژاد های دیسکس مثل لئوپارد و سالید ها در شرایطی که تخم گذاری میکنند اگر سیفون های آب شما به نحوی باشه که تغییرات پارامتر های آب زیاد باشه مجددا تخم ریزی میکنند و برای عدم همچنین کاری گفته بود باید سیفون های آب به نحوی باشه که اصلا محسوس نباشه و به صورت پیوسته و آرام باشه.

صفحه 18 از 47 نخستنخست 12345678910111213141516171819202122232425262728293031323334353637 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)