این خبر رو خوندم و واقعا ناراحت شدم.
یعنی چی؟؟
----------------------------------------------------------------

مدير عامل باشگاه قوش‌بازي اعلام کرد
مجوز سازمان حفاظت محيط زيست براي بازي با پرنده‌هاي شکاري
ايرن: مدير عامل باشگاه قوش‌بازي با تأکيد بر اين‌که از سازمان محيط زيست مجوز فعاليت دارند، گفت: نه تنها مجوز فعاليت باشگاه قوش‌بازي را از سازمان گرفته‌ايم بلکه آنها 10 قطعه پرنده هم در اختيارمان قرار داده‌اند.

از آنجايي که پرندگان شکاري و پرندگاني که در معرض خطر انقراض هستند همواره مورد توجه برخي افراد از جمله اعراب بوده‌اند، با توجه به وجود پرندگان نادر و کمياب در حيات وحش کشورمان، عده‌اي از افراد بدون مجوز و تنها براي کسب درآمد اقدام به شکار غير قانوني اين پرندگان و فروش آنها به کشورهاي عربي مي‌کنند.
در اين ميان سازمان حفاظت محيط زيست در پي يافتن راهکاري براي مقابله با اين معضل، اقدام به اعطاي مجوز ايجاد سايت و باشگاهي به نام قوش‌بازي با سرمايه‌گذاري خارجي‌ها کرده‌اند.
پس از مطلع شدن برخي از مسئولان سازمان حفاظت محيط زيست از موضوع، اين مسئله با مخالفت‌هايي مواجه شد. هر چند مسئولان اين سازمان اعلام کردند که مجوزهاي صادر شده لغو شده اما همچنان برخي‌ها مدعي هستند که مجوز فعاليشان لغو نشده و برنامه‌هاي خود را ادامه مي‌دهند.
مرتضي محسن‌پور در گفت‌وگو با خبرنگار جامعه فارس،‌ در رابطه با توقف فعاليت‌هاي باشگاه قوش‌بازي و مخالفت سازمان حفاظت محيط زيست گفت: فعاليت اين باشگاه متوقف نشده است فقط به دنبال زميني مناسب براي تمرين هستيم که تاکنون نتوانسته‌ايم فعاليت‌هايمان را بيشتر کنيم.
وي در ادامه افزود: اين زمين قرار است در منطقه پرند ايجاد شود تا همه پرندگان در آنجا مستقر و افراد علاقه‌مند در آن مکان تمرين کنند؛ ضمن اين‌که از پراکنده شدن پرنده‌ها جلوگيري مي‌کنيم.
مدير عامل باشگاه قوش‌بازي تأکيد کرد: قرار است به اين روش سايتي براي زاد و ولد و تکثير پرندگان ايجاد شود همچنين مهمانسرا نيز قرار است در اين مکان احداث شود.
وي با بيان اين که در حال حضار پرنده‌ها در فصل پرريزي هستند، تصريح کرد: تعدادي از پرنده‌ها را سازمان در اختيار ما قرار داده است بالابان شاهين از جمله اين گونه‌ها هستند.
مدير عامل باشگاه قوش‌بازي با اشاره به اين‌که تعدادي از پرندگان را خودشان وارد کرده‌اند،‌ گفت: بيشتر پرنده‌هايي که نسلشان درحال انقراض است مد نظر هستند.
وي با بيان اين‌که مجوز فعاليتمان را از سازمان حفاظت محيط زيست گرفته‌ايم، گفت: در حدود 10 قطعه پرنده را سازمان حفاظت محيط زيست در اختيار ما قرار داده است.
مدير عامل باشگاه قوش‌بازي با تأکيد بر اين‌که پرنده‌هاي ما مسابقه‌اي هستند و بايد تمرين کنند، تصريح کرد: تا زماني که زمين مناسب فراهم نشود نمي‌توانيم در زيستگاه‌ها يا بيابان‌ها فعاليت کنيم.
وي گفت: معتقدم اين نوع فعاليت در جذب توريسم و گردشگر بسيار حائز اهميت است ضمن اين که از اهداف ديگر باشگاه قوش‌بازي است.
مدير عامل باشگاه قوش‌بازي در پاسخ به اين پرسش که آيا مجوز فعاليت باشگاه باطل شده است؟ گفت: به هيچ وجه اين‌گونه نيست و فعاليتمان را ادامه خواهيم داد.
وي درباره سرمايه‌گذاري اعراب در اين باشگاه گفت: شريک‌هايي از کشورهاي عربي داريم؛ اين سنت و ورزش مال ايراني‌ها است ولي به دلايلي ممنوع شده بود.
مدير عامل باشگاه قوش‌بازي تأکيد کرد: مجوز رسمي داريم و فعاليتمان ادامه مي‌يابد ضمن اين‌که در حال حاضر 800 نفر از قشرهاي مختلف عضو اين باشگاه شده‌اند. اين امر نشان مي‌دهد که استقبال خوبي از اين ورزش مي‌شود.
وي با اشاره به قاچاق پرندگان شکاري، گفت: پرندگان شکاري و پرندگاني که در معرض خطر انقراض بودند پيش از اين قاچاق مي‌شد ولي الان با مجوز سايتيس بايد منتقل شوند.
مدير عامل باشگاه قوش‌بازي درباره احتمال آسيب رسيدن به پرندگان در باشگاه قوش‌بازي، گفت: اگر پرنده‌هايي که در معرض خطر انقراض هستند در حين تمرين دچار آسيب‌ديدگي شوند، پزشک آنجا مستقر است و مي‌تواند سريع درمان کند.
وي درباره دريافت مبالغ هنگفت از اعضاي باشگاه قوش‌بازي، گفت: هرگز قصد نداريم از افرادي که براي تمرين مي‌آيند پولي دريافت کنيم. تنها هدف توجه به محيط زيست و حفظ گونه‌ها است.