تنویر افکار عمومی توسط شیر/ صید شیر دست آموزی که در محوطه برج میلاد فرار کرددیده بان حقوق حیوانات: یک شیر که در محوطه برج میلاد رها شده بود مجددا به قفس بازگردانده شد.مزینانی مدیرکل حفاظت و مدیریت شکار و صید سازمان حفاظت محیط زیست در این باره گفته است انجام و بر پایی نمایشگاه های حیوانات به منظور تنویر افکار عمومی و آموزش امری طبیعی بوده و دردنیا مرسوم است. ایشان توضیحی در مورد اینکه این گونه نمایش ها دقیقا در کجای دنیا شایع و مرسوم است نداده است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان حفاظت محیط زیست و به نقل از ایرنا،یک عدد شیر دست آموز که در نمایشگاه برج میلاد نگه داری می شد ، دوشنبه از دست مربی خود گریخت که با تلاش تیم کارشناسی بلافاصله به قفس برگردانده شد.این شیر دست آموز دارای مجوز از اداره کل حفاظت و مدیریت شکار و صید سازمان حفاظت محیط زیست است که در نمایشگاه برج میلاد نگه داری می شود.
در این نوع نمایشگاه ها به منظور اهداف آموزشی و گردشگری به طور معمول از حیوانات استفاده می شود.
مدیرکل حفاظت و مدیریت شکار و صید سازمان حفاظت محیط زیست در این مورد گفت: یک عدد شیر دست آموز آفریقایی نر یک ساله که در نمایشگاه برج میلاد نگه داری می شد صبح امروز در اثر غفلت مربی خود گریخت که با تلاش ماموران گارد سازمان حفاظت محیط زیست ، به سلامت و بدون هیچ گونه آسیب و حادثه ای دوباره به قفس برگردانده شد.
«علیرضا مزینانی » افزود:‌ این حیوان دست آموز است و به همراه مربی خود در سطح نمایشگاه جهت آموزش، تردد می‌ کرده است.
وی افزود : به محض اعلام رها شدن این شیر در برج میلاد تیم کارشناسی در محل حاضر و اقدامات و هماهنگی های لازم جهت بازگرداندن شیر به محوطه قفس انجام شد.
مزینانی گفت: این حیوان اکنون در قفس محبوس است و جای هیچ نگرانی برای بازدید کنندگان از برج میلاد وجود ندارد اما پی گیری های قانونی از مسئولان خاطی انجام خواهد شد.
منبع:anobanini.net