صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 14
    همکار قدیمی انجمن گیاهان و باغ های شیشه ای

نوع حیوان خانگی
    فایتر
    شماره عضویت
    14687

21 آکواریوم(پالداریوم) آب شیرین Aquatech

سلام به همگی.این هم آکواریوم 40 لیتری من که در واقع یک پالداریومه.ولی خب بالاخره پالداریوم یک نوع آکواریوم نیمه پر آب شیرینه و داخلش گوارامی،گوپی و تترا نئون دارم و هنوز قراره ماهی هاشو بیشتر کنم.

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی، عروس هلندی
    شماره عضویت
    12645
    بسیار زیبا، ایشالا هرچه زودتر کامل بشه
    فقط چنتا سوال دوست عزیز، این رنگ سبز رو دیواره ها چی هست؟ با توجه به ارتفاع نور گیاهای داخل آب چطور تامین میشه؟ واسه قسمت بالا چه گیاهایی مد نظرتون هست؟

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    همه رفتند فقط مونده ماهی :(
    شماره عضویت
    14440
    سلام واقعا زیباست. منم اوایل میخواستم یک پالوداریوم راه بندازم ولی توی سطح وسیعی مد نظرم بود خرجش خیلی رفت بالا بیخیالش شدم
    نمیدونم در نظر گرفتی یا نه ولی اگه براش یه آبشار از بالا به داخل آکواریوم در نظر بگیری خیلی عالی میشه

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    ابزیان
    شماره عضویت
    14109
    سلام خیلی قشنگ شده اگه میشه درباره ابعاد تانک ،جنس دیواره و هزینه ساخت توضیح بدید، چون من زیاد از اینا سر در نمیارم
    اگه اون بخاری رو کاری کنید که دیده نشه خیلی طبیعی تره.
    از چه فیلتری استفاده میکنید؟
    اب خروجی از اون گلدونایی که تو دیواره هست کجا میریزه؟
    ممنون

نوع حیوان خانگی
    فایتر
    شماره عضویت
    14687
    نقل قول نوشته اصلی توسط sarvar نمایش پست ها
    بسیار زیبا، ایشالا هرچه زودتر کامل بشه
    فقط چنتا سوال دوست عزیز، این رنگ سبز رو دیواره ها چی هست؟ با توجه به ارتفاع نور گیاهای داخل آب چطور تامین میشه؟ واسه قسمت بالا چه گیاهایی مد نظرتون هست؟
    سلام دوست عزیز.لطف دارید.الان کامل نیست.بزودی کامل میشه.جواب سوال شما در این قسمت هست و گلهایی مثل پپرومیا،فیتونیا،پیله آ،موسی در گهواره،گلینورا،پتوس و تقریبا تمام گیاهان رو داخل پالداریوم با سقف باز میشه کاشت.اما داخل این مخزن چون کوچیکه من فقط پپرومیا،موسی درگهواره،گندمی و فیتونیا خواهم کاشت.
    http://www.parsipet.ir/thread24724.html#post160376

آبشار هم داره.در واقع خود این نوع دیواره یک آبنما هستش که آب از بالا به پایین میریزه.البته اولش باران مصنوعی هم بوسیله فیلتر درست کردم که قطرات آب از بالا از تمام جهات به روی سطح آب میریختن و فوق العاده شده بود.اما به دلیل مشکل در فیلتر بیرونی مجبورشدم برش دارم.اگر دوباره بشه حتما میزارم و فیلمشو میگیرم و برای شما میزارم.

ابعاد و جنس که خود مخزن یک آکواریوم معمولیه که من 50 تومن خریدم.طرز ساختش داخل بخش باغ شیشه ای هست.هزینه بالایی نداره.یک پمپ تصفیه و پمپ هوای معمولی،سیستم روشنایی سه رنگ اس ام بی با ترانس 12 ولت،بخاری 100 وات،آکواریوم استوانه ای 90 لیتری،اسپری فوم و یونولیت و رنگ اکریلیک.من متاسفانه فرصت نوشتن آموزشش رو ندارم.خیلی طولانی میشه.فیلترش بیرونی و روی آکواریوم قرار داره و عکسش در بخش پالداریوم هست.متشکل از ابر،پوشال و ریگ.آب خروجی از داخل گلدان بالایی به گلدان پایینی هدایت میشه و بعد بصورت قطره قطره یا آبشاری میریزه پایین.صدای دلنشینی پیدا میکنه.امتحان کنید.قطعا شما میتونید یکی بهتر بسازید

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهي
    شماره عضویت
    14169
    سلام خيلي زيبا شده منم تبريك ميگم فقط شلنگ هوا با بخاري رو هم اگه بشه استتار كنيد خيلي زيباتر هم ميشه[IMG][/IMG]

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    9772
    سلام
    خیلی جالبه
    اگه گیاه هارو داخل گلدون بذارید خیلی بهتر هم میشه
    اگه یه موجودی مثل سمندری قورباغه ای چیزی بود که اون بالا زندگی میکرد خیلی بهتر هم میشد
    موفق باشید

نوع حیوان خانگی
    فایتر
    شماره عضویت
    14687
    خیلی ممنونم.بله البته حتما اینکارو انجام میدم.الان تغییر دکوراسیون دادمش و پایین کامل عوض کردم.فیلتر هم آمادست.بزودی گلهای طبیعی رو قرار میدم.فقط یک هفته بگذره تا چرخه ازت تثبیت بشه.بعد کود ارگانیک مخصوص خودمو میریزم داخل آب.این کود بدون صدمه به آبزیان تمام نیازهای گلهای طبیعی و گیاهان آکواریومی رو تامین میکنه و اصلا نیازی به تهیه بستر کشت برای گیاهان آکواریومی و گلهای طبیعی نیست و اونها با سرعت بالا رشد و فقط داخل ماسه رشد خواهند کرد.
    لوله هوارو میشه یکاریش کرد اما متاسفانه برای بخاری هیچ جای خالی نمونده.تمام فضا با آبنما پرشده.شاید تونستم یه طوری مخفی کنمش.اما کار سختی خواهد بود.فقط نمیدونم چرا وقتی هوای پمپ به سطح آب میرسه خیلی کف میکنه؟؟؟ من مواد شوینده داخل نریختم.نمیدونم شاید بخاطر رنگه؟؟یا فوم پلی اورتان؟؟یا شایدم ماسه ها؟؟

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    مرغ عشق آفریقایی.ماهی آب شیرین
    شماره عضویت
    10747
    سلام عالیه دوست عزیز

بنظر من با ماهی شلوغش نکنید همینا کافیه گیاه دیگه اضافه کنید خیلی از الان بهتر میشه.

ازچه رنگی استفاده کردید؟

نوع حیوان خانگی
    فایتر
    شماره عضویت
    14687
    نقل قول نوشته اصلی توسط هخامنش نمایش پست ها
    سلام عالیه دوست عزیز

بنظر من با ماهی شلوغش نکنید همینا کافیه گیاه دیگه اضافه کنید خیلی از الان بهتر میشه.

ازچه رنگی استفاده کردید؟
    سلام.خیلی ممنونم دوست عزیزم.نه هنوز دوتا آنجل سفید و دوتا هم روح میخوام بزارم.یه فایترم دیروز گذاشتم.پالداریوم باید ماهی زیاد داشته باشه تا نیترات گیاهان و گلها تامین بشه.دوتا مولی دم عقربی وم دیدم خیلی خوشگلن میخوام بخرم.بعدش دیگه تمام..رنگ اکریلیک سبز،قهوه ای و سیاه

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)