کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    14947
    نقل قول نوشته اصلی توسط hamidrezao نمایش پست ها
    Romansعزیز ممنون از راهنماییتون.منتهی چون من در شرف خرید دیسکس هستم و تا حالا هم تجربه این کار رو نداشتم خیلی نگران از دست دادن ماهیام هستم(به لحاظ انسانی نه مادی)اما با دلگرمی های شما تا چند روز دیگه اقدام به خرید خواهم کرد. امیدوارم با کمک شما بتونم یه روزی دیسکس رو تکثیر کنم.
    دوست عزیز منم مثل شما نگران بودم و ترس از تلفات داشتم ولی خدا را شکر با کمک اساتید محترم این سایت تونستم یکم تجربه پیدا کنم و الان دو ماهی میشه که 6 تا دیسکس دارم و هیچی هم تلفات ندادم شما هم اگه تمام معیار ها رو رعایت کنید نیازی به نگرانی نیست
    فقط چندتا نکته هست که با اجازه اساتید محترم به شما میگم که دوست دارید رعایت کنید
    1- در خرید دیسکس اصلا عجله نکنید تا هم ماهی خوب گیرتون بیاد و هم سیکل کاملا طی بشه
    2- دیدم اساتید گفتن که تستر نیترات بگیرین ولی به تجربه بنده ( البته من فقط یکم تجربه دارم) احتیاجی نیست زمان همه چیز رو حل میکنه
    3- من خودم واسه راه اندازی تانک اول تسریع کننده زدم و دو هفته گذاشتم فیلتر و پمپ کار کنه بعد چند تا کوریدوراس و دلقک و رد لاین انداختم و دو هفته بعد دیسکس ها را خریدم و انداختم داخلش
    4- مرحله آخر آّب به آب کردن دیسکس هست که اساتید نحوه صحیح را در تایپ مخصوص نوشتن
    انشا الله که موفق باشید

همکار قدیمی بخش آکواریوم های آب شیرین

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    8397
    نقل قول نوشته اصلی توسط farshad_sh نمایش پست ها
    2- دیدم اساتید گفتن که تستر نیترات بگیرین ولی به تجربه بنده ( البته من فقط یکم تجربه دارم) احتیاجی نیست زمان همه چیز رو حل میکنه
    سلام

ممنون از شما دوست خوبم

در اختیار داشتن یک تستر مناسب یکی از ملزومات آکواریوم است و موارد استفاده زیادی دارد که البته یکی از اصلی ترین آنها تست دوره ای میزان نیترات و همینطور تست میزان سختی ، pH ، آمونیاک و نیتریت است که به صورت موردی میباشد.

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    ماهیهای آکواریومی
    شماره عضویت
    15272
    سلام به دوستان عزیز. من دیشب آب تانکمو با تستر سرا تست کردم، آمونیاک و نیتریت کمتر از یک میلی گرم و نیترات اون حدود 25 بود.الان زمان مناسبی برای وارد کردن دیسکس هست یا هنوز زوده؟

کاربر کارآمد

نوع حیوان خانگی
    سگ - ماهی
    شماره عضویت
    8000
    سلام به دوستان عزیز. من دیشب آب تانکمو با تستر سرا تست کردم، آمونیاک و نیتریت کمتر از یک میلی گرم و نیترات اون حدود 25 بود.الان زمان مناسبی برای وارد کردن دیسکس هست یا هنوز زوده؟
    سلام . اینکه نیتریت و آمونیاک ندارید و سرو کله ی نیترات پیدا شده نشان از طی شدن سیکل هست . آب آماده هست می تونید به تدریج ماهی هارو وارد تانک کنید ولی بعد از یک روز از ورود ماهیها با آب هم دما و بدون کلر سیفون داشته باشید .
    ویرایش توسط فرشاد رضایی : 17th February 2014 در ساعت 08:01 AM

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    ماهیهای آکواریومی
    شماره عضویت
    15272
    نقل قول نوشته اصلی توسط فرشاد رضایی نمایش پست ها
    سلام . اینکه نیتریت و آمونیاک ندارید و سرو کله ی نیترات پیدا شده نشان از طی شدن سیکل هست . آب آماده هست می تونید به تدریج ماهی هارو وارد تانک کنید ولی بعد از یک روز از ورود ماهیها با آب هم دما و بدون کلر سیفون داشته باشید .
    ضمن تشکر یه سئوال دیگه هم دارم و اون اینکه بهترین روش برای آب به آب کردن دیسکس چیه؟ چون چند روش مختلف رو توی سایتها خوندم. اگه ممکنه شما راهنمایی بفرمایید.

همکار قدیمی انجمن دیسکس

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    47
    ضمن تشکر یه سئوال دیگه هم دارم و اون اینکه بهترین روش برای آب به آب کردن دیسکس چیه؟ چون چند روش مختلف رو توی سایتها خوندم. اگه ممکنه شما راهنمایی بفرمایید.
    سلام:
    روش ساده این هست که کیسه محتوی ماهی را حدود 20-30دقیقه روی آب آکواریوم قرار داده تا همدما شود بعد از مدت مذکور در کیسه را باز کرده از آب آکواریوم حدود یک لیوان واردکیسه نموده این عمل را هر 5دقیقه تکرارنمایید حدودا 3بار. بعد ماهی را (فقط ماهی را )وارد تانک نمایید و تا فردا نور تانک را خاموش نمایید
    ویرایش توسط B@B@K : 17th February 2014 در ساعت 12:19 PM

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    دیسکوس،مرغ و خروس،گیاهان زینتی
    شماره عضویت
    11344
    در تکمیل حرف دوستان اینو عرض کنم که لامپو حتما خاموش کنید و فعلا بی خیال نگاه کردن و لذت بردن از ماهیای تازه وارد بشید.بذارید اروم باشن ماهیا.ایشالا به سلامتی وارد میشن!

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    15273
    سلام دوستان .. من 2 تا سوال داشتم :
    1-این عصاره سیر دست ساز را تا چه مدت میشه نگه داشت و اگه داخل یخچال بذاریم یا بیرون باشه اشکالی نداره و اینکه من موقع دادن مخلوط دل چند قطره اضافه میکنم و به ماهیا میدم درسته یا نه ؟
    2-این پودر آستازین (استاگزانتین) را از کجا میشه پیدا کرد .. من یه چندتا عطاری رفتم اصلا نمیدونستند این پودر چی هست ؟
    با تشکر

همکار قدیمی انجمن دیسکس

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    47
    نقل قول نوشته اصلی توسط Moh3n M2 نمایش پست ها
    سلام دوستان .. من 2 تا سوال داشتم :
    1-این عصاره سیر دست ساز را تا چه مدت میشه نگه داشت و اگه داخل یخچال بذاریم یا بیرون باشه اشکالی نداره و اینکه من موقع دادن مخلوط دل چند قطره اضافه میکنم و به ماهیا میدم درسته یا نه ؟
    2-این پودر آستازین (استاگزانتین) را از کجا میشه پیدا کرد .. من یه چندتا عطاری رفتم اصلا نمیدونستند این پودر چی هست ؟
    با تشکر
    سلام:
    معمولا عصاره سیر را به مخلوط دل اضافه میکنندو شما البته میتوانید در داخل یخچال نگهداری کنید و روشی هم که میفرمایید اونم درست هست ولی من جای شما باشم از محلول سیر garlic guard استفاده میکنم ولی فقط نظر شخصی هست استاگزانتین هم در برخی از اکواریوم فروشی های معتبر موجود هست ولی اگر میخواهید ماهیتان رنگ بگیرد همین تترا بیتس کفایت میکنه
    ویرایش توسط B@B@K : 17th February 2014 در ساعت 02:50 PM

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    15273
    نقل قول نوشته اصلی توسط B@B@K نمایش پست ها
    سلام:
    معمولا عصاره سیر را به مخلوط دل اضافه میکنندو شما البته میتوانید در داخل یخچال نگهداری کنید و روشی هم که میفرمایید اونم درست هست ولی من جای شما باشم از محلول سیر garlic guard استفاده میکنم ولی فقط نظر شخصی هست استاگزانتین هم در برخی از اکواریوم فروشی های معتبر موجود هست ولی اگر میخواهید ماهیتان رنگ بگیرد همین تترا بیتس کفایت میکنه
    ممنون استاد ... ولی این محصولاتی که شما معرفی میکنید اصلا در اصفهان نیست و نمیدونند چیه ؟ تا اسمش را میگی شاخ در میارند باید یه دفعه خودم بیام تهران و یه خرید حسابی انجام بدم . مغازه ای هم که 4 تا دیسکس نژاددار و توپ بیارند هم نداره .

صفحه 214 از 412 نخستنخست ... 114164195196197198199200201202203204205206207208209210211212213214215216217218219220221222223224225226227228229230231232233264314 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)