صفحه 10 از 29 نخستنخست 1234567891011121314151617181920212223242526272829 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 91 به 100 از 281
    کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    Discus fish
    شماره عضویت
    14410
    نقل قول نوشته اصلی توسط B@B@K نمایش پست ها
    سلام میتونه شیوه جالبی باشه البته توی بازار محصولی به نام Garlic guard محصول شرکت seachemهست که اونم عصاره سیر هست فقط چون خودتون تخصصتون شیمی هست آیا حرارت بالا میتونه در تغییر ماهیت سیر و موادش تاثیر زیادی داشته باشه؟
    سلام به همگی
    تا اونجایی که اطلاع دارم برخی از خواص سیر در اثر قرار گرفتن در معرض گرما از بین میرهٰ مثلا سیر پخته شده برای جلوگیری و درمان بیماری های قلبی و عروقی خاصیتی نداره اما توی بحث ما فکر می کنم بزرگترین دلیل استفاده از سیر خاصیت ضذ انگلی اونه گه با گرما دیدن سیر از بین نمیره به علاوه با کاری که بنده میکنم در اثر تغلیظ مایع به دست اومده خاصیت مورد نظر در واحد حجم نسبت به حالت خام و رنده شده بیشتره.

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    دیسکوس،مرغ و خروس،گیاهان زینتی
    شماره عضویت
    11344
    نقل قول نوشته اصلی توسط Gloster نمایش پست ها
    سلام
    از تترا دیسکس میشه برای مخلوط دل استفاده کرد ?
    سلاوبسیاربی از شرکتها من جمله هیکاری و تروپیکال گفتن که غذاهاشونو نباید تو شرایط مرطوب نگه دارید چون کیفیتش به شدت افت میکنه.من خودم اولین بار این کارو کردم که نتیجش پایین اومدن کیفیت اب میشد.شما 1 کاری کن.وقتی میخووای میکس دل بدی،کمی از غذا خشکتونو مثل نمکل به میکس اضافه کنید و بعدش تقدیم ماهیا کنید.اینطوری هم میکسو خوردن هم خشکو و هم کیفیت بالایی باقی مونده.

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    دیسکوس،مرغ و خروس،گیاهان زینتی
    شماره عضویت
    11344
    نقل قول نوشته اصلی توسط esiii نمایش پست ها
    سلام به همگی
    تا اونجایی که اطلاع دارم برخی از خواص سیر در اثر قرار گرفتن در معرض گرما از بین میرهٰ مثلا سیر پخته شده برای جلوگیری و درمان بیماری های قلبی و عروقی خاصیتی نداره اما توی بحث ما فکر می کنم بزرگترین دلیل استفاده از سیر خاصیت ضذ انگلی اونه گه با گرما دیدن سیر از بین نمیره به علاوه با کاری که بنده میکنم در اثر تغلیظ مایع به دست اومده خاصیت مورد نظر در واحد حجم نسبت به حالت خام و رنده شده بیشتره.
    حاجی درسته غلیظ میشه اما اون خاصیتهای مفیدش و بعضا ویتامینهاش شاید از بین بره.میتونید 1 رفرنسی درمورد اینکه خاصیت ضد انگلیش با جوشاندن هم میمونه ارایه بدین چون من به شخصه کمی شک دارم راستش
    روشی که مسیح گفت رو اقای قدیری استفاده میکنن و تو سالن دوستشون هم استفاده میکنن.حتما مصلحتی هست که نمیجوشونن.نمیدونم والا!

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    Discus fish
    شماره عضویت
    14410

22

نقل قول نوشته اصلی توسط arman sourani نمایش پست ها
    حاجی درسته غلیظ میشه اما اون خاصیتهای مفیدش و بعضا ویتامینهاش شاید از بین بره.میتونید 1 رفرنسی درمورد اینکه خاصیت ضد انگلیش با جوشاندن هم میمونه ارایه بدین چون من به شخصه کمی شک دارم راستش روشی که مسیح گفت رو اقای قدیری استفاده میکنن و تو سالن دوستشون هم استفاده میکنن.حتما مصلحتی هست که نمیجوشونن.نمیدونم والا!
    سلام مرجعي كه دقيقاعلام كرده باشه رو سراغ ندارم اما خاصيت ضد انگلي سير بيشتر مربوط ميشه به وجود گوگرد در اون و گوگرد هم در دماي 60 درجه سانتي گراد و بالاتر ازتركيبات سير جدا شده و در محيط متصاعد ميشه اما بنده از روشي استفاده مي كنم كه آب توي دمايي كمتر از 60 به جوش بياد در ضمن سير حاوي عناصر ca و Mg و K هم هست كه گرماي 60 درجه تاثير منفي روشون نداره و فرمايش شما در خصوص از بين رفتن ويتامينها درسته اما براي بنده يكنواخت بودن غلظت سير در تركيب" دل و ... "مهمه و ويتامين هاي از دست رفته (B1وB2وB3وC) بعضي هاشون توي دل هست(گروه B ) و اوني هم كه نيستو(C) به طريق ديگه به ماهي هام مي رسونم.http://www.parsipet.ir/images/smilies/smile/24.gif

همکار قدیمی (انجمن دیسکس )

نوع حیوان خانگی
    Discus-Plant Aqua
    شماره عضویت
    4168
    با سلام و اخذ اجازه از دوستان برای شرکت کردن تو این مبحث:
    1-دوستان عزیز بنظرم همونطوریکه که همگی می دانیم پیشگیری بهتر از درمان است ،زمانیکه دیسکس های سالمی دارید ،اگر دلیل استفاده شما از سیر در مخلوط دل پیشگیری از انگل روده ای هست نیازی به انجام این همه زحمت نیست دقیقاً سیر را با دل آسیاب کنید و با خیال راحت استفاده کنید بنده این روش را چهار الی پنج ساله که انجام میدم و اگر شرایط غذادهی،آب مناسب و ....رو داشته باشید قاطعانه عرض می کنم دیسکساتون به انگل روده ای دچار نخواهند شد مگر اینکه شرایطی مهیا بشه که ماهی هاتون رو در شرایط بیماری قراردهید که در اینصورت هر گونه سیر و ... هم چاره ساز نخواهد شد
    2-اضافه کردن غذای خشک شیوه ای بسیار جالب و عالیه که از وزیرپور عزیز یاد گرفتم ضمن اینکه عرض کنم زمان دادن مخلوط دل چه هیکاری چه تترا دیسکس و ... چیزی در این مخلوط باشه بعلت پخش شدن خود گوشت دل هست که شرایط آب و .... کدر می کنه برای جلوگیری از این عامل دل رو خیلی کم به ماهی ها بدهید و سعی کنید اگر از وعده های زیاد دل در برنامه روزانه ماهیاتون استفاده می کنید سیفونهای مناسب روزانه داشته باشید و وعده های دل را نزدیک سیفون قرار دهید

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    دیسکس و آب شور
    شماره عضویت
    10991
    سلام دوستان عزیز من امروز چند تا دیسکس خریدم از فروشنده پرسیدم مخلوط دل که درست کردم با دل گوسفند درست کردم که فروشنده فرمودن دل گوسفند باعث مرگ ماهی دیسکس میشود به جای اسنفاده از دل گوسفند از دل گاو استفاده کن لطفا به کمکم بییاید که من چی کار کنم اون مخلوطی که درست کردم دور بریزم یا نه

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    2330
    نقل قول نوشته اصلی توسط aryana1 نمایش پست ها
    سلام دوستان عزیز من امروز چند تا دیسکس خریدم از فروشنده پرسیدم مخلوط دل که درست کردم با دل گوسفند درست کردم که فروشنده فرمودن دل گوسفند باعث مرگ ماهی دیسکس میشود به جای اسنفاده از دل گوسفند از دل گاو استفاده کن لطفا به کمکم بییاید که من چی کار کنم اون مخلوطی که درست کردم دور بریزم یا نه
    سلام
    دل گوسفند به خاطر بافتش از دل گوساله راحت تر هضم میشه و خیلی بهتره طبق دستورالعمل همین تاپیک مخلوط دل رو درست کنید و نگران هیچی هم نباش
    پاینده و شاد باشی
    مهدی
    ویرایش توسط B@B@K : 7th December 2013 در ساعت 02:50 PM

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    دیسکس و آب شور
    شماره عضویت
    10991
    سلام داش مهدی پس خیالم راحت باشه که عشقم دچار مشکل نمیشه

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی.ماهی
    شماره عضویت
    14427
    سلام دوستان.یه سوال داشتم.
    از عصاره سیر به هنگام مخلوط کردن استفاده میکنید یا به هنگام استفاده

همکار قدیمی انجمن دیسکس

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    47
    نقل قول نوشته اصلی توسط danial_faramarzi نمایش پست ها
    سلام دوستان.یه سوال داشتم.
    از عصاره سیر به هنگام مخلوط کردن استفاده میکنید یا به هنگام استفاده
    سلام من از هردو روش استفاده کردم تفاوت خاصی مشاهده نمیشه (نظر شخصی)

صفحه 10 از 29 نخستنخست 1234567891011121314151617181920212223242526272829 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)