صفحه 17 از 27 نخستنخست 123456789101112131415161718192021222324252627 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 161 به 170 از 264
    کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    اکواریوم گیاهی
    شماره عضویت
    15872
    نقل قول نوشته اصلی توسط Nader_981 نمایش پست ها
    جند وقته ميكم جرا ميكوها تو تانك بزركه كم ميشن
    امروز فهميدم
    بيحجاره هنوز زنده بود
    ميخوام اينارو بكيرم ميرن بشت كياها و سنكها نميشه
    يه ظرف پت آب معدني كوچيك رو بالاشو ببر يه سوراخ كوچيك بزن و با نخ ببندش. توش يه كم غذا بريز بنداز جلوي تانك به محض اينكه ماهي اومد تو غذا بخوره نخ رو بكش ظرف آب معدني بياد بالا. جلبكخوارها هم با همين روش مي توني بگيري به جاي غذا توش كدو يا خيار يا كاهو نيم آب پز بنداز.

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    قناری. طرقه.سهره.ماهی و..... اسلحه ماسک
    شماره عضویت
    8684
    سلام دوتا حلزون قاتل دارم همون جا میگوی رد چری با گوپی دارم امکان داره ماهی و میگوها رو شکار کنند

معاون آزمایشی انجمن آکواریوم های گیاهی

نوع حیوان خانگی
    ماهی زینتی ( گوشتخوار - گیاه خوار )
    شماره عضویت
    12162
    نقل قول نوشته اصلی توسط erfan2344 نمایش پست ها
    سلام دوتا حلزون قاتل دارم همون جا میگوی رد چری با گوپی دارم امکان داره ماهی و میگوها رو شکار کنند
    سلام

حلزون کیلر ( قاتل ) به هیچ وجه مشکلی برای میگو ها حتی بچه هاشون و ماهی ها بوجود نمی آورند.
    البته ممکنه از اجساد اونا تغذیه کنند ولی هیچ وقت با زندشون کاری ندارند.

شاد و پیروز باشید
    محمّد رازقی

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    دیسکوس،مرغ و خروس،گیاهان زینتی
    شماره عضویت
    11344
    سلام دوستان میگو باز!
    اقا من تانک دیسکوسم کمی جلبک خیزه و گیاهانی مثل نوبیاس و جاوا دارم رو کنده ابنوس.تانک نور خورشید بش میخوره یه قسمتی خزه داره یه قسمتی تمییز.
    جدیدا علاقه من شدم به میگو!هیچی هم در موردش نمیدونم!ئر حال حاضر تو تانک 500 لیتریم 3 تا دیسکوس بزرگ دارم و 1 کوچلو.
    میخاستم ببینم ایا میتونم تو این تانک میگو نگه دارم؟هم عشق و صفا باشه هم تک و توکی غذای دیسکوسا شایدم شدند!..شایدم یه دستی به خزه ها زدند!متشکر میشم پیشنهاداتون رو بشنوم.

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    اکواریوم گیاهی
    شماره عضویت
    15872
    ض
    نقل قول نوشته اصلی توسط arman sourani نمایش پست ها
    سلام دوستان میگو باز!
    اقا من تانک دیسکوسم کمی جلبک خیزه و گیاهانی مثل نوبیاس و جاوا دارم رو کنده ابنوس.تانک نور خورشید بش میخوره یه قسمتی خزه داره یه قسمتی تمییز.
    جدیدا علاقه من شدم به میگو!هیچی هم در موردش نمیدونم!ئر حال حاضر تو تانک 500 لیتریم 3 تا دیسکوس بزرگ دارم و 1 کوچلو.
    میخاستم ببینم ایا میتونم تو این تانک میگو نگه دارم؟هم عشق و صفا باشه هم تک و توکی غذای دیسکوسا شایدم شدند!..شایدم یه دستی به خزه ها زدند!متشکر میشم پیشنهاداتون رو بشنوم.
    نه دوست عزيز. قبل از اينكه به تكثير برسن ديسكس هاتون نسلشونو منقرض ميكنن. مگر اينكه گياه تو كف زياد باشه نتونن بگيرنشون . اونم اگر براي شنا از تو گياها بياد بيرون شهيد شدن

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    11344
    تو تانک مجزا پرورش میخوام بدم.70 لیتر.بعدشم برخیاشونو به عنوان غذا تقدیم دیسکوسا میخوام بکنم!
    چه نزادی رو پیشنهاد میدین و شرایط خاصی داره ایا؟

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    11344
    اقا اسپم شد!!
    بذارید سوالمو اینطوری مطرح کنم:
    من میخوام یه تانک تکثیر میگو راه بندازم.هم عشق باشه هم برخیاشونو تقدیم دیسکوسا کنم!هفتهای ممثلا 1-2 تا به مولدام بدم
    یه تانک دارم 60*40*30 و یه فیلتر داخلی کم قدرت.گیاه هم جاوا دارم و انبو اما میتونم راحت تهیه کنم چیزی لازم باشه.
    چطوری شروع کنم و چه چیزایی لازم دارم؟تشکر
    پست قبلی منو هم اگه مدیرا لطف کنند بردارند که اسپم نشه

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    قناری. طرقه.سهره.ماهی و..... اسلحه ماسک
    شماره عضویت
    8684
    من خودم همین کار داره میکنم من زبستر ندارم خزه پلا رکسیا کریسمس دارم از رکسیا با پلیا بیشتر رازی هستم گندمی دارم یه نوع شویدی دارم که خود رو هست شناور رشد میکنه تا حالا یه بار شکست خوردم دوباه شروع کردم تا جای که امکان داره گیاهات رو زیاد انتخاب کن co2 ندارم بستر ندارم غ=فقط کود مایع اهن با با یه لامپ کم مصرف دارم خدارو شکر جواب داده هم خزه ها رشد کردن هم انابیاسم به نظرمن اولش شما 10 یا 15 ردچری بخر تا هم متوجه بشی چط.ری هستن چه دوست دارن اگه هم موردن زیاد ناراحت نشی بای

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    11344
    نقل قول نوشته اصلی توسط erfan2344 نمایش پست ها
    من خودم همین کار داره میکنم من زبستر ندارم خزه پلا رکسیا کریسمس دارم از رکسیا با پلیا بیشتر رازی هستم گندمی دارم یه نوع شویدی دارم که خود رو هست شناور رشد میکنه تا حالا یه بار شکست خوردم دوباه شروع کردم تا جای که امکان داره گیاهات رو زیاد انتخاب کن co2 ندارم بستر ندارم غ=فقط کود مایع اهن با با یه لامپ کم مصرف دارم خدارو شکر جواب داده هم خزه ها رشد کردن هم انابیاسم به نظرمن اولش شما 10 یا 15 ردچری بخر تا هم متوجه بشی چط.ری هستن چه دوست دارن اگه هم موردن زیاد ناراحت نشی بای
    ببخشید من متوجه نشدم دقیقا چی میفرمایید!!!

معاون آزمایشی انجمن آکواریوم های گیاهی

نوع حیوان خانگی
    ماهی زینتی ( گوشتخوار - گیاه خوار )
    شماره عضویت
    12162
    تو تانک مجزا پرورش میخوام بدم.70 لیتر.بعدشم برخیاشونو به عنوان غذا تقدیم دیسکوسا میخوام بکنم!
    چه نزادی رو پیشنهاد میدین و شرایط خاصی داره ایا؟
    من میخوام یه تانک تکثیر میگو راه بندازم.هم عشق باشه هم برخیاشونو تقدیم دیسکوسا کنم!هفتهای ممثلا 1-2 تا به مولدام بدم
    یه تانک دارم 60*40*30 و یه فیلتر داخلی کم قدرت.گیاه هم جاوا دارم و انبو اما میتونم راحت تهیه کنم چیزی لازم باشه.
    چطوری شروع کنم و چه چیزایی لازم دارم؟تشکر
    پست قبلی منو هم اگه مدیرا لطف کنند بردارند که اسپم نشه
    سلام

در تکمیل توضیحات دوستمون خدمتتون عرض می کنم که میگو ( البته انواع ساده زیستشون ) به 5 چیز نیاز دارند :
    1- آب با کیفیت متوسط و سیفون هفتگی
    2- گیاهان طبیعی با پوشش زیاد . که بهترین نوعش انواع خزه ست.
    3- اکسیژن
    4- دمای پایدار مابین 20 تا 26 درجه سانتی گراد
    5- غذا . ترکیبی از غذاهای شرکتی و گاهی اسفناج و کاهوی بخارپز.

برای شروع کار شما برای تانک یه لامپ fpl با کلوین 6500 و یه شعله هوا برای تانک تهیه کن .
    چند تا چوب بردار و روشون خزه ریکسیا یا خزه جاوا ببند.
    تعداد 10 جفت میگوی رد چری بخر و به تانک اضافه کن.
    تنها چیزی که خزه ها بهش نیاز دارند کود اهنه . هم می تونی از کود های مایع آهن شرکتی استفاده کنی و هم کود آهن کشاورزی رو که به صورت پودر هست رو با آب مقطر مخلوط کنی و با دوز مشخص به تانک اضافه کنی.

علت اینکه روی میگوی رد چری تاکید می شه اینه که هم قیمتش پایینتر از بقیه میگوهاست و هم در برابر شرایط مقاومتره و هم تکثیرش فوق العاده بالاست.
    یه مقدار که راه افتادی و باتجربه شدی ، ردچری ها رو از تانک حذف کن و ردفایر ، پرتقالی ، بلو کینگ و ... جایگزین کن . ( ردچری با این میگو ها جفت گیری می کنه و کیفیت و رنگشون رو شدیدا افت می ده .)

شاد و پیروز باشی
    محمّد رازقی

صفحه 17 از 27 نخستنخست 123456789101112131415161718192021222324252627 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)