صفحه 27 از 43 نخستنخست ... 8910111213141516171819202122232425262728293031323334353637383940414243 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 261 به 270 از 430
    همکار قدیمی بخش آکواریم آب شور

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    15314
    نقل قول نوشته اصلی توسط nafas69 نمایش پست ها
    سلام
    فاز متر ندارم ولی خودم دست کردم داخل چیزی احساس نمی کنم
    نور مون همیشه روشنه و 17 تا ال ای دی (یه دونه سبز، یه دونه قرمز، کاغذ چسیوندم روشون که شدتشون کم تر شه ، 15 تای ما بقی 3 به 2 سفید و آبی) با تایمر روشن و خاموش میشن . قبلا هم به همین شکل بوده
    نیترات با تست api زیر 10 هست
    نیتریت 0 با تست api
    تقریبا هر یه هفته ، 10 روز میل دنیترول میدم و 2 ماهی یک بار 30 لیتر سیفون می زنم
    موج ساز رو عوض کردم چون به دونه پرش شکسته بود و گردش آب پایین بود که رو سنگا جلبک زده بود الان موج ساز سوبو 300 گرفتم که گردش اب رو بالا برده ولی تاثیری برا ماهیا نداشت
    ماهیام:دو تا دلقک اسالاریس ، جراح زرد، بلو تانک ، ماندارین،دوتا کرمیس سبز
    ریف: شقایق سنگ سبز، شقایق بابل، کرم لوله ای
    چن ماه پیش برای گرفتن دو تا ماهی مجبور شدم سنگا رو بهم بریزم ولی از اون موقع به بعد دیگه دست نزدم، تقریبا از همون موقعه اینطوری شدن ، البته بلوتانک رو بعد بهم زدن سنگا اضاف کردم که اونم خیلی میل به شنا کردن نداره ولی رنگ و اشتهاش خوبه و رشدم کرده
    سوبو 300 خیلی برا تانک شما زیاده شنارو جا به جا نمیکنه؟
    اون بخشم که گفتین نور همیشه روشنه متوجه نشدم!!
    ویرایش توسط farbodb : 1st December 2014 در ساعت 06:29 PM

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی آب شور
    شماره عضویت
    13968
    ممنون از همه دوستان ، موج ساز سئو 530 داشتم که یه پرش شکسته ولی کار می کنه می خواین همونو بزارم؟ اگه بخوام سوبو بگیرم چه سایزش مناسبه؟
    تست هم کامل انجام می دم خدمتتون عرض می کنم
    مدیاهای سامپ رو کامل عوض کردم ، پد نیترات گیر و فسفات گیر و سلیکات گیر دارم تو سامپ
    پد تاثیر زیادی نداره میشه بدونم غیر از این پدا چی دارین توی سامپتون و اینکه آیا نور خود آکواریوم کلا تعویض کردین یا با ال ای دی میکسش کردین خیلی واسم جالب با تعویض هر دو ماه آب اینقدر نیترات پایینی دارید توی نمونه های خارجی با تعویض هفتگی آب به چنین نیترات پایینی دست پیدا میکنند البته منظورم آکواریوم های نانو ریف

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    15301
    نورشب رو نگه داشتم که دوتا ال ای دی ابی هست و همیشه روشنه
    مهتابی ها رو بر داشتم جاشون ال ای دی کار گذاشتم
    اسکیمر که رو خود اکواریوم بوده، بیوبال برا 200 لیتر ، سینتو مک بر 200 لیتر ، میکرومک برا 200 لیتر ، فسفات گیر و سلیکات گیر هر کدوم برا 200 لیتر دو تا پد بیو نیترات هر کدوم 50 لیتر و همگی مارک جی بی ال هست به اضافه پشم شیشه روی مدیا ها و اسفنج ( البته اسفنج و پشم شیشه ها رو خیلی وقته نشستم)

نتایج دقیق تست ها:
    شوری 28( شوری سنج ماهیران دارم که کالیبره نبود) با شوری سنج چشمی تست کردم و این نتیجه رو داد
    نیترات 40(محلول ها رو خوب هم نزده بودم) با تست api
    نیتریت صفر با تست api
    ph : 8.4 با تست سرا
    امونیاک صفر با تست سرا
    kh :بین 200 و 400 با تست api
    فسفات رو یادم رفت تست بزنم

موج ساز رو خاموش کردم و 15 دقیقه بعد غذا دادم ، همه ماهیا بیرون امدن و غذا خوردن تا حدود 2 ساعت بعدشم بیرون بودن و شنا می کردن که رفتم بیرون برا تست ها، البته الان بعد یک ساعت و نیم بر گشتم ماهیا رفتن پشت سنگها و همچنان موج ساز خاموشه
    در مورد موج ساز :با فروشنده صحبت کردم گفت بیارش با مدل سوبو 200 تعویضش می کنم البته گفت مدل 200 اگه برق بره دور برعکس می زنه و همشون همین طورین ولی سایزش برا تانک من مناسبه، نظرتون چیه؟
    سئو 530 هم دارم که یه پرش شکسته گردش آب رو خیلی پایین اورده بود به طوری که رو سنگ ها جلبک سبز زده بود و اونم موقعه برق رفتن دور بر عکس می زنه. در این مورد نظرتون چیه؟
    نظرتون در مورد دیمر سرعت چیه؟
    پیشنهاد بهتری دارین؟
    با این وضعیت نیترات خاموشی موج ساز مشکلی ایجاد نمی کنه؟

دو کیلو نمک هم گرفتم و آماده سیفون کردن، چه مقدار سیفون کنم؟
    ویرایش توسط مانی 039 : 1st December 2014 در ساعت 11:07 PM

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی آب شور
    شماره عضویت
    13968
    نورشب رو نگه داشتم ، مهتابی ها رو بر داشتم جاشون ال ای دی کار گذاشتم
    اسکیمر که رو خود اکواریوم بوده، بیوبال برا 200 لیتر ، سینتو مک بر 200 لیتر ، میکرومک برا 200 لیتر ، فسفات گیر و سلیکات گیر هر کدوم برا 200 لیتر دو تا پد بیو نیترات هر کدوم 50 لیتر و همگی مارک جی بی ال هست به اضافه پشم شیشه روی مدیا ها و اسفنج ( البته اسفنج و پشم شیشه ها رو خیلی وقته نشستم)

نتایج دقیق تست ها:
    شوری 28( شوری سنج ماهیران دارم که کالیبره نبود) با شوری سنج چشمی تست کردم و این نتیجه رو داد
    نیتریت صفر با تست api
    امونیاک صفر با تست سرا

موج ساز رو خاموش کردم و 15 دقیقه بعد غذا دادم ، همه ماهیا بیرون امدن و غذا خوردن تا حدود 2 ساعت بعدشم بیرون بودن و شنا می کردن که رفتم بیرون برا تست ها، البته الان بعد یک ساعت و نیم بر گشتم ماهیا رفتن پشت سنگها و همچنان موج ساز خاموشه
    در مورد موج ساز :با فروشنده صحبت کردم گفت بیارش با مدل سوبو 200 تعویضش می کنم البته گفت مدل 200 اگه برق بره دور برعکس می زنه و همشون همین طورین ولی سایزش برا تانک من مناسبه، نظرتون چیه؟
    سئو 530 هم دارم که یه پرش شکسته گردش آب رو خیلی پایین اورده بود به طوری که رو سنگ ها جلبک سبز زده بود و اونم موقعه برق رفتن دور بر عکس می زنه. در این مورد نظرتون چیه؟
    پیشنهاد بهتری دارین؟

شوری آب حداکثر باید روی 1.25 باشه و مقدار نیتراتون هم زیاد بالا نیست واسه ماهی خالی ولی چون ریف دارید باید کمتر از این مقدار باشه حداکثر روی 10 الی 20 باشه که بسته به نوع ریف ها و حساسیتشون داره مقدار kh آبتون رو اشتباه گفتین kh براسال تعداد قطره که ریخته میشه از 1 شروع به بالا که میزان ایده آلش بین 8 الی 12 هستش شما شوری تون چون بالاست باید کم کم شوری آب رو بیارید پاین روزانه 5 درصد آبتون رو تعویض کنید آب جدیدتون رو با شوری 1.15 در نظر بگیرید که کم کم شوریتون رو برسونید به 1.23 واسه آکواریوم سایز شما این مقدار شوری کافی و آب جدید رو بگذارید بین 12 ساعت الی 24 ساعت بمونه ومستقیم نریزید تو آکواریوم از طریق سامپ اضافه کنید مقدار قدرت پمپ آبتون و لیتراژیو عبوریش رو هم بگید با گردش ضعیف آبی که Tl 550 داره تا الان این موج ساز بوده که به گردش آبتون کمک کرده با یکی دو روز خاموش بودن موج ساز اگه غذا کم بدین هیچ اتفاقی نمیفته و میتونید تو این فاصله موج ساز ضعیف تری بگیرید واسه حجم آبتون من البته نظره خودم رو میگم در مورد موج ساز شاید نظرات دوستان متفاوت باشه امیدوارم بتونید وضعیت آبتون رو هرچه زودتر بهبود بدین نفس خانم و شاهد استرس ماهیا نباشیم دیگه و عکس های جدیدتر آپلود کنید

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    15301
    نقل قول نوشته اصلی توسط mohammad_esf27 نمایش پست ها
    شوری آب حداکثر باید روی 1.25 باشه و مقدار نیتراتون هم زیاد بالا نیست واسه ماهی خالی ولی چون ریف دارید باید کمتر از این مقدار باشه حداکثر روی 10 الی 20 باشه که بسته به نوع ریف ها و حساسیتشون داره مقدار kh آبتون رو اشتباه گفتین kh براسال تعداد قطره که ریخته میشه از 1 شروع به بالا که میزان ایده آلش بین 8 الی 12 هستش شما شوری تون چون بالاست باید کم کم شوری آب رو بیارید پاین روزانه 5 درصد آبتون رو تعویض کنید آب جدیدتون رو با شوری 1.15 در نظر بگیرید که کم کم شوریتون رو برسونید به 1.23 واسه آکواریوم سایز شما این مقدار شوری کافی و آب جدید رو بگذارید بین 12 ساعت الی 24 ساعت بمونه ومستقیم نریزید تو آکواریوم از طریق سامپ اضافه کنید مقدار قدرت پمپ آبتون و لیتراژیو عبوریش رو هم بگید با گردش ضعیف آبی که Tl 550 داره تا الان این موج ساز بوده که به گردش آبتون کمک کرده با یکی دو روز خاموش بودن موج ساز اگه غذا کم بدین هیچ اتفاقی نمیفته و میتونید تو این فاصله موج ساز ضعیف تری بگیرید واسه حجم آبتون من البته نظره خودم رو میگم در مورد موج ساز شاید نظرات دوستان متفاوت باشه امیدوارم بتونید وضعیت آبتون رو هرچه زودتر بهبود بدین نفس خانم و شاهد استرس ماهیا نباشیم دیگه و عکس های جدیدتر آپلود کنید
    ممنون کلا چه مقدار آب برا سیفون در نظر بگیرم؟ و طی چند روز تعویض کنم؟
    در مورد موج ساز کدومش مناسب تره؟

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    15314
    نورشب رو نگه داشتم که دوتا ال ای دی ابی هست و همیشه روشنه
    مهتابی ها رو بر داشتم جاشون ال ای دی کار گذاشتم

نتایج دقیق تست ها:
    نیتریت صفر با تست api
    امونیاک صفر با تست سرا

پیشنهاد بهتری دارین؟

تایم روشناییتون در روز چقدره و ازچه ساعتی تا چه ساعتیه؟
    نیترات رو کم کم بیارین پایین با تعویض اب هر 3 4 روز 20 تا 25 درصد سیفون بزنید و حتما از یه دوز باکتری بعد سیفون استفاده کنید
    شوریتون بالاست روزی یک درجه اونو پایین بیارین به این صورت که اب از تانک بردارین و اب شیرین رو با شلنگ هوا اهسته داخل تانک کنید

موجساز هم به نظرم همون سیو 530 بگیرین سوبو 200 هم صدا داره هم برعکس کار میکنه کم شدن چرخ اب تو تانکتون با این نیترات بالا زیاد کار مناسبی نیست پس موجسازو سعی کنید خاموش نکنید هیچوقت
    از فکر دیمر و این جور چیزا هم در بیاین شدنی نیست اگرم بشه باعث کم شدن عمر موجساز و سوختن اون میشه

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی آب شور
    شماره عضویت
    13968
    ممنون کلا چه مقدار آب برا سیفون در نظر بگیرم؟ و طی چند روز تعویض کنم؟
    در مورد موج ساز کدومش مناسب تره؟
    زیاد عجله نکنید واسه تعویض آب معمولا هر کیلو نمک واسه 30 لیتر آب به همین نسبت شوری 1.15 بسازید و جایگزین 5 درصد آبتون بکنید سعی کنید بیشتر 1 الی 2 واحد شوریتون در روز نیارید پایین شوری رو که رسونید به 1.23 واسه سیفونای بعدی که رسیدن به رنج ایده آل نیترات از شوری برابر با آب آکواریومتون استفاده کنید می تونید توی یک هفته 25 درصد آب آکواریوم رو تعویض کنید و در ضمن از باکتری هم اضافه کنید بعد تعویض آب البته واسه پایین آوردن شوری خیلی ملاحظه بکنید و همون 5 درصد رو درنظر بگیری معمولا آکواریومای نانو ریف هفته ای 10 تا 20 درصد سیفون می کنن واسه پایین نگه داشتن نیترات در مورد موج ساز هم من اطلاعاتم دقیق نیست دوستان دیگه می تونن موثر تر باشن

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    15301
    نقل قول نوشته اصلی توسط farbodb نمایش پست ها
    تایم روشناییتون در روز چقدره و ازچه ساعتی تا چه ساعتیه؟
    نیترات رو کم کم بیارین پایین با تعویض اب هر 3 4 روز 20 تا 25 درصد سیفون بزنید و حتما از یه دوز باکتری بعد سیفون استفاده کنید
    شوریتون بالاست روزی یک درجه اونو پایین بیارین به این صورت که اب از تانک بردارین و اب شیرین رو با شلنگ هوا اهسته داخل تانک کنید

موجساز هم به نظرم همون سیو 530 بگیرین سوبو 200 هم صدا داره هم برعکس کار میکنه کم شدن چرخ اب تو تانکتون با این نیترات بالا زیاد کار مناسبی نیست پس موجسازو سعی کنید خاموش نکنید هیچوقت
    از فکر دیمر و این جور چیزا هم در بیاین شدنی نیست اگرم بشه باعث کم شدن عمر موجساز و سوختن اون میشه
    هفت ساعت از 15 تا 22 روشنایی دارم
    فعلا حوبه موقتا همون سئو 530 قدیمی رو نصب کنم ؟
    من متوجه نشدم که چه مقدار آب نمک درست کنم؟

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی آب شور
    شماره عضویت
    13968
    هم میتونید از روش من استفاده کنید و هم آقا فربد من واسه آکواریومم که مثله مال شماست گفتم با آب با شوری پایین تر سیفون بزنید که همزمان نیتراتتو هم بیاد پایین ولی آقا فرید اعتقاد دارن اول با آب ro شوری رو بیارید پایین ولی تو روش من هم زمان با برداشت املاخ آکواریوم بوسیله آب نمک جدید این املاح جایگزین میشن و نیترات هم کم میشه به نظر من دو تا 5 درصد واسه سوری انجام بده یه 15 درصد واسه نیترات و سعی کنید در طول یک هفته انجام بدید

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    15314
    بله خوبه
    برای هربار سیفون 20 تا 25 درصد لیتراژ اب تانک (مثلا اگر 100 لیتره20 تا 25 لیتر )
    هر 30 لیتر اب با نمک(البته بستگی به نوع نمک داره) شوری معادل 1.021 تا 1.023 رو به شما میده تقریبا برای هر لیتر اب 33.33 گرم نیازه

صفحه 27 از 43 نخستنخست ... 8910111213141516171819202122232425262728293031323334353637383940414243 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)