فروش غذا و لوازم حیوانات خانگی و طوطی سانان

دانلود APP پارسی پت برای گوشی های Android و Apple

تشکر تشکر:  2,409
لایک لایک:  1,115
مخالفت مخالفت:  2
صفحه 93 از 176 نخستنخست ... 43839192939495103143 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 921 به 930 از 1751

موضوع: پرسش و پاسخ درباره فنچ

کاربر میهن پت
    شماره عضویت
    8177
    میانگین پست در روز
    0.04
    سلام به فنچم چای دادم
    چون اکثر مواقع نفس نفس می زنه گاهی له له میزنه وبالهاش رو باز می کنه طبق گفته شما دوستان گفتم شاید گرمازده شده باشه برای همین یه پنکه داغون تو انبار داشتم آوردم وبراشون روشن کردم ... آب برای حمام رو معمولا ظهر ساعت یک یا دو میذارم سه تا فنچ دیگه میرن توش بازی حمام می کنن اما این یکی که حالش زیاد خوش نیست اصلا طرف آب نمیره قبلا اون هم حمام میکرد
    نمیدونم به نظر شما کار درستی کردم یا نه اگه اشتباه کردم بهم بگید تا درستش کنم.
    من اصلا دوست ندارم از اینا جوجه بگیرم فکر می کنم انقدر این بیجاره تخم گذاشته ضعیف شده .. دلم نمیاد لونه رو هم بردارم فرقی هم نداره هرجا بشه تخم میذاره... آخه بعضی شبا بخصوص توی زمستون میرن تو لونه می خوابن حتی اگه تخم نداشته باشن

کاربر فعال apam آواتار ها
    نام و نام خانوادگی
    پريچهر طهماسبي
    علایق
    پرورش گل و گياه، سبزيجات
    تخصص
    حسابدار
    حیوان خانگی
    خرگوش ، فنچ
    شماره عضویت
    8075
    میانگین پست در روز
    0.27
    نقل قول نوشته اصلی توسط karimi نمایش پست ها
    سلام به فنچم چای دادم
    چون اکثر مواقع نفس نفس می زنه گاهی له له میزنه وبالهاش رو باز می کنه طبق گفته شما دوستان گفتم شاید گرمازده شده باشه برای همین یه پنکه داغون تو انبار داشتم آوردم وبراشون روشن کردم ... آب برای حمام رو معمولا ظهر ساعت یک یا دو میذارم سه تا فنچ دیگه میرن توش بازی حمام می کنن اما این یکی که حالش زیاد خوش نیست اصلا طرف آب نمیره قبلا اون هم حمام میکرد
    نمیدونم به نظر شما کار درستی کردم یا نه اگه اشتباه کردم بهم بگید تا درستش کنم.
    من اصلا دوست ندارم از اینا جوجه بگیرم فکر می کنم انقدر این بیجاره تخم گذاشته ضعیف شده .. دلم نمیاد لونه رو هم بردارم فرقی هم نداره هرجا بشه تخم میذاره... آخه بعضی شبا بخصوص توی زمستون میرن تو لونه می خوابن حتی اگه تخم نداشته باشن
    سلام، اگه ميخواين فنچتون سالم بمونه دلم نميادها رو كنار بذارين. ضمنا پنكه رو مستقيما رو به قفسشون نذارين. فقط طوري باشه كه دماي محيطي كه قفس در اون قرار داره حداقل از 24 يا 25 درجه بالاتر نره. له له زدن و باز كردن بالها نشانه گرم بودن محيطشونه. فعلا كه فنچتون ضعيفه نيازي نيست حمام بگيره. موقع حمامشون هم پنكه رو خاموش كنين سرما نخورن. اگه زياد تخم گذاشته پس خيلي ضعيفه. حتما لونه رو بردارين. اون ها روي چوب يا ته قفس هم مي تونن زندگي كنن. مشكلي پيش نمياد. بعد يكي دو روز عادت مي كنن. اگه فكر مي كنين بدون لونه هم تخم ميذاره بايد نر و ماده رو از هم جدا كنين. حتما به غذاشون توجه كنين. بايد تقويت بشن. از وقتي چاي دادين اسهالش تغييري هم كرده؟ تا زماني كه اسهال هست مولتي ويتامين، سبزيجات و ميوه جات ندين.

کاربر میهن پت
    شماره عضویت
    8177
    میانگین پست در روز
    0.04
    آره رنگش طبیعی شده ... جدا کردن نروماده امکان نداره چون اینطوری باید برم و یه قفس دیگه بخرم

نام و نام خانوادگی
    پريچهر طهماسبي
    علایق
    پرورش گل و گياه، سبزيجات
    تخصص
    حسابدار
    حیوان خانگی
    خرگوش ، فنچ
    شماره عضویت
    8075
    میانگین پست در روز
    0.27
    آره رنگش طبیعی شده ... جدا کردن نروماده امکان نداره چون اینطوری باید برم و یه قفس دیگه بخرم
    هنوزم به صورت اسهاليه يا اين كه جامد شده؟ مي تونين از مدفوعش عكس بذارين؟ نفس نفس مي زنه يا نه؟ ببينيد ممكنه به خاطر شرايط محيطي كه قبلا داشته در اثر گرم بودن محيط و بعد حمام با آب سرد حتي سرما خورده باشه و علت اسهالش به خاطر اون باشه. درجه حرارت محيط الان چنده؟ اگه محيط گرم باشه همه فنچ ها بايد ناراحت باشن و گرنه ممكنه فنچتون تب داشته باشه. تصميم با خودتونه اگه ميخواين فنچتون استراحت كنه و ديگه تخم نذاره بايد جدا بشن.

نام و نام خانوادگی
    پريچهر طهماسبي
    علایق
    پرورش گل و گياه، سبزيجات
    تخصص
    حسابدار
    حیوان خانگی
    خرگوش ، فنچ
    شماره عضویت
    8075
    میانگین پست در روز
    0.27
    نقل قول نوشته اصلی توسط apam نمایش پست ها
    هنوزم به صورت اسهاليه يا اين كه جامد شده؟ مي تونين از مدفوعش عكس بذارين؟ نفس نفس مي زنه يا نه؟ ببينيد ممكنه به خاطر شرايط محيطي كه قبلا داشته در اثر گرم بودن محيط و بعد حمام با آب سرد حتي سرما خورده باشه و علت اسهالش به خاطر اون باشه. درجه حرارت محيط الان چنده؟ اگه محيط گرم باشه همه فنچ ها بايد ناراحت باشن و گرنه ممكنه فنچتون تب داشته باشه. تصميم با خودتونه اگه ميخواين فنچتون استراحت كنه و ديگه تخم نذاره بايد جدا بشن.
    چون جواب ندادين

علل اسهال در پرنده: سرماخوردگي، تغييرات ناگهاني دما، سرد بودن بيش از حد آب خوراكي يا حمام، عفونت روده يا معده، مسموميت.
    چون شما ميگيد له له ميزنه پس تب داره البته در صورتي كه دماي محيط زياد نباشه و بقيه فنچ ها گرمشون نباشه. در اين صورت بايد در قفس ديگه اي بذاريدش. جايي با دماي معتدل بدون پنكه و بدون سرو صدا. هوا رو با دستگاه بخور مرطوب كنين. ميوه وسبزي ندين. از داروخانه دامپزشكي براش آنتي بيوتيك بگيرين و طبق دستور بهش بدين. و گرنه در مقابل سرماخوردگي دوام نمياره. اگر هم عفونت روده يا معده باشه با همون چاي در چند نوبت برطرف ميشه و در صورت بالا نبودن دما نبايد له له بزنه.

کاربر میهن پت
    شماره عضویت
    8177
    میانگین پست در روز
    0.04
    ببخشید دیر جواب میدم... بعد از یکی دوبار چای دادن رنگ و حجم مدفوعش کاملا طبیعی شده و مثل قبل مشکلی در دفع نداره خداروشکر.... دیگه له له نمی زنه ولی تندتر از بقیه نفس میکشه... یکم پرهای اطراف مقعدش ریخته
    همونطور که گفتید پنکه رو مستقیم رو به قفس نذاشتم فنچ هام توی پاگرد هستن پنکه رو همونجا گذاشتم... آبی که برای حمامشون میذارم ولرمه سرد نیست... آب خوردنشون رو هم هر دوالی سه ساعت عوض میکنم همیشه... لونه رو برمی دارم ببینم باز تخم میذاره یا نه ... اگه دیدم باز تخم گذاشت نرها رو توی یه قفس و ماده ها رو توی یه قفس میذارم
    باز هم بخاطر راهنمایی های سریع و به موقعتون ازتون ممنون

کاربر جدید
    حیوان خانگی
    مرغ عشق فنج قناری
    شماره عضویت
    6948
    میانگین پست در روز
    0.01
    سلام دوستان من یک فنج نر ودو فنج ماده را دارم که در یک قفس گذاشتم با این که من که دوتا ماده دارم ویک نر نر باهردو جفت میشود که هردو تخم کنند یا فقط بایکی جفت میشود

مدیر تالار فنچ @RY@ آواتار ها
    نام و نام خانوادگی
    ابوالفضل خاکی
    علایق
    پرندگان
    تخصص
    فنچ
    حیوان خانگی
    باجریگار
    شماره عضویت
    10011
    میانگین پست در روز
    0.34
    نقل قول نوشته اصلی توسط فردین نمایش پست ها
    سلام دوستان من یک فنج نر ودو فنج ماده را دارم که در یک قفس گذاشتم با این که من که دوتا ماده دارم ویک نر نر باهردو جفت میشود که هردو تخم کنند یا فقط بایکی جفت میشود
    درود
    فنچ ها معمولا تک همسری هستن ولی ممکنه با هر دوتا ماده جفت بشه
    اما باعث درگیری بین ماده ها میشه
    بهتره یک نر دیگه بگیرین

کاربر میهن پت
    شماره عضویت
    8177
    میانگین پست در روز
    0.04
    چرا پرهای اطراف مقعدش ریخته؟ دلیلش تخم گذاریه یا چیز دیگه ای ؟

مدیر تالار فنچ @RY@ آواتار ها
    نام و نام خانوادگی
    ابوالفضل خاکی
    علایق
    پرندگان
    تخصص
    فنچ
    حیوان خانگی
    باجریگار
    شماره عضویت
    10011
    میانگین پست در روز
    0.34
    چرا پرهای اطراف مقعدش ریخته؟ دلیلش تخم گذاریه یا چیز دیگه ای ؟
    درود
    چند دلیل ممکنه داشته باشه
    1-پر ریزی
    2-تخم گذاری
    3- اگه به مقعدش فضله هم چسبیده بیماری
    4-با توجه به فصل گرما =>شپشک
    5-و......

صفحه 93 از 176 نخستنخست ... 43839192939495103143 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 3 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 3 مهمان ها)

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)