فروش غذا و لوازم حیوانات خانگی و طوطی سانان

دانلود APP پارسی پت برای گوشی های Android و Apple

تشکر تشکر:  2,409
لایک لایک:  1,115
مخالفت مخالفت:  2
صفحه 68 از 176 نخستنخست ... 1858666768697078118168 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 671 به 680 از 1751

موضوع: پرسش و پاسخ درباره فنچ

کاربر فعال محمدمحسن آواتار ها
    نام و نام خانوادگی
    محسن
    علایق
    نگهداری حیوانات
    تخصص
    آزاد
    حیوان خانگی
    شاه طوطی /سگ /بریزیلی /قناری
    شماره عضویت
    5491
    میانگین پست در روز
    0.18
    نقل قول نوشته اصلی توسط apam نمایش پست ها
    يكي از جوجه ها رو گرفتم خوشبختانه شپش نداشت. بقيه موارد رو رعايت مي كردم فكر مي كنم به خاطر تخم كتان باشه چون تا حالا بهشون نداده بودم و الان ده روزه كه بهشون تخم كتان ميدم مقدارش رو كم كردم تا به مرور عادت كنند.
    سلام دوست عزیز

شپش در بدن پرنده دیده نمیشود . از روی علایم میتوانید تشخیص بدهید که شپش دارد یا خیر.

خواراندن ناگهانی پرنده به حال خود روی نی نشسته است یک دفعه گزشی ایجاد میشود و از خود بی خود میشود شروع به

خواراندن محل گزش میشود .

خواراندن بیش ازحد طبیعی .

شپش ها معمولا در روز به خواب میروند شب ها که اتقاق تاریک میشود به میزبان حمله میکنند .

میتوانید برای هر قفسی تله ای بگذارید تا خیالتان بابت شپش راحت شود .

روش ساخت تله شپش

یک تکه شیلنگ تراز که خیلی شفاف بوده به اندازه دو بن انگشت بردارید کنار میله های نشیمن لای میله ها قرار دهید

طوری که دهانه شیلنگ به نی چسبیده باشد .

شپش ها وقتی هوا روشن میشود سریع دنبال درز های قفس برای پنهان شدن میگردن. و به احتمال تعدادی هم داخل شیلنگ

رفته .

بعداز مشاهده شدن. شپش میتوانید از قطره ضد شپش استفاده کنید و تا 6 ماه خیالتان راحت باشد .
    ................
    کف دریا سنگ مینرال نیست .

کفت دریا اسفنجی در پشت یک ماهی مرکب به نام خساک است . یا همان هشت پا .

ماهیگیران بعداز شکار این ماهی آن اسفنج را از بدن ماهی خارج کرده بعداز خشک شدن به اعطاری ها میفروشند .

خواص زیادی دارد .هم برای انسان هم برای پرندگان مملوع از کلسیم و مواد معدنی بوده .

همکار قدیمی nima1041 آواتار ها
    علایق
    پرندگان
    شماره عضویت
    8358
    میانگین پست در روز
    0.61
    نقل قول نوشته اصلی توسط aligator نمایش پست ها
    سلام
    نیما جان چرا پیامهای سیستم رو موقع نقل قول پاک میکنی؟؟؟؟؟این کار شما باعث میشه اسم طرف از نقل قول حذف بشه ویه خرده تفکیک متن نقل وقول وسوال گیج کننده میشه...
    .
    .
    .
    .
    من این اوضاع لونه رو اصلأ جالب نمیبینم.اگه برات جوجه کشی مهم نیست بگزار ماده تخم گذاریش که تموم شد لونه رو بردار.یک هفته صبر کن وبعد یه لونه استاندارد براشون قرار بده تا بعد از یه مدت حدودأ1ماهه(کمتر یا بیشتر)مجددأ شروع کنند به تخم گذاری وتکثیر

واما بحث تغذیه،ببین شما چنتا عیب به کارت وارده!
    شما از چند نفر وچند جا سوال میپرسی ومسلمأ جواب ها کمی با هم تفاوت داره،همین موضوع باعث سر در گمی شما شده...
    من هیچ جایی نگفتم که تغذیه این دوران غیر موثر هست!!!! من جوابی رو که به هر کاربر میدم متناسب با شرایط اون کاربر راهنمایی میکنم،شما درگیر افراط وتفریط هستی متأسفانه،برای همین اون موقع گفتم تخم مرغ وکته رو بهشون نده!!!!

جوجه هاتونم ایشالا به نوبت از یک هفته دیگه از لونه خارج میشند.(زمان خروج هم بسته به شرایط نگهداری از20روزگی به بعد هست)

ببخشید اگه کمی بی ادبی شد،خواستم متوجه اشتباهتون بشید.
    موفق باشی
    سلام خدمت همه دوستان عزيز يك سوالي داشتم
    چند وقت پيش گفتم اين فنچهام كه تخم كردند تازه ، با اون جفتم كه تخم كردند 2 تا جوجه هم كه دادند كمي فرق ميكنند اگه ميشه جواب بديد؟
    نشستن اين جفت فنچهام كه روي تخمها نشستند و مداومه 50/50 بين نرو ماده تقريبا تقسيم شده و ماده يكم سر به هواست دقيقا يادمه وقتي يك هفته از زمان نشستنشون كه گذشته بود اون فنچهام كه الان جوجه دارند خيلي مراقب بودند بخصوص ماده اصلا جوابي به صداي فنچهاي ديگه نمي داد و بيشتر تو لونه بودو دلمون براي صداش تنگ شده بود برعكس اين ماده من با اينكه روزنامه بينشونه مياد بيرون و تمام تلاششو ميكنه تا با اونها ارتباط برقرار كنه؟؟؟
    الان هشتمين روز از زمان اولين تخمشونه!!!
    و از روز سوم شروع به نشستن كرده بودند؟
    فنچ ماده هم كه هر وقت منو ميبينه سريع از رو تخمها بلند ميشه اولش فكر ميكردم ميترسه اما دنباله اينه كه بهش تخم مرغ بدم ؟؟؟ ديوونه تخم مرغه بيرون وا ميسته تا ببينه من تخم مرغ ميزارم يا نه؟ در ضمن من مصرف مواد مكمله الان كه رو تخم نشستند براي جلوگيري از چاغي و يبوستشون فعلا تا به دنيا اومدن جوجه ها قطع كردم؟ اميدي به اين ماده هست؟
    ببخشيد سرتونو درد اوردم

نام و نام خانوادگی
    محسن
    علایق
    نگهداری حیوانات
    تخصص
    آزاد
    حیوان خانگی
    شماره عضویت
    5491
    میانگین پست در روز
    0.18
    نقل قول نوشته اصلی توسط nima1041 نمایش پست ها
    چند وقت پيش گفتم اين فنچهام كه تخم كردند تازه ، با اون جفتم كه تخم كردند 2 تا جوجه هم كه دادند كمي فرق ميكنند اگه ميشه جواب بديد؟
    نشستن اين جفت فنچهام كه روي تخمها نشستند و مداومه 50/50 بين نرو ماده تقريبا تقسيم شده و ماده يكم سر به هواست دقيقا يادمه وقتي يك هفته از زمان نشستنشون كه گذشته بود اون فنچهام كه الان جوجه دارند خيلي مراقب بودند بخصوص ماده اصلا جوابي به صداي فنچهاي ديگه نمي داد و بيشتر تو لونه بودو دلمون براي صداش تنگ شده بود برعكس اين ماده من با اينكه روزنامه بينشونه مياد بيرون و تمام تلاششو ميكنه تا با اونها ارتباط برقرار كنه؟؟؟
    فنچ ماده هم كه هر وقت منو ميبينه سريع از رو تخمها بلند ميشه اولش فكر ميكردم ميترسه اما دنباله اينه كه بهش تخم مرغ بدم ؟؟؟ ديوونه تخم مرغه بيرون وا ميسته تا ببينه من تخم مرغ ميزارم يا نه؟ در ضمن من مصرف مواد مكمله الان كه رو تخم نشستند براي جلوگيري از چاغي و يبوستشون فعلا تا به دنيا اومدن جوجه ها قطع كردم؟ اميدي به اين ماده هست؟
    ببخشيد سرتونو درد اوردم
    سلام

هر پرنده ای خصوصیات اخلاقی خواصی دارد .

چون فنچ هستند نباید گفت باید خصوصیاتشون یکی باشد .

و بدان قبل از اینکه شما نگران تخم ها باشید خود ماده بیشتراز شما نگران تخم هایش است و

آمدن بیرون را میداند که صدمه ای به تخم ها نمیخورد وگرنه به هیچ وجه از رو تخم ها بلند نمیشود .

دمای محیط اگر 28 الی 30 درجه باشد ماده زیاد رو تخم نمیخوابد فقط برای چند ساعتی که آن هم تخم هارا بچرخواند .

تخم ها اگر در دمای 30 درجه باشد بدون والدین و با داشتن رطوبت و با چرخواندن صحیح هم جوجه میشود . مانند دستگاه جوجه کشی .

پس جای نگرانی ندارد .
    .......
    تخم مرغ به مقدار کم مشکلی ایجاد نمیکند . ماده به مدت 15 روز روی تخم ها میخوابد وضعیف میشود

تخم مرغ میتونه جایگزین انرژی از دست رفته اش بشه . بی رویه استفاده کردن از تخم مرغ درست نست .

کاربر اخراج شده
    نام و نام خانوادگی
    Ali
    علایق
    !!! Money
    تخصص
    daneshjoo
    حیوان خانگی
    hen&fish
    شماره عضویت
    4113
    میانگین پست در روز
    0.39
    نقل قول نوشته اصلی توسط محمدمحسن نمایش پست ها

واکسن قطره ای .
    واکسن ضد شپش پرندگان

سلام
    محسن جان این واکسن جزو داروهای تزریقی معرفی شده ،ولی توی سایت شما طریقه مصرف رو موضعی زدی!!!
    میشه یه توضیح جامع بدی؟
    ممنون

کاربر اخراج شده
    نام و نام خانوادگی
    Ali
    علایق
    !!! Money
    تخصص
    daneshjoo
    حیوان خانگی
    hen&fish
    شماره عضویت
    4113
    میانگین پست در روز
    0.39
    ببخشيد سرتونو درد اوردم
    سلام
    سربه هوایی ماده از بی تجربگیش هست که بعد از چند بار تخم گذاری مشکلش حل میشه.
    بیرون پریدنش میتونه از شرطی شدن باشه(درخواست تخم مرغ)،ولی من هنوزم فکر میکنم از استرس هست.اگه شرطی شدن باشه چون شما در زمان جوجه کشی دادن تخم مرغ رو قطع میکنی باید بعد از یه مدت از سرش بیوفته ودیگه بیرون نپره...
    ایشالا که این جفت هم بهتون جوجه بده،ولی شما زیاد روی این موضوع حساس نباش...
    موفق باشی

نام و نام خانوادگی
    محسن
    علایق
    نگهداری حیوانات
    تخصص
    آزاد
    حیوان خانگی
    شماره عضویت
    5491
    میانگین پست در روز
    0.18
    سلام
    محسن جان این واکسن جزو داروهای تزریقی معرفی شده ،ولی توی سایت شما طریقه مصرف رو موضعی زدی!!!
    میشه یه توضیح جامع بدی؟
    ممنون
    سلام علی جان

بله تزریقی برای سگ و گربه و اسب هست . چون مقدار مصرفش بالا بوده.

پوست پرنده بسیار نازک و جزب کننده است . حتی پوست انسان هم مانند پوست پرندگان جزب کنندگی دارد .

برای همین چون پرندگان حساس بوده و مقدار مصرف واکسن یک قطره است نمیشود تزریق کرد و احتمال مرگ پرنده در اثر تزریق اشتباه

است .
    اما از طریق چکاندن قطره به نازکترین بخش پوستی که پشت گردن بوده هم برای اینکه پرنده دسترسی به خوردن نداشته باشد . (البته با خوردن مقداری از یک قطره مشکلی ایجاد نمیشود ) برای همین پشت گردن میچکانند .

وقتی قناری های که در منزل نگهداری میکنم شپش به شون حمله کرده بود . با اینکه تله دست ساز که جزع ابتکارهای خودم بوده را کار گذاشتم و شپش هارو جمع آوری میکردم .باز هم از بین نمیرفت .
    وبیشتر وقتی که میخوابیدم گاهی به گوشیم نگاه میکردم میدیدم. که تعدادی شپش روی گوشیم دارند راه میرند . حتی به

بدن خودمون هم سرایت کرده بود .

بعد به سالن یکی از دوستانم رفتم. که این واکسن رو دیدم درحال استفاده بود .

من هم استفاده کردم بسیار عالی جواب میده که سریع نتیجه میدهد .

علایق
    پرندگان
    شماره عضویت
    8358
    میانگین پست در روز
    0.61
    سلام
    سربه هوایی ماده از بی تجربگیش هست که بعد از چند بار تخم گذاری مشکلش حل میشه.
    بیرون پریدنش میتونه از شرطی شدن باشه(درخواست تخم مرغ)،ولی من هنوزم فکر میکنم از استرس هست.اگه شرطی شدن باشه چون شما در زمان جوجه کشی دادن تخم مرغ رو قطع میکنی باید بعد از یه مدت از سرش بیوفته ودیگه بیرون نپره...
    ایشالا که این جفت هم بهتون جوجه بده،ولی شما زیاد روی این موضوع حساس نباش...
    موفق باشی
    سلام ببخشيد باز مزاحم شدم
    از فردا 2 تا فنچم كه تخم دارن ميرند واسه 3 روز پايانيه نشستن روي تخم يعني 14 روز كه بايد منتظر تولد احتماليه جوجه ها باشم
    متاسفانه مادم كلا تخمها رو ول كرده!!!
    و فنچ نرم مداوم رو تخمها نشسته و كل نشستنه فنچ ماده من امروز رو تخمه ها 5 دقيقه بيشتر نبود؟(شايد ماده فهميده كه تخمها خرابند و بدونه جوجه)
    با اين اوصاف اگه جوجه اي به دنيا بياد اين ماده بهشون غذا ميده؟
    اخه چون جوجه ها با هم به دنيا نمياند تا اخري به دنيا بياد كه اولي ها تلف ميشند فنچ نرم كه رو تخم نشسته ماده هم كه سر به هواست؟

نام و نام خانوادگی
    محسن
    علایق
    نگهداری حیوانات
    تخصص
    آزاد
    حیوان خانگی
    شماره عضویت
    5491
    میانگین پست در روز
    0.18
    سلام ببخشيد باز مزاحم شدم
    از فردا 2 تا فنچم كه تخم دارن ميرند واسه 3 روز پايانيه نشستن روي تخم يعني 14 روز كه بايد منتظر تولد احتماليه جوجه ها باشم
    متاسفانه مادم كلا تخمها رو ول كرده!!!
    و فنچ نرم مداوم رو تخمها نشسته و كل نشستنه فنچ ماده من امروز رو تخمه ها 5 دقيقه بيشتر نبود؟(شايد ماده فهميده كه تخمها خرابند و بدونه جوجه)
    با اين اوصاف اگه جوجه اي به دنيا بياد اين ماده بهشون غذا ميده؟
    اخه چون جوجه ها با هم به دنيا نمياند تا اخري به دنيا بياد كه اولي ها تلف ميشند فنچ نرم كه رو تخم نشسته ماده هم كه سر به هواست؟
    سلام.
    شما تا پایان سیکل تخم کذاری صبر کنید اگر جوجه باشد که ماده هم به تغذیه جوجه ها

میرسد . بلن شدن ماده از رو تخم چند دلیل دارد .

1 ماده ضعیف شده و نیاز به تغذیه دارد .
    2ماده همانطور که خودتان عرض کردین احساس کرده که جوجه تشکیل نشده .
    3 به احتمال شپش در لانه بوده که ماده را آزار میدهد .
    4 خسته شدن ماده از ادامه جوجه دار بودن.
    5جوان بودن ماده و بی تجربگی آن .
    .
    عجله نکنید فرصت دهید .
    چقدر دقیق پرندها را زیره نظر دارید تایم نشستن روی تخم هارا حساب میکنید .
    این حساسیت اصلا درست نیست .
    ..
    منم فنچ دارم بحال خود رها کردم خودشون تخم میکنند نمیدونم کی جوجه هاشون بزرگ شدن.
    امروز که رفتم چال رو دیدم با 7 تخم مواجه شدم. برام عجیب بود . ماده که بیشتراز 5 تخم نمیگذارد .

کاربر فعال apam آواتار ها
    نام و نام خانوادگی
    پريچهر طهماسبي
    علایق
    پرورش گل و گياه، سبزيجات
    تخصص
    حسابدار
    حیوان خانگی
    خرگوش ، فنچ
    شماره عضویت
    8075
    میانگین پست در روز
    0.27
    نقل قول نوشته اصلی توسط محمدمحسن نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز

شپش در بدن پرنده دیده نمیشود . از روی علایم میتوانید تشخیص بدهید که شپش دارد یا خیر.

خواراندن ناگهانی پرنده به حال خود روی نی نشسته است یک دفعه گزشی ایجاد میشود و از خود بی خود میشود شروع به

خواراندن محل گزش میشود .

خواراندن بیش ازحد طبیعی .

شپش ها معمولا در روز به خواب میروند شب ها که اتقاق تاریک میشود به میزبان حمله میکنند .

میتوانید برای هر قفسی تله ای بگذارید تا خیالتان بابت شپش راحت شود .

روش ساخت تله شپش

یک تکه شیلنگ تراز که خیلی شفاف بوده به اندازه دو بن انگشت بردارید کنار میله های نشیمن لای میله ها قرار دهید

طوری که دهانه شیلنگ به نی چسبیده باشد .

شپش ها وقتی هوا روشن میشود سریع دنبال درز های قفس برای پنهان شدن میگردن. و به احتمال تعدادی هم داخل شیلنگ

رفته .

بعداز مشاهده شدن. شپش میتوانید از قطره ضد شپش استفاده کنید و تا 6 ماه خیالتان راحت باشد .
    ................
    کف دریا سنگ مینرال نیست .

کفت دریا اسفنجی در پشت یک ماهی مرکب به نام خساک است . یا همان هشت پا .

ماهیگیران بعداز شکار این ماهی آن اسفنج را از بدن ماهی خارج کرده بعداز خشک شدن به اعطاری ها میفروشند .

خواص زیادی دارد .هم برای انسان هم برای پرندگان مملوع از کلسیم و مواد معدنی بوده .
    سلام از روشي كه توصيه كرديد استفاده كردم چيزي نديدم براي اطمينان جوجه ها رو پيش دامپزشك بردم خوشبختانه از شپش خبري نبود و گفت دچار حساسيت پوستي شدن. به خاطر تغذيه با جعفري و گشنيز. دامپزشك گفت به فنچ اصلا اين دو سبزي رو نبايد بدين. به جاي اونها از تره و اسفناج استفاده كنيد.

علایق
    پرندگان
    شماره عضویت
    8358
    میانگین پست در روز
    0.61
    نقل قول نوشته اصلی توسط apam نمایش پست ها
    سلام از روشي كه توصيه كرديد استفاده كردم چيزي نديدم براي اطمينان جوجه ها رو پيش دامپزشك بردم خوشبختانه از شپش خبري نبود و گفت دچار حساسيت پوستي شدن. به خاطر تغذيه با جعفري و گشنيز. دامپزشك گفت به فنچ اصلا اين دو سبزي رو نبايد بدين. به جاي اونها از تره و اسفناج استفاده كنيد.
    سلام
    بهت گفتم شپش نيست بخاطر تغذيه است
    خيلي كاره خوبي كردي پيش دامپزشك رفتي (دامپزشك پرندگان بود؟) بعضي دامپزشكها فقط مخصوصه دامند!!!
    من نظرم اينه يا ادم نبايد كاري بكنه و يا اگه اقدام به كاري كرد واسه كارش ارزش قائل باشه(افرين)
    ولي يك سوال!!! من كه هميشه گشنيزو جعفري ميدم (البته خوب ميشورم و خرد مي كنم)فنچهام خيلي خوب استقبال كردند و خوردند اما دچار حساسيتي نشدند؟؟؟

صفحه 68 از 176 نخستنخست ... 1858666768697078118168 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 3 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 3 مهمان ها)

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)