فروش غذا و لوازم حیوانات خانگی و طوطی سانان

دانلود APP پارسی پت برای گوشی های Android و Apple

تشکر تشکر:  2,413
لایک لایک:  1,117
مخالفت مخالفت:  2
صفحه 146 از 176 نخستنخست ... 4696136144145146147148156 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 1,451 به 1,460 از 1754

موضوع: پرسش و پاسخ درباره فنچ

کاربر جدید
    نام و نام خانوادگی
    آرش مهرشاد
    شماره عضویت
    13070
    میانگین پست در روز
    0.01
    سلام.ببخشید.من چهارتا جوجه فنچ سفید دارم که نوکشون داره از مشکی تغیر رنگ میده و یکیشونم که از روز اول نوکش نارنجی بود.میخواستم ببینم جنسیتشون چیه.لطفن راهنمایی کنید.مرسی

مدیر تالار فنچ @RY@ آواتار ها
    نام و نام خانوادگی
    ابوالفضل خاکی
    علایق
    پرندگان
    تخصص
    فنچ
    حیوان خانگی
    باجریگار
    شماره عضویت
    10011
    میانگین پست در روز
    0.34
    نقل قول نوشته اصلی توسط arash2873 نمایش پست ها
    سلام.ببخشید.من چهارتا جوجه فنچ سفید دارم که نوکشون داره از مشکی تغیر رنگ میده و یکیشونم که از روز اول نوکش نارنجی بود.میخواستم ببینم جنسیتشون چیه.لطفن راهنمایی کنید.مرسی
    عکسشون رو قرار بدید.....

کاربر عادی rasoul051 آواتار ها
    نام و نام خانوادگی
    rasoul beheshti
    حیوان خانگی
    فنچ قناری مرغ عشق
    شماره عضویت
    7959
    میانگین پست در روز
    0.40
    نقل قول نوشته اصلی توسط arash2873 نمایش پست ها
    سلام بعد 4یا 5 ماه بستگی به تغذشون میشه جنسیت رو تعین کرد
    حتی ائن جوجه که نوکش نارنجی بوده امکان داره تغیر رنگ بده

کاربر جدید
    نام و نام خانوادگی
    عباس
    شماره عضویت
    13960
    میانگین پست در روز
    0.00
    خسته نباشید
    یه سوال برام پیش اومده
    فنچ نر و ماده خیلی خوب داشتن زندگیشون رو میکردن و من به مرور نخ های دوسانتی و دستمال کاغذی ریز براشون می ریختم تا ببرن توی لونه و تخم بزارن. ساعتی یکی دو بار هم فنچ نر میپرید روی فنچ ماده (هربار به مدت دو سه ثانیه) براشون همه چیز میزاشتم و میزارم. روزی دو سه بار آب تازه. سیب هرروز. بعضی روزها خیار و کاهو و پرتقال. هفته ای یه بار هم سفیده تخم مرغ. کف دریا هم همیشه دارن و میخورن. فنچ نر همش آواز میخوند فنچ ماده خیلی خیلی کم یه دونه جیک جیک میکرد و قطع میشد صداش. الآن حدود 10 روزه که فنچ ها عجیب شدن. قفسشون به هیچ وجه تکون نمیخوره جاش ثابت و نسبتا خلوت و با دمای مناسب اتاقه. هفته ای یه بار خیلی بی حرکت و سریع زیرشون رو تمیز میکنم. فقط دوبار حمومشون دادم هنوز لونه شون رو درست نکرده بودن و سه چهار هفته ی پیش بود. بعدش هم کاملا سالم موندن و شاداب تر شدن. این روزا فنچ ماده کلی آواز میخونه. البته آخر صداش یهو قطع میشه ولی به هرحال زیاد میخونه. در عوض فنچ نر نصف اوقات توی لونه میخابه. خیلی کمتر از قبل آواز میخونه. یهویی اینطور شد. کار خاصی نکردم که مریض بشه. قبلش سالم سالم بود. توی لونه شون هم از بیرون قفس تا حدی میتونم ببینم و نور بندازم توش رو نگاه کنم ولی هیچ تخمی نمی بینم. آیا تخم گذاشتن و من نمی بینم؟ یا اصلا نزاشتن؟ چون فنچ نر زیاد میخابه توی لونه. چهل دقیقه از هر یه ساعت رو میخابه توی لونه. یواشکی بیرون رو نگاه میکنه. وقتی بیرون میاد برای آب و غذا به نظر کاملا سالم میاد. این یه ماه که خریدمشون داشت پردرمیاورد و پراش زیادتر میشد. ولی الان بدون وجود تخم، ده روزه زیاد توی لونه ست و نگران شدم. میشه راهنماییم کنید مشکل چیه؟ درضمن یه چیز عجیب کوچیک هم اینه که بدون اینکه به لونشون دست زده باشم. چندروزه فنچ نر دستمال کاغذی ها و نخ های لونه رو میاره بیرون و دوباره میبره توی لونه. چیز کثیفی بینشون نمی بینم. معمولا تمیزن دستمال کاغذی هایی که بیرون میاره. مچکر میشم راهنماییم کنید بابت خواب بیش از حد فنچ نر
    ممنون

کاربر جدید
    شماره عضویت
    13985
    میانگین پست در روز
    0.00
    سلام.
    خسته نباشید دوستان.
    عذر میخوام یه سوال داشتم.
    من چند روز پیش یه جفت فنچ خریدم که 3 تا تخم داشتن...متاسفانه فنچ ها به علت جابجایی قهر کردن و روی تخمها نخوابیدن و تو این 3 روز فقط شبها میرفتن تو لونه...
    امروز شاهد جفتگیریه دوباره ی فنچا بودم.
    حالا سوال من اینه که اون 3 تا تخم قبلی رو وردارم از تو لونه تا تخمای جدید رو بزارن؟ یا بزارم باشن و در کنار همون تخما دوباره تخم بزارن؟
    ممنون میشم ازتون یکم زودتر جوابم رو بدین...
    با تشکر...

نام و نام خانوادگی
    ابوالفضل خاکی
    علایق
    پرندگان
    تخصص
    فنچ
    حیوان خانگی
    باجریگار
    شماره عضویت
    10011
    میانگین پست در روز
    0.34
    نقل قول نوشته اصلی توسط a b b a s نمایش پست ها
    خسته نباشید
    یه سوال برام پیش اومده
    فنچ نر و ماده خیلی خوب داشتن زندگیشون رو میکردن و من به مرور نخ های دوسانتی و دستمال کاغذی ریز براشون می ریختم تا ببرن توی لونه و تخم بزارن. ساعتی یکی دو بار هم فنچ نر میپرید روی فنچ ماده (هربار به مدت دو سه ثانیه) براشون همه چیز میزاشتم و میزارم. روزی دو سه بار آب تازه. سیب هرروز. بعضی روزها خیار و کاهو و پرتقال. هفته ای یه بار هم سفیده تخم مرغ. کف دریا هم همیشه دارن و میخورن. فنچ نر همش آواز میخوند فنچ ماده خیلی خیلی کم یه دونه جیک جیک میکرد و قطع میشد صداش. الآن حدود 10 روزه که فنچ ها عجیب شدن. قفسشون به هیچ وجه تکون نمیخوره جاش ثابت و نسبتا خلوت و با دمای مناسب اتاقه. هفته ای یه بار خیلی بی حرکت و سریع زیرشون رو تمیز میکنم. فقط دوبار حمومشون دادم هنوز لونه شون رو درست نکرده بودن و سه چهار هفته ی پیش بود. بعدش هم کاملا سالم موندن و شاداب تر شدن. این روزا فنچ ماده کلی آواز میخونه. البته آخر صداش یهو قطع میشه ولی به هرحال زیاد میخونه. در عوض فنچ نر نصف اوقات توی لونه میخابه. خیلی کمتر از قبل آواز میخونه. یهویی اینطور شد. کار خاصی نکردم که مریض بشه. قبلش سالم سالم بود. توی لونه شون هم از بیرون قفس تا حدی میتونم ببینم و نور بندازم توش رو نگاه کنم ولی هیچ تخمی نمی بینم. آیا تخم گذاشتن و من نمی بینم؟ یا اصلا نزاشتن؟ چون فنچ نر زیاد میخابه توی لونه. چهل دقیقه از هر یه ساعت رو میخابه توی لونه. یواشکی بیرون رو نگاه میکنه. وقتی بیرون میاد برای آب و غذا به نظر کاملا سالم میاد. این یه ماه که خریدمشون داشت پردرمیاورد و پراش زیادتر میشد. ولی الان بدون وجود تخم، ده روزه زیاد توی لونه ست و نگران شدم. میشه راهنماییم کنید مشکل چیه؟ درضمن یه چیز عجیب کوچیک هم اینه که بدون اینکه به لونشون دست زده باشم. چندروزه فنچ نر دستمال کاغذی ها و نخ های لونه رو میاره بیرون و دوباره میبره توی لونه. چیز کثیفی بینشون نمی بینم. معمولا تمیزن دستمال کاغذی هایی که بیرون میاره. مچکر میشم راهنماییم کنید بابت خواب بیش از حد فنچ نر
    ممنون
    توی زمستون کاهو میدین چرا؟؟
    اخه زمستون و حموم؟؟
    فورا برسونیدشون دامپزشک

نام و نام خانوادگی
    ابوالفضل خاکی
    علایق
    پرندگان
    تخصص
    فنچ
    حیوان خانگی
    باجریگار
    شماره عضویت
    10011
    میانگین پست در روز
    0.34
    نقل قول نوشته اصلی توسط hamid.khan نمایش پست ها
    سلام.
    خسته نباشید دوستان.
    عذر میخوام یه سوال داشتم.
    من چند روز پیش یه جفت فنچ خریدم که 3 تا تخم داشتن...متاسفانه فنچ ها به علت جابجایی قهر کردن و روی تخمها نخوابیدن و تو این 3 روز فقط شبها میرفتن تو لونه...
    امروز شاهد جفتگیریه دوباره ی فنچا بودم.
    حالا سوال من اینه که اون 3 تا تخم قبلی رو وردارم از تو لونه تا تخمای جدید رو بزارن؟ یا بزارم باشن و در کنار همون تخما دوباره تخم بزارن؟
    ممنون میشم ازتون یکم زودتر جوابم رو بدین...
    با تشکر...
    سلام کاری به کارشون نداشته باشید

کاربر جدید
    شماره عضویت
    3372
    میانگین پست در روز
    0.01
    اختلاف خانوادگی بین فنچ نر و ماده

سلام

من یک فنچ نر داشتم چند وقتی تنها بود تا چندروز پیش براش فنچ ماده اوردم همون دقایق اول نوک به نوک شدن و جفت گیری و ...... تا دو شب کنار هم میخوابیدن روی سقف لانه

ولی نمیدونم چی شده روزا با هم خوب هستن شب موقع خواب نر میره تو لانه هر چی ماده تلاش میکنه بره تو لانه نمیزاره تا اینکه ماده مجبور تنها بره روی سقف لانه بخوابه

این رفتار فنچ نر برام سواله ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

زمان تخم گذاری فنچ ها در سوال مشخص هست فصل خاصی دارن ؟؟

ممنون میشم راهنمایی کنن استادان

کاربر جدید
    شماره عضویت
    3372
    میانگین پست در روز
    0.01
    سوال دیگه ای که داشتم اینه که از صبح تا غروب فنچ ها رو میبرم تو حیاط و قفشون رو روی دیوار در ارتفاع میزارم و غروب برمیگردونم داخل گل خانه

دو سوال

دمای هوا همینک در شهرمون بین 30 تا 15 درجه در 24 ساعت هست که تا سه هفته اینده هم همین دما خواهد بود

1- آیا مشکلی پیش میاد این جا به جای ؟؟ چون به محضی اینکه تو حیاط میرن شروع به خوندن میکننن

2- با توجه به دمای که ذکر شد با رعایت این دو نکته که از لحاظ امنیت در ارتفاع هستن و به دور از دسترس گربه و شب ها انداختن پارچه ای روی قفس برای گرم شدن ایا مشکلی هست 24 ساعته در حیاط باشن حداقل تا زمانی که دمای هوا معتدل هست؟؟؟؟؟؟

نام و نام خانوادگی
    ابوالفضل خاکی
    علایق
    پرندگان
    تخصص
    فنچ
    حیوان خانگی
    باجریگار
    شماره عضویت
    10011
    میانگین پست در روز
    0.34
    نقل قول نوشته اصلی توسط sokoot67 نمایش پست ها
    اختلاف خانوادگی بین فنچ نر و ماده

سلام

من یک فنچ نر داشتم چند وقتی تنها بود تا چندروز پیش براش فنچ ماده اوردم همون دقایق اول نوک به نوک شدن و جفت گیری و ...... تا دو شب کنار هم میخوابیدن روی سقف لانه

ولی نمیدونم چی شده روزا با هم خوب هستن شب موقع خواب نر میره تو لانه هر چی ماده تلاش میکنه بره تو لانه نمیزاره تا اینکه ماده مجبور تنها بره روی سقف لانه بخوابه

این رفتار فنچ نر برام سواله ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

زمان تخم گذاری فنچ ها در سوال مشخص هست فصل خاصی دارن ؟؟

ممنون میشم راهنمایی کنن استادان
    سلام
    این رفتار طبیعیه
    نقل قول نوشته اصلی توسط sokoot67 نمایش پست ها
    سوال دیگه ای که داشتم اینه که از صبح تا غروب فنچ ها رو میبرم تو حیاط و قفشون رو روی دیوار در ارتفاع میزارم و غروب برمیگردونم داخل گل خانه

دو سوال

دمای هوا همینک در شهرمون بین 30 تا 15 درجه در 24 ساعت هست که تا سه هفته اینده هم همین دما خواهد بود

1- آیا مشکلی پیش میاد این جا به جای ؟؟ چون به محضی اینکه تو حیاط میرن شروع به خوندن میکننن

2- با توجه به دمای که ذکر شد با رعایت این دو نکته که از لحاظ امنیت در ارتفاع هستن و به دور از دسترس گربه و شب ها انداختن پارچه ای روی قفس برای گرم شدن ایا مشکلی هست 24 ساعته در حیاط باشن حداقل تا زمانی که دمای هوا معتدل هست؟؟؟؟؟؟
    1-جابه جایی باعث ترس و اضطرابشون میشه و جوجه کشی کلا مختل میشه
    2-توی حیاط هم جای مناسبی نیسه چون ممکنه پرنده هایی مث گنشجک بیان پیششون و بیماری رو بهشون منتقل کنن

صفحه 146 از 176 نخستنخست ... 4696136144145146147148156 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)