فروش غذا و لوازم حیوانات خانگی و طوطی سانان

دانلود APP پارسی پت برای گوشی های Android و Apple

تشکر تشکر:  2,408
لایک لایک:  1,115
مخالفت مخالفت:  2
صفحه 100 از 175 نخستنخست ... 50909899100101102110150 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 991 به 1,000 از 1748

موضوع: پرسش و پاسخ درباره فنچ

مدیر تالار فنچ @RY@ آواتار ها
    نام و نام خانوادگی
    ابوالفضل خاکی
    علایق
    پرندگان
    تخصص
    فنچ
    حیوان خانگی
    باجریگار
    شماره عضویت
    10011
    میانگین پست در روز
    0.34
    نقل قول نوشته اصلی توسط فردین نمایش پست ها
    سلام دوستان فنج کتان می خورد
    درود نه تنها که میخوره باید حتما توی وعد غذاییش باشه

کاربر میهن پت
    نام و نام خانوادگی
    رادمهر سپنتامنش
    شماره عضویت
    10189
    میانگین پست در روز
    0.08
    درود خدمت دوستان. یک جفت از فنچهای من که 4 جوجه بزرگ کردن و الان بیرون لونه هستند ماده دوباره تخم کرده 7 تا ولی عجیب که نمیره بخوابه روشون یک روز به درمیان یک تخم میزاره ولی اصلا رقبتی نشون نمیده برای خوابیدن روشون نمیدونم علت چیه

همکار قدیمی nima1041 آواتار ها
    علایق
    پرندگان
    شماره عضویت
    8358
    میانگین پست در روز
    0.61
    نقل قول نوشته اصلی توسط pesare_irani نمایش پست ها
    درود خدمت دوستان. یک جفت از فنچهای من که 4 جوجه بزرگ کردن و الان بیرون لونه هستند ماده دوباره تخم کرده 7 تا ولی عجیب که نمیره بخوابه روشون یک روز به درمیان یک تخم میزاره ولی اصلا رقبتی نشون نمیده برای خوابیدن روشون نمیدونم علت چیه
    شما جوجه هارو جدا کردید؟ چند روزه هستند؟
    شب تو لونه می خوابن؟
    شاید هنوز ماده تخم داره و نشستن رو شروع نکرده
    من خودم ماده ای داشتم که تا 14 تا در یک سری تخم کرد که باید در این صورت تخمهارو زیر جفت یا جفتهای دیگه پخش کنید

کاربر میهن پت
    نام و نام خانوادگی
    رادمهر سپنتامنش
    شماره عضویت
    10189
    میانگین پست در روز
    0.08
    با درود خدمت دوستان.جوجه ها بزرگ شدن و خارج لونه میمونند و اصلا خوشبختانه تو لونه نمیرن ولی هنوز نکهاشون رنگ نگرفته 1 ماهه هستند من به جوجه ها مخلوط تخم مرغ و هویج رنده شده میدم هر روز فکر کنم از این غذا میخوره مست شده و هی تخم میزاره و یه روز در میون هم بخاطر گرمای هوا آبتنی میدم بهشون و توی ایوان میزارمشون شاید به این علت هست که مست شده و تخم میزاره باز دقیق نمی دونم

کاربر میهن پت
    شماره عضویت
    8177
    میانگین پست در روز
    0.04
    سلام دوستان سفیدبرفی من رو یادتون هست( فنچ ماده ام) صبح خوب بود اما غروب دیدم کنار چشمش انگار یه سوراخه که کاملا مشخصه من فکر کردم زخمه اما یکی بهم گفت گوششه وپرهای اون قسمت ریخته ... فنچ نرم تازگیها با اینکه به نوبت روی تخم ها می خوابن ولی هروقت از لونه میاد یه نوک به این بیچاره می زنه اونم از دستش فرار می کنه و میره تو لونه میشه بگید مشکل کجاست؟

همونطور که گفته بودید براشون تخم کتان و ارزن با همون نسبت یک سوم به دو سوم میذارم... هویج و کاهو و جعفری رو هم در روزهای مختلف براشون میذارم و هفته ای یک نصفه تخم مرغ و پوسته خرد شده آن رو میذارم براشون ، یک روز درمیان آبتنی می کنن البته سفیدبرفی آب تنی نمی کنه ... قفس رو هم تقریبا هرروز تمیز می کنم.
    واقعا نمی دونم مشکل کجاست؟

همکار قدیمی nima1041 آواتار ها
    علایق
    پرندگان
    شماره عضویت
    8358
    میانگین پست در روز
    0.61
    نقل قول نوشته اصلی توسط pesare_irani نمایش پست ها
    با درود خدمت دوستان.جوجه ها بزرگ شدن و خارج لونه میمونند و اصلا خوشبختانه تو لونه نمیرن ولی هنوز نکهاشون رنگ نگرفته 1 ماهه هستند من به جوجه ها مخلوط تخم مرغ و هویج رنده شده میدم هر روز فکر کنم از این غذا میخوره مست شده و هی تخم میزاره و یه روز در میون هم بخاطر گرمای هوا آبتنی میدم بهشون و توی ایوان میزارمشون شاید به این علت هست که مست شده و تخم میزاره باز دقیق نمی دونم
    جفتی رو که در حال جوجه گیری ازشون هستید رو نباید جابه جا کنید
    جفتی رو که تخم داره رو نباید براشون اب برای ابتنی بزارید
    اون جوجه هارو هم جدا کن ولی براشون تا چند روز غذاهای نرم هم بزار

کاربر جدید Ramin89 آواتار ها
    نام و نام خانوادگی
    رامین
    علایق
    پرندگان،کامپیوتر،ورزش
    تخصص
    پرندگان
    حیوان خانگی
    انواع پرنده
    شماره عضویت
    10389
    میانگین پست در روز
    0.01

پرسش

سلام خدمت اساتید محترم

اول بگم خیلی خوشحالم که یکی دیگه از انجمن های خوب در زمینه حیوانات رو پیدا کردم... به شخصه عاشق پرنده ها هستم و از صحبت کردن درموردشون خیلی لذت میبرم.

خب مشکل من درمورد یه جفت فنچم هست که برای اولین بار جوجه دادن.حدود یک ماهی هست که دوتا جوجه سفید و خوشگل به دنیا آوردن...جالبه همه چیشون سفیده حتی نوک این جوجه ها هم سیاه نیست!(دوستان این مورد دلیلش چیه؟)

مشکلی که فعلا دارم اینه که جوجه ها از لونه بیرون میان،پرواز میکنن،هم دونه میخورن و هم دونه میگیرن .. چلوی من بیشتر فنچ نر به جوجه ها غذا میده ولی دیدم ماده هم گاهی میده... انتظار داشتم در این موقع فنچ ماده برای تخم گذاری مجدد،جوجه ها رو اذیت کنه و من هم به قفس دیگه ای برای مستقل شدن ببرمشون ولی اینطور نشد...

جوجه ها گاهی میرن توی لونه ولی بیشتر بیرونن. حالا ماده و نر،روزنامه و پنبه پیدا میکنن و میبرن توی جای دونه میندازن!

نمیدونم چیکار کنم که لونه سازی رو متوقف کنن یا لا اقل به نظرتون یه لونه دیگه بذارم که اونجا تخم کنن؟

اصلا گیج شدم اگه قراره جوجه ها به این زودی مستقل نشن،پس چرا ماده و نر شروع به لانه سازی کردن؟ و با این اوضاع چطور جلوشونو بگیرم که توی جا دونه لانه نسازن؟اگرم که میخوان بسازن آیا گذاشتن یه لونه جدید کار درستیه؟

مقالات زیادی درمورد فنچ ها خونده بودم ولی خب این تجربه رو قبلا نشنیده بودم...

بازم تشکر از انجمن خوبتون

کاربر میهن پت
    نام و نام خانوادگی
    حمید رضا قلی تبار عمران
    علایق
    رانندگی فنچ کوهنوردی تحلیل
    حیوان خانگی
    فنچ_ قمری الماسی
    شماره عضویت
    7862
    میانگین پست در روز
    0.04
    نقل قول نوشته اصلی توسط Ramin89 نمایش پست ها
    سلام خدمت اساتید محترم

اول بگم خیلی خوشحالم که یکی دیگه از انجمن های خوب در زمینه حیوانات رو پیدا کردم... به شخصه عاشق پرنده ها هستم و از صحبت کردن درموردشون خیلی لذت میبرم.

خب مشکل من درمورد یه جفت فنچم هست که برای اولین بار جوجه دادن.حدود یک ماهی هست که دوتا جوجه سفید و خوشگل به دنیا آوردن...جالبه همه چیشون سفیده حتی نوک این جوجه ها هم سیاه نیست!(دوستان این مورد دلیلش چیه؟)

مشکلی که فعلا دارم اینه که جوجه ها از لونه بیرون میان،پرواز میکنن،هم دونه میخورن و هم دونه میگیرن .. چلوی من بیشتر فنچ نر به جوجه ها غذا میده ولی دیدم ماده هم گاهی میده... انتظار داشتم در این موقع فنچ ماده برای تخم گذاری مجدد،جوجه ها رو اذیت کنه و من هم به قفس دیگه ای برای مستقل شدن ببرمشون ولی اینطور نشد...

جوجه ها گاهی میرن توی لونه ولی بیشتر بیرونن. حالا ماده و نر،روزنامه و پنبه پیدا میکنن و میبرن توی جای دونه میندازن!

نمیدونم چیکار کنم که لونه سازی رو متوقف کنن یا لا اقل به نظرتون یه لونه دیگه بذارم که اونجا تخم کنن؟

اصلا گیج شدم اگه قراره جوجه ها به این زودی مستقل نشن،پس چرا ماده و نر شروع به لانه سازی کردن؟ و با این اوضاع چطور جلوشونو بگیرم که توی جا دونه لانه نسازن؟اگرم که میخوان بسازن آیا گذاشتن یه لونه جدید کار درستیه؟

مقالات زیادی درمورد فنچ ها خونده بودم ولی خب این تجربه رو قبلا نشنیده بودم...

بازم تشکر از انجمن خوبتون

سلام رامین جان
    اول بهت تبریک میگم که جوجهات بزرگ شدن
    معمولا وقتی جوجه از لونه میاد بیرون توسط نر تغذیه میشه ولی این به این معنی نیست که ماده هیچ دخالتی نداره

بابت نوک پرندتم باید بگم که معمولا نوک جوجه فنچهای زبرای سفید به رنگ سیاه نیست و برنگ سفیده که هرچی به زمان بلوغ نزدیکتر میشن رنگش قرمزتر میشه

نیاز به گذاشتن لونه نیست چون والدین به همون لونه عادت کردن.
    اگرم میبینی دارن تو دونخوری تخم میزارن میتونی هردفه جای دونخوریو تعقییر بدی تا برن تو لونه
    وقتی هم زمانش برسه خود والدین اجازه ورود بچه هارو به لونه نمیدن

کاربر جدید Ramin89 آواتار ها
    نام و نام خانوادگی
    رامین
    علایق
    پرندگان،کامپیوتر،ورزش
    تخصص
    پرندگان
    حیوان خانگی
    انواع پرنده
    شماره عضویت
    10389
    میانگین پست در روز
    0.01

پاسخ

نقل قول نوشته اصلی توسط zaza320 نمایش پست ها
    سلام رامین جان
    اول بهت تبریک میگم که جوجهات بزرگ شدن
    معمولا وقتی جوجه از لونه میاد بیرون توسط نر تغذیه میشه ولی این به این معنی نیست که ماده هیچ دخالتی نداره

بابت نوک پرندتم باید بگم که معمولا نوک جوجه فنچهای زبرای سفید به رنگ سیاه نیست و برنگ سفیده که هرچی به زمان بلوغ نزدیکتر میشن رنگش قرمزتر میشه

نیاز به گذاشتن لونه نیست چون والدین به همون لونه عادت کردن.
    اگرم میبینی دارن تو دونخوری تخم میزارن میتونی هردفه جای دونخوریو تعقییر بدی تا برن تو لونه
    وقتی هم زمانش برسه خود والدین اجازه ورود بچه هارو به لونه نمیدن
    بازم سلام

خیلی تشکر میکنم ازتون

راستش با این گفته ها بیشتر مشکلات و سوالاتم رفع شد ... این اطلاعاتو توی نت پیدا نمیکردم که

دوتا سوال دیگه هم داشتم (ببخشیدا )

اول اینکه رنگ جوجه ها بعد از پرریزی مثل قناری و ... خیلی تغییر میکنه؟ یا اینکه میتونه کاملا سفید بمونه؟

دومیشم اینه که راستش من پنبه های لونه رو که خیلی درب و دغون و کثیف بودن ، تقریبا نصفشونو بیرون ریختم تا دوباره بخوان برن اونجا رو درست کنن و البته محیطشم یکم تمیز بشه... این پرنده ها رو اذیت نمیکنه؟البته جوجه ها که میرن توش بازم میخوابن.

فک کنم یه سوال دیگه هم ذهنمو مشغول کرده بود ولی اصلا یادم نمیادش

کاربر میهن پت
    نام و نام خانوادگی
    حمید رضا قلی تبار عمران
    علایق
    رانندگی فنچ کوهنوردی تحلیل
    حیوان خانگی
    فنچ_ قمری الماسی
    شماره عضویت
    7862
    میانگین پست در روز
    0.04
    نقل قول نوشته اصلی توسط Ramin89 نمایش پست ها
    بازم سلام

خیلی تشکر میکنم ازتون

راستش با این گفته ها بیشتر مشکلات و سوالاتم رفع شد ... این اطلاعاتو توی نت پیدا نمیکردم که

دوتا سوال دیگه هم داشتم (ببخشیدا )

اول اینکه رنگ جوجه ها بعد از پرریزی مثل قناری و ... خیلی تغییر میکنه؟ یا اینکه میتونه کاملا سفید بمونه؟

دومیشم اینه که راستش من پنبه های لونه رو که خیلی درب و دغون و کثیف بودن ، تقریبا نصفشونو بیرون ریختم تا دوباره بخوان برن اونجا رو درست کنن و البته محیطشم یکم تمیز بشه... این پرنده ها رو اذیت نمیکنه؟البته جوجه ها که میرن توش بازم میخوابن.

فک کنم یه سوال دیگه هم ذهنمو مشغول کرده بود ولی اصلا یادم نمیادش

خواهش میکنم برادر

خدمتت عارضم فنچها پر ریزی به شکل قناری ندارن و رنگ پرنده باللغ تقریبا همون چیزیه که الان میبینی

بابت لونه اگه این کارو نمیکردی بهتر بود چون پرنده دوباره باید لانه سازی کنه یه همین دلیل تخم گذاریش عقب میوفته

نیاز نیست هر دفه لونه تخلیه بشه فقط مقداری پنبه دانه و شوید همراه ساقه در اخیارشون بزار تا خودشون هر کاری صلاح میدونن انجام بدن

صفحه 100 از 175 نخستنخست ... 50909899100101102110150 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)