صفحه 16 از 27 نخستنخست 123456789101112131415161718192021222324252627 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 151 به 160 از 268
    همکار قدیمی بخش آکواریوم های آب شیرین

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    8397
    نقل قول نوشته اصلی توسط nima6625 نمایش پست ها
    یعنی خریدم استفادش نکنم؟
    این بستگی به تصمیم خود شما داره. خود من بیشتر از 10 ساله که از این فیلتر استفاده نمیکنم.

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    طوطی.دیسکس
    شماره عضویت
    14924
    درود
    میخواستم بدونم میشه ابر و پشم شیشه ای که در تاپ فیلتر وجود داره.عوض کرد؟چون کثیف شدن.یا باعث مرگ باکتری ها میشه؟

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    14227
    نقل قول نوشته اصلی توسط Romans نمایش پست ها
    این بستگی به تصمیم خود شما داره. خود من بیشتر از 10 ساله که از این فیلتر استفاده نمیکنم.

شرمنده بازم سوال میپرسم میگه یک وسیله هست مال اب شور که اشغالا رو از زیر فیلتر میکشه

هر چی من میگم فقط ببینم ضرر نداشته باشه سودش زیاد مهم نیست فقط میخوام ببینم با این کار ضرر داره بازم؟

کاربر کارآمد

نوع حیوان خانگی
    سگ - ماهی
    شماره عضویت
    8000
    نقل قول نوشته اصلی توسط milad-toto نمایش پست ها
    درود
    میخواستم بدونم میشه ابر و پشم شیشه ای که در تاپ فیلتر وجود داره.عوض کرد؟چون کثیف شدن.یا باعث مرگ باکتری ها میشه؟
    سلام . اگه به حد کافی مدیا توی فیلترتون دارید بله به راحتی . یعنی مثلا سرامیک به اندازه کافی داشته باشید . من خودم بعد یکی دو بار شستشو با آب خود تانک کلا عوضش می کنم . ولی گاها دوستان فقط تو فیلترشون ابر دارند اونم عوض می کنن و سیکل امکان به هم خوردن داره . البته اینکه بگید باعث مرگ باکتری میشه حرف درستی نیست اصلی ترین مشکل این قضیه نیترات بسیار زیادی هست که تو تانک ایجاد می کنه و کیفیت آب رو پایین میاره .

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    14227
    نقل قول نوشته اصلی توسط milad-toto نمایش پست ها
    درود

تا اونجا که من میدونم کثیف میشه با اب خود اکواریوم میشورن که باکتریهاش رو از دست نده

کاربر کارآمد

نوع حیوان خانگی
    سگ - ماهی
    شماره عضویت
    8000
    نقل قول نوشته اصلی توسط nima6625 نمایش پست ها
    شرمنده بازم سوال میپرسم میگه یک وسیله هست مال اب شور که اشغالا رو از زیر فیلتر میکشه

هر چی من میگم فقط ببینم ضرر نداشته باشه سودش زیاد مهم نیست فقط میخوام ببینم با این کار ضرر داره بازم؟
    سلام . همونطوری که استاد محسنی عزیز فرمودند هیچ سودی با فیلتر زیر شنی به دست نخواهید آورد . من هم مخالف کامل اون هستم . هرچقدر هم بتونید مواد زیر فیلتر رو بکشید باز مقداری از مواد زیرش خواهند بود .

همکار قدیمی انجمن دیسکس

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    47
    نقل قول نوشته اصلی توسط farshad_sh نمایش پست ها
    سلام به همه دوستان انجمن
    من تازه عضو انجمن شدم و میخواستم لطفا کمکم کنید
    من ی تانک 120 لیتری دارم که قبلا ماهی الانکارا داشتم الان همش رو رد کردم و میخوام دیسکس داشته باشم از خیلی از آکواریوم های اصفهان سوال کردم و هرکسی ی حرفی میزد یکشون میگفت باید آب رو عوض کنی و ی قرص ضدافونی کننده بهت میدم تا بندازی و بعد از 40 روز تانکت آمادس یکی دیگه بهم ی محلول ظاهرا ضد افونی کننده داد که گفت باید بزنی و یک روز بعد محلول پودر سفید رنگی که آب رو واسه دیکس آماده میکنه و همون موقع میتونی دیسکس رو بندازی داخل . من هم خریدم ولی انجام ندادم
    امروز پیش ی آکواریومی دیگه رفتم بهم سه تا بسته داد میگفت این رو باید بندازی کف تانکت و بعد از سه چهار روز آمادس
    حالا من موندم مشکلی پیش نمیاد همه رو با هم انجام بدم و بعد این که این کارا رو انجام دادم باید چیکار کنم آخه ماهی دیسکس یکم گرونه و میخوام با آنجل کنار هم بندازم
    دوستان ی لطفی کنید و کمکی کنید تا من این تانک رو راه بندازم
    این هم عکس از موادی که بهم داد
    سلام :
    دوست عزیز در ابتدا عرض کنم شما تانک و وسایل آکواریوم را کاملا شسته و فیلتررا با توجه به مدیاهای موجود در بازار شامل سرامیک و مثلا سابستریت پرو و قرار دادن ابر آماده نمایید برای از بین بردن کلر و آماده سازی آب از ضدکلر مناسب با برندهای معروف استفاده نمایید دمای آب را در حدود 29-30تنظیم نمایید وقتی کلر آب از بین رفت از کپسول باکتوزیم به ازای هر 50لیتر یک عدد در داخل تانک استفاده نمایید و بعد از 48 ساعت اولین ماهیان خود را به تانک معرفی کنید و تا طی شدن سیکل ازت میزان غذادهیتان در حد نرمال و سیفون مرتب روزانه داشته باشید تا همیشه میزان آمونیاک و نیتریت که برای شما تا طی شدن سیکل ازت مشکل ایجاد خواهد کرد در حدی باشد که ماهیان شما اذیت نشوند تا سیکل ازت طی شده و تانکتان به ثبات برسد

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    14947
    نقل قول نوشته اصلی توسط B@B@K نمایش پست ها
    سلام :
    دوست عزیز در ابتدا عرض کنم شما تانک و وسایل آکواریوم را کاملا شسته و فیلتررا با توجه به مدیاهای موجود در بازار شامل سرامیک و مثلا سابستریت پرو و قرار دادن ابر آماده نمایید برای از بین بردن کلر و آماده سازی آب از ضدکلر مناسب با برندهای معروف استفاده نمایید دمای آب را در حدود 29-30تنظیم نمایید وقتی کلر آب از بین رفت از کپسول باکتوزیم به ازای هر 50لیتر یک عدد در داخل تانک استفاده نمایید و بعد از 48 ساعت اولین ماهیان خود را به تانک معرفی کنید و تا طی شدن سیکل ازت میزان غذادهیتان در حد نرمال و سیفون مرتب روزانه داشته باشید تا همیشه میزان آمونیاک و نیتریت که برای شما تا طی شدن سیکل ازت مشکل ایجاد خواهد کرد در حدی باشد که ماهیان شما اذیت نشوند تا سیکل ازت طی شده و تانکتان به ثبات برسد
    دستتون درد نکنه راهنمایی خیلی خوبی بود ولی سوال بنده ی چیز دیگه بود

همکار قدیمی انجمن دیسکس

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    47
    نقل قول نوشته اصلی توسط farshad_sh نمایش پست ها
    دستتون درد نکنه راهنمایی خیلی خوبی بود ولی سوال بنده ی چیز دیگه بود
    سلام دوست عزیز:
    من فکر کنم جواب شما را کامل دادم ونحوه آماده کردن تانکتون رو توضیح دادم !!!
    این یعنی اون چیزهایی که خریداری کردید جز سرامیک واگر اشتباه نکنم آکوا سیف برای گلدفیش که میشه برای سایر ماهیها هم استفاده کرد بقیه لزومی نداره استفاده کنید و اطلاعاتی که به شما دادند غلط بوده و فقط جنبه تجاری داردوقتی گفته میشه آب راتعویض کرده و وسایل را شسته یعنی اینکه چون قبلا ماهی داشتید پس میدونید(آگاهی لازم رادارید) میتونید ضدعفونی رو با نمک یا پرمنگنات انجام دهید حتی اگر اینها هم نبود با آب بسیار گرم هم میتونید انجام دهید ولی این رو بدونید با ورود دیسکس به تانک شما حتی با رعایت تمام موارد باز امکان شیوع بیماری وجود داره اینو کسانی که سالها هم دیسکس دارند میدونند مخصوصا اگر دیسکس شما قرنطینه هم نشده باشه با ورود به تانک جدید احتمال درگیر شدن با بیماریها وجود داره
    ویرایش توسط B@B@K : 12th December 2013 در ساعت 10:22 AM

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    14947
    نقل قول نوشته اصلی توسط B@B@K نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز:
    من فکر کنم جواب شما را کامل دادم ونحوه آماده کردن تانکتون رو توضیح دادم !!!
    این یعنی اون چیزهایی که خریداری کردید جز سرامیک واگر اشتباه نکنم آکوا سیف برای گلدفیش که میشه برای سایر ماهیها هم استفاده کرد بقیه لزومی نداره استفاده کنید و اطلاعاتی که به شما دادند غلط بوده و فقط جنبه تجاری داردوقتی گفته میشه آب راتعویض کرده و وسایل را شسته یعنی اینکه چون قبلا ماهی داشتید پس میدونید(آگاهی لازم رادارید) میتونید ضدعفونی رو با نمک یا پرمنگنات انجام دهید حتی اگر اینها هم نبود با آب بسیار گرم هم میتونید انجام دهید ولی این رو بدونید با ورود دیسکس به تانک شما حتی با رعایت تمام موارد باز امکان شیوع بیماری وجود داره اینو کسانی که سالها هم دیسکس دارند میدونند مخصوصا اگر دیسکس شما قرنطینه هم نشده باشه با ورود به تانک جدید احتمال درگیر شدن با بیماریها وجود داره
    ممنون
    ی سوال ظاهرا میگن هر روز باید آب دیسکس ها رو سیفون کشید درسته؟ من هر روز وقت این کارو ندارم نمیشه کاری کرد که حداقل هفته ای یکبار این کارو انجام داد
    فروشنده به من گفت سرامیک و ذغال و زئولیت ها رو میتونی کف آکواریوم زیر شن ها بزاری و کار خودشون رو انجام میدن درسته دوست عزیز؟
    اون آکوا سیف رو گفت وقتی آب کردی بریز داخل و آب و یک روز صبر کن بعداون پودر سفید رنگ که کار آماده سازی آب دیسکس رو انجام میده رو بریز و آب آماده هست یعنی درست منو راهنمایی کرده؟؟

صفحه 16 از 27 نخستنخست 123456789101112131415161718192021222324252627 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)