فروش غذا و لوازم حیوانات خانگی و طوطی سانان

دانلود APP پارسی پت برای گوشی های Android و Apple

واگذاری بچه گربه ۶ ماهه فوری

تشکر تشکر:  20
لایک لایک:  18
مخالفت مخالفت:  0
نمایش نتایج: از 1 به 8 از 8

موضوع: مقاله اختصاصی: شناخت دلایل پارس کردن سگ و درمان آن

 1. #1
  همکار قدیمی Shadi H آواتار ها
  نام و نام خانوادگی
  شادی حسن پور
  محل سکونت
  تهران
  علایق
  حیوانات - موسیقی - اینترنت!
  تخصص
  تدریس و ترجمه انگلیسی و فرانسه
  حیوان خانگی
  دو تا گربه: دیزی و دُرسا
  تاریخ عضویت
  Jan 2012
  شماره عضویت
  964
  میانگین پست در روز
  2.20
  نوشته ها
  3,814

  مقاله اختصاصی: شناخت دلایل پارس کردن سگ و درمان آن

  هیچ کس نباید از یک سگ انتظار داشته باشد که هیچگاه پارس نکند. این موضوع درست مانند این که از کودکی انتظار تلاش برای حرف زدن نداشته باشیم. اما برخی سگ ها بیش از حد پارس میکنند. در ابتدا باید دلیل این کار را بفهمیم و سپس به رفع این مشکل بپردازیم.

  چرا سگ پارس میکند؟
  پارس کردن سگ ها یکی از راه های ارتباطی او با صاحبش است و میتواند بسته به شرایط مختلف، معانی متفاوتی داشته باشد.

  1 - دلایل مربوط به حفظ قلمرو و مسائل امنیتی: وقتی حیوان دیگری یا انسان غریبه ای به محل زندگی سگ نزدیک میشود، او آن را یک خطر به حساب می آورد و شروع به پارس کردن میکند. به تناسب نزدیک شدن آن خطر به سگ، صدای پارس بیشتر میشود، سگ به حالت هشدار در می آید و بسیار خشونت از خود نشان می دهد.

  2 - زنگ خطر / ترس: ب عضی از سگ ها، نسبت به هر چیز یا هر صدایی که توجهشان را به خود جلب کند حساسیت نشان میدهند و پارس میکنند. این موضوع ممکن است در هر جایی رخ دهد و بستگی به محل زندگی سگ ندارد.

  راهکار برای موقعیت های 1 و 2 : از آنجا که این نوع پارس کردن به محض دیدن غریبه ها (چه حیوان و چه انسان) اتفاق میفتد، بهتر است که میدان دید سگ را محدود کنید. اگر سگ را حیاطی حصار کشی شده نگه میدارید، بهتر است که به جای حصار های میله ای از چوب هایی که مانع از دیدن آن سوی حصار میشود استفاده کنید. اگر سگتان در منزل نگهداری میشود، پنجره و درهای شیشه ای را با کاغذ های نسبتا ضخیم و مات بپوشانید.

  3 - تنهایی : س گ ها حیوانات وابسته ای هستند. سگ هایی که برای مدت طولانی رها میشوند، چه داخل خانه و چه در حیاط، ناراحت، کم حوصله و عصبی میشوند و شروع به پارس کردن میکنند.

  راهکار برای موقعیت شماره 3 : اگر سگتان در غیاب شما پارس میکند، شما باید وسایل تفریحی یا فردی برای همراهی و بازی با او در نظر بگیرید. بهتر است وقتی که در منزل حضور ندارید، سگی که در حیاط زندگی میکند را به داخل خانه بیاورید. این کار چند مزیت دارد: کاهش نارضایتی همسایه ها از سروصدای سگ، امنیت بیشتر منزل و همچنین امنیت بیشتر برای سگ.
  اما داخل آوردن سگ هم ممکن است از پارس کردن او کم نکند. در این شرایط باید برای ساعات طولانی ای که در منزل حضور ندارید از کسی درخواست کنید که برای یک ساعت در روز، سگتان را به گردش برده و او را سرگرم کند.
  فراهم کردن وسایل بازی برای سگ هم مفید است. به عنوان مثال اسباب بازی هایی که به شکل غذا هستند او را برای ساعاتی سرگرم میکند. بعد از بازی هم معمولا به خواب میرود.
  سگ هایی که در طول شب سر و صدای زیادی به پا میکنند را باید به داخل خانه بیاورید. این کار برای امنیت خانه و همچنین سگ بهتر است.

  4 - سلام کردن / بازی کردن : سگ ها هنگام ملاقات با انسان ها یا دیگر جانداران پارس میکنند تا به نحوی سلام کرده باشند. این معمولا یک نوع پارس شادمانه است و گاه همراه با تکان دادن دم و بالا و پایین پریدن اتفاق میفتد.

  راهکار برای موقعیت شماره 4 :
  برای جلوگیری از پارس کردم سگ در هر زمان که شما وارد خانه میشوید یا در خانه را میزنند، باید به سگتان رفتار های دیگری بیاموزید. یکی از راه ها این است که به سگ بیاموزید وقتی که کسی زنگ خانه را میزند، برود و در نقطه معینی بایستد. این نقطه باید جایی باشد که سگ بتواند در را ببیند اما زیاد نزدیک به در نباشد. با تشویق کردن سگ و دادن خوراکی های تشویقی او را به ایستادن در آن نقطه ترغیب کنید اما فعلا سمت در نروید. این کار را ابتدا باید به صورت یک بازی انجام دهید.
  وقتی که تا حدودی مطمئن شدید که سگ از آن نقطه تکان نمیخورد، شروع به باز کردن در کنید.
  بعد از چند بار تمرین، وقتی که سگ موقع باز کردن در از جایش تکان نخورد، از یک نفر بخواهید که بیاید و در بزند. مطمئنا بار اول سگ از جایش بیرون خواهد پرید و به سوی در خواهد رفت اما با تکرار و وقت گذاشتن او یاد خواهد گرفت که وقتی در میزنند و مهمانی وارد میشود به سوی آنها نیاید و پارس نکند.
  هیچگاه به سگی که موقع وارد شدن شما به خانه پارس میکند جایزه ای ندهید، او را نوازش نکنید و حتی تا وقتی که آرام نگرفته و جایی ساکت ننشسته، از برقراری ارتباط چشمی نیز اجتناب کنید. بعد از آرام شدن تشویقش کنید.

  5 - تلاش برای جلب توجه : معمولا سگ ها برای جلب توجه صاحبشان به خواسته های آنها، از قبیل بیرون رفتن، بازی کردن، غذا خواستن و ... پارس میکنند.

  راهکار برای موقعیت شماره 5 : هیچگاه برای پارس کردن نتیجه و جایزه ای قائل نشوید. اگر ظرف آب سگتان را که با پارس کردن آب خواسته پر کنید، او یاد میگیرد که با پارس کردن هر چه میخواهد را به دست بیاورد. باید به او راه هایی را بیاموزید که برای درخواست کردن استفاده کند. به عنوان مثال باید ظرف غذایش را هل بدهد و با کمی سر و صدای ظرف نشان دهد که غذا یا آب میخواهد.
  اگر دیدید که سگ پارس کرده و ظرف غذایش خالی است، دقایقی به کار خود مشغول شوید تا او آرام شود، سپس ظرف غذای او را پر کنید تا فکر نکند که پارس کردن هایش موثر بوده است!!
  یادتان باشد که وقتی برای جلب توجه پارس کرد غرولند نکنید! زیرا او همین سرزنش کردن شما را نیز توجه به حساب می آورد. نکته کلیدی بی محلی به اوست تا وقتی که ساکت شود.

  6 - اضطراب حاصل از جدایی از صاحب خود : سگ هایی که با جدایی و دوری از صاحب خود مواجه شده اند وقتی که تنها میشوند به شدت پارس میکنند. آنها نشانه های دیگری مانند افسردگی، خرابکاری و دفع در مکان نا مناسب نیز از خود نشان میدهند. آنها انگار فقط برای این پارس میکنند که صدای خود را بشنوند. نشانه های دیگر این نوع پارس کردن، چرخیدن دور خود و یا قدم زدن مکرر در یک مسیر خاص است.

  راهکار برای موقعیت شماره 6 : درمان کردن سگ هایی که با این مشکل رو به رو شده اند کمی سخت است و نیازمند وقت بسیار و کمک یک دکتر دامپزشک یا یک رفتار شناس حیوانات است. بعد از گذراندن دوره های درمانی، باید رفتار های جدید را به او آموزش دهید.


  آیا استفاده از قلاده های ضد پارس مجاز است؟ این قلاده ها چه عوارضی دارند؟
  محصولات بیشماری در فروشگاه ها وجود دارد که ادعا میکنند باعث جلوگیری از پارس کردن سگ میشوند. نوع اول، قلاده ضد پارس پاششی است؛ قلاده ای که با تکنولوژی اسپری اتوماتیک در هنگام پارس سگ، باعث میشود که سگ برای فرار از بوی این اسپری پارس نکند. درون محفظه اسپری این قلاده با سنبل هندی پر شده است و هر زمان که سگ پارس کند کمی از این مایع نزدیک بینی او اسپری میشود. سگ هم از بوی این اسپری خوششان نمی آید و هم از صدای پیس اسپری کمی میترسند. این قلاده ها از سایر قلاده های ضد پارس موثر تر بوده و خطر کمتری دارند.
  این قلاده موقعی موثر عمل میکند که شما در خانه باشید و بعد از توقف پارس کردن او به سگ تشویقی بدهید. وگرنه در صورت تنها بودن سگ، خشونت او را تحریک خواهد کرد.
  نوع دوم و سوم، قلاده ضد پارس شوک دهنده و صوتی است که آنها را محصولاتی غیر انسانی و غیر اخلاقی به حساب می آورند. زیرا در مدل اول قلاده که دارای یک باطری است، به هنگام پارس کردن سگ شوک الکتریکی کوچکی به سگ میدهد و در نوع دوم با پارس سگ صدایی بلند ایجاد میکند که باعث ترسیدن سگ میشود.
  قلاده های نوع دوم و سوم به هیچ وجه برای سگ مناسب نیستند، زیرا باعث ایجاد خشونت درسگ میشوند و ممکن است که سگ به اطرافیانش صدمه ای بزند.  چه کار هایی انجام ندهیم:
  - هیچگاه سگ را به پارس کردن در مقابل برخی صدا ها تشویق نکنید. صبور باشید.
  - هیچگاه از خشونت، تنبیه، داد و فریاد و دیگر روشهای تنبیهی استفاده نکنید.


  چرا عمل جراحی حنجره سگ کاری بیهوده و غیر انسانی است؟
  بسیاری از افرادی که حوصله تمرین با سگ خود را نداشته اند، این عمل جراحی را راهی برای خلاص شدن از صدای پارس سگشان میدانند. ولی بعد از عمل متوجه میشوند که نه تنها صدای پارس سگ متوقف نشده، بلکه جای آن را صدایی گوش خراش، خشک و خرخر مانند گرفته و باعث تحریک خشونت سگ شده است. این عمل گاه مشکلات دیگری از قبیل مشکلات تنفسی، درد مزمن و گوشت اضافه در ناحیه حنجره را به همراه می آورد و میتواند جان سگ را به خطر بیندازد.


  مترجم: شادی حسن پور

  مطلب اختصاصی میهن پت


 2. #2
  موسس میهن پت Pars آواتار ها
  نام و نام خانوادگی
  محمد
  محل سکونت
  شهر باران
  علایق
  حیوانات ، مطالعه ، موسیقی
  تخصص
  بهداشت مواد غذایی
  حیوان خانگی
  ماهی زینتی
  تاریخ عضویت
  Apr 2011
  شماره عضویت
  1
  میانگین پست در روز
  2.35
  نوشته ها
  4,717
  عالی بود

  اتفاقاً یکی از دوستام اخیراً همین مشکل رو با سگش داره ازم پرسید باید چیکار کنه؟ گفتم میپرسم از دوستان بهت میگم
  خودش میخواست پوزه بند بگیره که دهن سگ باز نشه!  به دوستان خود بگویید... میهن پت Mihanpet.ir


 3. #3
  همکار قدیمی Shadi H آواتار ها
  نام و نام خانوادگی
  شادی حسن پور
  محل سکونت
  تهران
  علایق
  حیوانات - موسیقی - اینترنت!
  تخصص
  تدریس و ترجمه انگلیسی و فرانسه
  حیوان خانگی
  دو تا گربه: دیزی و دُرسا
  تاریخ عضویت
  Jan 2012
  شماره عضویت
  964
  میانگین پست در روز
  2.20
  نوشته ها
  3,814
  یه چیزی که باید در مورد پوزه بند بگم اینه که اونم باعث خشونت سگ میشه.. پوزه بند جوریه که سگ میتونه آب و غذا بخوره اما دهانش اونقدری باز نمیشه که بخواد پارس کنه...

  بابا آدم هم بخواد حرف بزنه دهنشو ببندن خب عصبی میشه دیگه! چه برسه به حیوون طفلی که نمیدونه اصلا چرا باید حرف نزنه!


 4. #4
  کاربر فعال میهن پت علی.ح آواتار ها
  نام و نام خانوادگی
  علی
  محل سکونت
  تهران
  علایق
  همه ی حیوانات به ویژه سگ ها
  تخصص
  محصل
  حیوان خانگی
  سگ پودل،خرگوش،ماهی فایتر
  تاریخ عضویت
  Aug 2012
  شماره عضویت
  3704
  میانگین پست در روز
  0.14
  نوشته ها
  217
  مرسی خیلی بدرد بخوره.

 5. #5
  کاربر فعال arshamm آواتار ها
  نام و نام خانوادگی
  arsham barghamdi
  محل سکونت
  karaj_nowshahr
  علایق
  directing/ iguana / jardini arowana
  تخصص
  director
  حیوان خانگی
  ,jardini arowana
  تاریخ عضویت
  Mar 2012
  شماره عضویت
  1279
  میانگین پست در روز
  0.20
  نوشته ها
  345
  ویکتور(arowanaام رو میگم، تو کل فامیل واسه گاز هاش مشهور) من هم گازم میگیره نظری ندارین؟ پوزه بند نمیتونم ببندم؟
  ولی‌ بدون شوخی‌ حتی نمیتونم تصور کنم چه آدمی‌ می‌تونم به دهان یه موجود دیگه پوزه بند ببنده
  پوز بند مال خودشونه و ...... 6. #6
  کاربر میهن پت asassin آواتار ها
  نام و نام خانوادگی
  Bahman aria
  محل سکونت
  Esfahan
  علایق
  عاشق سگ و اسب وماهی
  تخصص
  محصل
  حیوان خانگی
  اکواریوم
  تاریخ عضویت
  Nov 2012
  شماره عضویت
  4669
  میانگین پست در روز
  0.06
  نوشته ها
  90
  عالی بود شادی خانوم.
  متشکر از زحماتتون.

 7. #7
  کاربر میهن پت abbasfat آواتار ها
  محل سکونت
  پاریس کوچولو
  علایق
  سگ
  تاریخ عضویت
  Aug 2014
  شماره عضویت
  10430
  میانگین پست در روز
  0.11
  نوشته ها
  91
  عمل جراحی هنجره سگ خیلی نامردیه بابا سگ اگه پارس نکنه خو سگ نیست مثل بچه ای که اتیش نسوزونه تو خونه و چیزا نشکنه

 8. #8
  مدیر تالار فنچ @RY@ آواتار ها
  نام و نام خانوادگی
  ابوالفضل خاکی
  محل سکونت
  شمال کشور
  علایق
  پرندگان
  تخصص
  فنچ
  حیوان خانگی
  باجریگار
  تاریخ عضویت
  Jun 2014
  شماره عضویت
  10011
  میانگین پست در روز
  0.36
  نوشته ها
  311
  سگ واق مزینه پارس نمیکنه

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

موضوعات مشابه

 1. مقاله اختصاصی: مراقبت از گوش های سگ
  توسط milad 22 در انجمن اصول نگه داری از سگ ها
  پاسخ: 5
  آخرين نوشته: 23rd January 2013, 12:31 AM
 2. مقاله اختصاصی: اورژانس و کمک های اولیه برای سگ ها
  توسط Shadi H در انجمن کمک های اولیه
  پاسخ: 0
  آخرين نوشته: 19th November 2012, 08:13 PM
 3. مقاله اختصاصی: حقایقی درباره خزندگان
  توسط MAHBUBE در انجمن مقالات میهن پتی خزندگان
  پاسخ: 6
  آخرين نوشته: 6th April 2012, 09:24 PM
 4. مقاله اختصاصی: یادگیری زبان سگ | قسمت دوم
  توسط alexy در انجمن اصول نگه داری از سگ ها
  پاسخ: 0
  آخرين نوشته: 22nd March 2012, 04:13 PM
 5. مقاله اختصاصی: شوره زدن بدن سگ ها
  توسط Shadi H در انجمن اصول نگه داری از سگ ها
  پاسخ: 6
  آخرين نوشته: 19th March 2012, 05:11 PM

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  
کشتار گنجشک ها به قصد لذت را متوقف کنید
تبلیغات متنی : کیف لپ تاپ
درود شما به صورت میهمان وارد شده اید. جهت استفاده از امکانات لازم است عضو شوید
از انجمن حامیان حقوق حیوانات میهن پت حمایت کنید