کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    طوطی
    شماره عضویت
    15741
    من درجه تانکم به 34 درجه رسیده مشکلی پیدا نمکنه سایز 2.5

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    ----
    شماره عضویت
    14765
    جالب بود
    احتمال میدم به دلیل هم سایز نبودن بقیه رو میزدن
    من خودم سامپ رو 3 ماه یه بار تمیز میکنم بعد از تمیز کردنم یکم از تسریع کننده های سیکل استقاده میکنم

همکار قدیمی انجمن دیسکس

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    47
    نقل قول نوشته اصلی توسط دیسکس 60 نمایش پست ها
    من درجه تانکم به 34 درجه رسیده مشکلی پیدا نمکنه سایز 2.5
    سلام:
    اگر تانک شما در محیطی گرم میباشد و این افزایش دما تدریجی میباشد مشکلی پیش نمیاد مثل فصول گرم سال که در محیطهایی که خنک کننده وجود ندارد البته به شزطی که بخاری تانک شما روی دمای بالا تنظیم نشده باشد

همکار قدیمی بخش آکواریوم های آب شیرین

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    8397
    نقل قول نوشته اصلی توسط s---j نمایش پست ها
    ....
    و در مورد سیفون پس با مدفوع و اشغال هایی که به سامپ منتقل میشود باید چی کار کرد؟

خیلی ممنون بابت وقتی که می زارین
    شما باید با توجه به تعداد ماهیها و حجم تانک به طور منظم در فواصل مشخص سامپ رو تمیز کنید. اینکار شامل تعویض پدها و شستشوی مدیای داخل سامپ و لوله های ورودی و خروجی میشود. بعد از تمیز کردن سامپ باید با اضافه کردن تسریع کننده سیکل ، نقص بوجود امده در اثر از بین رفتن باکتریها را جبران کنید.

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    15992
    نقل قول نوشته اصلی توسط Ali.Aghaei نمایش پست ها
    جالب بود
    احتمال میدم به دلیل هم سایز نبودن بقیه رو میزدن
    من خودم سامپ رو 3 ماه یه بار تمیز میکنم بعد از تمیز کردنم یکم از تسریع کننده های سیکل استقاده میکنم
    خیلی ممنون بابت پاسخ ها تون
    جناب من 9 تا دیسکس داشتم که غیر از دو تا بقیه هم سایز بودن واینها همه را میزدند! و جالب اینکه یه بار جلو خودم یکی از نئون هام را کشتن و بعد از یک هفته تمام نئون ها نابود شدن! حتی به کف خوار ها هم حمله می کردن(صد رحمت به اسکار).باور کنید اصلا فکر نمی کردم دیسکس این جوری باشه
    به هر حال دیگه این دو را ندارم

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    آکواریوم
    شماره عضویت
    15675
    سلام،
    من امروز سرا سوپر کربن (زغال اکتیو) گرفتم و میخوام بذارم داخل فیلتر ( یه مدت از دارو استفاده کردم برا دیسکس ها )
    حالا میخوام ببینم که این زغال اکتیو اثر تترا ویتال یا همین nitrivec سرا که برای کاهش نیتران و تولید باکتری مفید هست رو از بین میبره یا نه ؟
    اصولا زغال اکتیو روی داروهای ویتامینی (مثل تترا ویتال) یا سیستم بیولوژیکی آکواریوم تاثیر داره ؟

این بایو Nitrivec قیمتش گرونه میخوام ببینم از اینور نریزم تو آب از اونور با زغال اکتیو بپره تاثیرش ...

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    نقل قول نوشته اصلی توسط king_se نمایش پست ها
    سلام،
    من امروز سرا سوپر کربن (زغال اکتیو) گرفتم و میخوام بذارم داخل فیلتر ( یه مدت از دارو استفاده کردم برا دیسکس ها )
    حالا میخوام ببینم که این زغال اکتیو اثر تترا ویتال یا همین nitrivec سرا که برای کاهش نیتران و تولید باکتری مفید هست رو از بین میبره یا نه ؟
    اصولا زغال اکتیو روی داروهای ویتامینی (مثل تترا ویتال) یا سیستم بیولوژیکی آکواریوم تاثیر داره ؟

این بایو Nitrivec قیمتش گرونه میخوام ببینم از اینور نریزم تو آب از اونور با زغال اکتیو بپره تاثیرش ...
    شما نباید مولتی ویتامین ، نیتریوک و دارو رو با هم میزدید دوست عزیز

ذغال دارو ها و همچنین مولتی ویتامین اضافه شده به آب رو جذب میکنه . به احتمال زیاد نیتریوک هم در صورت وجود جذب میشه

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    آکواریوم
    شماره عضویت
    15675
    نقل قول نوشته اصلی توسط بابک آژیده نمایش پست ها
    شما نباید مولتی ویتامین ، نیتریوک و دارو رو با هم میزدید دوست عزیز

ذغال دارو ها و همچنین مولتی ویتامین اضافه شده به آب رو جذب میکنه . به احتمال زیاد نیتریوک هم در صورت وجود جذب میشه
    درسته استاد، من دارو رو استفاده کردم اما هنوز از ویتامین و نیتریویک استفاده نکردم، فردا که 80% آب رو عوض کنم میخواستم هم زغال بذارم هم اونا رو اضافه کنم
    برا همین پرسیدم ...
    متاسفانه 2 تا از دیسکس هام که سالم بودن به یکباره شب تیره شدن و صبح رنگ نسبتا تیره داشتن و 2-3 تا لکه روشن ( نه سفیدک ) روی بدنشون دیده شد و بعد از چند ساعت
    مردن ... از اونجایی که آبشش هاشون هم هر دو کار میکرد و حتی شبش غذا هم میخوردن به نظرم اومد که مشکل بیماری پوستی و نهایتا آبششی باشه که سرا پروتازول گرفتم امروز
    زدم داخل تانک که بقیه اونجوری نشن .... آخه خیلی عجیب بود برام چون دیسکس اصلا راحت نمیمیره ! چند هفته پیش مریض شدن و از اون مریضی همشون سالم بیرون اومدن اما یهو اینجوری شد

در بخش بیماری هم سوال رو مطرح کردن که آیا پروتازول روی انگل آبششی هم موثر هست یا نه که امیدوارم باشه چون دیگه نمیتونم باز داروی جدید بگیرم ...

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    ..
    شماره عضویت
    16060
    سلام من برای اولین بار که کلاً می خوام آکواریوم بخرم و ماهی حالا میخوام بدونم من که تازه واردم بعد میخوام دیسکس (red white) بگیرم میتونم از پسش بر بیام یا نه واقعاً سخته ؟؟

بعد لطف کنید یه توضیحی در مورد قیمتش بدید لطفاً فروشند دیسکس (red white )کوچیکش یعنی به اندازه تقریباً یک سوم عکس بالا که گزاشتید رو به من قیمت داد ۷۰ واقعاً انقدر گرونه؟؟ بعد گفت که انگار ماله مالزیه و اینکه حتماً تعداد ۳ تا به بالا باید بخرم چون زیر ۳ تا همدیگرو میکشن آیا این اطلاعات درسته؟؟
    یک چیزه دیگه هم که گفت انگار جنسیت ماهی تا ۲ سالگی معلوم نمیشه .

لطفاً در مورد سوالام یه توضیح کامل بدید خیلی ممنون از سایتتون
    ویرایش توسط B@B@K : 12th June 2014 در ساعت 12:02 AM

همکار قدیمی انجمن دیسکس

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    47
    نقل قول نوشته اصلی توسط mgplayer نمایش پست ها
    سلام من برای اولین بار که کلاً می خوام آکواریوم بخرم و ماهی حالا میخوام بدونم من که تازه واردم بعد میخوام دیسکس (red white) بگیرم میتونم از پسش بر بیام یا نه واقعاً سخته ؟؟

بعد لطف کنید یه توضیحی در مورد قیمتش بدید لطفاً فروشند دیسکس (red white )کوچیکش یعنی به اندازه تقریباً یک سوم عکس بالا که گزاشتید رو به من قیمت داد ۷۰ واقعاً انقدر گرونه؟؟ بعد گفت که انگار ماله مالزیه و اینکه حتماً تعداد ۳ تا به بالا باید بخرم چون زیر ۳ تا همدیگرو میکشن آیا این اطلاعات درسته؟؟
    یک چیزه دیگه هم که گفت انگار جنسیت ماهی تا ۲ سالگی معلوم نمیشه .

لطفاً در مورد سوالام یه توضیح کامل بدید خیلی ممنون از سایتتون
    سلام:

http://www.parsipet.ir/thread17565.html
    http://www.parsipet.ir/thread17396.html
    قیمت دیسکس هم در مغازه ها متفاوت هست و به انصاف فروشنده هم بستگی داره

صفحه 272 از 412 نخستنخست ... 172222253254255256257258259260261262263264265266267268269270271272273274275276277278279280281282283284285286287288289290291322372 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 3 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 3 مهمان ها)