امروزه به علت واردات لاکپشت های گوش قرمز از کشور هایی مانند چین و تایوان و... این نژاد ارزشمند به وفور در ایران یافت میشود.

به علت کمبود اطلاع رسانی ، افرادی که این موجودات را خریداری میکنند در شرایط بسیار بد نگهداری میکنند و در آخر این جانواران زیبا را با درد بسیار میکشند.
دوستانی که گوش قرمز دارند باید بدانند که این گونه به هیچ عنوان نباید وارد طبیعت ایران شود چون از لاکپشت های آب شیرین ایرانی بسیار قوی تر و بزرگ جثه تر است و باعث به خطر افتادن اکو سیستم میشود.


پس فعلا در ایران گوش قرمز ها پت هستند و باید در خانه هایمان به این موجودات بسیار زیبا و دوست داشتنی پناه دهیم.


مهم ترین قدم برای فراهم کردن شرایط نگهداری خوب جایگاه مناسب است که برخی به اشتباه در آکواریوم بدون خشکی نگه داری میکنند.


بهترین جایگاه برای لاکپشت های گوش قرمز تراریومی است که آب،خشکی و نور مناسب داشته باشد.
برای آموزش ساخت تراریوم به
اینجا بروید.


آّب:


از آب لوله کشی که 24 تا 48 ساعت مانده استفاده کنید. و دمای آب رو بین 24 تا 25 نگه دارید.


خشکی:


ساخت خشکی باید به گونه ای باشد که لاکپشت به راحتی بتواند روی آن برود. بهتر است برای اتصال آب به خشکی از سطح شیبداری استفاده شود که شیبی ملایم دارد.

نور:


لاکپشت ها برای گرم کردن خونشان و ساخت ویتامینD در بدنشان در طول روز ساعاتی را صرف آفتاب گرفتن میکنند به همین دلیل در اسارت باید نور خورشید را شبیه سازی کنیم ، برای این کار به 2منبع نوری احتیاج داریم1- لامپ گرما ده

2-لامپ uv
1-لامپ گرما ده لامپی است که بالای خشکی نصب میشود و به صورت کانونی روی خشکی میتابد دمای زیر این لامپ باید حدود 32 درجه باشد(لامپ های هالوژن بسیار مناسب هستند).


2-لامپ uv:این لامپ رو در فاصله کمتر از 60cm نصب کنید.
لامپ هایی که در بازار به نام لامپuv فروخته میشوند بسیار گرانقیمت و کمیاب هستند پس بنا بر این از لامپ های فلروسنت مهتابی استفاده میکنیم(مهتابی زیر کابینتی)
لازم است این دو لامپ در شبانه روز 14 ساعت ساعت روشن باشند.

تغذیه:

یکی از مهم ترین مطالبی است که باید به آن توجه کرد چون لاکپشت ها حتی 1 سال هم بدون غذا زنده میمانند اما در مقابل غذای نامناسب سریعا واکنش نشان میدهند.


غذا های مناسب:


مناسب ترین غذا برای لاکپشت در درجه اول لاشه کامل جانوارن دیگر است که مناسب ترین و در دسترس ترین غذای ممکن ماهی خوراک است که به راحتی میتوان از فروشنده های ماهی های زینتی تهیه نمود و این گونه غذا ها محدودیت مصرف ندارد و به هر میزان که میخواهید میتوانید استفاده کنید.


و در درجه دوم مجاز به استفاده از غذا های تجاری معتبر هستید.(به هیچ عنوان در طول روز بیشتر از حجم سر لاکپشت استفاده نشود)


برخی از برند های خوب مجود در بازار ایران:
pets family=turtle stick
aquafin

sera


hikari


و...


(بعد 1سالگی بخشی از جیره غذایی لاکپشت را گیاهان تشکیل میدهند)


گیاهانی مانند هویج،ریحان،گوجه فرنگی،خیار و....


غذا های خطر آفرین:


گوشت (از هر نوع سفید قرمز و...) جز ماهی کیلکا البته بدون سر


میگو


لبنیات


کرم فشرده شده (توبیفکس)

و غذا های تجاری نا شناخته


غذا های نامبرده به هیچ عنوان داده نشود.


پس به این نتیجه میرسیم که ندادن غذا بسیار بهتر از دادن غذای نامناسب است.