بنابر اعلام "سازمان پژوهش علمی و صنعتی مشترک المنافع" (CSIRO)، آژانس ملی علوم استرالیا، مورچه‌ها و موریانه‌ها در لانه‌های خود طلا ذخیره می کنند. لانه‌های مورچه‌ها و موریانه‌ها می توانند نشانه‌هایی از ذخایر طلا در سیاره زمین که تاکنون کشف نشده‌اند را در اختیار ما قرار دهند.

به گزارش گروه بین الملل زیست نیوز، بنابر اعلام "سازمان پژوهش علمی و صنعتی مشترک المنافع" (CSIRO)، آژانس ملی علوم استرالیا، مورچه‌ها و موریانه‌ها در لانه‌های خود طلا ذخیره می کنند. نتایج پژوهش CSIRO نشان داده است این حشرات طلا را از لایه‌های زیرین زمین به لانه‌های خود حمل کرده و همچنین، فلزات را در بدن خود انباشته می کنند.

دکتر "آرون استوارت" از CSIRO معتقد است لانه‌های مورچه‌ها و موریانه‌ها می توانند نشانه‌هایی از ذخایر طلا در سیاره زمین که تاکنون کشف نشده‌اند را در اختیار ما قرار دهند. اگرچه اکثر مواد معدنی در لایه‌های عمیق زمین وجود دارند، اما نشانه‌های این قبیل منابع را می توان اغلب در لایه‌های نزدیک به سطح زمین یافت.
به گفته دکتر استوارت، حفاری‌های اکتشافی برای مواد معدنی، هزینه‌های سنگین چندین هزار دلاری را در پی دارد، اما با توجه به نتایج پژوهش اخیر و استفاده از نشانه‌های موجود در لانه‌های مورچه‌ها و موریانه‌ها می توان صرفه جویی‌های چشمگیری در زمینه معدن کاوی طلا داشت. شایان ذکر است، چندین شرکت اکتشافی با CSIRO در زمینه توسعه و بهبود روش حفاری اکتشافی همکاری می کنند.