شیرین, طبیعتی دلپذیر همراه با یک پوست مخملی لطیف مینی رکس را یک خرگوش خانگی دلخواه می کند!ظاهرا خرگوش مینی رکس مانند نسخه ای کوچک از خرگوش رکس بزرگتر است و خز رکس مخملی زیبا اندام های دلپذیر آنرا میپوشاند.
این یک خرگوش خیلی زیباست.یکی از محبوبترین و در دسترس ترین خرگوش های خانگی شده است و با کودکان رابطه خوبی دارد.مینی رکس یک خرگوش جذاب متوسط الاندازه است که رفتار صمیمانه و فعالیت نسبی اش یک همدم شگفت انگیز می ساد.
آنها از بازیکردن یا فقط استراحت کردن و اهلی بود لذت خواهند برد.به سبب اندازه نسبتا کوچکش آسان برای نگهداری بوده و بلکه برای تغذیه و مسکن نیز آسان است.

سابقه:

مینی رکس به عنوان یک گونه جدید در بریتانیای کبیر و ایالات متحده پذیرفته شده است.این اولین گونه ای بود که در 1988 توسط انجمن پرورش دهندگان خرگوش آمریکایی شناخته شد.


شرح:

مینی رکس 3.5تا4.5 پوند رشد می کند.آنها عضلانی با شانه قوی و کفل پهن هستند.گوشهایشان راست ایستاده و مستقیم است.

مونا آر.بری هیل, ازتگزاس, برای اولین بار آنها را پرورش داد و داده های زیر را با ما به اشتراک گذاشت:

من پرورش دهنده خرگوش مینی رکس هستم.مینی رکس نتیجه مستقیم آمیزش رکس مشکی مینیاتوری نر (در 1984 توسط"ماری لوئیس کوآن"از ایالت "مین"ازهلند وارد شد.)با یک لینکس رکس کوچک جثه ماده است.
اولین آمیزش مینی رکس تولید کرد و از طریق پرورش انتخابی اینگونه بوجود آمد.توسط یک پرورش دهنده رکس مینیاتوری آمیزش بین یک مینیاتوری هلندی و یک رکس در هلند انجام شد و تعداد زیادی نسل بدون داشتن خز اصلی رکس بوجود آمد.

مهم ترین ویژگی خرگوشهای رکس خز خیلی نرم و بسیار زیبایشان است.وقتی شما آنرا در دست میگیرید پوستش لمسی دقیقا مانند مخمل دارد.این به سبب بلندترین موهای محافظی است که تدریجا پرورش داده شده بود.موهای محافظ ثانویه به همان طول موهای اولیه (آستر) کاهش می یابد.تنوع رنگ:

بااینکه تعداد زیادی از رنگهای مختلف مینی رکس وجود دارد اگر آنها خرگوشهای نمایشی باشند نسبت به خرگوشهای خانگی باید رنگهای مشخصی داشته باشند.اما آنها که خانگی هستند از هر نظر دوست داشتنی و مورد پسندند.مجموعه رنگهای مجاز مینی رکس برای نمایش عبارتند از :مشکی, آبی(دودی),نوک مدادی ,دودی روشن ,شکلاتی, سفید باگوش رنگی, بنفش روشن, نارنجی روشن و تیره همراه با بنفش روشن ,یشمی تیره ,قرمز سوخته, قهوه ای سوخته, قهوه ای قرمز, رنگ موجدار(هررنگ شناخته شده و سفید بجز هیمالین)وسفید با چشم قرمز.

مترجم:پانته آ(پلنگ صورتی)
مطلب اختصاصی میهن پت